Какво точно е 'мъж под чехъл'?

  • 9 115
  • 226
  •   1
Отговори
# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
повечето мъже оставят на жените си дребната радост да въобразяват, че са едни малки, домашни Наполеончета. Много е симпатично, погледнато отстрани. Laughing
Повечето жени оставят мъжете си да мислят така.

По темата:
Сигурно визират някакво насекомо (черно) и идеята е, че чехълът не е настъпал и остава поне въздух за дишане, бил той спарен.

Вилико, след улулиците в темата за МДж си вземам мислите назад, ти си едно много сериозно, задълбочено и умерено момиче.  Peace

# 31
  • Мнения: 8 917
Познавам такъв  - умен, забавен, готин, добър, едновремешен "оборотен пич".........и заради детето е мъж под чехъл....не му харесва да се карат и затова си мълчи....в първият момент като видях какво е положението останах като гръмната....и досега не мога да проумея отношението на мацката и неговата покорна реакция - няма да навлизам в подробности...беше ми мъчно, защото го питах - щастлив ли си и той  - да, когато сме с малкият и ако сме само двамата сме си най-добре.....след това ми стана тъпо - коя съм аз, че да окачествявам кой е щастлив и кой не, може пък така да е щастлив.....

# 32
  • Мнения: 274
Кофти е да си чехлар, както и да го погледнеш. Ако жена ми се опита да ми дава тон в живота, ще я изгоня като куче!

# 33
  • Мнения: 11 607
Мъж, който чака с нетърпение жена му да иде някъде, за да може той да живее така както той иска! За съжаление жената рядко ходи някъде и го оставя сам, следователно той рядко(да не кажа никога)живее така както той си иска!

# 34
  • Мнения: 3
Голям го вади ,ама мек.

# 35
  • Мнения: 7 947
Има мъже под чехъл, които са такива по принуда някак, така са се стекли обстоятелствата, живее в дома на съпругата, тя изкарва повече пари и т.н., т.н. Те са хората, които мрънкат и говорят другояче зад гърба на жена си. Защото не са доволни. Не са щастливи. Не са приели нещата, но не могат и да ги променят. неудовлетворени са. Тях не ги понасям - за мен са лицемерни, двулични и неискрени.
Има обаче и такива мъже, с такъв тих и скромен характер, които не умеят да взимат решения, не обичат да се налагат, да водят, да носят отговорност и понеже го знаят - доброволно се оставят на по-властната, по-силната, по-можещата половинка. Те са добри  съпрузи и дават свобода на изява на онзи характер, които просто го заслужава и умее. Те са доволни по този начин. Тук не виждам нищо лошо.
Пък и в двата случая жената е наясно какво животно взема за спътник, така че...

# 36
  • Мнения: 335

Странна тема, като се има предвид, че изразът е измислен от мъже.

# 37
  • Мнения: 7 947
Това какво значение има  newsm78

# 38
  • Мнения: 4 292
Мъжете под чехъл са слабохарактерните мъже, които трудно вземат решения. Първо мама и тати са правили това вместо тях, а в последствие функцията се предава на жената.
Много често, в очите на околните жената е истинско чудовище, а той - добрият и онеправданият.

# 39
  • Мнения: 7 947
Аз уважавам всеки, който е във вътрешен мир със себе си, доволен е от това, което има, защото е това, което иска.
В тая насока - стига да е щастлив един мъж, пък било то и мъж под чехъл - браво! Всеки си има свое собствено място под слънцето, нека не корим другите за техния избор, защото не се покрива с нашия.

# 40
  • Мнения: 4 292
Това към мен ли е насочено? Защото аз никой не коря, а констатирам. Това ми е мнението по въпроса и си го изказах.

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 247
 Ако ходи с тиган, ще е мъж под тиган.

 JoyТефал, ти мислиш за всичко Joy

Кофти е да си чехлар, както и да го погледнеш. Ако жена ми се опита да ми дава тон в живота, ще я изгоня като куче!

Марадона, много сериозно го раздаваш  Joy

# 42
  • Мнения: 5 577
Радвам се, че толкова мнения има в темата, защото аз наистина не можех да си отговоря точно /може би защото нямам толкова опит/.

Точно - този, който гълта бастуна когато е с жена си, е лицемер. А под чехъл е този, който чака жена му да замине някъде, за да живее както иска. Това мисля, но не зная как да се изразя. Затова и пуснах тема.
За щастие моя не е от нито един от двата споменати вида.
За нещастие, имаме доста познати от двата вида.

# 43
  • Мнения: 166
За мъжа под чехъл не знам, но горко й на жената в чехъла. Във всеки един момент може здраво да се подхлъзне.
Не че имам нещо против - всеки да живее, както му е удобно. Самата аз не харесвам крайностите в отношения, наречени не случайно "партньорство".

# 44
  • Мнения: 7 947
Ама то партньорството може да бъде 50 на 50 , а може и 90 на 10, варианти всякакви и все си е партньорство, зависи партньорите как се разберат и кой как ще бъде доволен  Wink

Защо не завиждаш на жената в такъв случай с чехъл само не разбрах  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт