Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN (Low dose Naltrexone)

  • 222 832
  • 716
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1
Здравейте. Търся решение на здравословните си проблеми. Имам витилиго , хипотиреодизъм - щитовидната ми жлеза не произвежда хормони, а антителата ми са много увеличени. Единственото лекарство което пия е Еутирокс по 1 таблетка от 50 млг. Черния ми дроб е възпален а жлъчката ми е превита. От години се опитвам да отслабна безрезултатно. Моля ви дайте съвети и предложения. Благодаря ви предварително.

Здравейте, имате Хашимото, което означава че имате и хипотероидизъм. Поради забавената обмяна на веществата при хипофункция се забавя изчистването на токсините от черния дроб, така че от тук идват проблемите с черния дроб и жлъчката. Трябва да минете на Автоимунен Протокол на хранене, да не приемате Еутирокс, защото подхода с регулиране на хормоните е грешен, а да се заемете с модулиране на имунната система. ЛДН от 1,5мл като начало е добре.

# 496
  • Мнения: 2 092
Някой с МС има ли опит с LDN?

# 497
  • София
  • Мнения: 808
Някой с МС има ли опит с LDN?
Нямам личен опит, но попаднах на интересни коментари тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=479316.405

# 498
  • Мнения: 2 092
Благодаря много  bouquet

# 499
  • София
  • Мнения: 365
Здравейте,
Много полезна тема. Цяла нощ изчетох много теми и се почувствах отново като студентка пред изпит. Поглъщах с респект всяка Ваша изписана дума. Безценни сте!  bouquet Идвам с една молба, ако някой има информация за PinkPanther ще помоля за лично съобщение. Благодаря Ви  bouquet

# 500
  • Мнения: 24
Здравейте, вдигам малко темата.. и да попитам хора, които имат артрит, как са се повлияли от ЛДН? Търся алтернативи. Благодаря!

# 501
  • София
  • Мнения: 1 549
Здравейте, попаднах на темата случайно и съм изумена, че не съм знаела за това. Тепърва ще ви чета, както и на каквото попадна по нета. Свекърва ми е с много тежък псориазис и вече нищо не й помага. Беше стигнала до момент, че нямаше почти незасегнто място по тялото, от възпалението лятото направо беше с треска и ходеше с яке. Много искам да й помогна като й предложа това лечение. Имам въпрос, който може и да е засегнат по-рано в темата, но тепърва ще чета подробно, за което ме извинете - интересно ми е това, че с този препарат мощно се вдига имунитета, нали обикновено за автоимунни заболявания той трябва да се потисне ? Каква е логиката на действие ?
Има ли тук някой, който е с псориазис и се е повлиял добре?

# 502
  • Мнения: 10
Здравейте,аз имам Хашимото-миналата есен направих един курс на лечение с LDN. Повлия ми много добре на имунната система -цяла зима се чувствах прекрасно и без никакви настинки или отпадналост.Сега искам да направя отново един курс на лечение преди зимата.

Последна редакция: пт, 05 яну 2018, 13:32 от Tatti

# 503
  • Мнения: 6 938
Би ли споделила дали си правила контрола на антителата след приема?

# 504
  • Мнения: 4
Терапия с LDN
 Налтрексон е опиев антагонист, който блокира работата на опиоидните рецептори и в доза от 50 мг се използва при алкохолна и опиатна зависимост. ОБАЧЕ НИСКА ДОЗА НАЛТРЕКСОН  - LDN се прилага за лечение на широк спектър от заболявания.
Кой е откривателя на LDN
 През 1985 г. Д-р Бернар Бихари,  лекар  в Ню Йорк открива въздействието на малка доза от налтрексон - около 3 мг  върху имунната система на организма.

 Как действа налтрексон в малка доза
 LDN блокира  опиоидните рецептори  за  около 6 часа. След тази временна блокада продукцията ендорфини нараства. Тези съединения действат като невротрансмитери и цитокини. Цитокините са химични вещества, които модулират имунния отговор. В малки дози както се прилага с ЛДН мета – 5 – енкефалина потиска растежа  на някои тумори.

Ендорфините в човешкото тяло са хормони на благосъстоянието. Производството им се свързва с популярния сред хората "хормон на щастието".
Щастливите хора не боледуват - това е факт .

Факт е също така , че при автоимунните , раковите и нервнодегенеративните заболявания ЛДН намалява възпаленията , регенерира тъканите и спира развитието на болеста .

Знае  се, че  ендорфините увеличават производството на антитела когато производството на антитела е ниско и намаляват производството им когато това е прекалено високо.Този резултат от прилагането на ЛДН, свързан с повишаването на ендорфините довежда до намаляване производството на антитела и предизвиква ремисия при различни заболявания.


Ефект от ЛДН
 д-р Бернар Бихари, както и други лекари и изследователи, са описали благоприятните ефекти от ЛДН върху различни заболявания като

Рак на пикочния мехур
 Рак на гърдата
 Колон & Ректално Рак
 Глиобастома
 Рак на черния дроб
 Рак на белия дроб
 Лимфоцитна левкемия (хронична)
Лимфом (на Ходжкин и неходжкинов)
Малигнен меланом
 Множествена миелома
 Неуробластома
 Рак на яйчника
 Рак на панкреаса
 Рак на простатата
 Бъбречно-клетъчен карцином
 Рак на гърлото
 Рак на матката
 АЛС (Болест на Лу Герикс)
Болест на Алцхаймер
 Анкилозиращ спондилит
 Аутизъм "Спектър нарушения”
Болест на Бехчет
 Целиак
 Синдром на хроничната умора
 Крест синдром
 Болест на Крон
 Емфизем
 Ендометриоза
 Фибромиалгия
 ХИВ / СПИН
 Синдром на раздразнително черво
 Множествена склероза (МС)
Болестта на Паркинсон
 Пенфиго
 Псориазис
 Ревматоиден артрит
 Саркоидоза
 Склеродермия
 Системен лупус
 Улцерозен колит
 

# 505
  • Мнения: 27
Може да се закупи, но ми го поръчаха. Смятах от днес да го почна, но четейки темата имам въпрос към знаещите: Имах вливане на Интратект /имуноглобулин/ на 20,09 някъде, трябва ли да изчаквам със започването или няма проблем?

# 506
  • Мнения: 4
каква е цената на Адепенд 28 т х 50 мг в аптеките ?

# 507
  • Мнения: 27
96,00лв, 4 блистера по 7 таблетки са в него. Помолих ги да ми направят и разтвор и не отказаха, само да не го пия повече от 2 седмици и преди да свърши да им се обадя да направят нов. Четейки снощи темата обаче видях мнения, че не е много добър след седмица и мисля да си го правя аз вече. Снощи взех първия 1 мг.

# 508
  • Мнения: 4
Благодаря ви  за отговора . Разтвора трябва да се прави с дестилирана вода , в противен случей хим. елементи във водата правят реакция с налтрексона и анулират действието му . Има много мнения по този въпрос

# 509
  • Мнения: 27
Благодаря ви  за отговора . Разтвора трябва да се прави с дестилирана вода , в противен случей хим. елементи във водата правят реакция с налтрексона и анулират действието му . Има много мнения по този въпрос

Да първо изчетах темата и направих разтвор нов в дестилирана вода. Благодаря все пак за напомнянето 🙂

Общи условия

Активация на акаунт