Мъжете Рак

  • 120 449
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • Deutschland
  • Мнения: 5 421
Не. Зодиите не, асценденти не знам

# 571
  • Мнения: 438
Ние сме в развод. Той никога няма да си тръгне сам, защото това за него е пълен провал пред околните. Просто съжалявам че загубих 10 години в надежда че връзката ни ще бъде като в първите години. Мислех че проблемите са временно, не можех да повярвам че се случват такива неща. И всеки път правех компромис със себе си. И колкото повече компромиси толкова по зле става.
От както съм пуснала молбата за развод нещо се е смислил. Стана по любезен и сговорлив. Но съм решила връщане назад няма. Принципно нямам нищо против него. Той си е такъв и нека си бъде такъв. Просто аз не искам да търпя повече това.

# 572
  • sofia
  • Мнения: 3 706
От 12 години сме заедно. Работи много, грижи се за нас, в никакъв случай не е егоист. Когато си е в къщи, помага. Чинии мие, както и прозорците.
Най- добрата ми приятелка е рак. Мога да разчитам винаги на нея. От 35 години.
Това, че имате лош опит, не прави Всички раци лоши!

# 573
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 837
Просто има 2 типа мъже Раци. Едни, които са големи душици и можеш да играеш хоро на главата им. И други, които са ужасни егоисти и егоцентрици и в тях няма никаква следа от рачешката чувствителност и обичливост. Peace Аз познавам повече представители от 2рия тип Tired

# 574
  • Мнения: 1 427
А може и да са 2 в 1- първият тип като демо версията докато лапнеш въдицата, а тип две- се появява след брака или детето/ децата  Mr. Green някои даже чак след второто освирепяват...
Моят като се събрахме готвеше, докато не се научих аз и сега се скатава  Close  но понеже откак имат стол ме набеди за лоша готвачка, сега се случва уикенда да понаготви туй онуй, защото не съм готвела с мерак  Whistling
Но иначе за друго не мръдва пръст  и постоянно и той ръси мизерии Tired нали сега само той работи  Crossing Arms
И с детето сам абсурд да излязат някъде  Rage
И дори когато е бил болен малкия, сакън да не реве нощем че да му се наруши съня.
Майка ми също е рак, ами освен че е плюшкин, е ужасна мърла.
Заради нея аз пък съм на обратния полюс-всеки ден мия, бърша.
Преди баща ми чистеше повече, обаче го позакъса с краката  и сега апартамента е  ooooh! ooooh! ooooh! иде ми да я пратя на село и да извикам бригада с булдозер да изринат мизерията и после да излъскат.
Даже вече избягвам като си ходим да преспиваме при тях.

# 575
  • Варна
  • Мнения: 1 805
С напредването на тази тема, се убеждавам, че май в астрологията няма никакъв смисъл и всеки си е какъвто е Grinning
Аз съм от тези дето си похвалиха рака по-назад в темата, за това няма да се повтарям, само ще допълня, че тук се развиха някои въпроси.
От 7 години сме заедно, не знам дали това се води за начална фаза на връзката. Имаме дете, при това със сериозен проблем (95% ТЕЛК) и точно ракът се е нагърбил с по-тежката част от задълженията свързани със състоянието на детето, понеже аз не съм шофьор, а 3 пъти седмично трябва да се ходи до болницата. Работим еднакъв брой часове, но ако детето лепне някой вирус, той е този който излиза в болничен в 2/3 от случаите, защото аз имам повече служебни ангажименти, а и той се справя даването на назначеното лечение и му имам пълно доверие, че детето ще е обгрижено прекрасно. Самосезира се за неща от сорта на прахосмучене, миене на съдове, хвърляне на боклук и чистене на баня, но ако искам да свърши нещо и извън тези, никога не ми е отказвал. За готвенето нямам претенции, понякога се изявявал желание, получавало му се е, и така...
Верно, не е романтичен и не ме изненадва с подаръци, които не съм поръчала, но каквото съм поискала, съм го получила. Определено не е с широки пръсти, но и аз не съм, така че нямаме проблеми. Много е чувствителен (особено ситуацията с детето много го срива), но от време на време си показва и лъвския темперамент от асцендента (но и аз съм с асцендент лъв, така че отново няма проблеми  Laughing). Дразни ме това, че типично по рачешки се затваря в себе си и с ченгел не можеш му измъкна от устата, ако нещо е тъжен или потиснат. Работим уж по този въпрос. Общо взето, човекът е от онези индивиди, които са "likeable" и не познавам някой, който да е казал нещо кофти за него. Има си и трески за дялане, но чак такива ужасии дето разправят усмихнелка и василеса, не съм видяла  Laughing

Лъки, учуди ме това за майка ти. И моята е рак, но е голяма чистница, дори на моменти залита към минимализъм - хората си слагат някакви сувенирчета за украса в домовете, тя това го нарича "натурия"  Laughing Много е търпелива и свръхчувствителна, от оня тип, дето свършват на антидепресанти.

Сега имам син козирог с асцендент рак...доста наблягам върху усвояването на любвеобилността, защото смятам, че на тези две зодии, това им е основен дефицит. Иначе за чист и подреден - вярвам, че ще бъде, отдавна проявява признаци Simple Smile

# 576
  • Мнения: 438
Maybelline, искренно се радвам за теб . При нас второто дете е с 100%телк. Той изобщо не знае, дори няма желание да научи как се казват терапевтите или какви са терапиите. Имал си достатъчно работа за да се занимавал и с това. Аз търча на всякъде. Сама я водя и по доктори. А аз също работя и всеки път се чувствам като престъпник че все бягам от работа. НОщно време също отказва да спи с нея, щото имал нужда от сън и почивка. Мисля че това го срива и се чувства  ужасно зле от това че детето е с прОблеми. Всъщност малката е голяма сладурана и ако ни срещнете на улицата няма и да разберете че има проблем ако ни ви кажа.

# 577
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Усмихнелка, съчувствам ти...колкото и да е незабележим проблема, той си е там и детето има нужда от екстра грижи. Аз не бих се справила сама...Жалко е, че човека така абдикира от отговорност. Не знам при вас, какъв е шансът за оздравяване на детето, но при нас е 0 и подозирам, че ММ просто се е примирил, че в този живот така ще е и си приема задълженията. (Впрочем и при нашето дете болестта е такава, че външно изглежда като 100% пълноценен човек и нищо не можеш да заподозреш).
Все пак си мисля, че астрологичния фактор едва ли играе много голяма роля...Да, хората могат да имат общи черти, но общо взето мисля, че характера се обуславя най-вече от възпитанието и средата...
Пожелавам ти бъдещето ви да е по-светло от настоящето  Hug

# 578
  • Мнения: 438
Благодаря за хубавите пожелания 😊

Ами при нас проблема е че има огромно изоставане в растежа и развитието. Като ни закачат разни баби и деца все викат "ей каква сладурана, на колко е на 6 7 месеца ?.......". А аз обикновено гледам да си замълча, но на по настоятелните като кажа че е  на 3г и........настъпва смут.
Всъщност мм винаги си е бил такъв. Просто аз не съм обръщала чак толкова внимание. Но сега ми идва в повече неговия нарцизъм. За него явно проблема на детето  се превръща в някакъв пЪлен провал, което на фона на идеализираните му представи  е истинска катастрофа. 
Но той и за голямото ни дете никога не  е полагал грижи. А домашните задължение винаги е считал за женска работа.

# 579
  • Мнения: 85
Момичета,ракът е като малките деца-както го научиш.Много зависи дали ви обича истински-вярно е,че са трудни,но ако им хванеш цаката се кротват.С тях общо взето цял живот ще сме в приключение,но ако наистина ви обича е готов на много компромиси.Моят рак например е адски чепат,от мухата слон прави,ревнив,перфекционист,работохолик,но и домошар,страхотен баща,отличен съпруг и любовник.
Много ми помага с децата-имаме две,заедно сме от 13 год.За това време се промени страшно много,кротна се ,улегна,спечелих му доверието(те са адски мнителни),но и аз не съм лесна,никога не му премълчавам нищо,ако не ми харесва нещо му го казвам-право Куме в очи-само от това разбират-всичко в прав текст,без увъртане.Щом не сте доволни се сърдете-адски мразят някой на когото държат да им се сърди-веднага сменят тона-стават много милички.

# 580
  • Мнения: 49
Моят рак е голям инат и мноого ревнив. Никога не може да му промениш мнението за нещо и си знае своето. Иначе е най-грижовният и романтичен мъж. Толкова мила душичка не бях срещала. Кара те да се чувстваш като принцеса. Единственият проблем е ревността.

# 581
  • Мнения: 17
Баща ми е рак и какво да ви кажа наистина поставя семейството на първо място,никога не ме е изоставял или пренебрегвал като дете.Малко е затворен и скучен,но за сериозните неща винаги е насреща.Не обича много да излиза от дома ни,това е характерно за тази зодия.

# 582
  • Мнения: 63
usmihnelka.все едно чета за нас точно същите черти и проблеми и вече сериозно се замислям за раздяла..постоянна критика, мърморене, заяждане, все някой му е виновен..все пред теле визора и ако може да не му говоря е най-добре и децата да не го закачат за нищо..ние 9 години сме заедно но само в началото беше добре и се грижеше за мен и детето..след второто коренна промяна, не знам защо, изобко не знам сасво му е в главата, не споделя ...много е сложно

# 583
  • Мнения: 1 355
Инати са, големи консерви /особено в секса и яденето/, разсеяни са, вземат под внимание чуждото мнение, обичат да си се гледат и угаждат, мълчаливи на моменти.
Когато са в настроение са супер. В никакъв случай не мога да кажа, че са ревниви, щото друг рак за мъж не съм имала, даже напротив. Добри родители, домошари, много обичат да спят.

# 584
  • Мнения: 438
Ами да, за мен някак ми олекна като осъзнах , че той всъщност не критикува мен, а просто критикува всички и аз съм част от всички. Обаче сарказаму ми идва в повече. Дори не осъзнава каква болка причинява на човека към който ги казва. Например голямото ни дете е ученолюбиво, съвестно и много изпълнително. Винаги е завършвал година с отличен. И винаги  мм го е наричал дете полуидиотче.......?и така с насмешка..........е що разправии сме имали на тая тема..............
И  горе долу максимума е два три дни без скандал......и после или с мен или с детето. Абе някак го човърка отвътре да се кара с някой.
Иначе съм съгласна  че когато искат и са в настроение раците и в частност мм са много забавни и приятни хора. И при нас до появата на първото дете всичко беше перфектно, но след второто направо изпаднах в немилост. Стовари върху мен целия си лош нрав и заядливост, защото на първо място за мен са децата , а той не може да приеме второто място.

Иначе мм изобщо не е поспалив.  Сутрин става в 6ч. И всички които не са станали до 7  биват изритвани от кревата. И вече всички като са станали и гледат да му угодят  щото да не е сърдит и........нашия съм 11ч задремва пред телевизора. Дет се вика става рано и като дигне цялата къща на крак си ляга да си доспи. Абе ужас.

Общи условия

Активация на акаунт