Консултации с адвокат / темата на tais

  • 121 324
  • 1 005
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6
Здравейте!Имам следния въпрос:преди известно време си наех адвокат за развод по искова молба за което заплатих сумата от 300лв плюс държавната такса от 25лв и  два пъти по 30лв/само уточнявам,че молбата само беше написана ,но не и внесена/ ,но в последствие с мъжът ми се разбрахме да е по взаимно съгласие и постави условие делото да го води неговия адвокат.
Моят адвокат отказа да ми върне някаква част от парите,с аргумента,че по закон взет хонорар не се връща,така ли е наистина?Благодаря Ви предварително!

# 316
  • Мнения: 92
Имаме развод по взаимно съгласие с бившият ми  съпруг от 3 г. Той живее в Германия има разрешение за пребиваване, работа, осигурява се всичко е напълно легално, издръжката определена е 120 лв за първото дете и 80 лв за второто. Съответно няма плащане от година и 5 месеца.
Възможно  ли е да бъде подадена молба  в съответния съд или институция, които са компетентни по местоживеенето на бащата в чужбина, тоест Германия.?
Какви документи са необходими.?
Имали специализирани организации или органи в България  или в чужбина към които мога да се обърна за помощ?
Благодаря  bouquet

# 317
  • Мнения: 1
   Здравейте, имам нужда от съвет на специалист .
Повода по който Ви пиша е следния:
 Плащах  кредитите на бившата ми приятелка в банката с мои пари в рамките на една година. През  този период  тя работеше за 300 лева и нямаше възможност да ги погасява. На вносните бележки е нейното име,  но подписа е мой. Мога ли да заведа дело и да си върна по този начин парите.

# 318
  • Мнения: 76
ЗДравейте! Изправена съм пред много голям проблем.Родих преди около 20тина дни и няколко дни след раждането проблемите с бащата пак започнаха и аз се изнесох от квартирата в която живяхме.Той устно ми възрази че не аз а закона определял дали бебето ще е при мен,то е кърмаче.Аз имах огромни проблеми с него доакто живяхме заедно и много често напусках квартирата бременна и после се връщах за което сега съжелявам защото той е останал с впечетлението че всичките му грешки са изтрити и продължи да се държи по лошия начин а сега ме заплашва като е чул че може да стигна до съд.Реално не съм предприемала никакви действия по отношение на съд но той ме провокирва всяка Божа сутрин,не иска да идва у дома да я вижда, идваше само първите нколко дни склед като се разделихме  и спря и каза че няма да идва у дома , това не било редно защото тя е негово дете и не е редно да е у дома.Крещи по телефоните, обижда ме на няколко пъти ме е записал дори , тормози родителите ми като ги засече и ме обижда пред тях, започва да става много агресивен,смята че и те са против него а те никога и никъде не са му казали лоша дума.Дойде накрая вкъщи и започна пак да ме заплашва. Понеже ми написа на скайп че ако отида в съда няма да даде нишо за бебето никога и никога да не го търся а ако не отида и му я нося да я вижда-нося предтсавяте ли се кърмаче да го размотавам когато каже .. и ако цял живот го караме на устна договорка и той каже кога иска да я вижда и аз се съгласявам то тогава ще и откриел банкова сметка ще внасял пари ще и купувал всичко.. аз отказах да приемам такива условия и му казха че ще ползвам това в съда ако се стигне дотам, ако е човек ще прави тия неща за нея без условия към мен.Беше бесен.Решил е да ми я отнеме по какъвто ид а е начин , каза че съм глупачка да не почвам нишо.Въпросите ми са следните
1. Какви са моите шансове при такова дело, знам че майката е с предимсвто
2.Как да докажа в съда като няма свидетели че ме е блъскал и душал бременна, че е хвърлял духалки по мен , предмети, че е трошал мебели .. това е самата истина а той отрича дори пред себе си и пред мен.Истината е че помни много добре защото като казах че ме блъснал в камината а то беше върху газовата печка той без да се усети ме поправи че не е било камина и аз викнах- а нали не ме беше блъскал изобщо и отричаш всичко как е възможно???
Много често дори накрая с беебто в ръце ми е казвал - ще ти счупя главата или другата фраза беше- познай сега какво ще ти направя главата  Sad Sad Cry отвратителна история казвам ви ..
3.Възможно ли е и как става доказването на това какви дела са водени срещу него в друга държава?Мисля че е имал дела за физически тормоз над едната си жена чужденка и дори има оплакване за педофилия срещу него, сам го е казвал месеци след като забременях и не знам как са завършили тези дела.За последното споменато казва нешо от сорта че не са намерили достатъчно доказатлества.Как се взема информациа за това и кой ще го направи , евентуално мой адвокат ли??? Това мога ли аз да го направиа , плаща ли се???
4.При тези условия могат ли да го лишат дори от родителски права, знам че не звучи хубаво но разберет притеснявам се много за бебето не искам да живее с този неуравновесен човек, не искам да я взема при него , искам само в мое присъствие, една от причините да се разделим е че подозирам ч ее  бисексуален също, нешо което много хора които го познават ми казаха но аз не го познавах отпреди , пред мен отрича но започнах да се съмнявам защото цяла година и горница се държи като наркозависим от мъж за който твърди че му е просто прител но вече не мисля така , намирах мн неща в кварирата и съм възмутена.. не ми се говори дори за това, той иска да ме смачка и да ме изкара че си измислям че съм луда а аз няма какд а докажа това и дори му казах а той последния път по тази тема не отрече че има връзка с този мъж, по време на врзъката ни имаше моменти когато дори искаше да ми го намекне ама го правеше като на шега и прекарваше супер много време с този човек само но не и с другите си приятели .Често по тази тема ми е казвал че не мога да съдя кой какъв е и че познава и е работил с много такива хора но за себе си отрича .. а аз вече съм убедена .. да не могад а съдя но имам рпаво да знам щом ме касае, нали?Може би искаше да съм параван му з апред хората а аз се усетих какво става макар и късно .. като се роди малката каза - сега не ми пука кой какво ще казва вече и аз се зачудих , та малката не би могла да промени какъв си и мнението което ти сам правиш, з амен той ни ползва като параван.Понеже аз отказах да съм, а неговият приятел живее тук , няма как да ходи някъде си защото и той има деца и не знам си колко брака и разводи и той се е вкопчил за детето .. иначе няма как да стои в този не толкова голям град в който и без това го говорят ..
Пристеснявам се от факта че той няма мнение и собствени убеждения , чете разни смахнати книги и четива и после ми ги прилага като своя жиетйска философия и аз после като му регледах литературата се притесних .. той няма собствени принципи а камо ли да ми гледа деца .. има становището че децата трябвалод а гледат как родителите им правят секс и да се остави вратата отвоена а после да бъдат подканени да донесат питие и някаке=ви такива простотии, аз лично имам съвсем друго мнение и няма как да възпитавам дете заедно с  него ..за мен той смвта себе си за всестранна лицхност с много интереси , нестандартна , сам го е казвал че той не може да бъде категоризиран и ми е казвал и аз да не се оптивам да го категоризирвам , смята че е различен от другите и с високо самомнение .. но странно зашо пък тогажа много малко хора го харесват изобщо, тези които са му в наи близкото обкръжение знаят също за трудния му характер.Гледам бебето и недоумявам какво може да го вузпитава, за мен се е вкопчил в него за да ме иадосва да си отмъщава че не може да ме манипулиурва, че го проницавам ..
5.Съда би ли взел под внимание оплюванки по страна на майката защото той ме зпалаши че ще ми се наложи да изтърпя много нелицепрятни неща а аз не знам какво има впредвид ., замислих се и се зачудих като всеки нормален човек какво може да използва и за какво говори , нешо което съм споделила или .. нямам идея но предполагам че че разнищи връзките ми отпреди това .. това взема ли се впредвид в съда , с кого е била майката в миналото с какви мъже ..
Освен това според него трябвалода  си докажа доходите .. а какви доходи имам аз освен болничните ..? А неговите са недоказуеми и никога не е плащал данъци за тях , там в съда ако каже какви доходи е имал с години а че не фигурирва ще понесе ли санкции за това от други институции като НАП и т.н.защото наистина е имал много големи доходи .. но няма как да се докажат
6.Изобщо ви питам при цялата тази картинка .. понеже той няма да ме остави намира че трябва да стигна до съд и се притесних от заплахите му , това което се питам докога може да се протаква такова дело защото аз не искамд а се занимавам с него вече, искам да си започна живота отначало с бебето ид а ме остави намира .. ако може даже повече да не го виждаме най добре .. достатъчно стрес изтърпях и многооооо лоши моменти?

# 319
  • Мнения: 76
забравих да споемна че нямаме брак.Каква е процедурата в този случай ако започна дело.. някой ми каза че това не е дело а чом аз подавам болба просто на башата се определя режим на свиждане и това е но надали е толкова просто??? Каква молба се пуска -искова за какво?Не съм запозната ..

# 320
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
   Здравейте, с бащата на детето ми / 3 г и 6 м/ нямаме брак. Живяхме заедно до 12.2008 г. От тогава до сега контактите им са били само в мое присъствие или на майка му, дори и когато е с преспиване. От известно време отношенията ни са много обтегнати, заради неговата патологична ревност. Подложена съм на непрекъснат тормоз, имам чувството че ме предизвиква. ..Денонощно  ми звъни да ме псува, обижда и заплашва с убийство или подпалване / разговорите са записани/. Даже и когато е трезвен вече ми ги говори тези неща, което ме ужасява.В момента го съдят за шофиране в пияно с-е и без книжка. Отнеха му я преди 4 месеца при сходни обстоятелства. Многократно е участвал в сбивания и разни пиянски истории, има и жалби заведени срещу него. Истината е, че не мога да разчитам по никакъв начин, че детето ще е в безопасност,ако е само с него. Вече се страхувам сериозно…Имал право да взема детето събота и неделя.  Как да я дам като е неадекватен отвсякъде…Кажете ми, какво да направя? Страхувам се, абсурд е детето да е само с него, а не искам да го лишавам от контакти.

# 321
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
   Здравейте, с бащата на детето ми / 3 г и 6 м/ нямаме брак. Живяхме заедно до 12.2008 г. От тогава до сега контактите им са били само в мое присъствие или на майка му, дори и когато е с преспиване. От известно време отношенията ни са много обтегнати, заради неговата патологична ревност. Подложена съм на непрекъснат тормоз, имам чувството че ме предизвиква. ..Денонощно  ми звъни да ме псува, обижда и заплашва с убийство или подпалване / разговорите са записани/. Даже и когато е трезвен вече ми ги говори тези неща, което ме ужасява.В момента го съдят за шофиране в пияно с-е и без книжка. Отнеха му я преди 4 месеца при сходни обстоятелства. Многократно е участвал в сбивания и разни пиянски истории, има и жалби заведени срещу него. Истината е, че не мога да разчитам по никакъв начин, че детето ще е в безопасност,ако е само с него. Вече се страхувам сериозно…Имал право да взема детето събота и неделя.  Как да я дам като е неадекватен отвсякъде…Кажете ми, какво да направя? Страхувам се, абсурд е детето да е само с него, а не искам да го лишавам от контакти.

Подай жалба по Закона за защита срещу домашното насилие.
Както и искова молба за определяне ражим на лични контакти и издръжка.

# 322
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте!Имам следния въпрос:преди известно време си наех адвокат за развод по искова молба за което заплатих сумата от 300лв плюс държавната такса от 25лв и  два пъти по 30лв/само уточнявам,че молбата само беше написана ,но не и внесена/ ,но в последствие с мъжът ми се разбрахме да е по взаимно съгласие и постави условие делото да го води неговия адвокат.
Моят адвокат отказа да ми върне някаква част от парите,с аргумента,че по закон взет хонорар не се връща,така ли е наистина?Благодаря Ви предварително!
Не се връщат пари в такъв случай.
И все пак според мен е по- добре адвоката ти да участва при изготвяне на споразумението или поне да му го покажеш преди да го подпишеш.

# 323
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Имаме развод по взаимно съгласие с бившият ми  съпруг от 3 г. Той живее в Германия има разрешение за пребиваване, работа, осигурява се всичко е напълно легално, издръжката определена е 120 лв за първото дете и 80 лв за второто. Съответно няма плащане от година и 5 месеца.
Възможно  ли е да бъде подадена молба  в съответния съд или институция, които са компетентни по местоживеенето на бащата в чужбина, тоест Германия.?
Какви документи са необходими.?
Имали специализирани организации или органи в България  или в чужбина към които мога да се обърна за помощ?
Благодаря  bouquet
Можеш да си вземеш изпълнителен лист и да образуваш ИД. Съдебният изпълнител ще направи необходимото, за да събере издръжките, ведно с лихвите.

# 324
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Преди време ти отговорих и на лично, сега пак- няма как да ти вземе детето.
Подай змолба по ЗЗДН.
И се консултирай с адвокат от твоят град или някъде наблизо.
Попрочети темата, на повечето ти въпроси вече е отговаряно.

# 325
  • Мнения: 76
tais ТОВА КОЕТО НЕ РАЗБИРАМ Е В МОЯТ СЛУЧАЙ НА КЪРМАЧЕ И НИЕ НЯМАМЕ БРАК КАКВО СЛЕДВА, АДВОКАТА С КОЙТО СЕ КОНСУЛТИРАХ НЕ МИ ОБЯСНЯВА САМО МЕ ПРИШПОРВАШЕ ДА МУ ДАМ АКТА ЗА РАЖДАНЕ И БЕЛЕЖКА ЗА ДОХОДИТЕ НА БАЩАТА КОЯТО НЯМА КАК ДА ИЗВАДЯ.. ТОВА КОЕТО ИСКАМ ДА ЗНАМ КОНКРЕТНО САМО ОТ ТЕБ Е В МОЯ СЛУЧАИ ИСКОВА МОЛБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА РЕЖИМ ЛИ СЕ ПУСКА ИЛИ ДЕЛО СЕ ВОДИ ЗА РОДИТЕЛСКИ ПРАВА ТОВА ИСКАМД А ЗНАМ ... ЗАЧОТО АЗ СЕГА ГО ПРИЕМАМ ВСЕКИ ДЕН В ДОМА СИ ДА Я ВИЖДА НО ТОЙ ВЗЕ ДА ИСКА И ДА Я МУ Я ВОДЯ ПРИ НЕГО И НЕ ЗНАМ СИ КАКВО ... ЗАТОВА ПИТАМ .. КАКВОД А НАПРАВЯ КОНКРЕТНО , ПУСКАМ САМО МОЛБА ЗА РЕЖИМ НА СВИЖДАНЕ ЛИ? И ДОКОГА ВАЖИ ТОЗИ РЕЖИМ - ДО НЯКОЛКО ГОДИНИ????АЗ НЕ СКАМД А ВОДЯ ДЕЛА НО ИСКАМ ПОНЕЖЕ СМЕ РАЗДЕЛЕНИ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С МОЯ ЛИЧЕН ЖИВОТ НЕ СЪМ ДЛЪЖНА ДА ГО ПРИЕМАМ ПО КОЛКОТО СИ ПЪТИ ИСКА НА ДЕН И КОГАТО ИСКА И ДА Я ВОДЯ В КВАРТИРАТА МУ И Т.Н. ТОЙ МОЖЕ ЛИ ДА ИЗИСКА РЕЖИМ ИЛИ САМО АЗ?НА ТОВА НЕ МИ Е ОТГОВОРЕНИ НИКЪДЕ

# 326
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
tais ТОВА КОЕТО НЕ РАЗБИРАМ Е В МОЯТ СЛУЧАЙ НА КЪРМАЧЕ И НИЕ НЯМАМЕ БРАК КАКВО СЛЕДВА, АДВОКАТА С КОЙТО СЕ КОНСУЛТИРАХ НЕ МИ ОБЯСНЯВА САМО МЕ ПРИШПОРВАШЕ ДА МУ ДАМ АКТА ЗА РАЖДАНЕ И БЕЛЕЖКА ЗА ДОХОДИТЕ НА БАЩАТА КОЯТО НЯМА КАК ДА ИЗВАДЯ.. ТОВА КОЕТО ИСКАМ ДА ЗНАМ КОНКРЕТНО САМО ОТ ТЕБ Е В МОЯ СЛУЧАИ ИСКОВА МОЛБА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА РЕЖИМ ЛИ СЕ ПУСКА ИЛИ ДЕЛО СЕ ВОДИ ЗА РОДИТЕЛСКИ ПРАВА ТОВА ИСКАМД А ЗНАМ ... ЗАЧОТО АЗ СЕГА ГО ПРИЕМАМ ВСЕКИ ДЕН В ДОМА СИ ДА Я ВИЖДА НО ТОЙ ВЗЕ ДА ИСКА И ДА Я МУ Я ВОДЯ ПРИ НЕГО И НЕ ЗНАМ СИ КАКВО ... ЗАТОВА ПИТАМ .. КАКВОД А НАПРАВЯ КОНКРЕТНО , ПУСКАМ САМО МОЛБА ЗА РЕЖИМ НА СВИЖДАНЕ ЛИ? И ДОКОГА ВАЖИ ТОЗИ РЕЖИМ - ДО НЯКОЛКО ГОДИНИ????АЗ НЕ СКАМД А ВОДЯ ДЕЛА НО ИСКАМ ПОНЕЖЕ СМЕ РАЗДЕЛЕНИ ДА СЕ СЪОБРАЗЯВА С МОЯ ЛИЧЕН ЖИВОТ НЕ СЪМ ДЛЪЖНА ДА ГО ПРИЕМАМ ПО КОЛКОТО СИ ПЪТИ ИСКА НА ДЕН И КОГАТО ИСКА И ДА Я ВОДЯ В КВАРТИРАТА МУ И Т.Н. ТОЙ МОЖЕ ЛИ ДА ИЗИСКА РЕЖИМ ИЛИ САМО АЗ?НА ТОВА НЕ МИ Е ОТГОВОРЕНИ НИКЪДЕ
Отговор на въпроса ти- Заведи дело за родителски права и определяне режим на лични контакти, както и за издръжка. Режима ще се определи с оглед възрастта на детето и неговото порастване. първоначално обаче, със сигурност само в твое присъствие.
И сега не си длъжна да го допускаш в дома си.
Подай молба по закона за защита срещу дом. насилие, ако те заплашва. Пусни жалба в полицията.
И си намери адвокат, с когото да се чувстваш спокойна.

# 327
  • Мнения: 76
tais .. значи това с делото не е ли рисковано ако не съм убедена че ще свърши в моя полза? не искамд а си правя експерименти ..мислех цхе като е бебе дела не се водят .. а остава при майката .. и сега какво всеки денд а се караме с бащата ... от днес започчнал да внася по мойта сметка пари за нея - което принципно не е лощо, те са за нея и пише на основание за внасяне нейното име .. идва всеки ден но на мен това не ми е удобно .. нито пък да се карам всеки ден че няма да му я водя ...

# 328
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
tais .. значи това с делото не е ли рисковано ако не съм убедена че ще свърши в моя полза? не искамд а си правя експерименти ..мислех цхе като е бебе дела не се водят .. а остава при майката .. и сега какво всеки денд а се караме с бащата ... от днес започчнал да внася по мойта сметка пари за нея - което принципно не е лощо, те са за нея и пише на основание за внасяне нейното име .. идва всеки ден но на мен това не ми е удобно .. нито пък да се карам всеки ден че няма да му я водя ...
Искаше съвет дадох ти- ако наистина искаш да регулираш отношенията Ви, заведи дело.
Останалото са свободни съчинения.

# 329
  • Бургас
  • Мнения: 4 076
има ли някаква възможност да се търси някаква детска издръжка от съпруг, който е изоставил децата си, живее с друга жена, но няма развод с майката

Общи условия

Активация на акаунт