Противогрипните ваксини

  • 4 527
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 5 140
Въпросът ми е дали са ефикасни и има ли смисъл да се бият?

# 1
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Няма еднозначен отговор. Миналата година ваксинирах дъщеря си и останах много довална. За първа година незнам какво е да не боледува. Тази година също е ваксинирах и искрено се надявам и тази година да е така.  Според мен когато детето ходи на градина или училище това е един от начините да ги предпазим от грипа. Не изключвам и варианта  с имуностимулаторите или витамини, които засилават организма. Няколко години и давах Есберитокс, сега и на двамата им давам Мултисаностол. Извинявам се за дългия си постинг , исках само да кажа,че ще получиш различни отговори и сигурно всеки ще е прав за себе си.

# 2
  • Мнения: 2 332
Ако питаш за птичия грип... по-скоро не. Специално аз съм много скептично настроена към тях, никога не сме си били, на детенце - също. Ще чакам да се включи някой с опит, т.е. който се е ваксинирал. Брей, колко съм бавна...
jakinik, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновакс(май не беше така, а нещо подобно) и още някаква - швейцарска, ти от коя точно си доволна?

Последна редакция: вт, 18 окт 2005, 10:42 от Роси74

# 3
  • Мнения: 5 140
Ако питаш за птичия грип... по-скоро не.
jakinik/, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновак

Не става въпрос за птичия грип.
Просто дали са ефикасни и предпазват ли през болнавия сезон?
Ще чакаме някой с опит да се включи! Hug

# 4
  • Мнения: 9 093
И мен ме вълнува този въпрос, но за мен си Thinking Или е по-добре засилване на имунната система по естествен начин- витамини, подходяща храна...чудя се още newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз много исках да се ваксинираме, защото мъжът ми трета годин а не боледува след като се е ваксинирал. Но сега пък разбрах, че не мога да се ваксинирам с тези противогрипните ваксини защото не се слагали на хора с алергия към яйца/белтъчини/, както сме и двете с дъщеря ми. Препоръчаха ми Тубофло/май че така беше/, но струва 50 лв и не съм решила още да го взема.
 

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
тубофло не е ли препарат за отпушване на канали? да не са ти го препоръчали при запушен нос? Wink

най-близкото по име и цена, за което се сещам е тамифлу - споменава се като единственият препарат, който евентуално може да лекува птичия грип при хората... но не ставал за профилактика...

# 7
  • Мнения: 130
Mislia che imat smisal,no ne predpazvat izciolo ot boleduvane,a samo ot uslojnenia/pri tova ako si bolen ot grip/
Za da se vaksinirate triabva da ste napalno zdravi.Nie propusnahme tozi moment i sega influvaka otlejava v hladilnika.

# 8
  • Мнения: 2 700
Ние ползуваме Ваксигрип от 5 години /дъщеря ми беше на 2/, в комбинация с профилактичния курс на Респивакс. Аз лично нямам никакви забележки. Чувала съм много коментари как организмът спирал сам да се бори, как не помагали и т.н., но мъжът ми работи сред изключително много хора и не можехме да рискуваме. От 5 години насам не сме боледували - надявам се сега да не предизвикам съдбата.

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
тубофло не е ли препарат за отпушване на канали? да не са ти го препоръчали при запушен нос? Wink
smile3521
А при бебетата как стои въпросът с тези ваксини? Днес бях на консултация, но нали съм си блейка, забравих да питам ooooh!

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Всяка година цялото ни семейство се ваксинира с Инфлувак, с изключение на малката. Миналата година беше малка за ваксина, а тази година съм я купила но не съм решила дали да я поставям. Тамифлу също съм купила и на капсули и на сироп/всяко по 45лв./ не са малко, но искам да се застраховам.
 Ваксината може да се поставя на бебета над 6м, като се слага полвин доза, от ваксината за възрастни.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 769
За малките деца са противопоказни. По-добре стимулирай имунитета с каквото решиш, отколкото да го сринеш с ваксина. Щади малкия организъм на детето, защото той и без това е изложен на толкова химизиран живот и храна и всяка допълнителна намеса го трови още повече.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 421
тубофло не е ли препарат за отпушване на канали? да не са ти го препоръчали при запушен нос? Wink

най-близкото по име и цена, за което се сещам е тамифлу - споменава се като единственият препарат, който евентуално може да лекува птичия грип при хората... но не ставал за профилактика...

  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
 Разбира се, че става въпрос за Тамифлу. Направо не знам как съм успяла да го докарам като препарат за отпушване на канали. То винаги трудно съм запомняла имената на лекарствата и доста често съм измисляля несъществуващи лекарства/според аптекарките/, но чак препарат за канали не бях успявала да спретна......
 Тази сутрин в аптеката ми казаха, че това било най-новото и най-доброто като профилактично средство против разболяване от грип. Или като вид лечение ако вече човек се е разболял.
Аз лично въобще нямах предвид птичият грип.

# 13
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
jakinik, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновакс(май не беше така, а нещо подобно) и още някаква - швейцарска, ти от коя точно си доволна?
Цитат
аз поставих тази година Швейцарската ваксина името и е ИНФЛЕКСАЛ , миналата година не помня името на ваксината.
Не съм съгласна с  aja,че ваксините са противопоказни за малки деца, просто на тях им се събират повече ваксини задължителни и препоръчитевлни  и им се натоварва органоизма затова не  препоръчват

Последна редакция: вт, 18 окт 2005, 14:49 от jakinik

# 14
  • Мнения: 772
jakinik, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновакс(май не беше така, а нещо подобно) и още някаква - швейцарска, ти от коя точно си доволна?
Цитат
аз поставих тази година Швейцарската ваксина, миналата година не е ваксинирана в България и не помня името на ваксината.

Инфлексал. На каква цена я купи?

# 15
  • Мнения: 2 332
jakinik, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновакс(май не беше така, а нещо подобно) и още някаква - швейцарска, ти от коя точно си доволна?
Цитат
аз поставих тази година Швейцарската ваксина, миналата година не е ваксинирана в България и не помня името на ваксината.

Инфлексал. На каква цена я купи?
В нашата поликлиника е 12 лв. Тя ли е най-добрия избор?

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
jakinik, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновакс(май не беше така, а нещо подобно) и още някаква - швейцарска, ти от коя точно си доволна?
Цитат
аз поставих тази година Швейцарската ваксина, миналата година не е ваксинирана в България и не помня името на ваксината.

Инфлексал. На каква цена я купи?
13.50лв.

# 17
  • Мнения: 772
jakinik, понеже в поликлиниката четох, че предлагат 3 вида ваксини - Ваксигрип, Имуновакс(май не беше така, а нещо подобно) и още някаква - швейцарска, ти от коя точно си доволна?
Цитат
аз поставих тази година Швейцарската ваксина, миналата година не е ваксинирана в България и не помня името на ваксината.

Инфлексал. На каква цена я купи?
В нашата поликлиника е 12 лв. Тя ли е най-добрия избор?

Най-добрият избор е да сме здрави всички. Иначе миналата година ние бяхме с тази ваксина, оплаквания нямам. Тази година я издирваме още. На село никой не чувал за нея.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ние си поставихме Инфлувак ако не се лъжа, мъжа ми ги купи та толкоз съм ги и гледала точно какви са. Доволна съм, че не боледуваме пък дали е заради ваксините или е независимо от тях няма как да знам.

# 19
  • Мнения: 186
Здравейте, момичета,

вие докато бяхте бременни ваксинирахте ли се или не? Аз съм в края на трети месец и се чудя дали мога да се ваксинирам или ще навредя на бебо.

# 20
  • Мнения: 191
Нашата лекърка ни препоръча Ваксигрип. Дали накой друг я е използвал и дали е доволен от нея. Малко ми е странно, че ще бият една и съща ваксина на 15 годишно  и 3 годишно дете. А иначе цената е много приемлива 10лв и слава богу защото ми трябват 3.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 272
И на мен са ми препоръчвали Ваксигрип, и то от Центъра по вирусология.

# 22
  • Мнения: 1 771
Здравейте, момичета,

вие докато бяхте бременни ваксинирахте ли се или не? Аз съм в края на трети месец и се чудя дали мога да се ваксинирам или ще навредя на бебо.


По време на бременността ми не съм се ваксинирала. Предпазвам се като си наблягам на укрепване на   имуната с-ма.
Мисля, че при наличие на бременност не е добре за плода newsm78 да се слага ваксина нещо такова ми се върти в главата.

