Ако можем да помогнем на Павел и майка му

  • 13 831
  • 190
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 138
говорих с антом и с маримадлен. и мисля...........
не заради 200та те лева, те не са много. а заради бъдещето и в крайна сметка конкретната ситуация.
явно майката на павел е много честолюбив и амбициозен човек, що се отнася до бъдещето му.
може би може да се измисли някакъв компромисен вариант, така че и детето да е доволно, и майката да е спокойна. и в крайна сметка да има и компютър, който да не седи само за украса.
склонна съм да финансирам за павел курс по компютърна грамотност. ако няма нужда от това, да речем курс за навлизане и работа с фотошоп или подобна програма.
това е отделно от въпросните 200 лева.......

# 76
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
напоследък съм доста ангажирана, но другата седмица ще се опитам да се свържа с Анриета и да отида до тях, тогава и ще пиша в темата какво сме се разбрали с майката и от какво имат нужда за момента
 Hug

# 77
  • Мнения: 35
Здравейте,
Ако след разговорът на antom с Анриета се окаже, че е категорично против това Павката да има комп, /което според мен е много жалко за детето/ предложих паричките да отидат някак си за плащане на сметките за ток през зимата. Това е сериозно бреме при техния месечен доход.  Откакто е отворена тази тема е свършена доста работа, получиха предметни помощи и храна, но кеша е много малко. Аз зная за едни 20 лв. със запис и за още един загубен някъде по пътищата и не получен за 50 лв.
До скоро,
М Simple Smile

# 78
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Говорих с Анриета. Съгласи се на вариант Павката за има компютър. Peace
Има зимно яке, но няма ботуши. Каза че носи 37 номер, но когато му занесох маратонки 38 също му бяха добре., в смисъл малко по дълги, но пък ботушите нали трябва да са по големи за да се носят с дебели чорапи  newsm78 Знам ли, Ани екатегорична че е 37 номер. Каза че се справят и за сега няма нужда от нищо, но тя така си казва винаги  и при празен хладилник  Thinking тъй че реална информация мога да дам чак когато успея да ги видя.
 Hug

# 79
  • Мнения: 2 584
antom Hug пиши ми утре като се видиш с нея, аз довечера ще премеря дрехите и ще видя какво има

пп. ти към групата ли си, пусни ми номера си на лични или в скайпа

# 80
  • Мнения: 4 138
ок, значи давам парите на някого, който ще купува компа. моля ви, гледайте да става за фотошоп и разни графични програми, а не за игри. и аз съм противник на игрите, особено за деца.
ако има някакъв курс , който павел би направил и има интерес, ще се радвам да мога да му помогна за това.
от 200 те лева държа обаче много да му се купи салам Wink впрочем, той какъв салам обича.

# 81
  • пловдив
  • Мнения: 2 364

от 200 те лева държа обаче много да му се купи салам Wink впрочем, той какъв салам обича.

 Joy Всякакъв, но определено е фен на кремвиршите ... пък и са по меки за зъбите му, че не може да гризе, дъвчи само назад  Peace

# 82
  • Мнения: 4 138
много ми е мъчно, когато едно дете си мечтае за нормална храна, а няма откъде. това са моментите, в които нещо ме стиска за гърлото........
мечтите на децата трябва да са цветни и искрящи, а не да се свеждат до кило салам.......

# 83
  • Мнения: 35
Някой вчера изпрати линк, на който можеше да публикуваме, че търсим компютър за Павел, но не мога да го намеря къде е Sad
Освен това прочетох, че само "ентусиасти" могат да пъбликуват, а аз съм "новак" Sad
Всяка от нас познава някой, който се занимава с компютри. Да попитаме, какво може да се купи за 200 лв. и да кажем тук. Аз имам двама такива познати и ще говоря с тях утре.
Лека

 Hug

# 84
  • Мнения: 369
Здравейте,

   идеята zа компютър е добра. Павката е на въzраст, в която може да се zаинтересува и от програмиране и системна администрация. Ще погледна какви книжки имам на български и дали не са прекалено остарели. Ако нямам нищо подходящо, ще пратя пари да му се купят книги по темата.

   В началото на ноември едни приятели с бус ще идват до Мюнхен. Учавстват в иzложението на минерали и навръщане сигурно ще имат място в буса. Мога да пратя раzни лакомства и едни кремвиршчета, които децата тук много обичат. Евентуално мога да намеря хубави маратонки номер 38 или 39, но втора употреба. Обаче мога да пратя нещата само до София, има ли кой да ги вzеме и zанесе до Пловдив?

   От какво друго имат нужда в момента?

   

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Цитат
Някой вчера изпрати линк, на който можеше да публикуваме, че търсим компютър за Павел, но не мога да го намеря къде е Sad
За този линк ли става въпрос ?
http://www.podariavam.com/index.php
 Hug
 Смятах да го пусна на всички, но се притеснявах ,да не помислят ,че е реклама .


 

# 86
  • sofia
  • Мнения: 3
аз също мога да помогна,за сега мога да купя поне пасатор,ако вече нямат?моля,някой,които има връзка с тях да ми напише телефона си!благодаря!

# 87
  • Мнения: 8
Имам идея от къде мога да намеря компютър, но няма да стане по-рано от 2 седмици. Проблем ли ще е?

# 88
  • Мнения: 4 138
за мен лично-не. стига пц то да е ок, ще дам парите на антом или маримадлен. така че, те плащат Mr. Green
имам един излишен миксер с пасатор. нов е, ползван е само един-два пъти. куче марка, но е наред и върши работа. имам адреса на семейството и направо ще го пусна по пощата. обаче нещо ми се върти в главата, че имат.......

# 89
  • Мнения: 35
Здравейте,
Занесоха им пасатор, когато изписахме Павката от болницата, но нямат миксер. Все ще и влезе в работа, щом не го ползваш. Както вече съм писала не веднъж, майката е доста особенна и странна. Мисля, че няма да му обуе маратонки втора употреба.
Две седмици не е много време, стига компа да е хубав. Не си струва да му носим някой, който е морално остарял.
На ЛС ще дам телефонът си, ако ви трябва, мога да им го занеса или каквото друго е нужно.
Хубав уикенд,
Мариана Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт