Ах тези колики - какво Ви помогна?

  • 253 642
  • 1 086
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 148
Аз съм ползвала Бебезан и не съм особено очарована, чай като чай.Купих анасон,лайка, копър и бебезан.Оказа се ,че бебезана съдържа като чай трите изброени.Лично аз не забелязах някакъв ефект.При нас най-ефективен и харесван си остана копъра.

# 1 006
  • Мнения: 292
Ползвала съм и Бебезан - ефект нямаше!

# 1 007
  • Мнения: 4
Ние имахме колики за съвсем кратко време породени от АБ.Питах лекарите в болницата и те казаха,че всички вършат една и съща работа.Взех и Еспумизан по 25 капки и давах на всяко хранене.Моя приятелка ми каза,че при нея е нямало ефект но тя е давала 5-6 капки и не на всяко хранене.
Има два вида капки Еспумзан - L и комфорт. От първите се дава по 25 капки, а от вторите по 5-10 на хранене. Ние (на 1 месец) от взехме Еспумизан комфорт по препоръка на педиатъра и се надявам да помогнат, че малката до онзи ден само пъшкаше и се свиваше и нищо не давах, а от вчера вече започна и да плаче.

# 1 008
  • Мнения: 298
Ние имахме колики за съвсем кратко време породени от АБ.Питах лекарите в болницата и те казаха,че всички вършат една и съща работа.Взех и Еспумизан по 25 капки и давах на всяко хранене.Моя приятелка ми каза,че при нея е нямало ефект но тя е давала 5-6 капки и не на всяко хранене.
Има два вида капки Еспумзан - L и комфорт. От първите се дава по 25 капки, а от вторите по 5-10 на хранене. Ние (на 1 месец) от взехме Еспумизан комфорт по препоръка на педиатъра и се надявам да помогнат, че малката до онзи ден само пъшкаше и се свиваше и нищо не давах, а от вчера вече започна и да плаче.

Ние ползвахме Еспумизан L

# 1 009
  • Мнения: 1 620
Момичета, по каква схема давате два вида капки? Моето джипи изписа саб симплекс. на частен лекар бяхме и той ни обясни, че капките основно са два вида такива, които разграждат лактазата и такива със симетикон. Обясни че трябва да се пробват и двата вида за да се види, кое повлиява по добре коликите при нашето бебче. Някъде назад в темата бях чела, че някои от вас дават и от двата вида, но не ми стана ясно в какво съотношение и дозировка.

Иначе за проба съм се спряла на Колийф  и Еспумизан, само Еспумизана не мога да преценя от кой вид  newsm78


# 1 010
  • Мнения: 139
При нас не ни помогнаха капките, ползвахме инфакол. Слагахме и затоплена хавлия на коремчето, малко го поотпускаше. Като цяло трябва време за да отшуми всичко. Само времето помага.
Педиатърът ни посъветва ако до една седмица не минат коликите от дадените капки да ги спираме значи не действат.

# 1 011
  • Мнения: 766
А ако подействат как да разберем кога да спрем да ги даваме?
Дали няма колики заради капките или са минали?

# 1 012
  • Мнения: 8
Нещото, което звучи странно но спря коликите и на двете ми дечица бе трината от дърво-синя слива. Със свредло вземахме трина от клонче на дървото и я сварявам и прецеждам. после разреждам с преварена вода. давах я на децата да я пият вместо водичка и коликите моментално спряха и повече не се появиха

# 1 013
  • Мнения: 1 620
Взех днес инфакол обаче ги плюе, почти в гърлото ги накапах обаче услпя да ги избутаизбута навън. Дали можда гислягам в млякоро?

# 1 014
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз капките против колики ги давах с млякото.

# 1 015
  • София
  • Мнения: 357
Някъде по-напред съм писала, че при сина ми коликите се облекчиха с гръцкия вариант на Инфакол - Инфаколик (бг вариантът не действаше).
Обаче сега искам да споделя, че моя приятелка наскоро се обърна към Буен терапията за коликите на бебето й и твърди, че след няколко процедури са отминали.

# 1 016
  • Мнения: 148

при сина ми коликите се облекчиха с гръцкия вариант на Инфакол - Инфаколик (бг вариантът не действаше).
Аз също предлагах гръцкия вариант и наистина беше много по-добър от българския.Цената не е кой знае каква, дори там май е по-евтин отколкото тук.Мисля дори ,че ако има как да се поръча и от Англия Инфакола равен няма да има.

# 1 017
  • Мнения: 90
Здравейте!И аз да се включа в рази тема.Много ми е трудно с рези колики,какво ли не пробвах-Абоколикен(положението стана по зле),Еспумизан(същатата работа),сега сме на Инфакол комбинирано с Биогая та да видим какво ще стане....Вече ги давам два дена,но ефект не съм видяла,направо ми се плаче.

# 1 018
  • Мнения: 292
Сега като си имам второ детенце, отново съм на вълна колики. Ползвам Абоколикен и Еспумизан,но ефект не знам дали има, защото пак си реве, а някои дни е непоносимо направо. С баткото бяхме на Колийф и Еспумизан и все тая. И Инфакол сме ползвали, а с баткото и Коликинд. Дано бързо да минават!

# 1 019
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Ние сме с Абоколикен+Лефакс+БиоГая и възглавничка, която затопля коремчето. От време на време ползвам и сешоар /звука го кара да не плаче, а топличкото му идва добре на коремчето/. Ползвахме Сабс симплекс, но от него май се запече и нямаше резултат. Еспумизана въобще не действаше. При всеки е различно разбира се.
Единствено топло на коремчето и лежане на гърдите по коремче е спасение  newsm10 а при много голям рев - сешоар

Общи условия

Активация на акаунт