# 23
  • Мнения: 772
Здравейте, момичета,

вие докато бяхте бременни ваксинирахте ли се или не? Аз съм в края на трети месец и се чудя дали мога да се ваксинирам или ще навредя на бебо.


Кой още трябва да се ваксинира?
Жени, бременни във втори и трети триместър по време на грипния сезон (ноември – март)
Защо? Бременните жени са застрашени в резултат от промени в сърдечната функция, намален капацитет на белите дробове и промени в имунитета.

Не съм лекар. Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 505
От седем или осем години /не помня точно/ се ваксинирам с Инфлувак. Не съм боледувала.

Когато бях бременна не съм се ваксинирала по съвет на гинеколога ми. Миналата година пропуснах и изкарах много тежък грип с болки в гърлото почти 4 седмици и то около Коледа и Нова година, и тази година въобще не съм се замисляла дали да се ваксинирам. Мъжът ми също се ваксинира, но малкия не сме го ваксинирали, защото не ходи на ясла. На жената, която го гледа вкъщи, също й взехме ваксина.

# 25
  • Мнения: 430
И ние с мъжа ми си слагаме Инфлувак. Най-вече заради детето. Да не го заразим. Аз досега не съм боледувала, но мъжа ми всяка зима се тръшва по 2-3 пъти. Миналата година той се ваксинира за първи път (всъщност аз го боднах, защото ми уж "нямал време, ама лекарката не е на смяна...") и изкара само една леко сополива история.
А за детето - мисля да не и слагам. Много малка ми се струва, а и не ходи на ясла.
Да сме живи и здрави!

# 26
  • Мнения: 603
Нашата педиатърка ни каза, че при малките деца ваксината се биела 2 пъти през един месец. Т. е. трбява да купуваме 2 ваксини. И при вас ли беше същото?

# 27
  • Мнения: 786
Нашата педиатърка ни каза, че при малките деца ваксината се биела 2 пъти през един месец. Т. е. трбява да купуваме 2 ваксини. И при вас ли беше същото?

Така е, когато се слага за първи път. Следващата година ще му сложите само една.

# 28
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Нашата педиатърка ни каза, че при малките деца ваксината се биела 2 пъти през един месец. Т. е. трбява да купуваме 2 ваксини. И при вас ли беше същото?

да, точно така. Има лекари които слагат по една, но това не е правилно.

# 29
  • Мнения: 4 358
Този сезон се ваксинираме за първи път. Педиатърката ни препоръча, защото за един месец пипнахме три вируса  #Cussing out
Днес набоцкаха мен и мъж ми, другата седмица ще ваксинираме и Оги.

На малки деца (под 3 годинки) се слага половин ваксина.

# 30
  • Мнения: 5 140
Теди,каква ваксина ще биете на Оги?
Моята Ния е колкото него и се чудя да и бия ли или да я спра от ясла просто. newsm78

# 31
  • Мнения: 4 358
Теди,каква ваксина ще биете на Оги?..........
Всички ще сме ваксинирани с Инфлувак (педиатърката каза да купим тази).
За всеки случай се консултирах с още една педиатърка, защото кърмя и исках да съм по-убедена, че ваксинирането не е вредно за бебка. Жената също препоръча да се набоцкаме всички (без бебето), но за марка ваксина не сме я питали.

# 32
От такава ваксина мъжът ми се разболя от Паркинсон и въобще ваксините са нож с две остриета.По добре използвайте имуностимулатори.До двегодишната си възраст синът ми пиеше на два месеца антибиотик.Пробвахме Имуногранит на Цептер и оттогава ако се разболее веднъж в годината.Но тъй като е скъп,потърсих алтернатива и намерих.Есберитокс,N май беше -към 8лв.опаковката.Но пак ми идва скъпо,защото дозата се вдигна,вече сме 7годишни.А сега ползвам един вит.С на Калифорния Фитнес,дето е бомбастичен-19лв струва,за100бр,като 1хапче се равнява на 2големи ампули от същия от аптеките.С тая разлика,че този не е синтетичен,извлечен от шипка и лимон и се задържа в организма 2пъти по-дълго.Ако някой иска да опита,може да го вземе на тази цена само със дистрибуторски права.Може да ползва нашия номер-9193,а представителството на фирмата се намира близо до Пирогов.Няма да съжалявате,като му изпишат антибиотик,не го купуваме,а ползваме този вит С.

Общи условия

Активация на акаунт