20 ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ "ТОДОР МИНКОВ" СОФИЯ -ПРОБЛЕМИ

  • 8 591
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4
 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfireЗдравейте, бих искала да  подновя темата за 20 Основно училище  София и най-вече за директорката Доганджийска.
Незнам дали в България има училище което да изнудва родителите за да правят постоянно ремонти в училището. Директорката все е недоволна и с много претенции, без да има нормално отношение към родителите които всъщност и плащат ремонтите.
Ако някой има проблеми с училището и с директорката и най-вече с плащането на пари за ДЪРЖАВНОТО УЧИЛИЩЕ, нека да сподели  опита си.
А г-жа Фандъкова дано да прочете коментара и най-после да изпрати експерти, но финансисти за да се увери сама за какво иде реч.
 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 359
Първокласници ли сте? Защото това не е новост - всяка година едно и също.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 035
На Дана - загубана/Фандъкова/ и дреме на .... за вашите проблеми.
Искали сте в това у-ще, търсили сте  връзки за записване, редили сте се на опашки, сега си плащайте.
Има и други у-ща наблизо, ако не искате да давате - преместете се.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 820
Не виждам проблем ?
 В кое у-ще не искат пари за ремонт?
А пък и 20 е доста променено и то за добро.
  bouquet

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

А г-жа Фандъкова дано да прочете коментара и най-после да изпрати експерти, но финансисти за да се увери сама за какво иде реч.

Искам да ти кажа, че г-жа Фандъкова едва ли чете форумите. Така, че ако искаш да разбере проблема ви трябва да се оплачеш на друго място а не тук.

Не виждам проблем ?
 В кое у-ще не искат пари за ремонт?

Проблем има, защото се изнудват родителите за да правят така наречените "дарения", което не е редно Peace
В училището на дъщеря ми не са ни искали нито лев за ремонт. Стаята е с нови мебели, значи някой директори намират решение на тези проблеми.

# 5
  • Мнения: 1 844
нямам никакво наблюдение над въпросното училище,а директорката за пръв път я чувам.
но принципно по темата-едва ли някой ви е ЗАДЪЛЖИЛ да плащате ремонти.
при добро желание обаче не виждам нищо лошо родителите да помагат за инвентара на училището-все пак там учат вашите деца.
ясно е,че в повечето случаи държавата не дава пари за такива неща,или поне не достатъчно.
ако искате по-добри условия за децата си и имате възможност-ами дайте някой лев,не са пари на вятъра.
...а между другото,някои хора дават доброволно и безкористно,а не само,когато ги ръчкат и децата им учат там. Peace

# 6
  • Мнения: 1 073
Не виждам проблем ?
 В кое у-ще не искат пари за ремонт?
А пък и 20 е доста променено и то за добро.
  bouquet
Е, как да няма проблем, това си е в прав текст РЕКЕТ! В крайна сметка е държавно у-ще, а не частно. В никое у-ще не искат пари за ремонт, могат да поискат за хартия, материали учебни и т.н. , макар че и това е нередно. Не може да се примиряваме всеки път с нередностите и да мълчим.  Peace
vodafon14 напишете жалба и писмо до Министерство на образованието, както и до Инспектората.

# 7
  • Мнения: 359
....ами дайте някой лев,не са пари на вятъра.
...а между другото,някои хора дават доброволно и безкористно,а не само,когато ги ръчкат и децата им учат там. Peace

200 лв. и нагоре "някой лев" ли е?  newsm78 Който има възможност и желание да дава доброволно - чудесно, евала на човека, ама не можеш да принуждаваш хората, не всички имат тези средства. Поради което децата им учат в ДЪРЖАВНО у-ще.

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 937
Никой не ги принуждава, само дето ако повечето родители от класа са навити да дават, тези дето не са попадат в кофти ситуация.
Иначе определено сумите на мен ми се виждат големи

ПП: познато детенце ще е там 1-ви клас

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 820
 EmbarassedПо мое време ставаше въпрос за 20 лева , те къде ли не отишли.
 :crazy:200 лева е сериозна  сума!!!!

# 10
  • Мнения: 6 031
Според мен сумите които събират по всякакви поводи в това училище не са най-големият му проблем.
Там се записват повече деца на "заможни" родители.
Аз смятам че по-голям проблем е нивото на образованието което получават децата в това училище.

# 11
  • Мнения: 4
Благодаря, на всички коментирали темата.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2009, 07:36 от vodafon14

# 12
  • София
  • Мнения: 4 246
Какъв комунизъм! Напротив - директорката е много в час с пазарната икономика!
По темата - ако си го проучила добре, защо пускаш тема за нещо, което е обичайно за това училище? newsm78
Със стрелби във форума няма да смениш директорката.
П.П. Преди няколко години и аз го проучвах, но не го избрах. Sunglasses







# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Че вие преди да се запишете тези неща не ги ли знаехте? А и защо се натискате за това училище, ако не ви се плаща? Честно или не, това е положението - в някои училища е кеш енд кери. Вие безмълвно сте се съгласили на неписаното правило, за да учат децата ви там.

# 14
  • Мнения: 359
Че вие преди да се запишете тези неща не ги ли знаехте? А и защо се натискате за това училище, ако не ви се плаща? Честно или не, това е положението - в някои училища е кеш енд кери. Вие безмълвно сте се съгласили на неписаното правило, за да учат децата ви там.

Не, не ги знаехме тези неща. И "се натискахме", защото живеем точно до него. Какво, в Люлин ли да се запишем, понеже не ни се плаща?!

# 15
  • София
  • Мнения: 477
Според мен сумите които събират по всякакви поводи в това училище не са най-големият му проблем.
Там се записват повече деца на "заможни" родители.
Аз смятам че по-голям проблем е нивото на образованието което получават децата в това училище.

На същото мнение съм!

Не, не ги знаехме тези неща. И "се натискахме", защото живеем точно до него. Какво, в Люлин ли да се запишем, понеже не ни се плаща?!
[/quote]
Аз също съм се интересувала от мнения за това училище от както съм родител на деца в училищна възраст и не съм чула някое дете да са го приели  по местоживеене това "елитно" училище!

# 16
  • Мнения: 359
Ами нас ни приеха. Вярно, само 2-3 деца в класа са от квартала, но щом живееш в района не могат да не те приемат.

Иначе сте прави - училището не е нищо особено. Честно казано разбах, че се води "елитно" чак когато станах свидетел на истерията за записване в първи клас преди няколко години. И какво му е елитното, още не ми е ясно!

# 17
  • Мнения: 4
Здравейте, сменям темата за 20 Основно училище в София във връзка с директорката Дfhdнджийска и проблемите в училището които нанася тя.
Обучението по език е под всякаква критика, тъй като ТЯ директорката специалист по руски език и бивша дружинна ръководителка успя със злобата и алчността си за пари и слава да изгони добрите преподаватели. Сега училището се крепи само на Белева и Аргирова. Има там една нова Загорова, някаква, изгонена от друго елитно училище, поради факта, че е добър специалист, но за съжаление в 20 показва само тоалети и самочувствие без покритие.
Някой от Вас ще кажат: "Стига злоба и клюки, ако не ти харесва отпиши детето си"
Но именно там е проблема, че всеки мисли така, а е крайно време всички ние които имаме ученици в това училище да запознаем МОН, г-жа Кастрева  и поне една медия, пък да видим тогава дали ще си запази мястото дружинната.
В това училище e необходимо да влезе проверка от МОН на директорката, а не на учителите, защото ако има некомпетентни преподаватели, то за това е виновен ръководителя.
А и сметната палата или там компетентната организация да влезе да провери- за вземането на пари, уж от настоятелството, за екскурзиите само с една фирма, която обикновено не дава избор на никой и офертата и е един път по-висока от другата фирма. Всичко се решава в кабинета на директорката  и ние родителите нямаме право на избор.
А и за ремонтите е крайно време да се спре практиката в 20. Само се дават пари през две години и после какво?
Моля споделете Вашите виждания по въпроса!
Благодаря предварително.

# 18
  • Мнения: 5 710
Винаги са ми били малко пресилени тия напъни за елитарност в последните Х години.
Чудесно е  да се учи език качествено, но имам чувството, че това училище стана пресечена точка на амбициите на новобогаташи и мутри, и някакви полу-частни бизнес интересни.
Мисля си, че може би беше по-добре 20то да си остане спокойно квартално училище. Имаха детство децата там и излизаха грамотни. Какво повече от  едно основно училище...

# 19
  • Мнения: 6 031
Много се съмнявам, че МОН, Сметната палата и медиите ще прочетат тези коментари във форума, ще се самосезират и ще има очакваният резултат.
Ако искате да направите нещо сезирайте с конкретни факти институциите.
Имайте предвид, че повечето родители са абсолютно съгласни да дават пари по всякакви поводи, не ги интересува особено какво става в училище, а обичат да слушат само ласкателства за децата си.

Общи условия

Активация на акаунт