падане на първото зъбче

  • 23 248
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Тук няма фея, но затова пък съЩествува миШлето Перес, което взема зъб4ето, когато детенцето спи и оставя подарък или пари4ки.
Обикновено му се слага малко пар4енце сиренце, заЩото миШлето  е изморено и гладно от обикаляне .
ДъЩеря ми сега е в България за ваканцията, и   там е паднало ено зъб4е, та беШе много притеснена, 4е , миШлето няма да дойде до до България за да  го вземе...
Разбрахме се ,  4е като се върне тук, миШлето Ще я посети за да вземе зъб4ето...

# 76
  • Мнения: 2 784
Crazy какви феи?

зъба падна миналата седмица, прибрахме го, какви феи, какви 5 лв
Ами, Вержи, говорят си децата в градината на кого какво донесла.  Rolling Eyes Та няма как на нея пък да не донесе. Иначе с носталгия си спомням как навремето ги хвърляхме на покрива да ги грабне враната. По-изгодно ми се струва икономически  Mr. Green, ама то пък покриви не останаха... И врани също.
Това с мишлето Перес е много сладко.  Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 458
феята даде за първото зъбче 20 лева
за второто....10
всяко следващо вече ще е по левче - пазарна икономика

# 78
  • Мнения: 4 187
При нас , всеки зъб се котира около 5лв  Laughing - книжка, някой от бозайниците, които Ламтурника спомена, пъзел ..... Това съм измислила за сега ! 

# 79
  • София
  • Мнения: 1 176
Днес ни падна първото събче и доста се притесних,след като намерих темата се поуспокоих малко,че не сме само ние.Смятам че и е рано само на 5 год и 3 месеца е.Сега спи блаженно и се чудя как да извадя зъбчето и да го подменя с нещо  newsm78.Не бях подготвена честно,клатеше се едва от 3 дни и не очаквах това.Знае за феите още от малка и от нас и от ДГ,опитвах се да обясня,за да не се изплаши от падането.Преди да си легне ми го показа,а милото така се клатеше,обаче дори и с конецне успях да го извадя  Confused.Мъжа ми го хвана леко и го дръпна и то падна  Whistling.Не знам дали има значение,но на малката първите 4 зъба и бяха избили на 4 месеца,а дали е нормално не знам.

# 80
  • София
  • Мнения: 291
И при нас настана паника, но аз бързо се окопитих. Казах на синчето, че така се става голям. Идва един момент, когато зъбките започват да падат и на тяхно място порастват нови, по - хубави. Сложихме зъбчето под възглавницата и на другата сутрин /незнайно как беше разбрала, че напоследък само за това се говореше/ на негово място Феята на зъбките беше оставила някакъв лък със стрели!  Laughing

# 81
  • Мнения: 2 171
Мен падането на първото зъбче ме хвана много неподготвена. Очаквах, че ще се случи някъде към 6-тата година, затова хем се изненадах, хем се притесних. Досега синът ми смени 2 зъбчета, съседните две се клатят. Новите пораснаха много бързо, но едното за съжаление е криво Tired.
При нас идва феята Mr. Green. Вечерта слагахме зъбчето под възглавницата, тя идваше през нощта, вземаше го и на негово място оставяше парички Simple Smile. Зъбчетата си ги запазих за спомен. Това са първите поникнали зъбчета и ме върнаха към началото, стана ми носталгично и тъжно, че толкова бързо отлита времето Blush
Синът ми се радва, че му се сменят зъбите, защото сега му растат "здрави и бели зъби, като на батковците" Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт