Какво направихте Вие за страната си?

  • 13 657
  • 262
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 288
Много е абстрактна тази тема... по- добре "Какво направихте за квартала си?"
Да ти кажа-може и да си права, но ако се придвижим от конкретното към общото (от квартала към държавата/страната), нещата започват да изглеждат по-малко абстрактни и малко по-логични.
Въпросите са такива, понеже повечето хора са с ограничени възможности и не могат да разгърнат мащабна дарителска/филантропска/обществена дейност, но могат да допринесат, дори и с малко, към общото благо.

# 226
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
искам да кажа, че при така зададен въпрос, ще се установи, че никой нищо не прави... защото това с данъците и законите са глупости... тъй или иначе нямаш право на избор

# 227
  • Мнения: 1 288
искам да кажа, че при така зададен въпрос, ще се установи, че никой нищо не прави... защото това с данъците и законите са глупости... тъй или иначе нямаш право на избор
Ами, аз въпрос за данъци и спазване на закони, не съм задавала. Mr. Green

# 228
  • Мнения: X
Темата е отворена към въпроси и нови предложения, но в духа на темата.


Не можеш да питаш кой какво е направил за нещо,което не ти дава нищо в замяна.
Та ,в този дух,всяко едно мнение е по темата...
А ако ти цял живот даваш и никога нищо не получаваш насреща и не можеш да схванеш връзката между нещата,много жалко.

# 229
  • София
  • Мнения: 62 595
Зила,
Това не е отговор на литературен въпрос на тема патриотизъм! Тук няма един-единствен правилен отговор, който да е в духа "жертвах всичко за страната си". Защо изобщо някой да е длъжен да прави нещо, което е извън задълженията му като гражданин по закон и според съвестта си? Не разбирам каква е целта ти - да засрамиш тези, които не правят нищо по твоите критерии или да се упражняваш в патриотизъм на чужд гръб? Не помня дали си написала лично за себе си по темата, но ако си, сега е моментът да припомниш какви ТИ направи за страната си!

# 230
  • Мнения: 1 761
Боже,каква хубава тема!

От 5 години живея в чужбина.Държавата си върви в желаната от нея посока.

П.С.На всички избори гласувам.За съжаление моите симпатизанти никога не са печелили избори.Не мога да се преборя сама с чалга-мисленето.Отказах се.На много хора,живеещи в Бг това им е в кръвта, а това не се променя.

П.С.С.Много ми се иска да имам основание да напиша нещо хубаво,което да е и резултатно.

# 231
  • Мнения: 3 066
Върнах се от чужбина след 10 години в началото на 9ият месец за да се роди дъщеря ни  и да дарим Бг с още едно българче!

# 232
  • Мнения: 613
Зила,
Това не е отговор на литературен въпрос на тема патриотизъм! Тук няма един-единствен правилен отговор, който да е в духа "жертвах всичко за страната си". Защо изобщо някой да е длъжен да прави нещо, което е извън задълженията му като гражданин по закон и според съвестта си? Не разбирам каква е целта ти - да засрамиш тези, които не правят нищо по твоите критерии или да се упражняваш в патриотизъм на чужд гръб? Не помня дали си написала лично за себе си по темата, но ако си, сега е моментът да припомниш какви ТИ направи за страната си!
Според мен човек прави достатъчно за страната си ако изпълнява задълженията си по закон. И ако законите не са според съвестта му прави също толкова, а може би и повече, ако се опита да ги промени по някакъв начин - дали като протестира, гласува или агитира населението за своите идеи. Но определено действието или бездействието продиктувано от "законите не ги спазвам, защото противоречат на моите разбирания" не носи нищо позитивно. Аз лично се интересувам чул ли е някой, че собственици на ООД та в момента се канят да протестират по някакъв начин , след като толкова сериозно ги настъпиха. Интересувам се тъй като бих се включила в протеста им , въпреки, че мен лично това не ме засяга, но смятам, че е несправедливо.

# 233
  • Мнения: 133
Лелеее,  точно днес така ми е прикипяло, че единственото нещо което бих направила за страната си е да я затрия от картата на света - много жалко че не мога. ooooh!

# 234
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
... Аз лично се интересувам чул ли е някой, че собственици на ООД та в момента се канят да протестират по някакъв начин , след като толкова сериозно ги настъпиха. Интересувам се тъй като бих се включила в протеста им , въпреки, че мен лично това не ме засяга, но смятам, че е несправедливо.

Аз НЯМА да платя новите осигуровки. Не го правете и вие! Смятам, че така ще помогнем на държавата да се осъзнае.

# 235
  • Мнения: 13 494
Каквото страната изисква от мен като гражданин аз го правя, но все по-често си задавам въпроса защо ли?
Страната ми не е направила нищо за мен. Нито съм се възползвала от безплатното й образование и здравеопазване или някаква друга социална функция на държавата А днешното правителство ни разглежда гражданите на тая държава единствено като ходещи касички, които се чуди как да изтръска.
Въобще ми е странен тоя въпрос- какво се очаква изведнъж да се навъдят патриоти, които да се надпреварват да работят за "ползу роду".
И понеже доста се коментират новите осигурителни тежестти-съм на мнение че работещите хора в тая държава съвсем ще се загубят.
Тия които, работят правят достатъчно- издържат пенсионерите, държавната администрация, отбраната и кой ли още не -та да се очаква от нас да правим още нещо според мен е малко нагло.
Защо държавния служител да не си плаща осигуровките а държавата да му ги поема, т.е респективно ние, защото тия държавни пари са от нашите данъци.
И понеже хазната била празна дай да изтръскаме още работещия народ.

# 236
  • Мнения: 1 288
Зила,
Това не е отговор на литературен въпрос на тема патриотизъм! Тук няма един-единствен правилен отговор, който да е в духа "жертвах всичко за страната си". Защо изобщо някой да е длъжен да прави нещо, което е извън задълженията му като гражданин по закон и според съвестта си? Не разбирам каква е целта ти - да засрамиш тези, които не правят нищо по твоите критерии или да се упражняваш в патриотизъм на чужд гръб? Не помня дали си написала лично за себе си по темата, но ако си, сега е моментът да припомниш какви ТИ направи за страната си!
Ами, като не помниш, чети!

# 237
  • София
  • Мнения: 62 595
Що, бе! ПохвалИ се, дай пример! Не се срамувай да напишеш отново стореното от теб, нали е за хубаво!

# 238
  • Мнения: 1 288
Каквото страната изисква от мен като гражданин аз го правя, но все по-често си задавам въпроса защо ли?
Страната ми не е направила нищо за мен. Нито съм се възползвала от безплатното й образование и здравеопазване или някаква друга социална функция на държавата А днешното правителство ни разглежда гражданите на тая държава единствено като ходещи касички, които се чуди как да изтръска.
Въобще ми е странен тоя въпрос- какво се очаква изведнъж да се навъдят патриоти, които да се надпреварват да работят за "ползу роду".
И понеже доста се коментират новите осигурителни тежестти-съм на мнение че работещите хора в тая държава съвсем ще се загубят.
Тия които, работят правят достатъчно- издържат пенсионерите, държавната администрация, отбраната и кой ли още не -та да се очаква от нас да правим още нещо според мен е малко нагло.
Защо държавния служител да не си плаща осигуровките а държавата да му ги поема, т.е респективно ние, защото тия държавни пари са от нашите данъци.
И понеже хазната била празна дай да изтръскаме още работещия народ.
Това е последния коментар, на когото отговарям, после ще помоля модераторите да заключат темата.
Сега, приятелят ми работи като държавен служител-нищо не му поема държавата, заплатата му си е брутно определена, като от нея се взимат съответните удръжки за осигуровки и данъци. За него остава една доста нещастна сумичка, получавана за квалифициран труд.
Това, че ти не си се възползвала от безплатното образование и здравеопазване, не означава, че нямаш право на тях.
Никого не призовавам към патриотизъм. Ако не желаете-не отговаряйте, но не ме и нападайте, защото този форум има една отличителна характеристика-участието тук е право на избор.  Peace

# 239
  • София
  • Мнения: 62 595
Не може да е на държавна работа и сам да си плаща задължителните осигуровки. някой менти в цялата работа.

Общи условия

Активация на акаунт