Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - ХX

  • 52 859
  • 722
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 617
Искам да споделя, че
Гледах документален филм за творчеството на Ф. Гарел под формата на диалог с него.
Хареса ми повече от очакванията, които имах и го препоръчвам на всички, които обичат неговите филми!   Peace
Разкрива се много непосредствен, разказва за трудностите, които е имал в началото, за любимата си Нико, която участва в някои от тях, за живота и защо прави филми в този живот, за баща си, който го е подкрепял от самото начало, за някои технически детайли от "кино-работилницата".
Не ме питайте за заглавие, не го помня, а не ми се търси.

Джуд, много благодаря! Пускам го да се тегли  Peace

Блувелвет, гледай "Момичето, разрязано на две" и след това "Шаферката" Wink В тази последователност ще видиш знаменателни преображения в твоя любимец  Sunglasses

Макрит, ти ли писа за Винчере?

Ив, "Площад "Вандом" съм го гледала на кино, по телевизията и на ДВД над 10 пъти, хареса ми и http://www.imdb.com/title/tt0273069/, а да не говорим, в колко филми участва тя.
В автобиографичната си книга (написана след раздялата им, което предполага ниска доза обективност) Миа Фароу разказва много колоритно за първите си срещи с У. Алън, това някак рефлектира на отношението ми и към творчеството му.

# 31
  • Мнения: 1 063
Хехе, преди дни гледах последния филм на Гарел. (За себе си отбелязвам, че синът му тук, изобщо работата с баща му не знам как му се отразява, но не се раздаде докрай. Можеше да направи повече с ролята.) Мерси! Тъкмо навреме. Филмът не ми хареса особено - La frontière de l'aube.

Ей сега ще си потърся "Площад-а..." Hug

# 32
  • Мнения: 2 617
Хехе, преди дни гледах последния филм на Гарел. (За себе си отбелязвам, че синът му тук, изобщо работата с баща му не знам как му се отразява, но не се раздаде докрай. Можеше да направи повече с ролята.) Мерси! Тъкмо навреме. Филмът не ми хареса особено.

Ей сега ще си потърся "Площад-а..." Hug

"Площад "Вандом" (сниман е и в България) го бяха давали в киното на ъгъла на "Славейков" Simple Smile
Ф. Гарел не спомена за сина си, което много ми допадна.
Сигурно имаш предвид черно-белия филм?
С Л. Гарел (ако не си гледала) веднага ти препоръчвам:

http://www.imdb.com/title/tt1263778/
http://www.imdb.com/title/tt0769508/
"Моята майка", предполагам, няма нужда от коментари.
И понеже стана дума и за Озон - един късометражен под негова режисура с Л. Гарел: http://www.imdb.com/title/tt0783849/ (по Анри дьо Монтерлан), с много добрия Матийо  Амарлик Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 063
А,  с Л. Гарел съм гледала филмите от линковете; проследих почти всичко на Christophe Honore, не е моят режисьор.
(Във филмите на Оноре , Гарел - син e безупречен. Беше ми харесал и в Мечтатели на Бертолучи. Ma mère, намирам за провал, това ли имаше предвид с без коментар?)

На Ф. Гарел и двата филма последен и предпоследен са черно-бели. Гледала съм и още един, също 'графичен'.

Нищо не ми говори името Nicole Garcia? Thinking Нямам познато заглавие от филмографията й на режисьор. О, 'Площада' е от 1998. Simple Smile

Зa Озон и Гарел - син ме изненада.    bouquet

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 23:03 от Ив

# 34
  • Мнения: 2 056
По темата за "другите работи" слушали ли сте вариациите на Скарлет Йохансон върху песни на Том Уейтс? Допадат ми.

Ив, ако не те затруднявам, можеш ли да намериш картината на Линч, която ти е любима? Много харесах фотографиите



# 35
  • Мнения: 1 063
Допада ми гласа й. Аз четох положителни отзиви за участието й на Бродуей.
Педи месец сигурно попаднах на албум на Шарлот Гинзбург, има някои неща които си харесах (беше някакъв съвместен проект с Beck), звучеше нежно.

Да, ще ти изпратя картината. (Фондация Картие стоеше зад изложбата.)
Сред фотографиите има някои интересни инсталации. Ти сигурно си попаднала.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 22:49 от Ив

# 36
  • Мнения: 2 617
Ив, имах предвид черно-белия съвместен (иначе, за Ф. Гарел това сякаш е принципът, а цветът е изключение, но пък има един много хубав цветен с К. Деньов).
Твърде външен подход към текст на Батай, това за другия въпрос.

Като казахте Дейвид Линч, се сетих за една негова много интересна книга Cathing the Big Fish, а към актристи певици, да добавя красивата съпруга на Р. Полански - Emmanuelle Seigner:

http://www.youtube.com/watch?v=u6ldjoh4QkY&feature=fvst

# 37
  • Мнения: 1 063
Tsugumi , книгата е издадена у нас. Той раздаваше автографи по нея. Simple Smile
 

Джуд, изпратих!

Хапка не е писала отдавна. Какво те впечатли (или не), последно?

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 22:52 от Ив

# 38
  • Мнения: 2 056
Благодаря, благодаря, благодаря Simple Smile


Аз не си казах мнението за The Lovely Bones, защото изключително много ме разочарова. И все пак бях изненадана да чуя тази любима песен, пасваща отлично на настроението на филма
С нетърпение чакам kiki да сподели. Преди време бях използвала думата "помия" в опит да определя Властелинът на пръстените. Тя ще си спомни с усмивка   bouquet

# 39
  • Мнения: 2 617
Не знаех, че е издавана на български език, браво!
Идвал е и в България?  Shocked

# 40
  • Мнения: 1 063
Ами да, но не ми се разказва. Наистина има невероятна аура този човек. Обърни внимание, когато говори върху движенията на ръцете му.

# 41
  • Мнения: 2 529
Чета страшно интересни неща в темата и заглавието ми харесва, направо съм вдъхновена, а нямам нищо интересно да споделя в момента, да му се не види  Simple Smile

Ох, този Беноа Мажимел трудно може да не се хареса - млад, красив, талантлив, четох, че запазената му марка е имиджът на мрачна, сериозна и интровертна личност, има и нещо твърде загадъчно в него, което още повече привлича. Жалко, че толкова малко филми съм гледала с него. Tsugumi, благодаря за препоръките, ще чакам и отзивите на Bluevelvet   bouquet


С нетърпение чакам kiki да сподели. Преди време бях използвала думата "помия" в опит да определя Властелинът на пръстените. Тя ще си спомни с усмивка   bouquet

Така е  Simple Smile   Hug , но не вярвам да си останала с впечатлението, че съм почитателка на Питър Джаксън, а още по-малко на "Властелина" (нито на филма, нито на книгата), защото съм убедена, че се разбрахме каква "кауза" защитих тогава  Grinning . "Божествени създания" не беше лош обаче, с него открих Кейт Уинслет, спомням си, че и на теб ти беше харесал. От филмите, които е продуцирал изгледах и надълго писах за "Сектор 9", който е впечатляващ, но много труден за гледане (и технически и не само   Thinking ). Kiora също писа за него. Настоящият "Очи от рая"мисля да не те разочаровам, да го изгледам в най-скоро време и да споделя мнение Sunglasses

Днес не можах да отида на кино за "Шерлок Холмс", въпреки добрите намерения. Дано не падне от афиша до другата седмица, когато се надявам да успея вече...

И понеже в началото споменах за каузи, а veselinka спомена пиратството...Много дълго време се пазих, ноооо...

# 42
  • Мнения: 776
Brothers

http://www.DMCA-removal-from-Google/details.php?id=202966&hit=1
http://www.imdb.com/title/tt0765010/

Някои определят филма като антивоенна драма. Факт - антивоеннотото лъха от всяка сцена, но ненатрапчиво, без излишния крясък в лицето на зрителя "Не на войната". Леко клиширан, но много емоционален филм за това на какво си способен, за да "спасиш" себе си в името на близките. Разказ за тъмните кътчета на човешката душа, за тежкото бреме на вината, изкуплението (ако е възможно) и психическите последици от войната. Защото именно във войната, която се разиграва вътре в теб, тази на личния ти ад няма герои. Препоръчвам! Peace

P.S. Прекрасна актьорска игра на Bailee Madison - има талант момиченцето, ако кара в същия дух, й предстои бляскава кариера. Малко незаслужена HFPA номинация за Best Performance by an Actor in a Motion Picture - Drama на Т. Магуайър. Не блести, както в повечето си филми Mr. Green. Mulligan отново се прояви с ироничната си физиономия, но пък присъствието й беше (за щастие) краткотрайно. Gyllenhaal обаче направи силна роля и изнесе голяма част от филма Peace

# 43
  • Мнения: 2 056
Аууу  kiki, кой е виновникът за тази измяна? Mr. Green

И като заговорихме за Сънданс би следвало да си направим асоциация с Робърт Редфорд. Препоръчвам три филма под негова режисура. И трите са ми доставяли огромна наслада

Ordinary People

A River Runs Through It

Quiz Show

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 01:50 от Джуд

# 44
  • Мнения: 54
Здравейте,

някой може ли да препоръча филм, в който сюжета да - секретарка - шеф ... офис .. любиов .. освен Секретарката (2002)???
Например от онези стил-холивудски бонбонест  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт