Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 3

  • 138 855
  • 929
  •   1
Отговори
# 645
Здравейте и от мен,
Чета редовно и за себе си взех решение ,че ако аз не си помогна няма кой,та по този повод се убих да търся координатите на Павел баня,но не ги открих в старите форуми.
Аз бях 4-5 месеца след болничните в неплатен отпуск и от 1.07 съм на работа ,но с нарушени осигурителни права  и мога да отида само по здравна каса.Бях чела ,че ако няма места може да бъда на квартира и да си правя процедурите.Ако някой знае подробности по здр.каса нека ми напише много ще съм благодарна.
Миналата година април месец си изпратих по пощата копия на ЕМГ ,епикриза и какво беше друго не помня и те ми отговориха ,че мога да отида в стая с 4 легла без санитарен възел и с доплащане някаква сума на ден и аз се отказах.

# 646
  • София
  • Мнения: 2 020
vasilen52, погледни в първия пост на темата.
Там я има цялата информация относно начините за  балнеолечение.

А, ето какво е допълнил Тишо за начина за резервация в Павел баня по клинична пътека:

Резервация за СБР-Павел Баня, не се прави, трябва да си изпратите документите, доказващи заболяването по пощата.
Адресът е:
гр. Павел Баня п.к.6155
обл. Хасковска
ул."Освобождение" №2
"СБР-НК" ЕАД филиал Павел Баня
тел. 04361/21-19
Чакате да ви изпратят писмо на посочения от вас адрес и в него е написано от коя дата можете да започнете лечението.


В момента Тишо е там по клинична пътека. Доплатил си е и е в стая за двама със собствен санитарен възел.
Тук можеш да видиш снимките му от СБР - Павел баня:

http://tishoooo.snimka.bg/bulgaria/pavel-banya.413212.14326269

# 647
  • Мнения: 924
От както родих второто си дете много ме боли кръста, болката е една такава пареща  Confused
След дълга разходка, после не мога да си намеря място сякаш имам пирони в кръста и не мога да помръдна.
Баща ми има дискова херния, та се чудех дали и моите болки на се дължат на това ooooh!

# 648
  • София
  • Мнения: 2 020
lasi, при голям процент от жените първите симптоми на дисковата херния се появяват точно по време на бременност и
раждане.
Най-добре отиди на невролог, който да ти направи изследвания и да се установи точно за какво става въпрос.
Колкото по-рано вземеш мерки, толкова по-добре Hug

# 649
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен! Това е първата ми публукация в какъвго и да е форум - така, че ако нещо объркам извинете ме! И аз съм в отбора на хернията - само че моята е на шията. Неприятна работа. Според докторите пълно лечение няма /освен операция/, но може да се постигне значително облекчаване на болките с много гимнастика, движение и масажи , и разбирасе здравословна храна.

# 650
  • Мнения: 98
Привет "Колеги "smile3525!
Искам само да споделя, че бия втора инжекция Ултрадемопласт и се пораздвижих, досега не бях ги била и ще видим ефекта след това - работата ми е много динамична, духа и климатична инсталация, не мога да не клякам, ставам, вдигам тежко -5-6 кг, а и не мога да си позволя лукса да напусна, така че вариант все трябва да има... newsm10. Засега отлагам във времето ЯМР-а и евентуална опрерация, защото психически много се затормозих последните месеци, затова не взех и болничен, а се върнах на работа - поне засега, дано се подтабилизирам длед всички процедури ...  Praynig Praynig

# 651
  • София
  • Мнения: 9 931
Kакъв ефект точно оказват на организма например този комплекс?
 

# 652
  • Мнения: 78
Здравейте!
hakama, тези упр. ги правих два месеца. Когато започнах, имах болки в глезена и подбедрицата, както и изтръпване в областта на седалището и гениталиите. Цялото стъпало на засегнатия крак беше вдървено и изтръпнало, вкл.пръстите. Тъй като организмът ми се пренасити от лекарства сама реших да спра медикаментите, независимо от описаното състояние. Започнах на своя глава прием на Артростоп Рапид таблетки + мазане на стъпалото, глезена и коляното + упражненията. В началото ми беше почти невъзможно да направя повече от три упр. от първи комплекс. Постепенно в рамките на десетина дни успях да направя целия първи комплекс. В същия период от време бях и в Павел баня. Не знам какво точно ми помогна newsm78, но в края на втория месец вече нямах болки, както и проблеми с изтръпването на седалището, гениталиите и стъпалото. Признавам, че в началото на третия месец спрях упражненията, защото след значителното подобрение усетих възвръщане на дискомфорта и тежеста в кръста и кракът след упражненията. Установих, че се чувствам много по-добре, ако не правя упражненията. Сега се поддържам с повече разходки, а от понеделник започнах втория за тази година двумесечен прием на Артрото + мазане. Дано  дългото ми писание ти е помогнало.
Спорен ден на всички и приятно изкарване на предстоящите почивни дни.

# 653
  • Мнения: 669
На мен тези упражнение ми се струват елементарни.След операцията реших да започна с тях,но се отказах.Пробвах и с Пилатес,но като ,че ли тези които се правят по балнеосанаториумите са по натоварващи и предпочетох тях.Аз си имам собствена серийка и правя тях ,плюс коремни преси.

# 654
  • Мнения: 274
aha, коремните преси не са ли противопоказни? Аз съм се пробвала, но ми беше доста болезнено и дискомфортно. Не упорствах да ги правя. На скоро един колега ми каза, че прави друг тип коремни преси, коти не натоварвали кръста. Лягаш по гръб, краката изправени и леко ги повдигаш, примерно на 45 градуса. Много ефикасно било и стягало корема  Crazy Решила съм да се пробвам с тях.

# 655
  • Мнения: 615
Здравейте!
Днес на обяд се върнах от Павел Баня, видях, че има доста интересуващи се, наясно съм с всичко и в двата санаториума, ако някой иска да попита  нещо конкретно, нека го направи  Hug
А упражненията, ги правя от 13 Май до сега, благодарение на Чана Hug всяка сутрин и вечер, резултатът е, че нямам вече изтръпване и болката е значително по-малка, а пък сутрин ми действат раздвижващо. Упражненията стягат коремните мускули, седлищните и на кръста!!
Фитнес не се препоръчва за ДХ. Коремни преси също,.

# 656
  • Мнения: 669
Коремни преси правя преди и след операцията без проблем.Не е противопоказно ,щом можеш да ги правиш.Лягам по гръб и свивам краката в коленете и така се вдигам.В легнало положение намало как да се увредиш.Тази преса е за горната част на корема,а за тези под пъпа-вдигаш двата крака едновременно до колкото  можеш.|ръцете си слагаш под дупето|Това с вдигането на краката Laughing,отначало ме затрудняваше,но вече не.Вече не ограничавам по никакъв начин движенията си-усукване ,навеждане.Нямало проблем толкова време след операцията.

# 657
# 658
  • Мнения: 615
OK! Щом доктор го казва ще се съглася, но има ли болка не стават  Wink
Между другото, щях преди време да ходя в клиниката на този д-р  за озонотерапия но се отказах newsm78
Правете онези упражнения, при тях се получава същия ефект но се вдигат краката и гръбнакът не се извива, следователно няма болка Laughing

# 659
  • София
  • Мнения: 9 931
На мен тези упражнение ми се струват елементарни.След операцията реших да започна с тях,но се отказах.Пробвах и с Пилатес,но като ,че ли тези които се правят по балнеосанаториумите са по натоварващи и предпочетох тях.Аз си имам собствена серийка и правя тях ,плюс коремни преси.

Подобен комплекс има ли го подробно описан,черно на бяло ?
Тези които съм споменал по-горе ми се струват твърде... лежерни  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт