МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - тема 2

  • 202 257
  • 801
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 306
bebe26, основното изискване е въздържанието да е 3 до 5 дена. Три мисля е добре. Да не е пил алкохол предната вечер и да не е приемал антибиотици. Може да занесете от вкъщи, но малко клиники го практикуват, защото пробата трябва да се занесе максимум до 20 - 30 мин.. В този случай трябва да се държи на топло до тялото. За този вид анализ трябва да имаш предварителна уговорка. Необходимо е да си купите стерилно контейнерче за урина и в него да занесете материала.  Направете спермограмата в клиника по стерилитет, не в обикновена лаборатория, колкото и прехвалена да е тя. Мъжете и без това трудно се навиват да правят спермограма, че и да се налага да я правите в недостоверно място е абсолютно безсмислено. Тук можем да те ориентираме къде ще е подходящо да направите, според това от къде сте.

# 121
  • Мнения: 12
Tomy, много благодаря за информацията, аз рових, но нищо не намерих толкова подборно и детайлно.

# 122
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
*vera, hope, направила съм я му я тази бърканица и то точно четейки на hope постовете. аз мисля че при нас проблема е предимно от нездравословен начин на живот. ако няма подобрение до февруари ще се обърнем към специалист. и все пак май е по-добре по 1 ракия отколкото бира...поне така разбрах от поста на tomy.
стискам палци всички да успеем    Praynig

# 123
  • Мнения: 23
Solley, не ме разбирай погрешно не съм против бирата или само за ракията. Имах предвид умерена консумация, лекарството е в дозата и ако се превиши дозата лекарството става отрова. Сега когато се тъпча със спермоприсадки избягвам концентратите - предпочитам червено вино по една две чаши след вечеря. Виж с цигарките ми е трудно - пуши ми се но се ограничавам.

# 124
  • Мнения: 43
здравйте, ето 4е и аз направих бърканицата  Laughing даже мн я хареса мъжа ми и допълнителна лъжица полу4и. и аз си я хапвам... ако не друго така поне от грип може да се предпазим. док ми каза да из4акам още 2-3 месеца и ще ходим за инсеминации. неприятно е, но няма ка... една година опити ми се стори цяла ве4ност!
ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИ4КИ ВАС И НА СЕБЕ СИ БЕБЕНЦА В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ  Heart Eyes

# 125
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
dany7_varna  и ние от почти една година пробваме и решихме ей така за успокоение да направим изследвания. при мен всичко е ок, но при мъжа ми има 2 лоши показателя в спермограмата. и аз съм се замислила за инсе след 3-4 месеца. само да се подобри малко качеството на войниците  Wink
Tomy, аз го моля да спре да пие, ама все едно да спориш с радиото  #2gunfire . обещал е да го направи, но му трябвало време, не че пие по много, но пък е всяка вечер по 50-100 грама ракия или по една бира. а за виното - то е добър антиоксидант, така че в едни умерени количества даже би трябвало да е полезно

# 126
  • Мнения: 109
Ето и нашите резултати.Шест месеца след операцията,4месеца бърканици и хапчета и:
7,2мл
7млн./мл                    /норма >20млн/
общ брой 50,4млн    /норма >40млн/
обща подвижност 58%  /норма >50%/
нормокинеза 50%
хипокинеза 8%
акинеза 42%
брой нормокинетични 3 500 000   /норма>10млн/
общ брой нормокинетични 25 200 000   /норма>20млн/
с нормална морфология 8%          />14%/
с отклонения 92%
тератозооспермия индекс 1,47     /<1,6/
заключение: Олигозооспермия,хиперволемия

Нещо не мога да разбера морфология под нормата,а индекса в норма?Така или иначе започвам второ икси.Срока от фонда ми е до януари.
Добре че ДНК е 16,7% при норма <30%.Стискайте ми палци! А на вас много късмет!

# 127
  • Мнения: 43
а пък мен от спермограмата ни най-много ме притеснява коли4еството, едва 2.5мл и като се сетя 4е на то4ното място достига едва 1%.... следващия цикъл смятам да го проследим с док и да правим инсето. изгубих всякакви надежди за естетвено забременяване. 4етох и за преживяемост на сперматозоидите, които 4акат да оплодят яйцеклетката.... не сме правили изследвания за това, но може и там да ни е проблема,знам ли... и другото което също ми се върти е 4е може да имам прекалено мн антитела или неблагоприятна среда за неговите 4ове4ета. все нещо трябва да ни се пре4ка за да не стане 4удото...

# 128
  • Мнения: 284
Dezi, а какви ви бяха показателите преди операцията? Питам, защото и ние сме с операция и март ще правим СГ. Мерси много!  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 109
Rashina2,ние имаме доста спермограми.Март месец преди операцията имаме 16млн/мл,56%подвижност,крюгер7,5%.
Юли /3месеца след операцията/ 7млн/мл,59%подвижност ,крюгер 6%.
Юни миналата година 9млн/мл,25% подвижност, 14% крюгер.
И аз не мога да разбера кога ,какво ,защо!
Преди най добрата ни спермограма моя мъж е пил селеногин/сега видях/.Не знам дали от това са били по-добрите резултати.
А дали има връзка между количеството и концентрацията?Ние все сме с хиперволемия.Само при 5мл веднъж имахме 16млн/мл.
Дано вие имате късмет!Аз започвам икси.
Всъщност пожелавам ти преди спермограмата да видиш две чертички!

# 130
  • Мнения: 284
Мерси Дези, много странни резултати наистина. И ние сме с хиперволемия. Не знам какво е значението и. Дано успеете на ИКСИ-то, а и без него също. Ще стискам палци Simple Smile  Praynig

# 131
  • Мнения: 16
Здравейте,

Вчера гледах в аптеката едни ефервесцентни таблетки Цинк + Вит. Ц и Селен + Вит. Ц на немската фирма Крюгер (ирония или не, така се каваше Rolling Eyes).

Исках да попитам някой пил ли ги е и дали изобщо има значение цинка и селена от къде ще ги набавим (стига да са цинк и селен)?

# 132
  • София
  • Мнения: 6 232
аз купувам каквото има,само да отговаря като мг на това от рецептата.

# 133
  • Мнения: 16
аз купувам каквото има,само да отговаря като мг на това от рецептата.

Благодаря ти, Христина! Аз на своя глава тръгнах да ги купупвам, не ние ги е предписвал някой. Трябва да прочета какви са дозите за лечение, защото тези ефервесцентни таблетки със сигурност са с дозировка за ежедвена употреба.

# 134
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
На нас никазаха - при само 2 -4% нормокинетични сме за инвитро, и то с донор.

Общи условия

Активация на акаунт