Ефикасно средство против хлебарки

  • 334 595
  • 730
  •   2
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 9 958
Тъй като в партамента вече започна да става застрашителна популацията им... смятам да предприема крупни мерки.  smile3508
От една година живеем с малката на квартира, но с хлебарките е ужас. Какво ли не опитах. Сега видях темата. Ще пробвам с Фендона, тъй като прочетох, че е заместител на Регент, а той действаше безотказно. Ако не подейства ще мина на фрондлайн, колкото и да е скъп, въпреки, че 30 лв. ми се струват много.    

Имам изостанал Регент (от последните партиди, може би 5г...) - някой знае ли с каква концентрация се пръска? Трябва ли след това да стоят затворени помещенията?

По кухненските шкафове какво да сложа (отрова, примамки?), че няма как да пръскам и там. С него само по ъглите мисля - на всички помещения? Thinking

Вие изолирали ли сте отдушниците? Само от там могат да преминат, отново. Но през ситна мрежа нз дали ще има циркулация. Може би там трябва да има постоянно отрова? Имам опасение, че откакто долу се нанесоха нови съседи и ремонтираха - стана тази инвазия.

# 676
  • Мнения: 87
И в кутийката на клечките за зъби съм намирала едни угоени. Как са се наврели идея нямам.Няма спасение..

# 677
  • София
  • Мнения: 9 958
На  предишната страница (44) изредих основните препарати за пръскане с-щу хлебарки. Тук ще прибавя още един, с търговско наименование Симетрол. Съдържа три основни компонента: Алфациперметрин, Тетраметрин, Пирипроксифен. Препарата е изключително ефективен. За съжаление за сега не се предлага в малки опаковки от по 25мл, може би защото производителя/вносителя се опасява, че е малко по-опасен от останалите препарати в групата, подходяща за домашна употреба, и не препоръчва прилагането му без наличие на предпазни средства. =========
   Имам маска и очила, но цената е доста солена. http://www.pestcare.bg/shop/bg/22-borba-s-hlebarki
Може и комбина Thinking Това ме учуди - цял литър за 20квадрата?!
 Препоръчваме разреждането на 10 мл препарат в 1 л вода. Този разтвор е достатъчен за близо 20 кв.м. обработена площ.


Регента как се разрежда - че нямам спомен? Трябва ли след напръскване да не се отварят прозорци

Като гледам повечето са решили проблема с професионалисти - те с какво работят? И доколкото знам се пръска 2-3 пъти, но през какъв период, все пак отровата не може да повлияе на яйцата, освен ако директно не ги напръскаш.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 23:34 от Starrydream

# 678
  • Мнения: 720
записвам се , за да прочета напред из темата защото сега бързам , дали има някой от препаратите , който да е безопасен за дом. любимец (котенце) Grinning

# 679
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
Преди доста години се отървах в апартамента след години борба с хлебарките. Ползвах от последните Регенти в аптеките. Проблемът заради пчелите и ползата за хлебарките при него е, че фини частици остават и продължават да се полепват по краката на хлебарките и да ги морят. Защото така или иначе има места, които няма как да напръскаме и остатъчния ефект е много важен.
Тогава така бях полудяла от тези гадини, че разреждах едно пакетче в 1л вода и изпръсках 5 пакета в един 70 кв.м. апартамент.
За собствениците на котки да кажа, че имахме персийка и нищо не й стана. На бебето също.

Сега се боря с бълхите на котките, заселили са се в къщи и пръскам като луда с какво ли не, с непостоянен резултат. От Айкъна получих вече някаква алергия, усещам силно парене по бузите, без да има видими следи от нещо.
Затова да ви питам - фронтлайна как го разреждате и с какво? Той не е ли маслена емулсия? (ако съдя по капките на котките)

# 680
  • Мнения: X
Ljuboznatelna, обезпаразитявай редовно котките. Бълхите ги предпочитат, и ако си ги третирала, ще влязат в досег с отровата и ще измрат сравнително бързо. Отделно няма да ти носят нови. Най-ефикасно и трайно решение.

# 681
  • Мнения: 2 763
Ще следя темата, че от снощи имаме нашествие на тия гадове. Попрочетох мнения и съм се спряла на няколко препарата. Ще пробвам с Фендона, пък ще видим. Отвратена съм и ни е гнусно да влезна в кухнята при мисълта, че ми ходят по чиниите. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 682
  • София
  • Мнения: 9 958
Случайно видях темата, не съм я чела цялата, но да споделя моя опит.
Беше кошмарно. През нощта ставах и влизах в тъмната кухня да бия хлебарките- до 60 на вечер съм стигала.
Дадоха ми смес от картофено пюре с някаква силна отрова. Изтребих ги за дни. Пюрето се слага в капачки от буркан и всеки ден се полива с малко вода да не изсъхне. Ако някой се интересува, мога да питам за отровата каква беше.
тези дни ще пръскам с Регент.
Мисля да забъркам и нещо подобно, но няма ли начин да не се мокри?
По-назад се споменават напоени бисквити с отрова. Мислех си да направя нещо като гел и да го шприцовам по шкафове и ъгли наред с пръскането.
Освен пудра захар, нишесте...картофи? Да не се скове за 1ден...
но с друг препарат:
 Ламбда цихалотрин и търговско наименование Айкън.

Скрит текст:
БЛАТАНЕКС се залепва за чисти повърхности. Стои там, където е поставен и не тече дори при температура до 54 С. Веднъж приложен гелът е устойчив на съхнене и остава мек и примамлив за хлебарките продължително време.
Или да си взема направо https://newfresh.org/promotsiya-gel-za-hlebarki-maksfors-bayer-5-gr
http://premiumpharm.com/product.php?id_product=55318

Диатомичната пръст също е вариант - за поръсване.

# 683
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543

Тогава така бях полудяла от тези гадини, че разреждах едно пакетче в 1л вода и изпръсках 5 пакета в един 70 кв.м. апартамент.

1 пакетче в колко л вода е нормата?

Не помня, но едва ли е по-малко от 10л , ако съдя по другите средства за растителна защита.
За колорадски бръмбар намерих, че е 2г на декар, а за декар се пръска поне една пръскачка - 15л.
http://forum.fiat-bg.org/files/p1020582_295.jpg

Ljuboznatelna, обезпаразитявай редовно котките. Бълхите ги предпочитат, и ако си ги третирала, ще влязат в досег с отровата и ще измрат сравнително бързо. Отделно няма да ти носят нови. Най-ефикасно и трайно решение.

Котките са предимно на двора, обезпаразитавом ги,дори по-често от препоръчваното, но бълхите не умират веднага, когато ги накачат. Така си скокват и в къщи, а може и ние да ги внасяме по някакъв начин, снасят яйца , на които не действат отрови, излюпват се, и е един безкраен кошмар. От късна есен до късна пролет няма , в покой ли са, не знам. Наоколо минават крави, стада овце, кози, изглежда ми неспасяемо Sad.

Последна редакция: чт, 13 юли 2017, 23:22 от Ljuboznatelna

# 684
  • Мнения: 4
Здравейте! След дълго четене за тези гадове аз направих следното: пръсках апартамента с фронтлайн 20-40 кг на 500 мл, но ефект нямаше..Месец по-късно купих Фиприст комбо за куче 40-60 кг, разреден в 500 мл и използвах половината в кухнята само. Ефектът беше 2 месеца и сега пак почнаха да се появяват по 1 на седмица.Уж ги трепя веднага, но не се знае къде има скрити. Притеснява ме обаче фипронила, за който се тръби от няколко седмици.. Бил попаднал в кокошките чрез кожата и чрез вдишване... Може ли да се натровим и ние като стоим в третираните помещения всеки ден? Сега вече не знам с какво да третирам вкъщи...

# 685
  • Мнения: 4
Забравих да кажа, че Фиприст комбо 40-60 кг за куче съдържа същото количество фипронил като Фронтлайн комбо и струва само 13 лв.

# 686
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 864
На мен ми помогна Хлебомор, но при нас се появиха инцидентно. Ако искаш пробвай и с него.

# 687
  • Мнения: 101
Отървах се от хлебарките с Циперметрин цената му е 1-1.50лв.От четири години вече няма хлебарки.Разтваря се във вода,вечер напръсквате и на сутринта изчиствате умрелите.Така няколко пъти.Успеха е гарантиран.Преди какво ли не пробвах това много помогна.

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Има ли някой доволен от ултразвуковите машинки, които продават в топшоп (или телешоп?)?

# 689
  • Мнения: 3 549
Има ли някой доволен от ултразвуковите машинки, които продават в топшоп (или телешоп?)?
Не, аз поне не съм доволна, както и наши близки. 

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт