ЯНУАРКИ 2010 - 9 тема

  • 14 342
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 56
Mama Vania, благодаря за съвета, знам че е добронамерен. Но не мисля, че магнезия може по някакъв начин да ни навреди. А си позволявам да съм скептична към лекарските предписания, след като съм с контракции от доста време, въпреки предписаните ми от тях лекарства, които редовно взимам.

# 226
  • Мнения: 63
Тогава най-добре е да потърсиш съвет от друг лекар.Докато не получиш желаната от теб помощ.Все пак контракции толкова рано си е сериозна работа.

# 227
  • Мнения: 19
# КАКВО Е НУХАЛНА ТРАНСЛУЦЕНЦИЯ НА ПЛОДА?
# Нухалната транслуценция представлява минимална колекция от течност в тилната област на плода, която се намира между кожата и меките тъкани, покриващи гръбнака. Всеки плод има нухална транслуценция, която може да се види и измери в хода на специализирано ултразвуково изследване между 11-14 г.с.. Днес е известно, че при дебелина на нухалната транслуценция над 3 мм рискът за синдром на Даун, както и за някои други хромозомни аномалии (тризомия 18, тризомия 13 и др.) е значително по-висок. Нещо повече, колкото по-дебела е нухалната транслуценция, толкова повече рисковете нарастват.
Освен риска за хромозомни аномалии, при увеличена дебелина на нухалната транслуценция нараства и рискът за някои допълнителни структурни дефекти на плода (вродени сърдечни пороци, диафрагмална херния и др.), както и вероятността от развитие на някои по-редки генетични синдроми. И в тези случаи, колкото по-голяма е дебелината на нухална транслуценция, толкова повече рисковете нарастват. Счита се, че нухалната транслуценция е удебелена в 3 до 5% от всички изследвани случаи. Това на практика означава, че при всички тях е необходимо допълнително диагностично уточняване.
Поради изброените по-горе обстоятелства измерването на дебелината на нухалната транслуценция на плода чрез специализирано ултразвуково изследване между 11-14 г.с. представлява важен елемент от съвременните пренатални грижи. Измерването се осъществява от квалифициран изследовател на съвременен ехографски апарат (с висока разделителна способност и възможности за голямо увеличение на образа). Ултразвуковото изследване е безвредно, безболезнено, не изисква специална подготовка от страна на бременната (например пълен пикочен мехур и др.). В около 90-95% от случаите е възможно това да се осъществи през корема на майката, а в останалите 5-10% - през влагалището. Дебелината на нухална транслуценция постепенно намалява и изчезва с развитието на плода и по тази причина не може да бъде измерена в по-късните срокове на бременността (след навършени 14 г.с.).

# 228
  • Мнения: 326
Профил  Лично Съобщение (Online)
MTV , благодаря за отговора!Аз това го четох и все пак не ми стана съвсем ясно, струва ми се, че няма голяма разлика и двете са заместител на прогестерон!!  newsm12 но дали не бъркам?

В смисъл? Rolling Eyes
Задаваш въпроса в темата, не поясняваш, че искаш отговора на лични...???
След като не ти е ясно-обади се на гинеколкога си и го питай. Каквото и да ти кажем, нас ли е редно /и ще / ни слушаш ли или него/нея? Peace
Защото има и разни други нещица като "помощни вещества" които също се съобразяват...затова именно медикаментите са в компетенцията на докторите..
това изобщо не го знам как се е получило  smile3525
MTV извинявай, че те нервирах! Не беше нарочно! Лекарката ми е на море, затова попитах за вашето мнение!
Red tree стискам палци и вярвам, че е фалшива тревога!!!  bouquet  Grinning

# 229
  • Мнения: 1
Към STASINA: Аз по време на първата бременност бях с контракции почти през цялото време, пих Магнерот. Като вървях по пътя и ме хванеха контракции си спирах и си почивах, обаждах се на някой познат да си говоря по телефона за да не стоя като истукана насред улицата, сега ми е смешно, но не е никак приятно. Говори за това с лекаря си, мен ми го обясни с това, че съм имала стегната коремна мускулатура, ама дали е така!? Родих нормално 10 дни преди термина.

# 230
  • Мнения: 8 323
Здравейте момичета, при нас нищо ново. Бях на преглед в понеделник и всичко е наред. Видях и пръсчетата на ръцете. Другата седмица съм на БХС и фетална. Моля, някоя от вас да ме сложи и мен на първа страничка....не че нещо ама и аз искам да съм в списъка. Благодаря предварително Simple Smile

# 231
  • Мнения: 373
Здравейте, много тъжно изглежда форума напоследък, но се надявам всички притеснения скоро да отминат и да се радваме на по-хубави новини. Прегръдки  Hug

# 232
  • Мнения: 9 492
valkiria79 и аз се извинявам, ако съм прозвучала остро  bouquet Днес май не ми е ден Crazy

# 233
  • София
  • Мнения: 56
Благодаря ви момичета, много сте мили!
Лекарката, при която ходя, още преди месец ми изписа свещички профенид, защото имах леки болки. Тя каза, че са контракции и единстено свещичките мога да вземам. Очевидно наистина са били контракции, но явно тези свещички въобще не са помогнали. По една или друга причина реших да ходя при друг лекар. Тя единствено ми каза, че матката ми е контрахирала, нищо повече и ми предписа този дуспаталин. Притесних се вчера, защото имах силни болки, а въпросното лекарство не ми помогна въобще. А следващия преглед е чак след месец, което си е много време. Днес съм по-добре, надявам се вчерашните болки да са били вследствие на прегледа и взимането на цитонамазка и да се окаже, че са напразни съмненията ми в лекарите. Те би трябвало да разбират повече Rolling Eyes
Реших, че мога да вземам магнезий просто като хранителна добавка, тъй като се появиха и мускулните схващания вече. Но ще изчакам да се консултирам с лекар. Хайде стига съм ви досаждала с мойте приказки. Лека и спокойна всички.

# 234
  • Мнения: 560
Влизам да се отчета и после ще ви чета,че много сте изписали  Rolling Eyes

Такааа....бебето е добре...40,5 мм е.По ехограф е 11 седмица и 2 дни,по последен цикъл 10 седмица и 5 дни.Значи термина ми се променя на 26 януари 2010.
С коремния не се видя много добре...но си виреше крачето точно когато доктора ме гледаше.После с вагиналния си мърдаше цялото телце нагоре надолу...голям кеф беше.Чухме сърчицето   Kissing Heart сладка работа... Heart Eyes

После доктора като започна да ми взима секрет за изследвания ми попита от кога кървя.Стана ми чудно...до сега не съм кървяла и го питам как така кървя... newsm78 И не съм имала кървене.Даже преди да вляза ходих до WC и нямаше нищо.Той каза че е вътрешно и затова има вероятност да не стига до входа на влагалището а да си остава по стените.Каза че може да е нещо ановулаторно,понеже ме боли от 1 седмица десния яйчник.Тук едно момиче сподели нещо подобно.Как може да има овулаторни "неща" по време на бременност ми е чудно  newsm78
В края на краищата ми изписа 2 седмици дуфастон и ношпа,лежене и да не вдигам нещо повече от кило, и без секс естествено.
Ремонта остава само  и изцяло на половинката.Аз в къщи ще си дремя и от време на време ще чаткам.
Това е...ох изписах цял роман-връщам се да ви чета.  bouquet

# КАКВО Е НУХАЛНА ТРАНСЛУЦЕНЦИЯ НА ПЛОДА?
# Нухалната транслуценция представлява ................

Това всъщност се включва във ФМ-то нали?

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 18:03 от TV

# 235
  • Мнения: 579
Два дни ме няма и темата се източила до неузнаваемост. Laughing
При нас всичко е наред.Вече не ми се гади,ям всичко даже вчера готвих,не ми се спи по цял ден,абе осеферих се от всякъде.И коремчето ми личи вече ясно.Ремонтът още не сме го почнали,ще остане за след морето.

# 236
  • Madrid
  • Мнения: 514
И аз да не казвам голяма дума,от около седмица не ми е лошо и като се прибера от работа имам сили да си поиграя с моето момченце,което така ми се радва милото ми то! Heart EyesА преди като чувал с картофи се мятах на спалнята и едва се довлачвах до банята да го изкъпя. TiredТой все ме питаше-"мамо,тебе лошо ти е?" Crazy

# 237
  • Мнения: 5
Здравейте момичета някой дали може да ми помогне ?
Днес си видях резултатите в интернет за БХС и има нещо което ме притеснява .Почти нищо не открих в нета което да ми даде конкретен отговор ,ако някой от вас има иформация ,ще ви бъда много благодарна .Става въпрос за PAPP-A (плацетарен протеин (652-4826) а моя резултат е 367.7 .Дали има нещо притеснително ,че  доки е в отпуска и чак след 10 дни ,ще го разчете .

# 238
  • Мнения: 869
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part=
В тази тема може да питаш проф.Кременски относно резултата ти.Аз така направих и сега съм много по-спокойна

# 239
  • Мнения: 560
А БХС не е с направление нали?

Общи условия

Активация на акаунт