В тази криза се ПЛЕТЕ: бримка-дупка, вместо две /44/

  • 108 150
  • 285
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 550
Ааааа, оная сергия редовно я наобикалям. Но откакто напипах неизчерпаемия ресурс на Интернет съм занемарила спиранията си пред нея.

Навремето Летящата крава беше писала, че си пълни герданите с вата от кинкалериите.

Alizarina, ти на 2 игли или на 1 кука искаш да се научиш да плетеш?

# 181
  • в баира
  • Мнения: 861
Alizarina : Щом няма кой да ти показва на живо, можеш да си вземеш книгата "Плетене for Dummies" и да гледаш клиповете в youtube. Там поне има много.

# 182
  • София
  • Мнения: 17 592
Супер темичка !  bouquet
късно ви открих за жалост Sad , но всичко е поправимо Simple Smile
Аз съм една бъдеща плетачка, която не може да плете  Tired
Така че моля ви кажете ми някой сайт или списание как да се научи м да плетем

ПП: нито майка ми нито баба ми плетат... само свекървата но от нея не искам да се уча

Като за начало мисля да почна с един шал.... че най лесно ми се вижда

Mami ne ни се отваря библиотеката а виждам че има интересни темички Sad

Много е трудно някой да те научи да плетеш по мрежата. Но е напълно възможно, ако се опитваш сама и задаваш конкретни въпроси - за всичко, което те затруднява. Тук всички ще ти помагат, сигурна съм - само няма как да ти показват... с твоите ръце... така че избери какво искаш да направиш и питай смело.

# 183
  • Мнения: 1 172
http://picasaweb.google.com/temenugka/LaboresDelHogar590#5288906536579768194

ето това е корица на списанието,за което ви говорих. Зор го открих, понеже не му помня точно името, сега ще търся дали има още нещо в нета,свързано с него, собствен сайт или нещо такова...Много е готино списанието, съдържанието му е такова,че е по-удобно за използване в оригинал,отколкото да се сваля от нета и аз затова си го купувам, освен това има пресни броеве и се продават по 3 лв, а цената на корицата е 3,60 евро.

# 184
  • Мнения: 440
Заради интереса - ето това направих вчера, доста се чудих на тази схема и не можех да разбера как да я чета, но май числата показват стъпките - 1,2,3 . Иначе схемата на dodo я разгадах бързо - беше ме улеснила максимално   bouquet http://media.snimka.bg/3655/013565608.jpg
Открих, че пак съм направила грешка и че в средата има 6 цветчета, а аз съм изплела 5, като имам време за плетки, пак ще се пробвам. Трябва май да сменя и преждата, както казах моята е много дебела.
За играчките на Снежана - страхотни са! Момичетата си избраха вече коя за кого е  Mr. Green, аз си избрах мишката   bouquet

# 185
  • Мнения: 197
аз също ще си позволя да постна корицата на списанието , за което ви говорих  Embarassed
http://www.osinka.ru/Sewing/Dekor/RR/

# 186
# 187
  • Мнения: 328
Здравейте дами!   bouquet  Отново сте показали страхотни красоти. Аз съм много несериозна в плетенето.  Embarassed
Поздрави  на снежи за играчките, страхотни са, направо останах без думи  Shocked Кажете ми моля  Praynig  с какво  ги пълните, мисля и аз да се пробвам с някоя, само че не ми се вижда удачно да ги пълня с памук, а не се сещам за друго подходящо.

Alizarina, както те е посъветвала Фиф много е трудно да плетеш без да ти показва някой, друго е като гледаш на живо, мен ме е учила баба ми преди много години, преди да започна отново да плета си припомних някой неща от тези листи (които имам отдавна явно са от някоя книга, не помня, но е само това което съм снимала, дано се ориентираш, че не съм много добър фотограф и снимките не са с хубаво качество, но се четат)

P.S. ето и малко видео уроци: http://www.youtube.com/watch?v=gJCd_-V2D5k   и едно видео как да свързваш в кръг (то ми се струва по-лесно като за начинаеща) http://www.youtube.com/watch?v=eayNzAgZMUY&feature=related    дано да са ти  в полза


orchestra аз съм си харесала ето това моделче на потниче, мисля че ще е подходящо за yarnarta който имаш, макар че до сега  не съм плела с меланжирана прежда (със yarnart summer плетох една черна пола и много ми хареса преждата като цяло)   Rolling Eyes схемата е от пикаса,но не се сещам точно от къде, ако някой си я познае да ме извини за плагиатството . Мисля да го плета със тази прежда - yarnart pearl цвят 214

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 20:01 от pepito21

# 188
  • Мнения: 4
Alizarina, ето нещо за теб и тук.

Това
и друго Thinking

и си набави кука/куки и прежда, щото само с гледане не става Simple Smile

успех! Peace

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 20:38 от dodofit

# 189
  • Мнения: 1 608
Чудсни неща - Снежи, Стейси, Фифу, Амели....../страхувам се, че пропускам някои Embarassed/. Страхотни красоти!
Много ми харесаха и някои от пуснатите линкове с идейки.
Днес се снимах с това болерце или както се шегуват вкъщи "ръкавките" - http://media.snimka.bg/3658/013571345-big.jpg.
Принципно го нося с една черна рокля, но уви с нея нищо не се вижда на снимката.

# 190
  • Мнения: 471
Днес пообиколих съседките в квартала....... чудесни са!
Вече знам някоя плетка (като малка баба ми ми е показвала , но си мислих че нищо не помня но не е  така)

и сега се захващам със шала! като дойде време да го завършвам , ще ми покажат как става.

Не съм си взела още прежда, но искам да е около 2 м дълъг.
Палтото ми е черно официално, и се колебаяя за цвета на шала newsm78 newsm78 newsm78.

Дайте идейки за шал  Hug

# 191
  • Мнения: 3 550
Сигурно съм изглупяла напоследък, щом още не разбирам на кука или на две игли иска да се научи да плете Ализария.

Коте, много фини ръкавки, идеални за лятото!  Grinning

# 192
  • Мнения: 9 903
на две иска да се научи - щом почва с шал  Wink

# 193
 Здравейте  нещата   които  ста направили са наистина разкошни. Това е нещо което много харесвам и за това  направих верига от  магазини за ръчни плетива и  прежди за сега в  северозападна  България. Вече имаме  сайт  чрез който тези прежди могат да  стигнат и  до вас - www.estefan.eu
Надявам се  да   сме  ви от  полза Simple Smile

# 194
... направих верига от  магазини за ръчни плетива и  прежди за сега в  северозападна  България. Вече имаме  сайт  чрез който тези прежди могат да  стигнат и  до вас - www.estefan.eu
Надявам се  да   сме  ви от  полза Simple Smile

За да сте ни от полза, казвайте какви са условията, за да продаваме във Вашите магазини!

Общи условия

Активация на акаунт