ФЕВРУАРЧЕТО е слънчице засмяно, на половин годинка само!

  • 10 680
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 89
 Красикоко,питай я твоята гениална педиатърка откъде си черпи информацията,щото и ти би искала да прочетеш нещо повече по въпроса.И я помоли да се аргументира-ще бъде много интересно да споделиш после как е мрънкала или е отклонила въпроса ти(защото никъде просто не го пише това...)  Laughing

# 271
  • Мнения: 25
Момичета, ясно ми е, че не пиша често, но чета редовно. Ясно ми е и че си имате и приказка от националната среща, на която аз не бях. Преди 2 дни пуснах един пост, на който никой не обърна внимание. Не държа да съм център на внимание, но исках мнение по въпрос, който ме притеснява - на Мишо хемоглобина е много нисък (91) и заедно с другипоказатели от кръвната картина има съмнение за таласемия!

Моля ви, споделете дали има и друго бебче с такъв хемоглобин и какво са ви казали  Praynig

Извинете на депресарския пост и че развалям доброто настроение на дискусията   bouquet

# 272
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мечи мила, Hug

излизам с една майка,детето й беше с такъв хемоглобин и педи й каза да дава сироп с желязо и нищо повече.аз й намекнах да направят по-разширена изследвания,защото може да е показател за нещо друго като таласемия например,но тя не иска и да чуе.има изследване,което установява таласемия,направете го-хубаво е да се отхвърли като диагноза

а педи какво казва по въпроса?

# 273
  • Мнения: 89
Мечи,не ти отговорих,защото на Ралица не й пуснах кръвни изследвания на 6 мес,та незнам колко й е хемоглобина! Доколкото знам таласемията се предава по наследство и не е нещо фатално.Докторът,с който работех, и дъщеря му бяха с таласемия и нищо не ги отличаваше от хората с нормална форма на еритроцитите!  Laughing Не се шашкай.Още нямаш даже и твърда диагноза...

# 274
  • Мнения: 25
Мерси, Елфи, за отговора. Педи каза, че се съмнява за таласемия, ще пускаме някакви допълнителни изследвания другата седмица, дотогава ми каза да давам много месни пюрета докато установи дали е желязодеицитна анемията или таласемия. А това ми го каза преди доста време и аз все го мисря и така..... Притеснено ми е, каза, че таласемията не се лекува, трябва да си живее с нея, можело да е болнав и така  Cry

# 275
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мечи, хората с таласемия си водят нормален живот.Има значение и какъв вид е-минор или мажор май бяха.За да е зле положението на малкия,трябва и двамата с мъжа ти да сте носители,което статистически е много рядко.Спокойно,изчакай изследанията и пиши какви са резултатите

това е хубаво материалче за таласемията http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=669,сигурно си го чела

# 276
  • Мнения: 80
Meчи, изписаха ли ви Малтофен и повече месце да хапвате, може да е лека анемия, но чак таласамия, и аз знам че е по наследство имам цяло сем.познати с такава и са си нормални хора, но не се притеснявай предварително, дажай повече желязо 1 мес.и пак си пуснете изследвания, а и както Елфи ти е писала може да си пуснеш подробни изследвания-какво ти каза педи.
Днес за първи път хапнахме от частната кухня, яденето е страхотно и мънинка си изяде и малкото което й дадох, има си и  етикет-какво съдържа, калорий, мазнини и т.н.
С това лошо време направо ще се побъркам в къщи. Crazy

# 277
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Зитка,щях да те питам на коя кухня е записана малката и цена за дневното меню,три ястия ли дават?

времето е ужас,въпреки това ние бяхме навън два часа,то иначе не се издържа

# 278
  • Мнения: 89
Зитка,а тази частна кухня какво предлага-под форма на пюре или супички,които ти пасираш... newsm78

Ама Мечи колко си люта! hahaha Как ни се накара и ние се втурнахме през глава да отговаряме...

# 279
  • Мнения: 95
Мечи,етърва ми с двете и деца са с наследствена таласемия и това с нищо не им пречи да живеят нормално.Предполагам,че това е лека анемия,освен ако нямате в рода такова заболяване,но както момичетата са те посъветвали може да направите изследвания.
Знам,че трябва да хапвате повече жълтък и месо.Това ни посъветва и нашата педи и аз за това въведох набързо месото,защото с бързия растеж след шестия месец започва бързо да падат показателите.

# 280
  • Мнения: 173
Мечи, ние сме с хемоглобин 100, и започваме веднага въвеждането на месо и жълтък, като гледам докторката не е особено притеснена, каза, че имаме анемия и ако не се вдигне хемоглобинът ще приемаме лекарства  ooooh! Хемоглобинът на Мишо не е много нисък, има деца с по 70, дано да е просто анемия и да се оправят нещата при вас  Praynig

# 281
  • Мнения: 6
Мечи,дъщеря ми и мъжа ми са с таласемия ,хемоглобина и беше на 6 мес.86,ходихме при хематолог и ни правиха йонофореза на кръвта и така остановихме,че е наследствена   и майката и бабата на милото я имат.Лекарката ни успокои,че е лека форма на хетерозиготна бета таласемия и така ще си живее,без да правим кръвопреливания и т.н.Сега Лора е на 4 год, и е с хемоглобин 110,пак е под нормата ,но не се притеснявам,тъй като знам от какво е.Съветвам те да направите изследванията и стискам палци всичко да е наред.

# 282
  • sofia
  • Мнения: 73
Толо ,Вики от два дни е на кухня.Храната е много вкусна(но без грам сол,което е добре),не е пасирана,всичко е много ситно накълцано,дори не го пасирам допълнително.
.Предлагат супа,основно и десерт по 200мл.
Аз за сега взимам диетично меню(без яйца и мляко),яде та пушек се вдига.

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
sreburna,много е добре,че има възможност за меню без яйца и мляко.Ние си нямаме такава възможност  Sad

# 284
  • Мнения: 80
Елфи, кухнята е Ник Експрес-храната е пасирана и направо си я ядем http://www.nik.1expresno.com/-има и седмичното меню-сега ще поръчвам през ден, защото й давам в много малки количества, без яйца е, но с мляко, но ми казаха, че било спец.за деца.
Можеш да си поръчаш колкото искаш и ти ги носят до вратата.

Общи условия

Активация на акаунт