Как да стана от чернокоса кестенява?

  • 8 754
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17 407
Нещо ми писна да съм с черна коса. Естественият ми цвят е тъмно кестеняво..........де да знам и аз - шоколадово едно такова. Та бих искала нещо подобно. Как да махна черното?

# 1
  • Мнения: 3 537
Пробвай да се боядисаш със светлокестенява боя Thinking......

# 2
  • Мнения: 3 154
Върху черното за съжаление нищо не хваща Confused По-точно хваща само там, където се е измила боята и корените (ако ти е израстнала вече косата), а едва ли искаш такъв "петнист" ефект Crazy

# 3
  • Мнения: 202
Първо - изрусяване и тогава боядисване в желаният цвят. А може и да ичакаш да израсте черното. Тогава ще си фешън.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
във фризьорските  салони има препарати за сваляне на боя, те май изобщо обезцветяват косата, след това какъвто искаш цвят боя!

# 5
  • Мнения: 17 407
във фризьорските  салони има препарати за сваляне на боя, те май изобщо обезцветяват косата.............


А няма ли да ми се изтощи косата по този начин?

# 6
  • Мнения: 2 332
във фризьорските  салони има препарати за сваляне на боя, те май изобщо обезцветяват косата.............
А няма ли да ми се изтощи косата по този начин?
Изтощава се и още как... Защо не изчакаш просто да си израсте? Вярно, бавно е, но е най-здравословно Simple Smile.

# 7
  • Мнения: 17 407
Уффф, много грозно така.Половината кафява, а другата- черна....КАк ще го изтръпя, не знам Rolling Eyes

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Изтощава се, но това е начинът за смяна на цвета.
Ако можеш да чакаш ще ти кажа трик, за да не ходиш шарена  - новоизраслата коса боядисваш пак черна, но с безамонячна боя (Лореал кастинг примерно), докато израсте достатъчно да отрежеш трайно боядисаната. За 4-5 измивания на косата Лореалът пада и остава естествения цвят. Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 228
във фризьорските  салони има препарати за сваляне на боя, те май изобщо обезцветяват косата.............
А няма ли да ми се изтощи косата по този начин?
Изтощава се и още как... Защо не изчакаш просто да си израсте? Вярно, бавно е, но е най-здравословно Simple Smile.

Е, изтощавала се, не знам  newsm78
Аз от 7 - 8 години непрекъснато си боядисвам косата (поне веднъж на 2 месеца), преди това започнах да я мажа и къдря (!) още от 9 клас. Този месец май понеже щях да съм кума на една сватба и много глупаво реших да се правя руса (каквато никога не съм била) 2 седмици преди това, естествено, не се харесах, намазах се с тъмна боя вкъщи (понеже ме беше срам да ида при фризьорката  Embarassed), не хвана, пак на фризьор и пак кестенява. Още имам коса, не оплешивях....
А този последния номер съм го вършила колко ли не пъти и преди ....
А по въпроса - хич не обичам прораснали естествени коси между боята  Mr. Green
Може би при мен е по - лесно понеже съм с къса или средно дълга коса от доста време ...

# 10
  • Мнения: 7 430
Аз така бях...първо я обезцветих и после сложих кафявото...друг начин няма Naughty за съжаление

# 11
  • Мнения: 5 299
Черната боя не може да се изчисти по никакъв начин! Трябва да изчаках да израсте Peace(освен ако не искаш да ходиш шарена - се обезцвети) Друдият вариант е да минеш на тъмен кестен и постепеноо като поизрасте 4ерното - го орязваш. Така границата между 4ерното и тъмния кестен няма да е толкова очевидна.

# 12
  • Мнения: 17 407
Черната боя не може да се изчисти по никакъв начин! Трябва да изчаках да израсте Peace(освен ако не искаш да ходиш шарена - се обезцвети) Друдият вариант е да минеш на тъмен кестен и постепеноо като поизрасте 4ерното - го орязваш. Така границата между 4ерното и тъмния кестен няма да е толкова очевидна.

Май вариантът с тъмния кестен ще приема, но за орязване- не ми се ще. Много бавно ми расте косата.Благодаря ви за съветите, ще мисля още. Офффффффффффф, много трудно се решавам на промяна.

# 13
  • Мнения: 448
повярвай ми недей да правиш това...аз съм с черна коса и много пъти се опитвам да я изсветля.всеки път резултатът е един и същ-приличам на морков и то с изгоряла коса.изчакай да израсте и тогава,защото каквото и да ти обещаят във фризьорския салон,не става както го мислят Sickа съм опитвала при добри фризьори...и пак изгоряла рижаво-петниста коса е налице. #Crazy #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 045
Аз преди 2 години станах от гарвановочерна - руса и то за има - няма месец  Peace После се подстригах с 2-3 см и никакви грижи съм нямала. 4470 Тогава си свалях боята със едни италиански прахчета + 60 % оксидант.
Сега има мноооооого хубави ремувър-и , които ти свалят черното от първия път   Hands Thumbsup и изобщо не ти увреждат косата  bowuu Има такъв на Лореал , Шварцкопф , Бес и др. просто си намери добър фризьор и няма да имаш никакъв проблем да станеш кестенява !

# 15
  • Мнения: 3 200
Моята коса е гарваново черна и каквото и да сложа, само нюанс придобива, така че .... няма спасение според мен

# 16
  • Мнения: 109
Аз също бях с черна коса.Преди две седмици си купих пепелно русо за да я изсветля но нищо не стана Naughty.Миналата седмица си купих на Гарние от новата серия червено ама най червеното и да ти кажа станах супер ,невярвах че ще ми отива червено.Боядисах се червена защото знам че червеното бързо пада а и така ще мога да постигна резултата си-кестеняво HugМоята коса по принцип е тънка и бързо се изтощава но за сега е супер Praynig

# 17
  • Мнения: 17 407
Аз също бях с черна коса.Преди две седмици си купих пепелно русо за да я изсветля но нищо не стана Naughty.Миналата седмица си купих на Гарние от новата серия червено ама най червеното и да ти кажа станах супер ,невярвах че ще ми отива червено.Боядисах се червена защото знам че червеното бързо пада а и така ще мога да постигна резултата си-кестеняво HugМоята коса по принцип е тънка и бързо се изтощава но за сега е супер Praynig

Е как стана от черна - червена, хвана ли ти боята?

# 18
  • Мнения: 109
хвана ми и не е грозно сега ще чакам да ми падне и да ударя една кафява боичка.Когато се боядисах за последно черна беше юни месец.После родих и преди две седмици опитах пепелно русо ама не хвана.Миналата седмица се боядисах червена и много се харесвам

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Момичета,тъй като и аз съм с черна коса,а искам да стана светло кафява(лешник) да ви питам за колко време пада черната боя горе долу?Значи аз не съм се боядисвала точно от 1 година.Дали е израсла,а, как мислите? ooooh!

# 20
Момичета,тъй като и аз съм с черна коса,а искам да стана светло кафява(лешник) да ви питам за колко време пада черната боя горе долу?Значи аз не съм се боядисвала точно от 1 година.Дали е израсла,а, как мислите? ooooh!


То май си зависи от растежа на косата newsm78, но мисля, че би трябвало да ти е поизрастнала, особено ако я подстригваш на определен период от време! Thinking

Успех! Peace

# 21
  • Мнения: 877
Трудно!

И аз пробвах, ама не.

# 22
  • Мнения: 596
Обезцветяването изтощава, но за 1 път няма да ти се увреди косата. Преди време непрекъснато сменях черно с червено. Много се изгаря косата, ако искаш да се направиш светла, защото трябва да стоиш много с обезцветителя или да те мажат няколко пъти, но за кестенява ... ще стане от 1вия път за 30 мин. Косата след 1 месец ще си ти е като преди. Особено, ако я подхранваш малко повече след това.

# 23
  • Мнения: 17 407
Сега за обезветяване то да питам- мога ли в домашни условия, или да не рискувам?

# 24
  • Мнения: 2 249
Сега за обезветяване то да питам- мога ли в домашни условия, или да не рискувам?

 Naughty
в никакъв случай не рискувай-ще спестиш 20 лв и 1 час време и ще си погубиш косата!
това с обезцветяването е сложна работа и си трябва разбирач пък и качествени продукти-довери се на добър фризъор-мога да ти дам координати  на лична(и за София и за Бургас)
както казва моя фризъор"няма цвят който не може да се постигне-вече всичко може-само трябва да знаеш как"
Успех каквото и да решиш!  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 336
аз от чернокоса (3 години само черна боя на дълга коса), станах станах руса за 1 година, започнах с кичури и постригване но само при фризьор.

# 26
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Aз преди 2 год. на майтап се боядисах черна и 2 дни след това отидох да ми я свалят. Направо ми отиде тогава косата. Свалиха я с 300 зора , платих толкова , че по-добре беше да си платя присаждане на нова  Laughing . След като излезнах от салона приличах на плашило, и господина ми сложи една боя, която  направи  едни оттенъци м/у червеникаво и кестеняво, направо отвратително, а исках да си ме върне кестенява.., както и да е, загубих си времето , парите и малко от косата #2gunfire . Сега пак искам да си махна  черната боя , която сложих преди месец ( тогава бях светло - кестенява) , но ще си изчакам да си падне сама, забелязвам че има напредък. Може би защото беше безамонячна newsm78 .Така, че моя съвет е -  не се решавайте лесно да сложите черна боя, помислете колко време ще ви отнеме до падането и. Mr. Green

Какъв ви е опита с безамонячните бои?????

# 27
  • Мнения: 1 336
Какъв ви е опита с безамонячните бои?????
При мен за 4-5 измивания и падат... просто не ми се боядисва на всеки 3-4 седмици , да не говорим, че повечето не покриват изобщо равномверно, но то си е до коса де ...

# 28
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Какъв ви е опита с безамонячните бои?????
При мен за 4-5 измивания и падат... просто не ми се боядисва на всеки 3-4 седмици , да не говорим, че повечето не покриват изобщо равномверно, но то си е до коса де ...

Аз мисля да изчакам още 1 месец и после да и сложа номера боя, която една продавачка ми каза, за да постигна цвета  с които бях преди. Но за последен път ми е това - да реша ей така , и аз не знам как , и да се нацопам черна Crazy

# 29
  • Мнения: 1 336
Какъв ви е опита с безамонячните бои?????
При мен за 4-5 измивания и падат... просто не ми се боядисва на всеки 3-4 седмици , да не говорим, че повечето не покриват изобщо равномверно, но то си е до коса де ...
Аз мисля да изчакам още 1 месец и после да и сложа номера боя, която една продавачка ми каза, за да постигна цвета  с които бях преди.
ох не ги слушай тия продавачки нищо не разбират може без коса да останеш, ако искаш мога да ти препоръчам една фризьорка, дето много добре работи със смяната на цветовете, ама е голяма скъпчийка и аз не ходя вече там, за подстригване кичури и сешоар 100 лв  ooooh!  Shocked на мен ми е множко... но една колежка за 2 ходения от черна стана лешникова с много светли кичури и грам не беше изгоряла, ама 150 лв за 1 месец да си сменя цвета....

# 30
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Какъв ви е опита с безамонячните бои?????
При мен за 4-5 измивания и падат... просто не ми се боядисва на всеки 3-4 седмици , да не говорим, че повечето не покриват изобщо равномверно, но то си е до коса де ...
Аз мисля да изчакам още 1 месец и после да и сложа номера боя, която една продавачка ми каза, за да постигна цвета  с които бях преди.
ох не...




Grinning Grinning Grinning  Ekaterina, малко ще ми дойде скъпичко, ако се грабна от Америката до дойда до БГ за да си сменя цвета.  Ще изчакам да падне черното и така..
Като си гледам цвета на слънцето ...., започнала е да червенее, което е добре
 Grinning . А тази която ми каза за номера на боята беше представителка на Гарние, случайно влезнах в един магазин и тя беше там на спец. щанд на Гарние.., и си поговорихме, даже ми даде отстъпка 2$ за боята , която евентуално ще купя Mr. Green .

Общи условия

Активация на акаунт