идеи за посрещане на бебе в къщи

  • 37 972
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 096
Честито на щастливата баба  Grinning   bouquet
Разбирам ти желанието да направиш всичко, за да изразиш огромното си щастие, но лично мое мнение, че надали това е най-подходящият момент.
Аз след като родих исках единствено спокойствие! А най-приятно ми стана, че когато се прибрах вкъщи, заварих най-чистият и подреден дом. Майка ми и свекървата се бяха постарали подобаващо. Също така бяха сложили огромна фруктиера с много и хубаво подредени плодове на масата в хола. И цветя  Grinning Ето това ми направи впечатление  Peace

# 16
  • Мнения: 4 615
Да ви е честит новия член на семейството. Аз също си поседях в родилното и също моята единствена мечта беше да се прибера бързо, да се изкъпя и да останем тримата с тати и бебето на саме. Та зависи от обстоятелствата. Ако са били дълго в болницата, ако раждането е било травматично със сигурност няма да й е до щуротии или те ще останат незабелязани. А ако всичко е на ред, надпис. Може би само надпис, балона вдига страшен шум ако се пукне по погреша. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 125
Както и да направиш украсата, винаги ще е изненада (майката едва ли ще очаква)! Иначе, ако има "купон" с много близки приятели, едва ли ще е проблем - все пак детето спи много, с прекъсване за кърмене, а изобщо не е задължително това да е неприятно за майката.

# 18
  • Мнения: 798
Аз много-много не обичам да ми се пипа в къщата. Общо взето всичко за бебетата беше приготвено, изпрано, изгладено предварително.
Когато ни изписваха (и двата пъти) - вкъщи ме чакаше любим обяд с топла питка и чаша вино. Бебешкото легло сглобено и постлано. Само по себе си - това беше най-хубавата украса.
Получихме символични подаръци и разбира се - цветя.
Топлата компания на най-близките ми беше напълно достатъчна.

# 19
  • Мнения: 7 418
   Чисто,подредено,проветрено,както и другите са го написали.Без никакви балони и украси,които правят боклук.
   Сготвено задължително от това,което пожелае майката + още нещо.
   Някакъв подарък за майката,освен и за бебето.
   Гости ,както и тяхното количество,само според желанието на майката. Peace

# 20
  • Мнения: 89
Да разкажеш как мина посрещането и да са ти живи и здрави

# 21
  • Мнения: 170
Хубави идеи но дали една приятна уютна обстановка няма да предразположи мама и бебе към по приятни емоции.Лично аз копнеех за спокойствие и почивка-сами:аз, бебето и таткото.Но хора различни..........

# 22
  • Мнения: 2 011
Изчистено,изпрано,изгладено,топло ядене на котлона(може и във фурната),легло приготвено за спане,преварена вода и стерилизирани шишета за бебето и най-важното никакви гости-само бебето с родителите си.
Честито внуче   bouquet

Подкрепям. Време за празнуване има.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 529
 Съвет и от мен като баба.
 Оправено легло в спалнята. Всичко най необходимо за бебето,изпрано,изгладено,стерилизирано.
 Вкусна храна. Роднините в друга стая,да не се заседяват.  Супичка за кърмаи без пикантни ястия.
 Честито.  bouquet
 Заповядай при нас бабите във форума. Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=470113.0

# 24
  • Мнения: 53
Честито внуче и от мен!
И моето мнение е идентично с това на другите момичета - една родилка и бебето й се нуждаят най-вече от уют и спокойствие. Когато родих, в болницата ме посетиха много приятели, а GSM-a не спираше да звъни, за това като се прибрах казах, че не искам гости за известно време, защото в момента цялата ми енергия, цялото ми същество е насочено към бебето и единственото което искам е спокойствие, за да може по-лесно да се адаптираме.                                             

# 25
  • София
  • Мнения: 3 064
Мен ме посрещнаха родителите ми и тези на мъжа ми, с любимото ми телешко варено и други вкусни неща!
Беше ми много приятно!

  Чисто,подредено,проветрено,както и другите са го написали.Без никакви балони и украси,които правят боклук.
   Сготвено задължително от това,което пожелае майката + още нещо.
   Някакъв подарък за майката,освен и за бебето.
   Гости ,както и тяхното количество,само според желанието на майката. Peace

Така мисля и аз.
Хората са различни, и това, което би зарадвало един, би подразнило друг.
Пък току-що родилите жени понякога и на себе си не приличат, та ситуацита е сложна...
Но щом е дъщеря ти, би трябвало да знаеш какво би и харесало, ако беше снаха, - по-трудно Wink

# 26
  • Мнения: 763
Честито внуче! Момичетата преди мен много вярно са определили какво може да зарадва една току-що родила жена, затова няма да се повтарям! И аз съм твърдо за това, че веселбите и патакламите не са най-уместното в случая. Едно любимо ядене, къща която да свети, всичко готово за малкия човек - това е достатъчно! За украсата също са Ви казали. Единственото, което се сещам е, ако все пак искате да зарадвате младата майка - купете й някакви весел сладурски комплект за спалнята и го сложете. Това със сигурност ще предизвика усмивка. Дано не съм права, но в следващите месеци, сънят ще бъде на изключителна почет сред семейсството и е хубаво поне да ги зарадвате с нещо такова! Поне аз бих се зарадвала!  Peace

# 27
  • Разград
  • Мнения: 377
Честито внуче и от мен!   bouquet
Мен ме посрещна чиста къща, изпрано и изгладено и сготвено любимото ми пиле с картофи на фурна.
Нямаше украса, но след 7 дни в болницата не ми беше и до това. Исках само тишина и спокойствие. Бяхме само ние и родителите ни.
За мен имаше цветя, а за малката подаръци и златни парички. Пари бяха дали предварително.
Живот и здраве на годинката пък празненството ще ви е голямо, както ние направихме. Тогава е времето за много гости.  Peace

# 28
  • Мнения: 6 713
Ами аз бих се зарадвала на:
почистен и измита къща, сготвено за 2-3 дена, напазарувано, никакви гостита за повече он 2-3 часа. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 514
Подкрепям всички мнения за тишина, спокойствие и вкусна храна. Wink
Ако дъщеря ти няма да се подразни, може да снимате с камера първите часове на бебока у дома.
Може на леглото на майката да поставите някаква изненадка, придружено от картичка: "честито, гордеем се с теб" или нещо такова.
Да ти е жив и здрав внука и да посрещаш и правнуци така. Wink

Общи условия

Активация на акаунт