През НОЕМВРИ се роди дете, да ни слуша, радва и расте!-5

  • 24 136
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 128
Кики не ли рано да се прави цитонамаска newsm78Доколкото съм чела и знам,че трябва да минат поне 2 цикъла ,за да са достоверни резултатите.Иначе и аз се замислям за ваксината.

На мен след гинеколог преглед ми откриха раничка на матката от раждането и лекаря каза,че трябва да минат 6м и тогава да се прецени дали да се обгаря,ако не минала дотогава.Мисля,че имаше подобен случай като моя,но не се сещам при кое мамче.


На нас ни била 2 пента и си поревахме бая....Та относно безпплатните ваксини-пентаксим/която няма да ни хване/ и превенар,полагат се на всички НЕваксинирани с тях деца,макар че няма още ясното по тоди въпрос.Решихме да отложим  поставянето на превенар ,до 6-12м.,където ще са 2 приема .Дано дотогава се внесат въпросните ваксини,понеже не били закупени от държавата. ooooh!
Иначе ще слагам ротарикс следващия път.


Педито ни агитира да давам сокче,но аз мисля,че е рано още.

Последна редакция: пт, 26 фев 2010, 16:00 от Катерина26

# 706
  • Мнения: 116
Кики-добре ,че не си ми наблизо,че иначе щях да я изям твойта щерка-Пу-пу-голяма е сладурка!За цитонамазката и на мен ми казаха след 2 цикъла като на Катето,а за жаксината мисля да си сложа,но първо хубаво ще поразпитам!
Ние се разходихме,даже и още щяхме да сме навън,ама един грозен вятър се раздуха!Но аз така или иначе трябвада готвя-така че.....
Кате-мерси за инфото за ваксините!Дано малкия е добре и не плачка много!
Мия-пребори ли се с кенгуруто?Азси мисля че Мишко няма да плаче в него,щото от него се гледа от високо!Вики много обича-върти се и си опъва главата да зяпа-клюкарчица ще да е явно,на баща си се е метнала!
Айде чао,че кухнята ме зове!

# 707
  • Мнения: 6
Лелеееееее Кики......егаси опашките!!!! Grinning Grinning Grinning Grinning

# 708
  • Мнения: 57
Леле Кики ама вие даже с три опашки, големи сте скици Simple Smile
Дулче Понтез а ти да вземеш да дадеш някой телефон, че днес пак бяхме с Кантарини в Южния ама не те видях, а специално гледах, видях една количка като твоята ама не беше с кош за новородено  Hug
Айде стига съм писала, лека вечер от мен Simple Smile

# 709
  • Мнения: 97
maymunski - днес Дулче Понтез я откраднахме в Борисовата  Mr. Green
Бяхме с Креми и с Вес и още една мама с близнаци, но малко по-големи. Абе цяла влакова  композиция с количките.

Кики - дайте малко коса насаааммм - искам и аз да връзвам опашки  Sad

МЪРЗИ МЕ СТРАШНООООО  smile3534 smile3534 smile3534

# 710
  • София
  • Мнения: 51
Днес беше прекрасен ден!!!
Разходихме се с lulu и маргаритката, пих ме по сокче и се прибрахме,
но да ви разкажа какво се случи точно преди да дойдат те!  ooooh!
Стигам аз до уговореното място и малчо започва да плаче, ама не просто да плаче, а
направо да крещи  #Crazy , а той пред това не си беше изял цялото млако, и естествено усвирепял от глад започва да крещи.
Обаче аз нали съм си умница  Mr. Green бях взела вода и храна и му обърках аз манджата и той така се наяде, че после спа до 5 часа. И така,,,ние докато си пиехма сокчето той беше спокоен! Но само докато не се прибрахме!
 Стана време за ядене и му наплравих млякото .... леле  ooooh! първо яде супер малко, второ като ревна няма успокояванката!!!  #Crazy Sick милото дете хем се напъва да се изака, хем не може и плаче и крещи....и направо не знамех какво да правя! Накрая от паниката ( да ме прощава милото дете) но просто не знаех какво да правя, той се дереш, и му сложих малко сапунче в дупето! (той небеше акал4 дни  #Crazy ) Както му го сложих така се изака и заспа. Преди 5 мин се събуди ипак се изака....и сега изчезвам да сменям пампи!
 по късно или утре ще пиша още! имаше още сто неща да казвам и питам...ама дългат ме зове  Mr. Green да бърша насрано дупеее!
Поне сега вече ще е по спкоен! Стискайте палци!

Катерина26 - как сте след пентаксима?!

Антония - къде учиш?

Кики - страхотна е!!! От къде тая коса бе?!  Crazy

# 711
  • София
  • Мнения: 1 262
Добър вечер  Hug

Днес си направихме страхотна разходка в Борисовата с Мимето, Вес и Дулче Понтес Peace Бяхме наистина голяма компания, тъй като дойде и моя приятелка с близнаци... Едвам си намерихме къде да седнем всички - 5 мами, 5 колички и 6 бебета  hahaha Joy Не ни остана време да се наприказваме, но ще повторим  Wink

Лулу, Дидка, една зоологическа градина сме замислили с Мимето другата седмица, дано времето да е ок  Peace

Кики, днес обяснявах на Мими за крема с чаево дърво. Майка ми го е купувала от билкова аптека (на български се води чаевец), но после купихме и готов крем, някаква немска марка беше и пишеше, че е с екстракт от чаево дърво. Дано да го намериш (предполагам в голяма аптека) и да ви помогне. Ако не стане - пиши ми на ЛС, ще помоля майка ми да прати една кутийка от Бургас  Hug

Лека нощ от нас   bouquet

# 712
  • Мнения: 6
Кремито-то тая зоологическа я чакаме още от тая седмица-ама то времето..... Grinning
Ша видим баба ни Марта кво ще ни поднесе от другата седмица!
Да не забравите да си изберете един ден от март-какъвто е деня, такава ще е годината ви Grinning
Хайде останете си със здраве и безсмъртие желая Laughing

# 713
  • София
  • Мнения: 51
kremito - хайде може да измислим нещичко...  Mr. Green само че при нас е малко трудно да се придвижим!

lulu - трябва да се престрашим и да отидем някакси до там!  newsm78 с кола ли . с такси ли...  newsm78 ама трябва!


момичета вие как се придвижвате с бебоците? С такси ли?
Много ми се иска да мръднем някъде!!!  Mr. Green

 Hug

# 714
  • Мнения: 6
Абе Дидка ние с Маргаритката можем да стигнем до зоото и пеша!То ни е в квартала.

# 715
  • София
  • Мнения: 51
lulu - вие значи сте си добре...аз да го мисля...ама ще измисля!!!

момичета да ви питам, вчера нали ни биха Пентаксим и сега виждам, че там където го биха се е зачервило и малко подуло! Станало е като топче, а той ми е страшно не спокоен от вчера...усмихва се амам и плаче, аз си мислех че е от това че не е акал ама...
кажете какво може да е и дали е нормално?!?!  #Crazy

# 716
  • Мнения: 4
Привет!

Дидка,прави компреси с риванол,на мен така ми беше казала сестрата като сложихме 2-та ваксина!Иначе аз се предвижвам с кола и бебо!Мога да те повозя  Simple Smile
Кики,слава богу имах направление и минах само с 2,40!
Кло,ти днес беше ли на езерото?

Прияна вечер! Wink

Последна редакция: пт, 26 фев 2010, 22:39 от e_valkanova

# 717
  • Мнения: 307



момичета вие как се придвижвате с бебоците? С такси ли?
Много ми се иска да мръднем някъде!!!  Mr. Green

 Hug

Ами аз го нося в кенгуру и  ходя с градския транспорт. Пробвах веднъж с количката ама е тегаво не всички рейсове стават и страшно много стълби. С кенгуруто се чувствам доста по-независима. А и пък за сега е лекичък

# 718
  • София, жк. Борово
  • Мнения: 19
Дидка, и на нас ни биха вчера Пентаксим и е точно както описваш - зачервено и уплътнено. Но не правих компреси. Вчера беше относително спокоен, обаче тази вечер едва го приспахме - рев страшен. #Shocked

Леле, как ви завиждам за разходките - Боян повече от час и нещо не издържа навън, а като зареве, направо блокирам и гледам да се прибирам бързо-бързо. cry Само на 3-4 спирки съм от Южния парк, но с количка ми е половин час натам, та докато отида, трябва да хващам наобратно.  1stroller

П.П. Майка ми има рожден ден днес, ето и малка почерпка:

Последна редакция: пт, 26 фев 2010, 22:52 от nadunka

# 719
  • Мнения: 22
Здравейте мамчета Simple Smile

Ние пак не сме акали от сумати време - утре ще ни е 8-мия ден Sad А от миналата сряда му давам Лактулоза всеки ден. Изака се последно миналият петък  #Crazy  Между другото пръцка много , а как мирише не е истина  Crazy Мъжът ми вика ,че щом мирише толкова много , значи има доста ако. Сега остана и да го изкара Simple SmileЩе се побъркам вече. Като за капак на всички вчера и тази сутрин отказа да яде в 9 , а днес за да го накарам да цока повече от 4-5 мин се наложи да ставам да го разхождам и да пускам сешоара и така успявам да го накарам да цока още 5 мин максимум. В понеделник мисля да се обадя на педито и да го теглим на две седмици ,че почнах доста да се притеснявам дали наддава ... колкото и спокоен да е и да не реве все си мисля ,че трудно може да се наяде за 5 мин .

didkata86: колко сапунче му сложи сапунче ? парченце ли или като тънко люспичка тънко ? Бебешко ли беше или обикновено?

Решила съм да давам и аз пюре от тиква ,ама сега нали ми е изринат пак и ще изчакам да му мине и го мятам Simple Smile А той  милия много се плюнчи вече. Като му давам Лактулозата ползвам лъжичка и да ви кажа доста добре се справя .

neya: Да се оправяш бързо Simple Smile

Хайде лека и спокойна  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт