подсъзнанието може всичко 12

  • 117 870
  • 493
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 10 698
Здравейте, мили дами  Hug

Относно нещата, които губим, се сещам следното, което ми беше казвала покойната ми баба - когато ти се струва, че не ти върви или че късметът те е изоставил, остави нещо дребно /някакъв предмет/ да ти бъде взет или "откраднат". Например може да се остави нарочно пръстен някъде, така че друг да може да го вземе  Wink
По такъв начин си отивал и невървежа.
Така че, jorjito, ако мъжа ти е в някакъв такъв период, е възможно Вселената по този начин да разрешава проблемната  ситуация. Помисли върху това  Hug

eldivine, здравей    bouquet
Да, това си е точно енергията на егрегорите   Laughing И в Моловете и разните хипермаркети е много мощна  Tired
Точно вчера й се поддадох  Joy

Вела, мерси за филма! Изглежда ще е интересен  Peace


# 481
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Прекрасни дами  bouquet  bouquet  bouquet


lenny_pld ,Благодаря   bouquet
mijjjka,Мда..размишлявам аз върху тези неща.Но защо аз губя негови вещи Thinking.Много интересни тълкувания давате на ситуацията.сама не бих се сетила Hug
Изтеглих си Зовът на Бездната,дано скоро ми се отдаде възможност да го гледам.И Пророчеството не съм гледала,ама пусто толкова ми е интересен форумът,че свободното време го прекарвам тук.

Вела,Разгледах темата за Съзнателното зачеване.Интересна е...Ние сега планираме второ,но ми е интересно как ще реагира половинката ми,ако прочете тези неща.Той и без това ме е обявиш за шантава Mr. Green Laughing

Изключителен ден ви желая мили дами  bouquet

# 482
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Привет!
Бях загубила темата. Сега полека ще я изчета.

# 483
  • Мнения: 287
Като говорим за медитацията,както ви казах имам няколко които са от лекари.В тях няма езотерични визуализации, няма ангели,феи,светлини,чакри и каквото се сетите което обсъждаме тук.Медитацията се състои в отпускане и изпразване на главата от каквито и да е мисли.За да гониш паразитните мисли трябва да имаш една точка за закотвяне(фокусираш вниманието си върху нещо-много често това е дишането,или някоя позитивна мисъл,или някоя точка ако медитацията е с отворени очи).Това е ако мога така да се изразя класическата медитация,целта на която е само пълен релакс на тялото и мозъка. Този тип медитация се прилага от няколко години в много от щатските болници(отскоро вече и във френските) при лечение от депресия и като средство срещу болката .В болницата,пациентите се учат как да медитират за да помогнат сами.Гледах един репортаж за което и там изследваха един тибетски монах в тази форма на медитация (без визуализация- просто не се мисли за нищо) и показаха,как в такова състояние има зони на мозъка които се конектират(такива които в нормално състояние нямат никаква връзка една с друга),както и това че мозачната активност е 8 пъти по-голяма.Доказано е ,че при начинаещи само след 2 месеца практикуване има намаляване на кръвното налягане,паниката,подобрение на съня и др.
Така ,че за тези които ги е страх могат да практикуват тази форма на медитация.

Последна редакция: пт, 07 авг 2009, 16:46 от nikolexa

# 484
  • Португалия
  • Мнения: 4 064
nikolexa,  аз вимаги единствено и само така съм медитирала  Peace
мисля,че вече съм разказвала тук ,как първоначално съм медитирала инстинктивно или по-точно интуитивно- в началото на пубертета беше, на прага на съня , тогава ми се случваше много често и беше необходимо съвсем малко усилие,или осъзнаване от моя страна, за да не-мисля, и да задържа медитацията,преди да заспя.Някъде бях чела различни формулировки за различните видове медитиране, но нищо не помня от термините- става въпрос за основните видове - седнал, с отворени очи, легнал със затворени, прав,...даже се споменаваше пример за монах,който достигнал нирвана в положението между навеждането към леглото и лягането  newsm78


Искам да ви споделя,че от известно време съм в трескаво предчувствие ,че ще се случи нещо ,нещо голямо и важно, ...което ще промени живота ми,ще го отклони от руслото , в добрия смисъл.
След като прочетох Тайната-поисках си нещо...
После открих вас...
После си направих карта на желанията...
.....
Някои неща започнаха да добиват форма...други съвсем не са се доближили до изпълнението си.
Но онова голямото нещо, вече започна, ...не съм сигурна дали искам да го споделя, поне все още не знам  Thinking
Искам да ви попитам ,какво да направя ,за да съм сигурна ,че насочвам правилно желанието си?
имам предвид, че аз имам много и най-различни желания, сигурно всички вие също сте така ?!, но едно ми е особено важно!!!
хем съм сигурна ,че ще стане, виждам го даже изпълнено ,как изглежда ,как се материализира, пред очите ми е,дето се казва....но не ми се иска да го пропусна ...значи все някакво съмнение имам  newsm78 и това ми пречи да съм щастлива и осъществена в момента .

# 485
  • Мнения: 3 674
Момичета, последното желание от Картата ми на Съкровищата ми се сбъдна!  Hug Днес брокера ни се обади за да ни каже, че къщата е наша!!!!!!!!!!!!!!!  newsm44   Grinning  Благодарна съм на цялата Вселена!!! bouquet    bouquet    bouquet Heart Eyes

Направо ми е като сън...  Blush

Дай Боже всекиму от вас !     bouquet

# 486
  • Варна
  • Мнения: 1 858
ЧервеноВинце,Поздравления миличка  bouquet  bouquet  bouquet

Дай Боже всекиму такава радост Peace Hug Hug Hug

# 487
  • Мнения: 1 652
винце, много се радвам за теб! Hug Честито! Много  и само щастливи и радостни мигове да преживеете в новата къща! Hug

# 488
  • Мнения: 10 698
Честита нова къща, Винце!!!  bouquet   bouquet  bouquet

Браво!!!Много се радвам за теб!!!  Hug

# 489
  • Мнения: 3 674
За медитациите, Шри Чинмой , Ошо, Чопра...и други индийски водачи предупреждават, че медитацията може да е опасна, ако не знаеш какво правиш...затова  е препоръчително да се прави с инструктор/ако човек не е сигурен/ .Опасността идва от това, че може да има усложнения. Човек изпаднал в много дълбока медитация , без подготовка може да получи различни усещания , да получи уплаха от тези усещания и да има проблем  "да  се върне в тялото си"  сам. Случвало се е в много практики, затова и не се препоръчва да се прави самоволно, защото това може да доведе  до неприятни последствия...

При Силва курсовете са повече като хипнотерапия...не са медитация.  Wink Много са полезни! Peace

Приятен ден!    bouquet

Трябва да тичам по задачки.... Laughing

.




# 490
  • Мнения: 37
Честита придобивка,която до колкото още се ориентирам в темата и хората тук е доста чакана!!!!!
Благодаря Ви, че ви има и че сте в тази чудесна положителна тема, която случайно намерих в тоста труден за мен момент в живота, което не е случайност!
Благодаря за насоките към сайтовете, от които  изтеглих книгите, които смятам че ще ми помогнат много, сега  и изобщо занапред!
Искам да споделя, че техниката на 25-те желания,много ме заинтригува и със сигурност ще я направя на Новолуние!
Освен това стигнах до извода, че в предишен етап от живота си аз съм я прилагала, несъзнателно и под друга форма и резултатите от нея са налице в живота ми!
Къща, също толкова желана,далеч от прашния, голям и пренаселен  град и един прекрасен малък мъж, чието име е измислено и писано с много любов и надежда цели 6 години преди да се роди!
Винаги съм знаела дълбоко в себе си, че това ще стане,макар че когато съм го споделяла съм получавала доста скептични погледи и коментари.
Убедена съм, че цялата тази истина и мъдрост изказана на хартия, винаги сме я знаели, винаги е била дълбоко в нас и просто в един даден момент, някой или нещо просто я изважда на яве!

Чета ви с огромен интерес и още веднъж Ви благодаря за новите и невероятни неща, които научавам от Вас!!!

# 491
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Честита нова къща, Винце!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 492
  • Мнения: 10 698
Моля, заповядайте в новата тема   bouquet  bouquet  bouquet

# 493

Общи условия

Активация на акаунт