Ако си приберете хавлия от хотела?!

  • 2 774
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 813
Искам да я върна, проклетата хавлия. Обаче няма да я пратя по куриер. Пощата и толкова. Съпоставено с цената на нощувката куриера ми излиза почти наполовина, никак не съм съгласна.
Добре много ли излиза с пощата и обратна разписка просто. Мисля, че не повече от 2-3 лв.

# 16
  • Мнения: 2 241
Лично аз също бих се обадила първо по телефона.  Peace

# 17
  • Мнения: 674
Браво съвестна си .
Но за една хавлия не се притеснявай въобще - никой не е узнал даже за липсата и.
Станалото станало може да се обадиш на управителката да се извиниш.

# 18
  • Мнения: 4 472
Възхищавам се на принципите и разбиранията ти.  bouquet
По повод ''кражбите'' по невнимание:Всеки ден минавам с бебешката количка покрай една зеленчукова сергия ,която е направо на тротоара.Докато съм бъбрила с една съседка пред сергията,малката си ''взела'' две чушки.Слетобяд като отидох да се извиня и да ги върна се оказа ,че продавачката още веднага е видяла но не е искала да ме притесни и си замълчала.
Представете си да не бях отишла -за две чушки да стана за резил:ooooh:.

# 19
  • Мнения: 6 243
И аз мисля, че бива да им се обадиш. Те могат да ти кажат, че няма нужда да се притесняваш, можете да се уговорите и за приемлив за теб начин за връщане.

Аз съм получавала много пъти подобно внимание от хотели - веднъж ми пратиха по куриер забравена нощница. Тъпо, една нощница, все едно ще обеднея без нея. Ама ми беше любимата и срам - не срам, им се обадих. В друг хотел един ден ми търсиха обицата. Накрая я намерих в сгъвката на дивана у нас и умрях от срам. Но като се обадих на управителката да й кажа да бие отбой, и като усетих облекчението й, че е намерена, а не прибрана от камериерката...

# 20
  • Мнения: X
Тази кърпа едва ли тежи повече от 1-2 кг. максимум,така че и с куриер няма да е повече от 5 лв. таксата.Освен това наистина може изобщо да не настояват да я върнеш,но би било добре да ги информираш.Иначе при всички случаи камериерката е видяла,че кърпата липсва.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Оо, хавлия пак добре, ние си тръгнахме тази година от хотела с ключа от апаратмента ooooh! Мъж ми се усети на един час път от София...Ужасно неудобно - реално се бяхме измъкнали като крадци - без чек аут, без проверка на стаята, без нищо...Но тръгвахме  през нощта заради децата, едното се разпищя, суматоха докато решим тръгваме ли или ще минаваме първо да вечеряме и...така, забравихме. Случва се. Пратихме ключа следващата седмица.
За хавлията наистина може да им пишеш мейл или да звъннеш. Според мен ще ти кажат да си я ползваш със здраве, но ти за твое спокойствие се обади.

# 22
  • Мнения: 1 322
Не помня в кой хотел бяхме, но камериерката освен мини бара броеше и хавлиите, когато освобождавахме стаята. И звънна на рецепцията да каже, че всичко е наред. А като видях ценоразписа на хотела за хавлиите, направо Shocked

# 23
  • Мнения: 126
 И на мен ми се е случвало да прибера хавлия от хотел по невнимание. Голям срам брах, като ми се обадиха още на следващия ден вкъщи да ме питат за хавлията  Embarassed .

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Обаждане по телефона с извинение и въпрос как да я върнеш би било достатъчно...
Семейството ни е хипер разсеяно - все забравяме разни неща тук и там и до сега винаги са ни ги връщали. Било бижута, кукли, дрехи, паспорти...  ooooh!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 414
Ние също "отмъкнахме" една магнитна карта и още чип карти + две лъжички от ресторанта с които ни дадоха да храня децата в стаята.Обадих се,казаха че няма проблем "когато имате път,ги върнете"Аз ги пратих по куриер.
А в същия хотел цената на хавлия беше 35лв тази година са го въвели,миналата "бяха без пари"

# 26
  • Мнения: 560
Изобщо няма да занимавам да я връщам.Не си го направила нарочно, на всеки може да се случи.

# 27
  • Мнения: 188
Аз лично може би бих се обадила да се извиня. Едва ли ще те търсят за една хавлия.
Може да им изпратиш и e-mail с извинение.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 23 928
Аз се обадих, разбрах се, всичко ми е изчистено вече Simple Smile

# 29
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 358
Радвам се, че има съвестни хора като теб с такова мислене.

Какво се разбрахте с хотела?

Общи условия

Активация на акаунт