прехвърляне на майчинство

  • 84 796
  • 541
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте. Студентка съм, октомври ми е термина, нямам никакъв трудов стаж. Въпроса ми е някой има ли идея дали майка ми може да излезе в майчинство вместо мен и по принцип къде мога да се информирам за тези неща? Благодаря предварително Simple Smile

Ако си редовна студентка,имаш право на 2880 лв еднократна помощ за студенти.Също има помощ за раждане-250 лв за първо дете
Доходът на човек под 350 лв бруто ли е?Ако нямате брак,се гледа само твоя доход
Да започнеш във фирма на приятел фиктивно можеш ли?За да натрупаш 12 м осигурителен стаж
Ти в момента нямаш право на майчинство за работеща и майка ти няма какво да ползва

# 466
  • Мнения: 219
Здравейте. Студентка съм, октомври ми е термина, нямам никакъв трудов стаж. Въпроса ми е някой има ли идея дали майка ми може да излезе в майчинство вместо мен и по принцип къде мога да се информирам за тези неща? Благодаря предварително Simple Smile

Ако си редовна студентка,имаш право на 2880 лв еднократна помощ за студенти.Също има помощ за раждане-250 лв за първо дете
Доходът на човек под 350 лв бруто ли е?Ако нямате брак,се гледа само твоя доход
Да започнеш във фирма на приятел фиктивно можеш ли?За да натрупаш 12 м осигурителен стаж
Ти в момента нямаш право на майчинство за работеща и майка ти няма какво да ползва


Да,  редовна студентка съм и тук изниква въпроса дали са съвместими двете неща.  Едновременно да съм в регистъра на студентите и да се водя на работа? 

# 467
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,  редовна студентка съм и тук изниква въпроса дали са съвместими двете неща. 

Такъв въпрос не изниква,защото двете неща могат да вървят успоредно.Няма конфронтация

# 468
  • Мнения: 219
Да,  редовна студентка съм и тук изниква въпроса дали са съвместими двете неща. 

Такъв въпрос не изниква,защото двете неща могат да вървят успоредно.Няма конфронтация


Благодаря ти много за точните отговори

# 469
  • Варна
  • Мнения: 385
Мога ли да прехвърля майчинството си на сестра ми, която е редовна студентка?

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мога ли да прехвърля майчинството си на сестра ми, която е редовна студентка?

Не

Прехвърля се на работещи баба/дядо.Или по социалната програма като лицето трябва да е регистрирано на БТ.Не знам дали ред студенти могат да се рег на БТ.По-скоро не.Попитайте за соц програма

# 471
  • на село
  • Мнения: 52
Здравейте.
Можете ли да ми помогнете със следния казус:
След навършване на 1г на второто ми дете се върнах на работа. Майчниството прехвърлих на свекърва ми. Аз, обаче, се наложи да напусна по взаимно съгласие след няколко дни. Посъветваха ме майчинствто да остане на името на свекърва ми, а аз да се регистрирам в бюрото по труда. Минаха три месеца и сега разбирам, че е отказано изплащане на помощта на свекърва ми, защото аз се водя безработна. Какъв е редът и начинът да си върна майчинските на мое име и мога ли да си взема обезщетението за трите пропуснати месеца? От НОИ по телефона ми казаха, че едва ли не си губя правата на обезщетение за втората година на детето Sad

Благодаря.

# 472
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мога ли да си взема обезщетението за трите пропуснати месеца?

НЕ,тези месеци ги губиш
За да взимаш от сега нататък майчинство,трябва да те назначат във фирма,отработваш 1ден и излизаш в майчинство

# 473
  • София
  • Мнения: 770
След прехвърлянето на майчинството на бащата, след 6ти месец, може ли за втората година майката отново да излезе по майчинство /прекратява се прехвърлянето на бащата/ и съответно да си гледа детето и да получава пълното обезщетение?

# 474
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
След прехвърлянето на майчинството на бащата, след 6ти месец, може ли за втората година майката отново да излезе по майчинство /прекратява се прехвърлянето на бащата/ и съответно да си гледа детето и да получава пълното обезщетение?

Да, може. Това са различни отпуски и се отпускат на различно основание по КСо, освен това веднъж прехвърлено майчинството може да се "върне" и да се ползва отново от майката по всяко време.

# 475
  • София
  • Мнения: 770
Благодаря за отговора.   bouquet

# 476
  • Мнения: 62
Здравейте!
Скоро детето ми навършва една годинка и аз искам да се върна на работа и да прехвърля майчинството за отглеждане на дете до 2г. на бащата.
Може ли да ме насочите, къде мога да намеря, какви точно документи са необходими и ако може с линк към съответните документи и декларации. Търсех в нета, излязоха няколко резултата, но информациата е различна, а линковете към съответните декларации не се отварят. Какво трябва да направи моята счетоводителка, че тя и тя не е информирана  Confused
Благодаря предварително и се извинявам, ако някъде вече е коментирано. Четох началото на тази тема, но не намерих инфо и затова питам директно тук.
Мерси  bouquet

# 477
# 478
  • Мнения: 62
Елфита, много, много благодаря!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 479
  • Мнения: 83

Този линк не е съвсем актуален и затова въпроса ми е - ако прехвърля майчинството за втората година на свекърва ми какво ще получава тя? Колкото бих получава аз? 340лв  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт