МАРТенче щастливо се смее и с мама иска да играе и да пее!

  • 12 557
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
беба, опитай се да му погледнеш в дъгичките под оченцата, като му дръпнеш долните клепачи. Ако са много бледи, значи е нисичък хемоглобина. Друг признак е много спане и безапетитие. А ти сега даваш ли желязо? Ние се дупчим почти всеки месец за контрола, няма начин. Сега началото на август пак Rolling Eyes Но поне последния път си беше добре хемоглобина, обаче казаха да продължаваме желязото, докато не се захрани.

# 226
  • Мнения: 69
И Любомира умира да си завира в устата одеало или нещо подобно  Laughing За да я навия да остане някъде за малко сама, й давам една тензухена пелена да си играе с нея. такава борба пада, не е истина  hahaha Така се научи и да се върти по корем  Grinning

ние даже вече така заспиваме,мятам му я на главата и за 2 минути е заспал Mr. Green

# 227
  • Мнения: 74
Благодаря ви!!!  bouquet
Само че той ще пътува утре вечер, към полунощ ще е в София, така че ще отърве задръстванията Laughing

това е най-прекия и най-лесен път,което е обяснила дърта маймуна

# 228
  • Мнения: 88
беба, опитай се да му погледнеш в дъгичките под оченцата, като му дръпнеш долните клепачи. Ако са много бледи, значи е нисичък хемоглобина. Друг признак е много спане и безапетитие. А ти сега даваш ли желязо? Ние се дупчим почти всеки месец за контрола, няма начин. Сега началото на август пак Rolling Eyes Но поне последния път си беше добре хемоглобина, обаче казаха да продължаваме желязото, докато не се захрани.

ЛюБИМА много ти благодаря
, сега бебо заспа, но утре ще му погледна дъги4ките  Hug
аз не давам желязо, а запо4нах захранването, АМ е обогатно със желязо, но явно не му стига. Заради хемоглобина бяхме при детското гастро и тя ми каза, 4е единствено от месото ще си набави желязото, питах за малтофер, но и тя и педито ме посъветваха на 6м. да видим изследванията и ако и тогава е ниско да давам. За спането - ми спи си (пре деня - 4 4аса и през нощта Sunglasses, 12-13 4аса. Много ли е  newsm78
 Но пък си хапва по-добре от преди, до преди месец беше голяма борба - ядеше по 80-100мл. сега около 150 и пове4е понякога.

# 229
  • Мнения: 361
Хайде Здравейте от нас " селяните"  Hug
Изкарахме си много добре. Бебка беше послушна на отиване и заспа. Смяла се е с глас с бабата на мъжо (демек нейна прабаба). Разглеждахме цветята. Гонихме кокошките и се закачахме с кучето. Вчера даже се разходихме из Казанлък (не се сетих дали няма някой мама от там, че да се видим). Аз не си починах кой знае колко, но важното е, че детито беше на чист въздух. Живот и здраве август пак ще идем.
Аз да задам една тема за размисъл. Какво смятате за съжителството бебе и животно??? Например куче.
Ние с мъжо сме се замислили за лабрадор, но Елия като стане на 1 годинка поне. Аз цял живот съм имала домашен любимец.

за сънуването- аз най редовно я сънувам Елия, че ходи, че говори, че яде сама, че има зъби. А бе мама тра ла ла съм. Rolling Eyes
за мрънкането- ние също го правим. Много ме ядосва, защото не знам какво и е. Стигнах до извода, че са зъбките.
Крисче- за 3те чанти на бебка: 1 с дрехи (аз мъкна за 3 преобличания на ден  Rolling Eyes), 2 с одеалца и възглавница, 3 с памперси и шишета, храна и козметика. И една малка с играчките.
за кг- на мен ми се опъват 4кг. Май ще минавам на диетка.
за Горещо- не ми се коментира. Мъжа ми каза, че до сега щял да я гръмне тази. Егати и безочието.
Тони честита ви люлка.
Ади и бебе- провалена майка е тази, която си е зарязала детето. Ти не си го направила. И споко за нормалното раждане. Ако е такова като моето- ама хич не ти го препоръчвам.
Бодливка-
ние също се давим с този биберон и още си караме на 2та.
за пюретата- ние сме на зеленчукови. Иначе вече пасирах праскови да си имам.
за количката- ние сме си още с легналото положение, но от време на време я повдигам.
за пръцкането- ние сме като дете на Шрек  Rolling Eyes
За гризалките- ядем всичко, но не и тях. Добре, че има пюшени играчки за папане.

Хайде лека и мека от нас

# 230
  • Мнения: 645
Здравейте, не съм чела всичко, но прочетох въпроса на Еля. Когато Боян се роди ние имахме Шар Пей. Боян много си я обичаше и трудно преживя загубата, макар че не знае че е починала, а и беше на две тогава. Да си призная много обиам кучета, но не бих си го причинила отново. Защото който квото ще да ми говори, отговорноста и грижата си остават за майката, която си е в къщи. Няма дъжд няма снях, кучето се разхожда и се храни и се гледа и на доктори се води! То си е член от семейството. От здравословна гледна точка, въпреки че Боян си е алергичен и си прави астматични пристъпи, когато бяхме в болницата не ни посъветваха да го махнем. Така че не мисля че е проблем, но ако въпреки всички грижи, отговорности и умора покрай деца и семейство, човек има сили да гледа още едно "дете" всичко е ОК. Peace

Последна редакция: вт, 14 юли 2009, 23:55 от КаЯна

# 231
  • София
  • Мнения: 211
Ох, малееее... толкова много пишете, не мога да ви смогна, ей! Човек два-три дни да не влиза и после става съвсем трудно....
Записвам се и се връщам да чета 16 стр.  Rolling Eyes

# 232
  • Мнения: 819
Здравейте!

За кучето - подкрепям мнението на КаЯна на 100%   Peace

Уфф, чета ви аз постоянно, ама нещо не ми се пише...И ние бяхме на една вила за събота и неделя, ама с това дъждовно време...не си е работа.Иначе на София и понася добре където и да я заведем  Grinning

Ядосвам се с тия болнични и декларации, ама гледам, че на повечето  още не са изплатени.Моята още не е и подадена  #Cussing out Я ми кажете, вярно ли, че има още 2 /или 3/ декларации ?!? Как пък и едно нещо не ми подадоха навреме, не знам  Crazy

И ние още не сме захранили с нищо , така че и аз се интересувам. Почти реших обаче, че ще е с оризова каша, само се чудя по кое време да я давам...Ще изчакам да навърши 5 месеца и малко след това ще пробваме.

Щях да пиша още, и да ви питам още неща, ама всичко ми изскочи от главата.

А, тъй като пропуснах миналата тема, не съм разбрала кога се появи Ади и бебе и защо я нямаше до сега?  Ади, ще се радвам да разкажеш за вас  Peace

Хайде лека нощ от нас   bouquet

# 233
  • Мнения: 685
 bye ви!
1 въпросче от мен, че вече почвам да се замислям, че нещо не е наред - на всички ли бебоците се обръщат сами без чужда помощ от корем на гръбче и обратно?  newsm78 Нашата има още по-малко от седмица до навършване на 4ти месец и стига само до странично положение.

Мечо Пуух, за акането и аз бях присетнена преди 3-4 седмици и питах из форума, до към седмица било нормално да не ходи детенцето, но на мен и 5 дни ми се виждаха много. Съветите бяха (при положение, че само се кърми бебчето): пиене на сок круша от мама (Капи) - изпробвано - може и да върши работа, че моята 4 дни не беше ходила и така се изходи, друго което от 2 дни става с нас - сладко от сини сливи, хванала ме е мания да си направя сладко и ...  Embarassed за 24ч хапнах 1 бурканче, та вчера и днес моята по 2 пъти ака.  Laughing

И още 1 въпросче - всички ли захранване вече бебчовците?

# 234
  • Мнения: 660
Ей, айде и аз да се разпиша, че утре отиваме при нашите в Пловдив до неделя и като се върна кой знае колко ще имам да чета... ooooh!

Аз явно съм от сбърканите мами, щото като гледам багажа дето съм напомъкнала в хола...и .... ще ни трябва не само по-голяма кола, ами и ремарке. Tired То не са преносими кошари, Tired басейни, играчки, козметики, дрехи и кво ли още не... Embarassed

Аз май единствена имам днес преведени пари вече от ДЕКЛАРАЦИЯТА! Разгеле... ама беше подадена на 3.7.2009. Да се надяваме от следващия месец вече плащанията да се редовни.

Аз още чета и се ограмотявам със захранването...да съм си написала домашното за консултацията в понеделник и да видим как ще ни посъветва педи да направим.

Ми това е и да не ни забравите през следващите 5 дни, че после ще напомним за нас. Joy

# 235
  • Мнения: 645
Тони лек път. Завиждам ви. Много обичам Пловдив. Любимата ми кума и братовчедка е там, даже в моя чест отвори детски магазин на главната отстрани в пряката на МкДоналдс Peace

# 236
  • Мнения: 88
Хайде добр утро  Laughing
аз бъркм мляко, бебо се събуди на 180 градуса в леглото  Laughing

# 237
  • Мнения: 74
bye ви!
1 въпросче от мен, че вече почвам да се замислям, че нещо не е наред - на всички ли бебоците се обръщат сами без чужда помощ от корем на гръбче и обратно?  newsm78 Нашата има още по-малко от седмица до навършване на 4ти месец и стига само до странично положение.

Мечо Пуух, за акането и аз бях присетнена преди 3-4 седмици и питах из форума, до към седмица било нормално да не ходи детенцето, но на мен и 5 дни ми се виждаха много. Съветите бяха (при положение, че само се кърми бебчето): пиене на сок круша от мама (Капи) - изпробвано - може и да върши работа, че моята 4 дни не беше ходила и така се изходи, друго което от 2 дни става с нас - сладко от сини сливи, хванала ме е мания да си направя сладко и ...  Embarassed за 24ч хапнах 1 бурканче, та вчера и днес моята по 2 пъти ака.  Laughing

И още 1 въпросче - всички ли захранване вече бебчовците?

anny  Grinning благодаря ти, освен да те помоля за рецептата за сладкото Laughing

По другите ти въпроси:

на 4м и половина, още не се обръщаме наникъде newsm78, като е по корем вири дупето много смешно и се опитва странично да се обърне, но ръката й пречи още

Още не сме се захранили, като стане на 5, тогава Hug

Хайде, хубав  и слънчев ден и по едно кафе за разсънване на недоспалите като мен



SZA, честит рожден ден! Желая ти много здраве, щастие и много много усмивки!

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 07:08 от Мечо Пуух

# 238
  • Мнения: 222
Добро утро  Hug
SZA, честит рожден ден! newsm67
за обръщането- Борката се обръща без проблем от корем по гръб, обратното упражнение му е малко трудно, щото му тежи гъзицата, но го прави отвреме на време и без моя помощ. Иначе търкалянето по леглото ни е любимо занимание  Peace
И на мен не ми е подадена декларацията  Cry съответно и пари- йок. Днес ще звъня на счетоводството да ги питам как стоят нещата.

# 239
  • Мнения: 1 187
Добро утро на вас,аз почти не съм спала.. Tired

Снощи Адриана беше с 38.5,дадох последно Ефералган в 23.30 и малко я посмъкна(след около час) и постоянно ставах да я пипам,че той нали се дава на 6ч.и ако я вдигне повече освен чорапки с оцет друго за момента няма какво да направя.. Confused Сутринта пак топла,меря-38.2. ooooh! Едва ще дочакам педката,днес е втора смяна от обяд.
Ади вече два пъти ака редичко,ама и подкашля ми се струва.Дано са зъби,че ако от сега почнем антибиотиците..! ooooh! Дарина първия антибиоток го пи почти на 2г.,малко след като тръгна на ясла и се запозна там с бацилите.Единствената ми утеха е,Ади да има имунитета на кака си и да боледува по-малко,а и покрай нея да го изгради както се казва.
Сега се сетих да питам мамите с по-големи деца-изкараха ли някоя от шарките? Rolling Eyes

Еlg искам и аз да съм"селянка"! Peace Нямаме си село,освен родното на свекър ми,но там няма кой-знае какви условия за децата,по-примитивно е.Засега само Дарина ходи там с баба си,много добре се чувства.И беше много щастлива да се запознае с комшийските овци,крави и козлета! Grinning
За кучето в къщи- и ние ще си вземем задължително,но след като Ади попорастне.Все пак сме в къща,двор голям и ще има животното къде да тича наволя,а децата след него. Laughing
Гледала съм в апартамента 3г.московска стражевая(рилича на санбернар,породата е кръстоска м/у него и кавказка овчарка)- ми бяха косми навсякъде,въпреки че всеки ден на разходката я решех.А като се разгонеше,вървях след нея с парцала,но и това не ме отказа!Сега пак същата порода ще вземем,но мъжкар! Peace

Честит Рожден Ден на SZA!  happy bd

Приятни разходки на всички,нашата ще е до педи. Tired

Общи условия

Активация на акаунт