Само за пушачи.

  • 229 915
  • 626
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 489
Не съм пушач, ама да ви светна.
Мъжо мина на тая система. Мъкне си такъмите в чантичката.
Взима си тютюн Ред Бул /два вида син и жълт, жълтия е доста приятен/.
Тютюна е 8 лева, при разумно изразходване може да изкарате и 4 дни.
Което май си е същото като кутия цигари на ден.
Казва, че пуши по-малко, докато си свие. Ама понякога си прави цяла табакера.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Във Варна си купувам всичко необходимо за свиване на цигари от Колхозния пазар. От гаражите, още в първия блок, на страната към пазара. Има поне два гаража специализирани.
Продават се най-разнообразни тютюни, ароматизирани и неароматизирани. Освен това са в различни опаковки - 25 g и 40 g най-вече. Съответно са по 4 лв и 7 лв. Аз използвам ултра слим филтри, 120 бр за 1,80. Хартийките мисля са 0,80 за 50 бр. От 25 g тютюн излизат около 70-80 малограмажни цигари или 50 нормални. Вечер си правя цигарки и си ги нося на другия ден в чантата, така че не съм ги намалила като брой. Пропуснах машинката - най проста машинка за свиване на цигари (от средния размер ОСВ) ми струваше 6 лв.

Купувала съм тютюн и на бул. Чаталджа, на карето след цветята има специализиран магазин и цените са същите.

Тютюните в пакет са акцизна стока, също както и цигарите. Така че тези цени ще се качат паралелно с готовите цигари.

# 32
  • Мнения: 26
Баща ми каза,че в Пловдив в някакви складове имало тютюн на кило и излизало доста на сметка.Той си купува тютюни си свива цигарки.Аз още не съм се навила да си взема,но като гледам май натам отиват нещата.Опитах да ги спра,но веднага започнах да качвам килца(а трябва да свалям много)и ги пропуших пак.Пък и край мен не се седеше Rolling Eyesнавиквах който ми падне и е близо до мен,истерия с една дума.Как ще ги откажа и аз незнам.Ако някой го интересува мога да попитам къде са тези складове.

  smokeuu  smile3546

# 33
  • Мнения: 194
Днес пробвах въпросните цигари.

Ами цигари, като цигари Laughing, само че тютюна бил някакъв турски и не ми хареса много. Българският бил 15 лв за 1/2 кг. Нямам идея от къде е, но като разбера ще ви кажа.

С всичките му салтанати, тютюни, филтри...цигарите идвали 0.60 ст за 20 бр.

Казаха ми още, че мога да си взема и по скъп...ароматизиран, който да размеся с този и излизало някъде около левче кутията.        

Руске, няма какво да ти кажа. Казала съм го в заглавието!                  

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Ще съм ти много благодарна, ако пишеш къде го има тоз евтин тутун.  Hug Grinning

# 35
  • Мнения: 194
Ще съм ти много благодарна, ако пишеш къде го има тоз евтин тутун.  Hug Grinning

Доколкото разбрах, това е чист тютюн, а на пазара и по сайтовете срещнах различни марки...ред бул и незнам си още какви. Производителите на цигари, продават и насипен тютюн, който обаче е с всички примеси , както и в цигарите. А този,който пробвах аз е чист. Като разуча, ще пиша. Wink

# 36
  • Мнения: 593
Производителите на цигари, продават и насипен тютюн, който обаче е с всички примеси , както и в цигарите.

Какви примеси слагат в тютюна в готовите цигари?

Моля някой да ми обясни, за да съм наясно с какво се тровя.

# 37
  • Мнения: 194
Производителите на цигари, продават и насипен тютюн, който обаче е с всички примеси , както и в цигарите.

Какви примеси слагат в тютюна в готовите цигари?

Моля някой да ми обясни, за да съм наясно с какво се тровя.
http://www.puls.bg/illnes/issue_360/part_2.html

# 38
# 39
  • Мнения: 765
 Със сигурност е по-изгодно, с машинката свивам цигара за не повече от минута, максимум минута, но няма как да си мъкна такъмите в чантата и да си извадя тютюн в заведение. Ползвам го за разнообразие, а и ме успокоява акта на свиване на цигара. Тютюните, които ползваме са Олбъни и Ред Бул.
 Независимо от поскъпвнето на цигарите не се виждам да мина само на тютюн, а и без това мисля да ги спирам, даже си купих диск с хипноза, откачена работа.

# 40
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
НЕ съм пушачка, но би ми било интересно да свия една цигаретка с машинка... Ей тъй, да видя какво е...
Предложения?  Laughing

# 41
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Мъжа ми си купува тютюн(ей сега се скъсах от смях...на латиница"мъжа" като тръгна да пиша на бг,ми излиза като "муха" hahaha ,та,как да е),филтърчета и листчета.Излиза доста по-евтино.Пробва се с машинка,но не му беше удобно.Пак ще поскъпват цигарите,така ли? newsm78 Ми аз ще ги отказвам тогава.Ай стига съм им пълнила гушите на алчните булгартабаци!

Понеже Руска вече оспами темата, да я дооспамя и аз  Mr. Green Не пълниш гушата на булгартабаците, а на правителството - акцизът влиза в хазната, а не в джоба на тютюнопроизвеждащите компании.  Peace

# 42
  • Мнения: 1 749
На кой да е Simple Smile ...перспективата не ми харесва.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 426
Бивши пушачи може ли да пишат, ако имат инфо по темата  Wink

Живях една година в Гърция. Там е въпрос на престиж (или поне при хората, около които бях) да си свиваш сам цигарата, защото си си избрал хартията, филтъра и тютюна. Или поне тютюна, ако ще пълниш готови цигари. Доколкото знам, може и доста по-скъпо да ти излезе, но и доста по-евтино, зависи какво ще купуваш.

Голям избор съм виждала в един магазин на Дондуков - близо до Васил Левски, на един ъгъл, червен магазин на два етажа за алкохол, цигари и захарни изделия. Не си спомням името.

У нас свиването май се асоциира с наркотици, обаче в други държави не е така. Мисля, че и във Франция свиват.

# 44
  • Мнения: 150
Аз да кажа..
машинката, която си взех е 3лв.Взимам си тютюн Golden Virginia, който напълно ме удовлетворява (7лв) и ми стига за 150 цигари..левче филтри и левче синьо оцб..
В този ред на мисли, смятам, че е доста изгодно да.
А свестен тютюн (джембе) има и по 4лв..

Общи условия

Активация на акаунт