Страшни истории и градски легенди

  • 294 836
  • 639
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 839
Сетих се и аз една история от моето детство. Един младеж си пиел в някаква кръчма, а на съседната маса седяла красива девойка в бяла рокля. Сама. Той се престрашил да я заговори и понеже тя била дружелюбна й предложил да я почерпи питие. Тя приела и си поръчала чаша червено вино. Вдигнали наздравица, но момичето без да иска си изпръскало роклята с вино. Това разбира се не помрачило приятното ново запознаство. След сладки приказки, той решил да я изпрати, тя се съгласила, но не го оставила да я придружи до прага на къщата - разделили се на края на улицата и той само вдял как се промушва в една от многото къщи.
На другия ден младежът минал по същата улица с надеждата да зърне момичето. Стигнал до прага на къщата, в която то влязло и с огромен ужас видял некролог със снимка на снощната му нова позната. Бил толкова изумен, че позвънил с надеждата да разбере какво се е случило - отворили му родителите й и той им разказал всичко, което му се е случило предната вечер. Те с мъка му отвърнали, че тя е погребана от няколко седмици. Но момчето толкова точно описало роклята и държанието на девойката, че това ги накарало да се съгласят да се направи ексхумация на гроба й. В ковчега лежала същата жена с бяла рокля и червени петна от вино по нея...

# 46
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сетих се за Жоро Павето. истински случай, сериен убиец от София. Не знам обаче точно кога са се развивали действията, вероятно преди няколко деситилетия.
Та увивал човекът едно паве в опаковъчна хартия, такава каквато навремето ползвали за колбаси и сирене, слагал го в мрежичка и сновял рано-рано сутрин. Павето досущ изглеждало като голяма бучка сирене.
Причаквал самотни жени по спирките, тръгнали за работа с първите превозни средства и с павето ги убивал. Удрял ги по главата.

Ще ми се това да е само градска легенда. Уви.

Жорко си е жив и здрав, живее в село Ракита (близо до Сливница),изглежда съвсем нормален.

# 47
  • Мнения: 984
Пък точно над гр. Елена има няколко махали. Един 8.12. с колеги се качихме до с. Йолаков рът да изкараме студентския празник. А на другия ден отидохме до горната махала Драганевци. В Драганевци къщите са изоставени все едно току-що хората са си тръгнали: чиниите стоят по масите, завивките по миндерите, бебешки люлки тук таме. Поводите на животните....всичко е така все едно хората са решили и в купом са си тръгнали като са оставили всичко така като са го ползвали. Питахме една баба от Йолаков рът какво е станало и тя като заразказва едни страхотии. Изчезнали били три моми. И ден през ден били намирани на съседна урва заколени и обезчестени. Хората така се изплашили, че решили, че селото е прокълнато. После някакъв, цитирам "върколак" се появил и взел да влиза по къщите и да плаши хората. Изчезнали още три девойки. Когато изчезнала последната хората се събрали и решили да се махнат.... но никой не знае къде са отишли.

Мисля, че батата си ги поукраси нещата, но наистина гледката на изоставените къщи и зловеща. Simple Smile Сигурно някой от вас също ги е виждал?

# 48
  • Мнения: 4 841
Сетих се за Жоро Павето. истински случай, сериен убиец от София. Не знам обаче точно кога са се развивали действията, вероятно преди няколко деситилетия.
Та увивал човекът едно паве в опаковъчна хартия, такава каквато навремето ползвали за колбаси и сирене, слагал го в мрежичка и сновял рано-рано сутрин. Павето досущ изглеждало като голяма бучка сирене.
Причаквал самотни жени по спирките, тръгнали за работа с първите превозни средства и с павето ги убивал. Удрял ги по главата.

Ще ми се това да е само градска легенда. Уви.

Жорко си е жив и здрав, живее в село Ракита (близо до Сливница),изглежда съвсем нормален.

Не се казва "Жоро". "Жоро Павето" са го нарекли зевзеците от същите тези градски легенди. Също така много хора смятат, че човека е несправедливо обвинен, за да се прикрие високопоставен партиен деец (или сина му, тук не знам). Бил е един вид "бушон", който е трябвало да "гръмне", за да се успокои мирното гражданство, че в социалистическия строй няма място за такива явления  Peace  По стечение на обстоятелствата член на семейството ми го е виждал наживо - той е глухоням, с леко забавено развитие, но категорично не сериен откачалник. Един вид удобният виновен... Жалко за човека.
Има доста материали в мрежата, прочетете  Peace

# 49
  • Мнения: 11
Иначе историята наистина я слагам в графата "легенди" поради причината, че досега не съм виждала дупка на кенеф, в която да може да влезе кофа. Може и да има такива, ама аз не съм виждала, та така...

Преди тоалетните не са били като днешните. Виждала съм стара тоалетна - беше дървена (като малка колибка) и дупката е много по-голяма. Wink Вероятно и тази от "легендата" е била такава newsm78

# 50
  • Мнения: 1 217
И майка ми ми е разказвала за него. Бих го излекувала с удоволствие с едно паве.

А в крайна сметка кой го е "излекувал"? Как свършва историята?

(Хайдут Велко, подписът ти от "Сибирският бръснар" ме подсети за този страхотен филм! Ще си го сваля пак да го изгледам)
Ами от статията, линк към която е дал probonis  не ми стана стана ясно в крайна сметка тичащия гол научен работник ли е извършителя, или този, който сега си живее спокойно в с.Ракита. Няма да ме учуди изобщо, пълно е със свободно живуркащи си криминогени, от чиято тежка душевна болест страда цялото общество. Като е болен, има си лудници, да си виси там.
Филмът и на мен ми е любим Heart Eyes Махнах изображението от подписа за да не заема много пространство.

# 51
  • Мнения: 39
Вчера 10,45 имаше земетресение.Дъщеря ми играеше на компютъра,а аз се приготвях за работа.Котаракът се заоглежда ,а майка ми готвеше,каза че бъчвите се залюляли,дъщеря ми каза,че усетила някой да я друса и се обърнала ,за да види кой я друса.Много беше уплашена ,защото вярва в Дама Пика.#Crazy

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 09:11 от pralina

# 52
  • Мнения: 1 168
Страх ме е, но ще ви следя! Mr. Green

# 53
  • Мнения: 4 585
Веднъж видях в селската гробища ограбен гроб. Минавах за по-направо през гробищата, отивах да бера шипки по оградата. Капакът на ковчега беше отметнат настрани, в ковчега имаше жена, започнала да се разлага. Почти една година сред като е починала.
По-късно имаше следствие, повторно погребение с поп. съпругът и каза, че мародерите са се прецакали, бижутата са били менте, със златна баня. Миришеше ужасно.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 839
Веднъж видях в селската гробища ограбен гроб. Минавах за по-направо през гробищата, отивах да бера шипки по оградата. Капакът на ковчега беше отметнат настрани, в ковчега имаше жена, започнала да се разлага. Почти една година сред като е починала.
По-късно имаше следствие, повторно погребение с поп. съпругът и каза, че мародерите са се прецакали, бижутата са били менте, със златна баня. Миришеше ужасно.
Sick

# 55
  • Мнения: 3 909
Aaaa, Вълк, това беше наистина... Ти как изобщо си набрал смелост да се приближиш? Аз бих... се върнала. Срещата със смъртта ме плаши така много. Никога няма да свикна с нея.

# 56
  • Мнения: 1 217
Не го мисли, може като станем бабки ( живот и здраве, Дай Боже дотогава жорко павето да лапне гюллето Praynig ) както се смеем, така да си идем Grinning И мен ме е страх, ама като го мисля и сегашните дни си вгорчавам, а както казва баба ми ( уж за да успокои дядо ми, когато беше на легло ) " и да та е страх, и да н'тъ е страх, пА ки умреш " hahaha Joy Joy

# 57
  • Мнения: 3 909
А, Хайдут Велко, ти остави старите хора. Те са натрупали толкова мъдрост, че могат да го кажат, да. И го вярват. И го могат. А в днешните времена някак за младия човек е по-трудно да приеме смъртта.

Нещо в сегашния век има, което така-онака ама все върти около това, че животът трябва да се съхранява, удължава. Търсим други светове, борим болести, пием ежедневно витамини, хора имат желание да бъдат замръзени (за поколенията. въпреки че кой е казал, че поколенията ще имат нужда от тях не знам?!). А навремето хората са приемали някои неща като неизбежни. Ние сега не можем. Идеята, че трябва да сме безсмъртни някак все по-близка ни става. Аз съм ú роб. Искам всички да сме вечни.

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 16:23 от stefka.k

# 58
  • Мнения: 60
Сетих се за Жоро Павето. истински случай, сериен убиец от София. Не знам обаче точно кога са се развивали действията, вероятно преди няколко деситилетия.
Та увивал човекът едно паве в опаковъчна хартия, такава каквато навремето ползвали за колбаси и сирене, слагал го в мрежичка и сновял рано-рано сутрин. Павето досущ изглеждало като голяма бучка сирене.
Причаквал самотни жени по спирките, тръгнали за работа с първите превозни средства и с павето ги убивал. Удрял ги по главата.
не е бил сериен убиец , изобщо , само една от ударените жени е починала , защото е била по-възрастна ,  
удрял ги е , събличал ги е , без да ги насилва , след като арестуват Жоро Павето случаите спират , така че точно той си е извършителят,  а , не е ''синът на някой партиен деец "

поправих се Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 авг 2009, 10:06 от who knows

# 59
  • Мнения: 6 029
Искам всички да сме вечни.

Ау, сакън.

Общи условия

Активация на акаунт