Отговори
# 45
  • Мнения: 832

Страх ме е,че живота ми тепърва започва,а няма да мога да го изживея така както аз искам.


Здравей, мило другарче и от мен!  Hug

Искам да споделя някои неща и аз.
Първо, стискаме много палци да е само финроаденом. Praynig Дано тънкоигленната биопсия показва правилно, защото моята показа съмнение за атипични клетки, което при теб не се е случило. Дано операцията потвърди фиброаденома.  Hug

Но, ако се окаже друго, искам да знаеш следното - животът ти няма да се промени, просто ще имаш доста заета година. Wink

Това го заявявам най-отговорно. Бях бременна в началото на 9-ия месец, когато си открих бучката. Ще спестя подробностите, за да не се повтарям, но синът ми беше на 15 дни, когато битката започна. През цялото време си гледах детето (с редки прекъсвания, защото пътувам за по няколко дни всеки месец за лекарство), правих каквото си правя по принцип. Тъй като не повръщах и не се чувствах зле от химиотерапията (е, съвсем леко неразположение и т.н. Wink ), дори си четях, слушах музика и т.н. по време на вливките. А след тях и преди тях - гледане на детенце, домакинска работа, разходки...

В един момент се притесних дали така е редно, дали не трябва да си почивам повече и се обадих на моя близка, лекар и то онколог.
Тогава тя ми каза следното - ако не се чувстваш изморена и не изпитваш нужда да си почиваш, живей така, както по принцип. Няма нищо по-добро и оздравително, ако си запазиш обичайното ежедневие. Така и направих.  Heart Eyes

Знам какво си мислиш - дали ще я отгледаш. Спокойно, ще я отгледаш, и не само нея, но и внуци. Wink

Просто си следи нещата, действай на време и не губи дори за миг надежда!  Hug Hug Hug

Стискам палци!!!  Praynig Praynig Praynig

# 46
  • Мнения: 430
         Здравейте,
 е , да се похваля , СВЪРШИХА МИ ХИМИИТЕ  newsm44 newsm68 newsm44!!!!Дано никога повече не ни се налагат подобни неща!!!!!!
       Чела недочела,щото още съм замаяна, ще кажа ,че Д-р Диков от Плевен е добър диагностицик.Довери му се.

# 47
  • Мнения: 96
Браво Пясъче,това е супер новина. newsm03 newsm10  bigdance2
Мисля,че имаш повод да празнуваш.

# 48
  • София
  • Мнения: 428
Пясъче много целувки от мен мила!!!!!!!!!!!!  love001 newsm10 От тук нататък ти желая само здраве и късмет, никога повече не се оглеждай назад! Господ да те пази! Praynig
Муза всичко е така както са ти го казали момичетата! Помисли и върху варианта да дойдеш в онкото в София, много са добри докторите.Да констатират какво е, пък после ще решиш. Само побързай, не се бави за да е всичко направено навреме!
Днес бях на ТЕЛК - втора група 86% за една година!
По повод за правото на работа, искам да поясня че има една наредба №5, в нея е публикуван списък със заболявания, към тях се числи и нашето, съгласно която работодателя не може да те уволни, съкрати и т.н. Става само със специално разрешение от Държавната инспекция по труда. Така че сме защитени от закона!

# 49
  • Мнения: 96
Ей Марги ,как успя да вземеш 86%?
Браво........
Отличник

# 50
  • Мнения: 430
        Маргич ,процента е отличен, браво !Защо само за една година?!На другите май им даваха поне три, или бъркам  newsm78

# 51
  • София
  • Мнения: 1 312
Привет!  Simple Smile
  Пясък, ето видя се края,сега живот здравей!!!!  bouquet
 Марги,как успя да ме минеш с един процент...???? Sickаз съм 85.
 Всички имате поздрави от Ехо,засякахме се в Пикадили. Тя е добре, изглежда прекрасно, мацка от всякъде.... Peace

# 52
  • Мнения: 1 567
СВЪРШИХА МИ ХИМИИТЕ  newsm44 newsm68 newsm44!!!!Дано никога повече не ни се налагат подобни неща!!!!!!

Супер се радвам, когато чета такива постове.  newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

Муза, всички тук сме минали по този път. За сълзите, черните мисли, ужасните дупки в които сме изпадали... и изпадаме понякога...
Аз също плаках много. Най-вече за децата естествено и особено малката. Тогава беше на 2 год.
Но..... животът продължава. От нас зависи какъв ще бъде и как ще го изживеем....
Вярвам, че 80% от излекуването се дължи на нас самите. На вярата, че това е една болест и една диагноза. Вярно, малко по-гадничка и коварна, но болест...

Кана, много хубаво го е казала. Обичайното ежедневие и рутина.....

Действай и ни дръж в течение, как се развиват нещата.....

# 53
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Здравейте!
Пясъче, честито уволвение/от почерпките/ newsm44 newsm44 newsm44  love001 ще правиш ли и лъче?
Маргич , браво за процента! smile3501 smile3501 smile3501 Ти представя ли документи и за други съпътстващи заболявания, защото чувам, че ако имаш такива, вдигали процента?  Разпитват ли те нещо, или само ти съобщават решението си?
Муза, здравей, мила! Няма нужда да повтарям всичко онова, което написаха момичетата преди мен - то е абсолютно вярно и точно. Аз също от забавяне и защото си мислеше доктора, че нямам рак, в крайна сметка съм втора степен с разсейки. Така, че не се бави!!! Аз много се притестявах, че няма да се справят мъжът ми и баткото с малкия, но сега като влязох в болницата, разбрах, че на всичко му се намира колая и не съм незаменима. Излиза, че ако мислим толкова много за децата си, трябва първо да помислим за себе си, но много късно го осъзнах. smile3511 fight
За Сиско и Ехо разбрахме новини, но къде се скатава Лалева? Тя да не ни "изгуби", като се прехвърлихме в новата тема? newsm78 Joy

# 54
  • Мнения: 832
Излиза, че ако мислим толкова много за децата си, трябва първо да помислим за себе си

Йовче, страшно го каза!

Точно така е!!! Hug

Пясъче, браво,мила, герой си ти, ГЕРОЙ!!! Довечера сме на гости на кумувете и ще пийна за теб!  Drunk

Лайкучке, hahaha hahaha hahaha как звучи само, а?  Joy Не знам, но с по-горния емотикон за теб се сетих. Да не се загуби с гълъба, а, че той е мъжки... hahaha

# 55
  • София
  • Мнения: 5 074
Пясъче, видя ли - всичко свърши.
Това беше зора! А ти ги ронеше едни  Cry
Сега вече е лесно, героиня излезе моме   bouquet
Маргич, много проценти са ти дали  newsm78
А това за едната година  Wink - с оглед динамично експертно наблюдение. Дрън-дрън.

# 56
  • Мнения: 708
Пак много сте изписали ...
Пясъче, браво! Издържа и поредното изпитание. Отдай се на ползотворна почивка!
Маргич, и мен си ме минала по % -ти! Браво и на теб!
Муза, всички от фиброаденома сме тръгнали, така че действай без да губиш време!
Момичета, много съм притеснена. Моя ученичка /12 клас/ с бучка в гърдата! Наблюдавали са я от една година, значи е била на 17 години /аз миналата година, нали, не бях на работа, та не искали да ме притесняват/. Вчера е била на преглед, защото имала болки и растяла бучката.  И какво се оказва - и на другата гърда се появила. А това е 18 годишно момиче  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Хули, ти като по-опитна и по- .../няма да изреждам всичко/, защо не искат да й направят мамография, а само ехограф. Казали са й може да се оперира, когато роди чак. Ами това не става ей така... Ами биопсия и това ли не може?!

# 57
  • Мнения: 832
. Казали са й може да се оперира, когато роди чак.

Убедена съм, че горното твърдение е дори подсъдно!!!
Няма такова нещо, да сменя лекаря ВЕДНАГА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Е ся се ядосах!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ударението е на А-то!!!)

# 58
  • София
  • Мнения: 5 074
Сонче, веднага да я доведат тук. Познаваш Александрова, имаш и телефона, обади и се.
Мамография знаеш, се прави след 40 год.възраст, но биопсия могат да направят.
Глупости са това, че не може да се оперира. Докато я чакат да роди, може да умре.

# 59
  • Мнения: 708
Благодаря, Хули, че толкова бързо се отзова.
Да, аз й казах, и на нея и на майката, че ще им съдействам преглед при Александрова и ако се наложи операция, също при нея да я направи. Но решението е тяхно, сега са в шок и ще чакам да решат, кога искат да отидат. И за матури се готвим, балове ...много натоварена програма.

Кана, и на мен ми се видя много странно, "това когато роди чак", затова й предложих София.

Общи условия

Активация на акаунт