Познавате ли мами извън форума, които кърмят или са кърмили

  • 2 494
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 421
(интересно как точно се доказва това!?!?!)
Само да не се засегнеш - това в скандинавските държави са го доказали учени с няколко самостоятелни изследвания. Но кърменето само по себе си не е гаранция за това - най-вече имат влияние родителите и училището, кърменето е само още един фактор. Всички познаваме всякакви примери и в двете насоки, тъй че - както казваш, да са ни живи и здрави децата, другото е лесна работа Simple Smile
Не мога да се засегна и да искам, защото подобни изследвания са силно субективни. Като се замисли човек повечето хора дето ходят по тая замя са кърмени...по малко са тези отгледани с адаптирани или други млека...пък да си призная някаква осезаема разлика не съм срещала...не мога да позная кой е кърмен и кой не....Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 46
  • Мнения: 2 807
Познавам, познавам, дори и не бяха чували за форума, докато не ги "светнах"  Mr. Green

Едните кърмят, защото наистина мислят, че това е най-подходящата храна за тяхното бебе, другите - пари да пестят, че иначе адаптираното мялко солено им идвало.  Laughing

Важен е крайният резултат  Wink Hug

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
С риск някой да се засегне, ама не сте единствени и непотворими тези които кърмите- даже напротив вие сте болшинството, поне в средата, в която съм аз в момента  Wink
Мисля, че опасенията ти някой да не се засегне са безпочвени.
В този форум не само, че не се мислим за единствени и неповторими, но и бихме били много щастливи, ако е точно обратното, както казваш.
Целта на майките, които пишат тук е не да се доказват какви големи гереоини са, а да помогнат на другите такива в нужда.
Жалко е че на много хора им убягва това благородно начинание, а виждат само тръни и плява.

# 48
  • Мнения: 1 071
Ами като се замисля,май познавам няколко жени кърмили по-дълго,но едната е доста повлияна от мен,въпреки че няма досъп до форума.Иначе като цяло наистина се кърми максимум до третия месец.А преди пет години като беше бебе дъщеря ми моя позната имаше също бебе по това време и го беше кърмила шест месеца без да му дава нищо друго.Съпругът й беше детски лекар и явно е бил запознат с изключителното кърмене.Когато тя ми каза за това ,аз й се изсмях.Виждаше ми се много назадничево и изостанало.За което сега ме е срам.Била си е много в час жената.
А скоро ми се случи да срещна една позната току-що родила,която беше с още две свои приятелки,също с бебета.Едното бебе беше на 5 месеца и майката като разбра че моят е по-малък с месец а с цял килограм по-голям ме погледна и каза-с кисело мляко ли го храниш?Когато казах че е само на кърма и двете майки ме изгледаха ококорено,после едната съжалително огледа слабата ми фигура и възкликна:"Сигурно ядеш много..."Напуши ме смях,казах й че всъщност си ям точно толкова колкото и преди.През цялото време след това виждах как двете тайничко ме оглеждаха-явно такава рядка птица не бяха срещали. Blush

# 49
  • Мнения: 31
ot moite poznati po4ti vsi4ki maiki karmiat.Mnogo malka 4ast sa se otkazali dori da opitat.

# 50
  • Мнения: 1 032
Мисля, че опасенията ти някой да не се засегне са безпочвени.
В този форум не само, че не се мислим за единствени и неповторими, но и бихме били много щастливи, ако е точно обратното, както казваш.
Целта на майките, които пишат тук е не да се доказват какви големи гереоини са, а да помогнат на другите такива в нужда.
Жалко е че на много хора им убягва това благородно начинание, а виждат само тръни и плява.


Казах го с добро чуство и в никакъв случай не искам да засегна някой. Това че аз не кърмя не ми пречи да видя и да знам предимствата.

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 922
Казах го с добро чуство и в никакъв случай не искам да засегна някой.
Да де, никой не се е засегнал Simple Smile

# 52
  • Мнения: 4 629
Да познавам доста майки, които не пишат във форума и кърмят. Черпят информацията си от други източници, а такива не липсват

# 53
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 744
Познавам една майка, която е кърмила и двете си дъщери до 1 година - едната сега е на 6,5 години а другата на 3. Това обаче по нейни думи е благодарение на факта, че докато е била в UK за 5 месеца по време на първата си бременност е попаднала на някаква книга /взела я е от друга майка/ за бременността, раждането, кърменето и други свързани с отглеждането на детето. Момичето е прочело книгата няколко пъти и е била достатъчно благоразумна след като се е върнала в Бг и е родила да следва съветите порчетени в тази книга относно кърменето и с учудване установила че те доста се разминават с тези които получавала от сестрите/педиатрите които по това време правели посещени по домовете на малките си пациенти. Доста смело а  Hug

# 54
  • Мнения: 4 242
Познавам няколко (малко), но те определено са от категорията "надарени" или "късметлийки". Кърмят под час, нощем водичка, захранили рано, и все пак успяват да кърмят и то дълго. Е, повечето смятат че 6 м кърмене са предостатъчно, и "така или иначе няма какво да дадат с кърмата след този срок".

# 55
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Gutnik link=topic=44465.msg835207#msg835207
Като се замисли човек повечето хора дето ходят по тая замя са кърмени...по малко са тези отгледани с адаптирани или други млека...пък да си призная някаква осезаема разлика не съм срещала...не мога да позная кой е кърмен и кой не....Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Е ти какво очакваш, да им го пише на челото ли кой с какво е хранен?  Wink Същото е с цигарите - знаем, че вредят, но не можеш по лицето на човека да познаеш пуши ли или не пуши и как точно му се е отразило това.

Тук става дума за статистика, проценти, и че кърменето просто дава по-добър старт (по-точно лишаването от кърма може да доведе до известни проблеми - известно е например, че определени съставки на кърмата отговарят за развитието на бебешкия мозък, така че храната има значение за правилното развитие на интелекта. Но не е само тя). А не че А е кърмен и затова е по-умен от Б. Това са смешки, няма такъв филм и никой не го твърди по този изопачен начин.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 632
Като изключа личният ми принос за кърменето на три бебета Не форумчета  Simple Smile на по 3м.,7м. и 20 дена , познавам доста други майки,които кърмиха до към 6-я месец,защото.......това бил оптимален период.....педито така препоръча и т.н. Доста са и тези,които още в родилното "не им потекло никаква коластра" или пък са секцио и то при секциото така ставало-"няма кърма". А сега "обработвам" и още три бременни приятелки,така че тенденцията е към повече кърмещи  майки. Wink
Инъче от маалко по-старото поколение имам една приятелка,чиято дъщеря сега е на 16год. и е била кърмена до 1год. и 2мес. като до годинката не е прояла нищо друго освен кърма.

# 57
  • Мнения: 819
Разбира се  Simple Smile.....и то не малко....., и то в по- минало време, когато кърменето не беше на мода. Сега също.

# 58
  • Мнения: 4 414
познавам, ама са в чужбина.

# 59
  • Мнения: 967
Да се включа и аз. Скоро ходихме на гости на една новородена малка госпожица  Wink като отидох с мисията хем да се порадвам ма малкото съкровище, хем да дам някои съвети и напътствия на младата майка. Мога с голямо удоволствие да споделя, че въпреки, че хората не са и чували за  форуми в Интернет споделят много правилни пронципи относно кърменето. Момичето (майката на бебето) слуша свекърва си относно грижите забебето, а именно - да кърми на поискване (въпреки че не знаеха, че това е термина), да слага на гърдата при всеки сигнал, да кърми нощем и смятат д захранят късно - свекървата казва, че така се прави и че тя така е кърмила децата си до годинка и нещо. Много се зарадвах, че дори и хорас в БГ, които не знаят за западен модел на захранване и кърмене на поискване си гледат правилно децата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт