Калциев глюконат

  • 76 284
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21
Давала съм го по предписание от лекар- сиропче с вкус на мандарина, изписаха ни го във връзка с ларингита на дъщеря ми.

# 61
  • Мнения: 85
Изписаха го на сина ми при една много силна алергична реакция, придружена от настинка и промяна на гласа - от шефа на детско отделение към Университетска болница. Симптомите му отшумяха след 1 ампула в рамките на 2 дни,  по 2,5 мл на прием.

# 62
  • София
  • Мнения: 26
Педиатърката ми изписа калциев глюконат 10мл за ден, защото бебчо много киха и има 37 температура. Детето ми е на 3 седмици.Не съм го давала още мисля,че е много малко за такива лекарства.Някой с опит да даде мнение,ако може.

# 63
  • Мнения: 3 372
Мойто бебе беше на 3 месеца, когато му изписа лекарката калциев глюконат, но по 3мл на ден. Това ми се струва доста дето са ти изписали Thinking

# 64
  • Мнения: 46 511
Педиатърката ми изписа калциев глюконат 10мл за ден, защото бебчо много киха и има 37 температура. Детето ми е на 3 седмици.Не съм го давала още мисля,че е много малко за такива лекарства.Някой с опит да даде мнение,ако може.

Не виждам никаква връзка м/у кихане и липса на калции.
37 градуса е нормална Т за бебе на 3 седмици.
Ако лекарката ти се съмнява за нещо, нека пусне изследване - секрет от носа, кръвни, каквото прецени.
Но профилактично да го тъпче с калции - несериозно е.

# 65
  • Мнения: 130
Не се сърди човече, но ти знаеш ли как действа калциевият глюконат, за да виждаш нещо общо мжду алергия и това лекарство???  И за кои "бели страни" говориш, че не се изписва??? Аз лично имам приятелка - педиатър в Атина и тя ми казва, че понякога (в никакъв случй не под път и над път, както в БГ - права си) - го използват при алергични ринити, кашлици и т.н. И д-р Бърди работи в Гърция, но твърди обратнто...В Амстердам също познавам детенце на годинка, което пиеше това...Освен това - тук става въпрос за хранителна добавка, а н за лекарство - поне този, който аз съм купувала е добавка. Д-р Бърди говори за лекарство калциев глюконат - какво е различното ли? Ако нямам конкретни примери можем само да гадаем - концентрацията, формата, дозировката, показанията и т.н. Показанията на лекарството са болести - хипокалциемия и др. Докато при алергични и възпалителни състояния Ca глюконат се дава по-скоро "за укрепван" - то си е добавка, не лекува - то подпомага, стимулира, укрепва, благоприятства и т.н. Всеизвестно е, че има противооточно действие (намалява пермеабилитета през капилярите) и се използва при различни подобни състояния (плеврит и др). Има и десенсибилизиращо действие и това е аргументът да бъде използвам при алергични състояния. Противооточното му действие и капиляротоничното му действие о правят предпочитано средство (а не лекарство) от много БГ лекари при тези състояния. Нормално е всяка страна да си има различна практика и традиции в медицината...ти ми намирисваш отдалеч, че си човек "против ваксините" - така ли е? Ако не - извинявай. Ако да - точно в тези "бели страни" има повече задължителни ваксини от БГ. Но медицината не е - в САЩ има 3 - дай и в БГ да има 3...Това е локализация, климат, генни особености, други хабитуси...и т.н. и т.н. и т.н....всеки има право да си смени лекаря, разбира се, ако му се изписал Ca глюконат...дано това да е причината да сменяме лекарите си Peace
Истината е някъде посредата - "дозтаа прави отровата" е казано на латински - от хиперкалциемия има къде-къде по-страшни неща, отколкото едно гадене...но недак боже де...и още нещо - на мен и на всички мами около мен никога не са ми били изписвани конски дози витамин Д...впрочем знае ли човек какво е конска доза??? Когато някой не знае какво да пише - пише "конска"...та в този сисъл - може и конска доза да са ми изписали де...

П.С. Напълно подкрепям не се сърди чоече че бебе на 3 месеца без никакви прегледи и изследвания е несериозно да се "лекува" само с Ца...

# 66
  • Мнения: 2 723
Малчо имаше 5-тата шарка и тогава ни изписаха.

# 67
  • Мнения: 21
Вчера водих детето на преглед при една педи, която не ни е личната, но съм много доволна от нея, та тя ми каза, че калциев глюконат е желателно да се дава на бебчета над 6 месеца, пък на нас личната ни го изписа на 3 месеца за алергия и каза, че мога да му го давам профилактично за зъбите и костите. Коя от двете е  права незнам  Thinking Имам чувството, че колкото лекари - толкова различни мнения...

# 68
  • Мнения: 140
Здравейте, и ние сме с алергичен ларингит, детето кашля доста при промяна на времето, даже често е пресипнал...
За пръв път ни изписаха калциев глюконат на 7,5м, 2 ампули, 2 пъти на ден по 1/2. Кашлицата отшумя за 3 дни. Иначе до тогава го мъчех с Проспан и Суметролим (вторият не се препоръчва за толкова малки деца повече от 1 път на година).
Докторката каза при променливо време като започне да кашля да му давам все това, само че днес аптекарката ми препоръча калциев глюконт сироп и каза че е по-добре за малки деца.
Въпросът ми е дали знаете този сироп колко време се дава, докато отшуми кашлицата или пак не повече от 2-3 дни?!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Здравейте, и ние сме с алергичен ларингит, детето кашля доста при промяна на времето, даже често е пресипнал...
За пръв път ни изписаха калциев глюконат на 7,5м, 2 ампули, 2 пъти на ден по 1/2. Кашлицата отшумя за 3 дни. Иначе до тогава го мъчех с Проспан и Суметролим (вторият не се препоръчва за толкова малки деца повече от 1 път на година).
Докторката каза при променливо време като започне да кашля да му давам все това, само че днес аптекарката ми препоръча калциев глюконт сироп и каза че е по-добре за малки деца.
Въпросът ми е дали знаете този сироп колко време се дава, докато отшуми кашлицата или пак не повече от 2-3 дни?!

Да, аз и давам сиропа и там пише, че е за кърмачета.Лично аз го давах 10 дни сега като беше болна.Някакъв вирус имаше с температура, без нищо друго и педи каза да и давам 10 дни.

# 70
  • Мнения: 140
Да, аз и давам сиропа и там пише, че е за кърмачета.Лично аз го давах 10 дни сега като беше болна.Някакъв вирус имаше с температура, без нищо друго и педи каза да и давам 10 дни.

Благодаря!  Peace

# 71
  • Canada
  • Мнения: 649
Давала съм само по лекарско предписание, когато са били болни. Мисля че го дават ако се съмняват че може да направи алергична реакция.

# 72
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Давам калциев глюконат лактат (сироп) по лекарско предписание. При алергични реакции, включая кашлица и сополи...

# 73
  • Мнения: 420
Давам го почти винаги, когато има кашлица, заедно с отхрачващи сиропи /моето хлапе е с един куп алергии/. Но...... педиатърката изрично ме предупреди, че не трябва да се дава повече от 5 дни, 2 пъти на ден по 5 мл. Обясни ми и защо, но откровенно казано изобщо не съм способна да повторя обяснението и.

# 74
  • Мнения: 406
Да, давах го (сиропчето) по предписание на педиатърката при алергична реакция на сина ми.

Общи условия

Активация на акаунт