За забелването на пишлето

  • 15 348
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 658
П.С. Може би звуча малко крайно, но то е защото тази тема винаги ме изкарва от равновесие, представяйки си колко хиляди деца в БГ са подложени на този варварски и крайно ненужен акт!  Sad
Да, крайничко е  Rolling Eyes Не иzлиzай от равновесие и не си представяй хилядите деца, подложени на "варварски актове" . Такива се случват обикновено по-скоро при хирурzите, ако се стигне до там. А май се стига често... Аz zа това винаги се старая да обяснявам.. бавно  Wink , подробно и внимателно, какво и как се прави (zа който пита де), точно zа да не е варварско и касапско.

# 31
  • Мнения: 982
Не съм забелвала, дърпала и опъвала.

Пишката на сина ми не ми е създавала никакъв проблем до момента, около 3-тата му година вече беше напълно забелена без моя намеса.

Давам си сметка, че ако не бях уверена в правилността на решението ми да не пипам там, още на година-две щях да изохкам и да хукна по хирурзи.

# 32
  • Мнения: 1 835
аз гласувах за четвъртата опция. Правя обаче едно уточнение - това да не забелваш насилствено не означава бездействие. Всяка вечер подържаме хигиената на това място, просто никога не съм оказвала натиск. Синът ми е на две години и половина и е въпрос на време да се отлепи напълно кожичката, мога да кажа, че е почти забелен  Wink. Още в началото, когато обсъждахме това с педиатъра ни, той ни каза, че се приема, че естественото забелване става между 3-5 г. Чела съм много обосновани аргументи против насилственото забелване, а всички аргументи против естественото забелване се свеждат до това "на Муна на чичо й детето не било забелено и големи проблеми имали, стигнали до хирург..." Ама каква е конкретната ситуация, подържана ли е хигиена на мястото, да не би детето да е с патологична фимоза - това никъде не се казва

Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем

# 33
  • Мнения: 982

Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем

Обикновено това не се счита за проблем от майките, а като нормална, временна последица от забелването.
Не го считат за проблем защото вярват, че са спестили на момчето си евентуална / задължителна/ бъдеща травма. Peace
Естествено, винаги се вадят потресаващи примери за детето на съседката, стринката и т.н.

# 34
  • Мнения: 1 322
На година и три месеца му го забели детски уролог, защото ние не можахме да направим нищо.

# 35
  • Мнения: 2 658

Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем

Обикновено това не се счита за проблем от майките, а като нормална, временна последица от забелването.
Не го считат за проблем защото вярват, че са спестили на момчето си евентуална / задължителна/ бъдеща травма. Peace
....................

Ами поне zа мен, точно това е проблем, не zнам кой го намира нормално. Да няма проблеми аz раzбирам следното - никакви болки, капки кръв и тем подобни дискомфорти. Да му няма нищо, на това му викам "нямаше проблеми" (отговарям zа себе си де  Peace ).

# 36
  • София
  • Мнения: 1 335
Опасявам се, че е възможно анкетата да не покаже съвсем коректен резултат, заради точката "по-късно се наложи намеса". Защото кога е това по-късно? За повечето хора по-късно е примерно 4тия или 8мия месец или 2рата година? Понеже педиатрите така им казват.
Препуциумът се отделя от самосебе си до към 4тата година, че даже и в пубертета е възможно това да стане.
А истинска фимоза имат едва около 4 процента от мъжете.
Така че ако конкретизираш в анкетата кога е "по-късно" информацията ти ще е по-представителна Peace
За мен лично би било интересно анкетата да покаже дали/колко проблеми е имало след пубертета ако пишката не е била "забелвана".

# 37
  • Мнения: 5 014
3та опция, за големия, беше с фимоза, не е забелван и не е дърпан от педиатър, така че трябва да е вродена, декември месец го оправиха.
Малкото не го забелвам, чакам само да се отлепи.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 942
Гласувах с втората опция. Ето и последователността. На 6 месеца педиатъра ни накара да почнем да го забелваме по време на къпане - без дърпане и насилие, докъдето само позволи. После реши, че трябва хирург да му я забели, защото явно нашите усилия му се сториха недостатъчни. Минахме и през хирурга. На около 5 години забелязахме, че се е получило леко срастване на едно място, а и детето беше много чувствително в тази зона и съответно не даваше да го мием. Заведохме го на уролог, които много внимателно го забели отново. От тогава няма проблем, вече е почти на 9. Но остава проблема с чувствителността, дори и сам не иска да го пипа много, когато е забелен, надявам се да е период и да отмине.

# 39
  • Мнения: 167
Синът ми е на 4. Още от съвсем малък, докато го къпем малко по малко, без сила го забелваме. Все още е до половината, но нямаме никакви проблеми за сега. Моя приятелка си заведе и двете момченца при педи да им ги забели - зберско дърпане, кръв, писъци риваноли....абе ужас.

# 40
  • София
  • Мнения: 293

Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем

Обикновено това не се счита за проблем от майките, а като нормална, временна последица от забелването.
Не го считат за проблем защото вярват, че са спестили на момчето си евентуална / задължителна/ бъдеща травма. Peace
Естествено, винаги се вадят потресаващи примери за детето на съседката, стринката и т.н.
Аз гласувах с първата опция и под "нямаше проблеми" наистина разбирам нямаше проблеми.От втория месец започнах със забелването,но никога не е имал кръв,нито зачервяване,просто лекичко дърпам кожата надолу след баня и за няколко месеца напълно  се забели.

# 41
  • Мнения: 303
Ние започнахме още докато беше на 2 месеца, докато стана на 5 месеца вече бяхме готови и много доволни, но 4-5дена не го пипнах въобще и кожичката отново се залепи. Тогава един доктор само с едно дръпване я отлепи, детето дори не проплака, явно не го заболя. След това известно време след почистване го мажехме с кремче риванол. Така момченцето ни на полувин годинка  вече имаше пишка, като на голям.

# 42
  • Мнения: 2 447


Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем
Ами точно каквото означава- без проблеми-нито разкървяване,нито зачервяване,нито дискомфорт.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 283


Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем
Ами точно каквото означава- без проблеми-нито разкървяване,нито зачервяване,нито дискомфорт.

не е съвсем така, ако беше трябваше да има отговор - забелихме пишлето и имаше проблеми....

а такъв няма...
има
по-нататък имаше проблеми -  което предполага по-късни повторни залепвания, събиране на гной, възспаления и т.н.... а не проблемите съпътстващи забелването при самата интервенция.....което наистина ме навежда на мисълтта, че явно майките го намират за нормално, това при забелването да се появи кръв и т.н.

# 44
  • Мнения: 1 835


Освен това искам да питам какво се разбира под това "забелих пишлето-нямаше проблеми". Какви проблеми? Защото за мен това да се разкървави пишлето, да се зачерви и бебето да го боли при пишкане два-три дни си е  проблем
Ами точно каквото означава- без проблеми-нито разкървяване,нито зачервяване,нито дискомфорт.

ами явно не всички го разбират така, защото тук някои майки написаха, че са забелвали по няколко пъти, тоест имало е вторични сраствания (един от аргументите против забелването), пък втората опция си стоеше на нула дълго време...

angel dust, нещо такова се получава Peace

Общи условия

Активация на акаунт