Teма за българите в ИСПАНИЯ (мами , татковци ,бъдещи и настоящи)

  • 9 017
  • 235
  •   1
Отговори
# 45
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
clara ,Ще погледна ,какво пишешЕ вьв вестника и Ще ти напиша после ,но както казва Тея ,много е вьзможно да има малки промени вьв отделните области,вьпреки ,4е Ще бьдат малки де Wink


Хара ето ти оЩе снимки от БЕНИДОРМ Wink,4е тя Тея пуснала вси4ки на които сьм зле Embarassed ooooh!......тук те има и теб Laughing Sunglasses

Последна редакция: чт, 22 сеп 2005, 19:35 от Val

# 46
  • Мнения: 2 825
Ами ние ще ходим направо в екстранхерията след 2 седмици и ще разбера, ако нещо ми куца с документите, но все пак ми е интересно да видя дали този адвокат си е свършил работата Wink той каза, че знае вси§ко с подробности, ама все пак ме прати за солуситуд в айюнтаментото, вместо в социалните (ух че сложно да ги напиша тия думи на кирилица). Та затова питах  Wink

А ти хаймана, с хаймана такава, не се нахайманосва значи  Wink кога ще идвате пак насам .... ние другия фин де семана има голяма вероятност да ходим до Кордоба... ама с шефа и жена му  Sick , командировчица  Wink Аз цяло лято нали не успях да мръдна никъде (то не бе гости, не бе чудо ) и сега само като видя шефа и му пускам разни мухи в главата  Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Харичка, добре дошла още веднъж  Hug

# 47
  • Мнения: 4 212
...............
http://community.webshots.com/user/val4eto100
Хара ето ти оЩе снимки от БЕНИДОРМ Wink,4е тя Тея пуснала вси4ки на които сьм зле Embarassed ooooh!......тук те има и теб Laughing Sunglasses

Ама как ще си зле, ми аз пък прили4ам на леля, не 4е не съм де....ама там дето ядем паея е култова, прили4ам на хамстер, как съм си натъпкала устата с паея, 4е съм се и усмихнала, симпатяга съм.
А, и друго, не пращай диска със снимките, понеже ще си ги дръпна от уебшота, така 4е не си хар4и парите, става ли?!

# 48
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
изгледах снимките.... Party
много сте готини вси4ки и алекс как е пораснал!
той май сега е на възрастта на моника, когато се срещнахме в мадрид ,а вал?
още ли е толкова послушен?
 а дека е тоз кораб там ? и на какъв остров ходихте не разбрах? newsm78

тейка , Апнахте ли спагетки?  chef

кларка ,мерсим за горещото посрещане мила Heart Eyes

много се радвам, 4е пак съм с вас  bouquet

# 49
  • Мнения: 4 212
Хари4ка, ти си идвала тук, острова дето е в моренцето, тук в бенидорм, там бяхме, така се опукахме на 40 градуса, на мен най ми ли4и по суратя... Embarassed Оба4е си беше гот под водата  Peace  Спагетки ядохме на изпроводяк, ама набързо....не съм кулинарка и тва си е. Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 113
Здравейте, испански мами! Имам нужда от помощ и смятам, че най-адекватно и изчерпателно бихте ми отговорили именно вие, мамите, които сте минали по пътя на майчинството в Испания.
Накратко за мен-все още съм в Бг, но края на октомври и аз ще съм вече в Испания. Мъжът ми е там от 1 август, ще вземе резиденция за 1 год. на 5 октомври. Първия ми въпрос е мога ли да пребивавам аз там легално чрез тази негова резиденция?
По-нататък за мен - бременна съм в средата на 3 месец и сме решили /поне за сега/, да раждам там. Как стои въпроса с раждането, ако съм нелегално пребиваваща, плаща ли се? И смятате ли, че е добра идеята да родя там бебчето си или е по-добре това да стане тук и да кажа на таткото да се връща /много се съмнявам, че ще ме послуша, защото от както го знам искаше да замине в чужбина/? Как мислите? И последен за сега въпрос - мъжа ми получава около 800 Е заплата, възможно ли е да се оправяме с толкова пари първоначално двамата, а след 6 месеца и с малко детенце? Единствените ни сигурни и твърди разходи са за 280 Е за квартира за двамата.
Мног ви моля, помогнете ми да взема това толкова важно за трима ни решение - има ли смисъл да сме там при това положение или е по-добре да сме си в Бг? Много, много ще съм ви благодарна!

# 51
  • Мнения: 2 825
Здравей Анитка,
Въпреки, че аз не съм все още мама, ще се опитам да ти отговоря на въпросите. Първо честито за бременноста и за резиденцията на половинката ти. Ти няма да можеш да се озакониш с тази негова резиденция, но можеш при следваща. Не мисля, че ще е проблем да пребиваваш в страната нелегално, но няма да можеш да си намериш работа, ако търсиш такава. Раждането е абсолютно безплатно, дори и да си нелегална. Дали е по добре да родиш тука  Thinking моето мнение е да, въпреки, че аз не съм раждала, но съм с впечатление, че тука медицинското обслужване е на много по високо ниво.
А дали ще се оправите с парите.... смятам, че когато човек има желание се справя с всичко. Кажи все пак за коя облас в Испания става дума.... при нас няма да е много лесно с такива пари (само наема ни е малко повече от това ooooh! )

Желая ви успех и да вземете правилното решение.... за мене лично, то е Испания, аз бих желала моите деца да израстнат тука, живота е много по спокоен и сигурен (лично мнение) Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 52
  • Мнения: 113
Здрасти, clara, много ти благодаря за бързия отговор и за поздравленията! Първо отоговарям на въпросите ти - не смятам да си търся работа, защото когато съм вече в Испания, ще съм в края на 4 месец и едва ли ще има работодател, който да е съгласен да ме наеме, а пък и какво ли ще мога да върша в това състояние Laughing А и поне 6 месеца след раждането на бебо няма да търся работа, мисля да си го гледкам и то вече до тогава ще е дошло време за втората резиденция на мъжа ми и да се надяваме ще мога да се узаконя с нея. Мъжът ми е в Мадрид, квартал Леганес така че ще сме там за сега, той доколкото знам няма право да работи на друго място 1 год.
А за това къде е по-добре да отгледаш децата си, мога мнооооого да говоря, но с две думи, за мен е по-добре на всякъде, но не и в Бг! Това си е мое лично мнение, но съм адски разочарована от скапаната ни държава и от безхаберните ни управници, от непрекъснатото увеличаване на цените на всичко!
Чакам с нетърпение да замина и аз, защото мъжът ми казва, че в Испания било страхотно, и цените били горе-долу кат тук, в Бг. Много съм въодушевена, но да си призная, ме е и малко страх от неизвестното, от това какво ни чака там... Надявам се, да е само добро, по-добро от бъдещето ни тук!
Искам да също, че този форум и подобните му са страхотни, научих отговорите и на други мои въпроси тук и го следя с интерес, за съжаление обаче го открих едва вчера, но ще си наваксам  bouquet

# 53
  • Spain
  • Мнения: 3 750
добро утро да ви кажа и а аз
ХАре видях снимките от БГ - много хубави , пък и готина ваканция е било . нищо - килата при желание си отиват Simple Smile -само желание и воля трябват (което аз нямам ). все не мога да намеря време да пи6а из другите теми - напоследък нещо Simple Smile
Анитке както ти е писала Клара  - документи за пребиваване и работа с първата резиденция на мъжа ти няма да полу4и6 - 4ак с втората се кандидатства . от това което 4ета тук из форума за раждане в Б-я съм в лек ужас - тук поне на никого ,и никак не плащаш ..зависи от болниците разбира се ,но отношението към вси4ки е равно и никои няма да те притеснява за нищо . после  според мен тук самата бременност и след раздането не се контролират толкова много (като в БГ май ) ,но пък винаги полу4ава6 отговори на вси4ки твои въпроси и винаги полу4ава6 направление като го поиска6 . Аз също съм нелегална - нямам документи - в момента не работя- заради малката - но при добро желание винаги може да се намери работа - това е наи либералната държава  която съм виждала ...а и те малко не си познават законите Simple Smile . естествено тази работа няма да е добре платена и наи вероятно да е за дом помощница или в кухнята ня някои ресторант или пък сервитьорка  Rolling Eyes . мъжът ти полу4ава малко ..но предполагам има опция да му се увели4и заплатата . плюс това акоработи по договор - освен тези 12 заплати , би трябвало да полу4и 13 и 14 такива . защото това 850 ми зву4и то4но колкото минималната номина . ако бебето е на адаптирани млека  първите струваха по 11 -12 еврота ..но оттам на татък след 4-я  месец има млека за по 4-5 евро -. детските храни са от 90 до 1,50 евро .
не на последно място може6 да си закупи6 доста неща от Б-я за на4ало .  има организации - 4ервен кръст (круз роха) , каритас - които могат да ти помогнат с дрехи ако се помоли6 - няма на4ин да не помогнат !
за мен - аз бих отивала в Испания ВЕДНАГА Simple Smile , но ре6ението си е твое ..особено ако ти е първо бебе - и като мен не знае6 какво да го прави6 ..ще ти е малко трудно .. но и това минава Simple Smile 

# 54
  • Spain
  • Мнения: 3 750
а и забравих да кажа - ако ре6и6 да даде6 беб4ето в детска градина може6 да го направи6 още като те на 4 месеца . разписанието на градинтие не е кои знае колко удобно ,но като ти се работи може да си намери6 нещо . в детките градини оба4е трябва да го запи6е6 предварително ..защото за големите градове има големио опа6ки .
 Гледах в4ера по новините - аз досега незнаех 4е определят градината по доходите - и някои родители плащат по 300 400 евро за общинска градиан . направо ме смаяха - при нас цената е регламентирана . не говоря за 4астните де - там сигурно си измислят цените .
Вал а ти защо плащаш толкова ? можеи на ли4ни ако иска6 Simple Smile

# 55
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Мъжът ми е в Мадрид, квартал Леганес така че ще сме там ......
анитке, и ние сме в леганес! Mr. Green Mr. Green Laughing

# 56
Мъжът ми е в Мадрид, квартал Леганес така че ще сме там ......
анитке, и ние сме в леганес! Mr. Green Mr. Green Laughing
Стана заварката Whistling Flutter

# 57
  • Мнения: 113
Благодаря на Анка Хулиганка за подробната информация! И - да, Хонда, дано да си имам вече една приятелка В Мадрид, нищо че не съм заминала, ще е страхотно! И всички вие сте страхотни и абсолютно опровергавате твърденията, които чувам от завърнали се от чужбина българи, че там трябвало да се пазиш от други българи, защото не ти мислели доброто. Напротив, смятам, че с ваша помощ ще ми е много по-лесно  в чуждата държава! Още повече че ще ставам мама там и ще ми е за пръв път и всички казват, че съм луда, къде съм тръгнала там да раждам, не съм знаела как се гледа дете и прочие... Но аз знам, че ще се справя, още повече тук има и други мами, на чиято помощ за съвет надявам се ще мога да разчитам!
Благодаря ви, че ви има!

# 58
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
smile3534
тази емотикона ми е любима просто! Mr. Green

# 59
....
тази емотикона ми е любима просто! Mr. Green
Ах, какво съвпадение  smile3534 newsm62

Анитката, не се тревожи. И аз бях луда глава. Бременна в 7-ят месец хукнах към неизвестното. Незнаеща език, как се гледа бебе.........абе с много въпроси в главата си. Ама ей нА, уцелях  Wink . Като вярваш в себе си и половинката ти - страшно няма Hug

Общи условия

Активация на акаунт