51 ОУ в София, моля за мнения

  • 114 536
  • 464
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 731
Не съм разбрала да е имало проблем с активността им втора смяна. Всъщност проблем се появи в четвърти клас, когато след толкова дълго време втора смяна преминаха изведнъж в първа , започвайки часовете в 7.30 ч. Много им се спеше в началото и трудно се концентрираха първите часове.

Смените са някак безумно разпределени. Явно има причина за това, но на мен не ми е известна. Личното ми мнение е, че не са ОК по този начин. Щом ще е на смени, то нека се редуват един срок първа смяна, друг срок втора смяна, а не описаното в предния ми пост безумие, но си има по-умни глави от моята, които взимат подобни решения.
Странно е, че не сте разбрали причината.... Третокласниците делят една класна стая с първокласниците и за да могат първи клас да са цяла година първа смяна, то трети клас са цяла година втора смяна. Все пак вашето дете  също е било първокласник и едва ли тогава бихте били ок цял срок да е втора смяна. Не е приятно, но минава ако държите на училището. Просто базата му е малка... а е средно училище

# 451
  • София
  • Мнения: 9 756
Знам, че са в една стая и това налага размяната. Но знам и, че 51 СУ не е единственото средно училище с малка база. Обаче е единственото училище, за което аз знам с подобно решение на въпроса. Може да го има и в други училища точно това разпределение, но поне аз не съм чувала . Не съм държала детето ми да учи точно там,  но това ни е училището по район. Детето искаше да учи там заради приятелите си от детската градина и склоних. Иначе обмислях други варианти за училище, предимно заради смените.
Но да, минава. Всяко училище е със своите особености. Тук е това, в други училища - друго.

# 452
  • Мнения: 9
Здравейте, имате ли наблюдения кое училище е по доброто -19 или 51? Ако може да се обосновете, разбира се. В 19 учат 14 часа език, а в 51 само 2. Това видях в сайтовете на училищата. Има ли в 51 школа за допълнителни часове по език?

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
За кой клас?
Синът ми в 8кл.в 51-во беше подготвителна и доста часове имаха,дори биологията беше на английски.
Следващите години намаляха часовете 🤨
Скрит текст:
8клас
9клас

10клас

11 и 12 клас бяха с ел.бележник

Последна редакция: вт, 04 юни 2024, 15:26 от Doli

# 454
  • София
  • Мнения: 9 756
Важно е да се уточни за кой клас е.
Когато преди 4 години трябваше да избирам училище в което дъщеря ми да учи в първи клас също обмислях и 19то. По онова време моя позната беше инспектор към една от институциите, свързани с образованието, не помня в инспектората или другаде. Но тя ми каза, че 51во е по-добрият избор. Не помня точно какви доводи изтъкна, но знам, че година по-късно записа и своето дете за първолак в 51 СУ. После изгубихме връзка и не съм я засичала около училище. Не знам какво е актуалното ѝ мнение.

Но това беше тогава. Сега нямам информация за 19то. За 51 съм писала в темата.

# 455
  • Мнения: 9
За първи клас става въпрос Simple Smile Детето е прието в 19то, но на второ класиране почти сме сигурни,че ще влезе в 51 и много се чудим.

# 456
  • Sofia
  • Мнения: 26 635
Бих избрала 51-во за първолаци 🍀

# 457
  • Мнения: 15 773
19-то е с целодневно обучение. Т.е. имат часове и сутрин, и следобяд. Не знам дали им дават домашни - най-вероятно не. Обикновено в училища с целодневно оучение се дават домашни само за уикенда. 51-во са си на стандартно обучение - сутрин учат, а следобед е занималня. Добре е да прецените коя форму на обучение предпочитате и ще ви е по-удобна. Моята дъщеря е на целодневно обучение в друго училище и определено смятам, че този вид обучение ми харесва много повече, защото няма шанс да се прибере с ненаписано домашно в занималнята и да се налага да го пишем вечер вкъщи (както навремето се случваше със сина ми).

# 458
  • София
  • Мнения: 9 756
Относно занималнята в 51 ще допълня от моя опит, но отново подчертавам, че може вече да не е актуално. Преди 4 г. когато дъщеря ми беше в 1 клас я записахме на занималня. Идваше с ненаписани домашни, защото занималнята беше не само за тяхната паралелка, а смесена с  децата на друга паралелка и учителката не смогваше да ги укроти, а също и не можеше да обърне внимание на всяко дете, което желае все пак да си напише домашните. Ставаше шумно и моето дете не успяваше да се концентрира, затова я отписах от занималня.
Но майки на други деца от класа й споделяха, че техните деца не са имали проблем с шума, успяват да се концентрират и да си напишат. Индивидуалният фактор си казва думата.
И така до 4-ти клас част от децата се отказаха от занималня точно по тази причина. Но други продължиха да ходят.

# 459
  • Мнения: 15 773
Този проблем със занималните го има в почти всички училища. Навсякъде смесват няколко класа в една занималня и обикновено е доста шумно. За 1 и 2 клас пак е ОК, но за 3 и 4, когато започват и разказвателните предмети е невъзможно да си научат уроците в този шум и какафония. И редовно се налага доучване вкъщи вечер.
Аз затова големия го спрях от занималня в 3-ти клас - всяка вечер доучвахме до никое време, а той вече беше изморен и нищо не приемаше.

# 460
  • Мнения: 9
Това със занималнята е притеснително. Нямаме възможност да я взимаме на обяд. Добри ли са учителките, които ще поемат първи клас - Митева, Миланова,Михайлова, Хаджийска. Прочетох за Миланова хубави неща.

# 461
  • София
  • Мнения: 9 756
Миланова е добра. За другите нямам впечатления.

# 462
  • Мнения: 9
А какви допълнителни занимания има за децата? От кой клас може да се избира рисуване?

# 463
  • София
  • Мнения: 9 756
Допълнителен избор на рисуване ни предложиха чак за 4-ти клас. Може и предходни години да е имало, но не съм разбрала.
Мисля, че има английски език всичките години, който е като допълнителни часове и май е от външна фирма със заплащане.
Последните две години част от децата посещават избирателно китайски език.
Предложиха ни японски език за 5ти клас.
Може просто сега да са се появили тези възможности и да ги предлагат и в по-долните класове, не знам. Лично аз за тях чух последните две години.
Разни спортове има през годините извънкласно във физкултурния салон. Те се заплащат. От спортни клубове са.  Обикновено в началото на учебната година раздават на децата листовки с вариантите за избор.
Проблемът е, че има два салона в училището , така че тренирайки извънкасните спортове, са едновременно в един и същ салон с някой клас, който има физическо в този момент. Май миналата година каратето беше в малкия салон, съответно без да има час по физиечско в същото време, но не знам това дали е променлива величина.

# 464
  • Мнения: 731
Това със занималнята е притеснително. Нямаме възможност да я взимаме на обяд. Добри ли са учителките, които ще поемат първи клас - Митева, Миланова,Михайлова, Хаджийска. Прочетох за Миланова хубави неща.
Хаджийска е страхотен учител! Водеше занималнята на сина ми. Към този момент се водеше учител в 19то (поне аз така знам) и на занималня в 51во. После си я привлякоха за начален учител вече 3-4 години.
Михайлова е от много години в училището.

Последна редакция: чт, 06 юни 2024, 19:42 от Joddy

Общи условия

Активация на акаунт