Старото чекмедже с любимите ни детски книжки!

  • 4 960
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 430
Благодарско Елфче за хубавата темичка....ех, спомени...

Спомням си "Дъга"-та и математическите задачки в нея  Mr. Green как постоянно исках мама да ми направи плитки и да съм като Пипито Wink как ме разсмиваше сестричката ми с баба Цоцолана...и още многооооо
За Сънчо - толкова е жалко, че го снеха от екран - аз харесвах "Зъбчо и Ушко", "Педя човек - лакът брада"....спомних за филмчетата "Неочаквана ваканция", "Синьо лято" и т.н.....

Има ли сме хубаво детствооо Wink  bouquet

# 46
  • Мнения: 3 491
Помня.
Колко са лишени днешните деца се замислих...
Ей, ама ти защо така тъжничко ...? Те си имат своите Елмо, Дора, Барни, Спот, и си мисля, че те ще им създават същото чувство на романтика, стане ли въпрос за детството. По-скоро тъжничкото е за нас, че няма приемственост между нашето и тяхното детство. Не е като при американските родители, които са расли със Sesame Street, си мисля. Но - това е положението. Wink

# 47
  • Мнения: 75
На мен като малко и после по-големичка любима ми беше "Куклата с розовата рокля и синьото балонче" на Леда Милева,а наи тормозех баба да ми 4ете "Игра на криеница" че беше доста дълга WinkТе са в една много дебела книга с червени корици само с български приказки-много ми е ценна.Покраи брат много се запалих по Винету,и сп.Дъга-п4елата Любка ми беше любимкаВси4ки книги с приказки които докопвах 4етях.Сега много ми липсва.Даже скоро намерих в Нета- Ян Бибиян

# 48
  • Мнения: 513
Искаш ли да те издразня?  Mr. Green
Имам няколко дебели подвързани тома с 30-40 броя на ПИФ и даже си пазя някои от играчките  Hug

И аз имам в Ловеч. А за другите най-ного да ти цъфна нагости да четем Пифо-ве. smile3534smile3534smile3534

# 49
  • Мнения: 513
май не са споменати само "Ние, враб4етата", "Следите остават"/яко хит беше сред моето поколение/, " Вълшебната дума".
И още любима ми беше - Билянка-разпилянка и Живко-ленивко/яко някой я има , да се обади, моята е загубена при някое местене/, Лапандунди и тънкофини, и .....вси4ки, които сте изредили  Hug
Обожавам книгите, даже е слаба дума, направо съм книгояд Grinning

Да, Драги ми Господине, това "Ние врабчетата" е велика книга!

# 50
  • Мнения: 513
"Зъбчо и Ушко", "Педя човек - лакът брада"....спомних за филмчетата "Неочаквана ваканция", "Синьо лято"

Хехе, телефона ми звъни с мелодията от неочаквана ваканция, а "Приказки под шипковият храст" ми беше лЮбимото Сънчо.

# 51
  • Мнения: 4 212
Обожавах "Вълшебникът от Оз" защото моми4енцето от Канзас се казваше Дороти  Laughing
"Патиланско царство"
"Хитър Петър"
"Хензел и Гретел"
"Ме4о Пух"....много имам любими, даже още си спомням съвсем бебешките приказки, когато сим била на 3, 4 години, у4ех ги като стихотворения, нали са римувани..за "Гъбарко" и "баба Мецана"  Grinning

# 52
  • Мнения: 1 909
Войната на Таралежите, Емил от Льонеберя, Човекът с чадъра (раzкаzи с неочакван край, не е детска, но съм я чела десетки пъти), Джейн Еър, Пипи, Бертолдо Бертолдино и Какасено...  Heart Eyes това ми бяха (и все о6те са) настолните ми книги

То6ко Африкански съм я слу6ала на плоча ехееееееееееей... колко пъти  Crazy Joy

Последна редакция: сб, 10 сеп 2005, 13:46 от geminarius

# 53
  • Мнения: 1 909
А някой дали няма тия за семейство Барба, съгласна съм да си ги платя и дори да са ксерокопирани!  Praynig
За6то не си ги вzеме6 на ДВД? Добрин си ги купи (уж zа Сара, де  hahaha)

# 54
  • Мнения: 1 909
Аз съм Макс,
а аз пък Мориц.
Той е Мориц,
той пък Макс.
Вдигне ли се олелия,
значи там били сме ниееееееее. Mr. Green И тук се сетих как овесиха кокошките... Mr. Green
Благодаря за темата, Елф. Grinning

ХАХАХА, аz това го пея редовно на Сара, но само първия коплет, чЕ бях zабравила втория (по едно време прическата и бе6е 6тръкнала и това ме подсети)  Joy
Благодаря ти, че ми припомни и втория коплет  Hug

# 55
  • Мнения: 513
А някой дали няма тия за семейство Барба, съгласна съм да си ги платя и дори да са ксерокопирани!  Praynig
За6то не си ги вzеме6 на ДВД? Добрин си ги купи (уж zа Сара, де  hahaha)

Ха, откъде бе?  Thinking

# 56
  • Мнения: 4 244
Искаш ли да те издразня?  Mr. Green
Имам няколко дебели подвързани тома с 30-40 броя на ПИФ и даже си пазя някои от играчките  Hug

И аз имам в Ловеч. А за другите най-ного да ти цъфна нагости да четем Пифо-ве. smile3534smile3534smile3534
Добре си ми дошла   Party

# 57
  • Мнения: 1 909
А някой дали няма тия за семейство Барба, съгласна съм да си ги платя и дори да са ксерокопирани!  Praynig
За6то не си ги вzеме6 на ДВД? Добрин си ги купи (уж zа Сара, де  hahaha)

Ха, откъде бе?  Thinking

Първо виж тук http://www.barbapapa.fr/gb/catalogue/introduction.html

http://search.stores.ebay.ch/search/search.dll?GetResult&sof … fsop=2&fsoo=2

http://www.nastynip.co.uk/Merchant2/merchant.mv?Screen=CTGY& … ;Category_Code=BP

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/search-handle-form/026-9617556-9756422


# 58
  • Мнения: 4 390
Аз съм Макс,
а аз пък Мориц.
Той е Мориц,
той пък Макс.
Вдигне ли се олелия,
значи там били сме ние.
Вдигне ли се олелия,
значи там били сме ниееееееее. Mr. Green И тук се сетих как овесиха кокошките... Mr. Green
Благодаря за темата, Елф. Grinning

ХАХАХА, аz това го пея редовно на Сара, но само първия коплет, чЕ бях zабравила втория (по едно време прическата и бе6е 6тръкнала и това ме подсети)  Joy
Благодаря ти, че ми припомни и втория коплет  Hug
Mr. Green И аз го пея на Тити, а вече и "танцът" на двамата към песничката играем. Grinning
На Мориц ли му стърчеше перчема? Grinning

Много е пораснала Сара! Станала е голяма чаровница! Жива и здрава да ви е!

# 59
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Като малка много харесвах (и още харесвам) приказките на Шарл Перо и Братя Грим. Пипи, Алиса в страната на чудесата и Карлсон също.

Общи условия

Активация на акаунт