Имате ли ноти за детски песнички?

  • 116 566
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Това ,което горе сте изписали не са ноти, а тонови имена.Мога  да те зария с ноти на детски песни, но как да ти ги пратя? Учител съм по музика. А и не знам какво ти е нивото, за да ги свириш.  Някои са с не много лесни аранжименти.На голяма част от песните аз си пиша нотите, след като ги прослушам. Но за по-бързо и лесно не ги пиша подробно, а само тоналност и акорди. Пиши ми ,ако искаш  ще ти помогна, доколкото мога.

# 16
  • Мнения: 212
Благодаря ти много за отзивчивостта!
Ами не ми е високо нивото изобщо, трябят ми елементарни изписвания. Евентуално мога да ти дам имейл да ги пратиш, ако ги имаш сканирани или снимани с апарат  newsm78 , знам ли?

# 17
  • Мнения: 18
Със скенер ще се затрудня. Нямам в къщи, а сега не мога да излизам-бебето ми е болно. Но мога да се опитам с апарата. Трябва да излезе нещо. Дай ми адреса си. И ме ориентирай горе- долу за коя възраст искаш. Ако знаеш и кои песни-още по-добре.

# 18
  • Мнения: 153
Mishel_09 моля, би ли изпратила и на мен подходящи песнички за 2 годинки. Благодаря.

# 19
  • Мнения: 212
Mishel_09, детето ми е на 1г и 3 м. Песнички от рода на Мила моя мамо, От днес имам нови панталонки, Кой нарисува тази дъга, Има ли, има ли зелка(май така беше).Всякакви песнички стават.
Пращам на лични имела си.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Момичета, зависи дали искате само да свирите песничките на децата или искате да ги карате да пеят. Ако пеят песни като "Дъга" и "Смешка"(има ли, има ли зелка) са чак за деца над 3-4 клас. Като текст може да са подходящи, но не и като диапазон на пеене. Дори и "Зайченцето бяло" не е подходящо за най-малките, въпреки популярността си.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
да ви кажа, моите деца запяват, а татко им налучква нотите.
mama79 - така няма ли да можеш?

# 22
  • Мнения: 212
Момичета, зависи дали искате само да свирите песничките на децата или искате да ги карате да пеят. Ако пеят песни като "Дъга" и "Смешка"(има ли, има ли зелка) са чак за деца над 3-4 клас. Като текст може да са подходящи, но не и като диапазон на пеене. Дори и "Зайченцето бяло" не е подходящо за най-малките, въпреки популярността си.

Искам аз да му ги свиря, той още е малък  Laughing , знае само мама, баба, гага и гълягъля да казва.

# 23
  • Мнения: 212
да ви кажа, моите деца запяват, а татко им налучква нотите.
mama79 - така няма ли да можеш?


Ами иска ми се да имам истинските ноти, а за пеенето - моето дете е много малко, за да ми запява, иначе таткото е със самочувствие, че може да налучква нотите.   Wink

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
И един съвет от работила 11 години като музикална в детски градини и ясли - малките най-много обичат песни, в които има подражания на животни - па-па-па, мяу-мяу-мяу, ко-ко-ко ... и всякакви други от този род Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 426
ами има една поредица от книжки с детски песни и нотите им на издателство "Златното пате" тази е едната http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=21

ето и другата ние я имаме тази http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=24

и третата http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=22


Страхотни са книжките

# 26
  • София
  • Мнения: 109
Попаднах на темата понеже и за търся такива детски песнички, но няма почти нищо.
По-долу са тези които намерих (някои ги има и тук) и някои, които се опитах сама да открия нотите без да претендирам за точност

Мила моя мамо
Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ми Фа Ми Фа Сол Сол
Ла Сол ла Сол Ф Фа
Сол Фа Сол Фа Ми Ми

Тръгнал кос

Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ре Ми Фа Сол Сол Сол
Сол Ми ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До
Ре Ре Ре Ре Ре Ми Фа
Ми Ми Ми Ми Ми Фа Сол
Сол Ми Ми
Фа Ре Ре
До Ми Сол Сол До До До

Зеленчуци който не яде

ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,
ре-фа-ре-фа- сол фа ми ре до.
ми-сол-ми-сол- ла сол фа ми ре,
си--ла сол фа ми ре до.

За старата любов докрай (по слух)

Ла сол ми ми до ре до ре
Ла сол ми ми сол ла
Ла сол ми ми до ре до ре
(Горно) Ми ре до – (нормално) ла ла сол (горно) до

Аз съм Сънчо (по слух)
Ла фа сол ре ми ре до ми ре до
Ла фа сол ре ми ре до ми ре до
Ла си- горно до- ла- горно до- сол сол
(Горни) фа ми ре фа ми
(горни) ре до си (горни) ре до


Jingle bells
сол ми ре до сол
сол ми ре до ла
ла фа ми ре си
сол сол фа ре до

припев:
ми ми ми
ми ми ми
ми сол до ре ми
фа фа фа
фа ми ми
сол сол фа ре до

Днес децата вън на двора
 ,си направиха от сняг
цял човек голям и страшен,със тояга и калпак

до до до ми сол сол сол ми
ре ре ми ре до ми сол
до до до ми сол сол сол ми
ре ре ми ре до ми до

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте!

Трябват ми нотичките на "Чело коте книжки": http://vbox7.com/play:ba8f56b2. Може ли някой да ми помогне? Дъщеричката ми е на 5 години и иска да се научи да го свири на пиано. Т.е. не ми трябва цялата мелодия, а ще се радвам дори и по слух някой да напише 20-30 нотички - опростена версия на мелодията. 

# 28
  • Мнения: 819
Здравейте!

Трябват ми нотичките на "Чело коте книжки": http://vbox7.com/play:ba8f56b2. Може ли някой да ми помогне? Дъщеричката ми е на 5 години и иска да се научи да го свири на пиано. Т.е. не ми трябва цялата мелодия, а ще се радвам дори и по слух някой да напише 20-30 нотички - опростена версия на мелодията. 
Eто ти нотите на песента-"сол сол сол ми,сол ла сол ми,сол сол сол до ми,фа ре
                                         фа фа фа ре   ,фа сол фа ре, фа  фа ми  фа сол  ми
                                           сол сол сол ми,  сол ла  сол ми ,сол ми фа сол ла
                                        До ла до ла до ла до  ,до ла до ла до ла до ,
                                       до ла до ла  сол ла  ми ре до
Тези са нотите до припева.Но все пак нотите трябва да се четат на петолиние!
Нати, защо не запишеш направо детето на уроци по пиано?Хем ще се научи на нотна грамотност,хем ще научи да изсвирва вярно детските песнички.Така не е ясно дали детето ще успее ритмически да изсвири точно песента!
Ако имаш някакви други въпроси по отношение на детските песнички или музиката,питай?

# 29

Общи условия

Активация на акаунт