сушилня

  • 38 036
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, купих си сушилня и сега я пробвам. Ще ми се да питам тези от вас, които си имат такава вкъщи. При моята след като изчетох инструкциите някак си не намерих начин по който да регулирам времето за което да суша дрехите си. Много дълго ми се струва. Станаха 2 часа още продължава... нормално ли е това. Освен това ми светнаха лампичките за край на цикъла, за пълен контейнер с вода и влакна, но продължава да си работи... нормално ли е? И още нещо, така ли згрява наоколо, в кухничката стана като сауна...

# 1
  • Мнения: 230
да,става много горещо Peace...моята сушилня има и времеви часове(копчета за тях) Thinking,но можеш да регулираш времето, взависимост от материите....и чисти филтрите преди всяко сушене Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравей

Имам сушилня и копчето което се върти е с време на сушене,като минимално е 30 мин.
Става топло защото излиза горещия въздух.Спирай я щом е работила 2 часа.Предполагам че са изсъхнали дрехите.

# 3
  • Мнения: 3
ето, аз я спрях, нали ми е за първи път и въпреки че изядох книжката с инструкциите, не са ми ясни много неща. Филтрите бяха фрашкани с мъхчета. Горе долу на всяка 3-4 дреха една е влажна, да не съм я претоварила, божеее и в цялото си старание, един ключ извадих от вътре даже, ужас... значи дефакто когато светне край на цикъла мога да я спра по всяко време в паузите на въртене, то излиза, че тя сама няма да спре...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 422
Каква е сушилнята?
Моята е електролукс.Когато свърши цикъла почва да свири и върти от време на време дрехите за да не се намачкват.
След известно време спира.Обаче защо са мокри дрехите след като са се сушили 2 часа. newsm78
При мен има само две програми за памук и за изкуствени дрехи.На изкуствените дрехи суши на по малка температура и може от това да са ти влажни дрехите.

# 5
  • Мнения: 230
за да са влажни дрехите или си сложила повече, или не си задала точната програма....и ако си смесила различни материи също се получава Peace

# 6
  • Мнения: 2 131
Имам пералня със сушилня. Наистина става много топло в кухнята, когато суша дрехи.
А мъхове се събират отзад - по плочките зад пералнята, много.
Забелязала съм, че трябва да е пълна под капацитета за сушене /дават го 6 кг/, за да не остават влажни и да не се мачкат много.
Но то пак си зависи, де - случвало се е едната част от дрехите да са напълно сухи, а други - влажни. Явно наистина зависи и от материите.

# 7
  • София
  • Мнения: 137
Моята има програми, а допълнително и да се зададе време допълнително. Да, трябва прането, което слагаш за сушене да е по-малко кг от капацитета на сушилнята. Примерно моята пералня е 5, а сушилнята ми е 7 и прането се изсушава добре. За сушенето - ако си пуснала на по-ниски обороти центрофугата може дрехите да са по--влажни и да не изсъхват добре, направи няколко опита и си избери програма, която ти е достатъчна за сушене. Аз в момента си суша на 1 програма, ако слагам по-малко пране - слагам на време.

# 8
  • Мнения: 4 590
моята сама си решава кога да свърши , ако съм сложила много и по мокри дрехи със сигурност ще мине 2 часа , може да се отваря вратата  и да се извади нещо после си продължава до където е стигнала. пускам я на най- тежката програма , само тогава ми ги вади идеално сухи и топли . ако дрехите са малко свършва по бързо , но няма задаване на време , а само за тъкани .

# 9
  • Мнения: 99
Моята е "Индезит" - има 10 програми, включително и за обувки  Grinning Реално ползвам 2 от тях. Има си таймер и мога да я сложа и без определена програма, но за определено време. Залагам на продължителна програма само за чаршафи и завивки, обикновено продължава около 2 часа, другите са по-кратки. След като приключи се изпразва контейнера за вода и филтъра. Когато свърши на определен цикъл завърта за да не се мачкат дрехите. Супер е! Вярно, че в кухната става сауна, но пък през зимата е чудесен заместител на парното  Wink

Преди имах пералня със сушилна, почти не я ползвах, защото дрехите ставаха многооо измачкани, буквално на "акордеон". Сега обаче имам трик, като ги вадя от пералнята ги изтръсквам и ги сгъвам като ги слагам в сушилнята, и са идеални.

Не знам защо дрехите са ти останали влажни, но както са ти казали момичетата има няколко причини: повече пране от определения капацитет, не добре центруфугирани дрехи, не изчистен филтър или пък пълен контейнер за вода.

Дано скоро и схванеш "цаката", защото е невероятно удобно, практично и мога с ръка на сърце да кажа - много по-хигиенично, от това да се простира, при цялата тази прах и смог навън.

# 10
  • Мнения: 3
Момичета, чета много внимателно всичко, благодаря от сърце за отзивите!!!!!!!!!

# 11
  • Мнения: 2 131
Честно казано, аз не съм склонна да използвам сушилнята постоянно.
Вярно, за зимата е огромно улеснение, но си има и недостатъци. Поне моята е така.
Първо - харчи доста ток, ако се използва често. През най-студените месеци, когато почти не съм простирала навън, сметката ни скочи почти двойно. Пералнята ни е висок енергиен клас, но самата сушилня към нея - не.
Второ - имам дрехи, които се свиха и цветовете им избеляха. Определено го отдавам на сушилнята, защото иде реч за дрехи, които са прани многократно преди това.
Трето - след сушилнята дрехите ароматът от омекотителя го няма никакъв.

# 12
  • Мнения: 19 483
Специално за изчезващия аромат от омекотителя - продават се специални ароматизатори за сушилни и просто може да се пропусне омекотяването в пералнята и да се прибави ароматизиране и омекотяване в сушилнята. Аз не я ползвам през лятото, защото много затопля помещението, а и при силно слънце навън е безпредметно.

# 13
  • Мнения: 19
Моята сушилня не затопля въздуха...има си мека връзка отзад,която е изведена през прозореца на пералното помещение....не мога да си представя да няма...всичко в къщи ще бъде във влага...аз също имам таймер до 140 мин. и инструкции на самата сушилня,кое пране за колко време да се суши...но честно да си призная толкова време не ги спазвам...пускам я на един час ако не са изсушени пак я врътвам...причините да не изсушава добре дрехите може да са :повечко пране или препълнен контейнер с мъхчета...
за протокола,моята сушилня е Бош  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 19 483
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

# 15
  • Мнения: 58
Честно казано, аз не съм склонна да използвам сушилнята постоянно.
Вярно, за зимата е огромно улеснение, но си има и недостатъци. Поне моята е така.
Първо - харчи доста ток, ако се използва често. През най-студените месеци, когато почти не съм простирала навън, сметката ни скочи почти двойно. Пералнята ни е висок енергиен клас, но самата сушилня към нея - не.
Второ - имам дрехи, които се свиха и цветовете им избеляха. Определено го отдавам на сушилнята, защото иде реч за дрехи, които са прани многократно преди това.
Трето - след сушилнята дрехите ароматът от омекотителя го няма никакъв.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.
Не е така. Веднъж забравих да включа вентилатора в пералното, докато работеше сушилнята и стените бяха мокри Rolling Eyes
Аз очевидно съм единственият човек, който няма нито един довод против сушилните Embarassed Сметката ни за ток не се е повишила много, ароматът на омекотителят си се усеща, почти не се налага да гладя, не виждам дрехите да се изхабяват по-бързо, изобщо сушилнята е един от най-тачените уреди за мен. Да не говорим, че ми спести омразното за мен мъкнене на легени и простиране по терасите.

# 17
  • Мнения: 230
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.
Не е така. Веднъж забравих да включа вентилатора в пералното, докато работеше сушилнята и стените бяха мокри Rolling Eyes
Аз очевидно съм единственият човек, който няма нито един довод против сушилните Embarassed Сметката ни за ток не се е повишила много, ароматът на омекотителят си се усеща, почти не се налага да гладя, не виждам дрехите да се изхабяват по-бързо, изобщо сушилнята е един от най-тачените уреди за мен. Да не говорим, че ми спести омразното за мен мъкнене на легени и простиране по терасите.
и за мен е така!!!!Голямо удобство  Hug

# 18
  • Мнения: 73
Цитат
изобщо сушилнята е един от най-тачените уреди за мен.

Любимия ми уред. Не простирам никога и по никое време на годината. И не гладя.

По темата...имам различни цикли но много рядко ползвам друг освен нормално сушене. По всяко време на цикъла мога да изключа, да погледна доколко е изсъхнало и да продължа сушенето евентуално ако не е. Ако свърши цикъл и не е още сухо пускам нов.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 174
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

# 21
  • Мнения: 1 174
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78

Ами не си само ти. Като си купувах сушилнята четох много  пускани теми, относно предимствата и недостатъците на сушилните. Имаше доста мнения като твоето. Щом не ти е трябвала, просто не е трабвяло да я вземаш.
Аз съм в къща, имам двор, за простири място бол, обаче имам два песа, които постоянно ми смъкваха пране от простира, започнах да простирам вътре, но сушилникът с дрехите ми пречи, на радиаторите мъж ми не дава да ги мятам дрехите, пък и не искам като дойдат гости и да ми гледат простряните гащи  Laughing
И най - важната причина - който живее на село или си ходи често знае: лято е, трева много, бабите скубят трева и после я запалват на един ху-у-у-у-бав огън, който мирише навсякъде, дими много и ако имаш пране вън...
Когато приключат с тревите започват с варене на лютеници, печене на пиперища и т.н.
Когато дойде зима и си мислиш, че вече няма какво да попречи на свежестта на прането ти, палят кюмбетата и горят вътре всичко, боклуци, найлонови торбички, дори една мама ми обяснява как хубаво горели бебешките памперси в печката ...
Ей затова купих сушилня и край на всичко това.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ми де да знам и аз защо я купих. Всичко на всичко 2 пъти съм я използвала. Веднъж, за да се убедя, че повече няма да използвам, и втори път ми трябваше, за да "изваря" на високи градуси едни дрехи.

# 23
  • Мнения: 19
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

Странна теория  newsm78...моята комшийка си премести сушилнята в гаража само защото след пускането и по стените се стича водопад

# 24
  • Мнения: 1 174
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

Странна теория  newsm78...моята комшийка си премести сушилнята в гаража само защото след пускането и по стените се стича водопад

Сушилнята издухва топъл въздух, влагата от него се обира и кондензира в специален съд. По моите стени не се стича водопад.
Мога да се съглася, че в този въздух, който издухва сушилнята в помещението има останала влага, но ако е хубава сушилнята, въздухът трябва да е толкова влъжен, колкото би бил от една духалка /вентилаторна печка/, а духалката изсушава въздуха.
А на комшийката си кажи да си купи такава в въздуховод и няма да има проблем.
Между другото проблема със стичащите се водопади под прозорци и по стени, не идва от влагата във въздуха, а от това, че няма къде да отиде тая влага. Освен това в помещението има студена зона, кодето въпросната влага кондензира.
Ама това е друг въпрос.

# 25
  • Мнения: 2 131
И най - важната причина - който живее на село или си ходи често знае: лято е, трева много, бабите скубят трева и после я запалват на един ху-у-у-у-бав огън, който мирише навсякъде, дими много и ако имаш пране вън...
Ами, хич не трябва да живееш на село, за да ти смърди прането на дим  Mr. Green. Стига ти да си имаш няколко къщички около блока, които зимата си палят печките. Много е неприятно.

# 26
  • Мнения: 19
Само да добавя, че сушилните без външен отдушник въобще не овлажняват въздуха, тъй като влагата кондензира в специални съдчета. Просто затоплят помещението за времето на работа.

Да допълня, че дори изсушават въздуха. Овлажняват въздуха миялна и пералня като ги отвориш и парата, която излиза от тях отива във въздуха.

Странна теория  newsm78...моята комшийка си премести сушилнята в гаража само защото след пускането и по стените се стича водопад

Сушилнята издухва топъл въздух, влагата от него се обира и кондензира в специален съд. По моите стени не се стича водопад.
Мога да се съглася, че в този въздух, който издухва сушилнята в помещението има останала влага, но ако е хубава сушилнята, въздухът трябва да е толкова влъжен, колкото би бил от една духалка /вентилаторна печка/, а духалката изсушава въздуха.
А на комшийката си кажи да си купи такава в въздуховод и няма да има проблем.
Между другото проблема със стичащите се водопади под прозорци и по стени, не идва от влагата във въздуха, а от това, че няма къде да отиде тая влага. Освен това в помещението има студена зона, кодето въпросната влага кондензира.
Ама това е друг въпрос.

Както по напред писах моята е с въздуховод и не мога да си представя да е без него...нямам намерение да споря,просто изказвам мнение...вече 15 години съм със сушилня и имам наблюдения...а за конденз,студени зони и т.н,няма да говорим.Тук строителството е много различно от българското.

# 27
  • Мнения: 19 483
Когато си търсих сушилня, Миеле просто не предлагаха такива с въздуховод (в БГ поне). А и аз няма къде да я поставя до външна стена (комин), да пробивам дупка или нещо подобно. За по-мързеливите е възможно автоматичното оттичане на събраната вода в канала, в който се оттича водата на пералнята, но аз не се възползвах от тази ектра, а пък водата от контейнера след сушене е идеална за вода за гладене в ютията.... Ако сушилнята е качествена, няма никаква влага въобще. При монтажа ме предупредиха единствено, че трябва да има добра вентилация и то само за времето на работа - т.е. ако е в тесен шкаф или помещение без прозорец - докато работи да се отваря, защото самият принцип на работа го изисква.

# 28
  • Мнения: 1 174
Ами щом твоята е с въздуховод, значи не ти вкарва излишна влага в жилището.
Моята е с контейнер за събралата се влага и нямам никакъв конденз, затова смея да твърдя, че сушилнята /ми/ не овлажнява въздуха, дори го изсушава.
А строителството там където си какво общо има  newsm78
Както и да се строи, все едната стена е примерно южна, другата западна. Ама и аз не ща да споря, просто казвам как е при мен, а причината да го правя е следната:
Когато тръгнах да си избирам сушилня почнах да чета и да се ровя из сайта за споделени мнения. Ами чета мнение като твоето и си казвам: "Брей, ми щом ще ми тече вода по стената не искам сушилня". Затова пиша, че нещо баш не е съвсем така, що народ беше писал, че мачка дрехи, че харчи много ток, че избеляват цветове  ooooh! Без малко да се откажа.
Ама ей на - купих я и съм супер доволна - не мачка, не гладя дрехи изобщо, не свива, не се е появил конденз, и тока е скочил с 10 лв., та затова. 

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
И аз много четох, когато избирах сушилня. В главата ми е останало, че са на два принципа - на принципа на конденза и на принципа на изпарението. Първите са с контейнерчето, а може да се свържат направо към канала, а вторите са тези, които се свързват с отдушник. Избрах кондензационен тип, но ползвам само контейнера, не сме я свързвали към канализацията /не твърдя, че използвам точните термини Embarassed, така съм ги запомнила нещата/. В магазина също разпитвах. Обясниха ми това за отворения прозорец, за да не се овлажнява много помещението. В моето перално помещение няма прозорец, но сложихме доста мощен вентилатор. И аз споделям от личен опит - един единствен път забравих да включа вентилатора и стените бяха мокри. Естествено, вентилаторът дръпна влагата за отрицателно време. Смятам, че съм избрала качествена сушилня. Използвам доста от програмите, никога не съм използвала единствено отложения старт Embarassed
Роси, не само простирането на двора води до проблеми. Аз живея на улица с изключително натоварен трафик. Няколко пъти съм събирала от простора черни чаршафи /които принципно би трябвало да са бели Mr. Green/, ако пък затворех остъклението, прането след това ми миришеше на спарено ooooh! Изобщо, дет' се вика, родих се, откакто имам сушилня Flutter

# 30
  • Мнения: 1
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78
Peace и аз

# 31
  • Мнения: 2 172
Абе само аз ли не си използвам сушилнята, и още се чудя защо съм я купила  newsm78

И аз,и аз  Laughing

1.Сви половината дрехи на децата и един мой много хубав пуловер  #Cussing out
2.Върти по над 2 часа и пак вътре има влажни дрехи.Ако сложа на 3-та степен на топлина дрехите направо излизат 2-но по-малки.
3.Направи ми черти по дънките.
4.Дрехите миришат на леко спарено  Rolling Eyes

Ааа и е Бош  Laughing

# 32
  • Мнения: 5
И аз съм в голяма чуденка дали да си купя сушилня. Ужасно ми е омръзнало да влача легени с дрехи, да се чудя къде да ги простирам, да се блъскам в сушилника. Кажете, моля, моделите, от които сте доволни или недоволни.

# 33
  • Мнения: 73
Елфичка, или ти е некачествена сушилната, или избираш кофти програми за деликатно пране. Аз не съм имала никога до сега свита дреха. Дрехите ли са по-качествени или сушилката?

Нормалните сушилни не свиват прането и не намачкват. Всичко излиза отлично сухо и изгладено. Влажно може да остане някое по-дебело одеало или възглавници, но и те изсъхват за цикъл и половина. Нормалната сушилна е просторна и върти продухвайки дрехите така че на спарено нищо не може да мирише. Моята програма е към 50 мин. ако не се лъжа и всичко излиза идеално сухо. Свързана е към отдушник директно и няма никакво увлажнение. Би било неприятно, т.к. пералнята и сушилната са ми вградени една над друга плътно в гардеробна ниша.

# 34
  • Мнения: 19
Ами щом твоята е с въздуховод, значи не ти вкарва излишна влага в жилището.
Моята е с контейнер за събралата се влага и нямам никакъв конденз, затова смея да твърдя, че сушилнята /ми/ не овлажнява въздуха, дори го изсушава.
А строителството там където си какво общо има  newsm78
Както и да се строи, все едната стена е примерно южна, другата западна. Ама и аз не ща да споря, просто казвам как е при мен, а причината да го правя е следната:
Когато тръгнах да си избирам сушилня почнах да чета и да се ровя из сайта за споделени мнения. Ами чета мнение като твоето и си казвам: "Брей, ми щом ще ми тече вода по стената не искам сушилня". Затова пиша, че нещо баш не е съвсем така, що народ беше писал, че мачка дрехи, че харчи много ток, че избеляват цветове  ooooh! Без малко да се откажа.
Ама ей на - купих я и съм супер доволна - не мачка, не гладя дрехи изобщо, не свива, не се е появил конденз, и тока е скочил с 10 лв., та затова. 

Моля те преди да правиш изказване,прочети какво съм писала...къде виждаш в моя пост да не съм доволна от сушилнята???.....много съм доволна даже,особено тук с тия дъждове през зимата,тя е моето спасение...а строителството има значение...тук 80% от къщите са дървени,строй се отворен план,само спалните и банята са отделени,така че е  от голямо значение каква е къщата.

# 35
  • Мнения: 2 131
Нормалните сушилни не свиват прането и не намачкват. Всичко излиза отлично сухо и изгладено. Влажно може да остане някое по-дебело одеало или възглавници, но и те изсъхват за цикъл и половина. Нормалната сушилна е просторна и върти продухвайки дрехите така че на спарено нищо не може да мирише. Моята програма е към 50 мин. ако не се лъжа и всичко излиза идеално сухо. Свързана е към отдушник директно и няма никакво увлажнение. Би било неприятно, т.к. пералнята и сушилната са ми вградени една над друга плътно в гардеробна ниша.
И моите дрехи понякога миришат на гадно след сушилнята. Не мога да определя дали е точно на спарено, ама една такава... леко кофти миризма.
Сушилнята ми обдухва дрехите, никога не пълня пералнята много, когато суша... Не знам дали има значение, че сушилнята ми не е отделно.
Минималната ми програма е един час, максималната е над три, ако не се лъжа.

# 36
  • Мнения: 73
Цитат
Не знам дали има значение, че сушилнята ми не е отделно.

Предполагам че има. Комбинираните със сушилка перални като правило зле се справят със сушенето (съдейки по многото отзиви на собственици). Най-често именно от тях се оплакват че мачкат и събират дрехи. Не знам от какво този ефект защото принципно действат точно изглаждащо, но често именно при комбинирани се наблюдава. Вътрешният обем на нормална сушилна е почти 2 пъти по-голям от този на пералнята, а в комбинират уред това не е така- може би това е от значение. newsm78

А кофти миризма казват че се дължало на гъбички май. Поинтересувай се как ги почистват при такъв проблем.

Аз комбинирана със сушилка пералня бих купила само в много, много краен случай. Thinking


Моите програми като времетраене:

Деликатно пране- 29 мин.
Немачкащо се- 34 мин.
Голямо количество- 1ч.
Нормално- 53 мин.
Гладене- 25 мин.
Обдухване без нагряване- 20 мин.

Ръчно поставяне на време

Има 3 степени на сухост и 4 степени на температура

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 08:21 от Delusion

# 37
  • Мнения: 2 131
Ами, аз нямам вариант за отделни машини поради липса на място. Нямам мокро помещение. Пералнята ми е в кухнята, а разположението е такова, че няма място и за сушилня.

Пералнята ми е за 10 кг пране, а максимумът за сушилнята, според указанията, е за 6 кг. Аз никога не слагам толкова. Хванала съм цаката, че когато дрехите са по-малко не се мачкат толкова. Чаршафи обаче категорично не слагам, един път го направих и излязоха в ужасен вид, много смачкани  Crazy За дрехите нямам чак такъв проблем, ама като сложа комплект чаршафи става обемно, пък не върви някак си да ги суша един по един - няма смисъл.

Това за гъбичките... трябва питам наистина. От какво се получава? Четох по-назад и за ароматизатори за сушилня и определено трябва да се поинтересувам.

Благодаря, темата ми е полезна   bouquet

# 38
  • Мнения: 73
Това е. Типичния недостатък на комбинирана с пералня сушилка. Моите чаршафи излизат като минати току-що с ютията.

Място...се намира ако се търси. Вградени гардероби има в повечето стандартни апартаменти. Неизвестно защо обаче масово се предпочита да се заема от полезната площ на кухнята. От известно време взех да изпитвам нетърпимост към перални в кухненски помещения. Без съмнение, има  и неспасяеми случаи- като няма място значи няма.

Гъбичките се появяват от влага и се развиват ако не се лъжа по гумените уплътнения. Би трябвало да има доста теми за миризма от пералнята.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299777.msg7661727

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494762


Сигурно има още много. Потърси! Ароматизатори няма да помогнат за проблема.

Между другото, аз не ползвам омекотители във вид на кърпички за сушилка от много време. Ароматизатора от пералнята не си губи аромата в моята сушилна.

# 39
  • Мнения: 0
Цитат
Място...се намира ако се търси.
E то място не че съвсем няма, ама не ме кефи сушилнята да ми е на друго място, различно от пералнята, например...  има и други причини...

# 40
  • Мнения: 2 172
Елфичка, или ти е некачествена сушилната, или избираш кофти програми за деликатно пране. Аз не съм имала никога до сега свита дреха. Дрехите ли са по-качествени или сушилката?

Нормалните сушилни не свиват прането и не намачкват. Всичко излиза отлично сухо и изгладено. Влажно може да остане някое по-дебело одеало или възглавници, но и те изсъхват за цикъл и половина. Нормалната сушилна е просторна и върти продухвайки дрехите така че на спарено нищо не може да мирише. Моята програма е към 50 мин. ако не се лъжа и всичко излиза идеално сухо. Свързана е към отдушник директно и няма никакво увлажнение. Би било неприятно, т.к. пералнята и сушилната са ми вградени една над друга плътно в гардеробна ниша.

Ами незнам кое от двете е  Rolling Eyes
С електронен таймер е,което показва времето ,което остава,но числата се менкат както им падне.Ако преди малко е било 28 минути,след малко може и да е 45  Laughing Със сензори за влажност е уж,но просто много време върти.
За 7 кг пране е,като аз слагам не повече от 5,защото пералнята ми е малка/даже ме съмнява и 5 кг дали има/ и вътре в сушилнята е повече от празно  Rolling Eyes
Копчето за въртене е разделено на две.От едната страна е за изкуствено,а от другата за памук.Като всяко едно съответно е разделено на:
1. "дрехи за гладене"/тоест почти мокри/
2.Дрехи за гардероба-там са си абсолютно влажни
3.Сухи-влажни
4.Напълно сухи-само тук са да кажем сухи

Има и друго копче ,което е за регулиране степента на топлина,която пуска.Като сложа на 2-3 степен/тоест да духа горещо вътре/ се изсушават,но се свиват доста  LaughingВикам си,децата ли ми порастнаха за 1 седмица или тези ръкави са вече три-четвърти  Rolling Eyes

Аз пускам на изкуствено,защото прането ми е смесено.Там програмата е УЖ 58 минути,но въобще не е толкова.Суши ги поне 2 часа.
Ако ползвам програмата за памук/там пускам кърпи и чаршафи/ е 2ч.10 минути-като ги суши поне 3 часа.Адски измачкани ги вадя и един голям ленен чаршаф стана единичен Laughing

Иначе на изкуствената програма не се мачкат.

Та незнам какво да правя.Сега въобще не я ползвам,само зимата-колкото да съсипе повечето неща.А ако ще ги вадя влажи и ще ги кача по сушилника,по-добре въобще да не я ползвам.

П.С.И сметката ни за ток скочи с поне 40 лв  Confused

# 41
  • Мнения: 0
Кажи каква марка ти е сушилнята, за да може да направим проучване.

# 42
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Моята сушилня е Уърлпул.Много съм доволна.Запазва аромата на дрехите, не миришат гадно.Има сензор за влажност, но понякога дрехите не са толкова сухи, колкото ми се иска.Тогава включвам програмите със зададено време и доизсушавам.Засега нямам нищо свито, чаршафите обаче се поизмачкват повече.Но през студените зимни месеци ми е незаменима.За тока не мога да се ориентирам, защото сметките са толкова омотани.През първия месец в койтоо я ползвах дойде по-ниска сметка с 20 лв. Shocked

# 43
  • Мнения: 2 172
Кажи каква марка ти е сушилнята, за да може да направим проучване.

Ами тя е купена втора ръка от тези магазини за рециклирана техника.Но човекът беше специалист и ме увери,че всичко и е наред.

Марката е BOSH модел WTL 6400

Личеше си,че е ползвана доста,не е да е чисто нова с някакъв дефект,имаше налепени картинки от някакви дечица  Thinking Но ни я доставиха в перфектно състояние.Всичко беше почистена до най-малка подробност.

Ето това е:
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/FXCPYB#5416188843789267378
http://picasaweb.google.com/elenasarafova/FXCPYB#5416188851157447938

# 44
  • София
  • Мнения: 422
Delusion, би ли споделиа каква марка е твоята сушилня. Аз също съм много доволна от моята , но програмите ми са значително по дълги. Моята е Зануси.

# 45
  • Мнения: 73
Delusion, би ли споделиа каква марка е твоята сушилня. Аз също съм много доволна от моята , но програмите ми са значително по дълги. Моята е Зануси.

Тези уреди коренно се отличават в Европа и Америка, така че и да ти кажа, нито марката ще ти говори нещо, нито би я намерила такава.

Програмите тук и на пералните и на сушилните са по-къси. Може да е свързано по някакъв начин с по-големия обем. Или извода на сушилката, към 10-15см в диаметър...знам ли  newsm78

# 46
  • Мнения: 1 152
Можете ли да ми препоръчате добър ароматизатор за сушилня? Ползвах кърпички на Ленор, но ефект никакъв  Sad

пп: редактирам се, открих информация в другата тема за сушилните  Peace

# 47
  • Мнения: 1
извинявам се ако въпросът ми може да е глупав - изкушавам се да си взема,но се опасявам че ще се свиват и късат дрехите?  ooooh!

# 48
  • Мнения: 19
 lilaaaa -аз нямам такива оплаквания...нито ми се свиват дрехите,нито се късът...много съм доволна от сушилнята...

# 49
  • Мнения: 6 301
Да докладвам за ароматите - от кърпичките ленор никакъв ефект, спрея на сано има ефект. И излиза доста по-евтино - към 9лв, но ще се ползва доста дълго време като гледам.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 773
Да докладвам за ароматите - от кърпичките ленор никакъв ефект, спрея на сано има ефект. И излиза доста по-евтино - към 9лв, но ще се ползва доста дълго време като гледам.
Ще взема да го потърся този спрей и аз  Thinking Как се използва ?

# 51
  • Мнения: 6 301
След като дрехите са изсушени се напръскват десетина пъти и се пуска пак сушилнята за 5 мин на ниска температура. Аз случайно заварих дистрибутора на "Сано" в един магазин за препарати и му казах да го достави в магазина.

# 52
  • Мнения: 721
Да докладвам за ароматите - от кърпичките ленор никакъв ефект, спрея на сано има ефект. И излиза доста по-евтино - към 9лв, но ще се ползва доста дълго време като гледам.
Ще взема да го потърся този спрей и аз  Thinking Как се използва ?

На етикета пише 10мин.преди края на сушенето да се напръска до 10 пъти и да се довърши цикъла. Може да се пръска директно в гардероба. Ето как изглежда:

# 53
  • София
  • Мнения: 7 990
Спреят на Сано го има във Фантастико, 9-10 лв. струваше.

# 54
  • Мнения: 1 152
След като дрехите са изсушени се напръскват десетина пъти и се пуска пак сушилнята за 5 мин на ниска температура. Аз случайно заварих дистрибутора на "Сано" в един магазин за препарати и му казах да го достави в магазина.

Къде се продава този спрей  Thinking
Аз също съм много недоволна от кърпичките на Ленор  Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 6 301
Спрея си го поръчах в магазина за прахове, иначе не го зареждали, защото бил скъп и нямало кой да го купи. Момичета, сушилнята ми от месец издава ужасен звук, възможно ли е да са се разбили лагерите, почти нова е - на 1,5 години.

# 56
  • Мнения: 16
здравейте, да се присъединя към вас с впечатления.  Peace взехме си сушилна, aeg, втора ръка. кондензационен тип. всичко хубаво, но надписите и на немски и никакво упътване за експлоатация няма. след два дни умуване се престраших да я пусна. сложих в нея работни дрехи. въртя ги точно 130 мин и излязоха сухи и като изгладени. много ми хареса идеята. но четох в нета, че примерно дрехи с гумирани щампи не се слагали вътре. ще ми кажете ли как се справяте с различните тъкани. днес мисля пак да я пускам, но първо ще очаквам  мнение. имам нужда от помощ да се понауча как да работя с нея.

# 57
  • Мнения: 6 301
Пускай смело на по-ниска температура /за синтетика и деликатни тъкани/.

# 58
  • Мнения: 16
нямам опция да задавам ниска или висока температура, но все ще нацеля някоя програма, която да е подходяща. въпроса е, че стават и тези дрехи за сушилня  Simple Smile благодаря, ая  Hug
 по принцип, програмите за деликатно пране са пригодени на половин капацитет пране или греша. защото в нета четох за други модели сушилни и пишеше така. днес пуснах точно пране на тази програма, въртя близо час и спря, но имаше и леко влажни дрехи. не бях сложила 6 кг, но бяха повече от 3 може би... ух, дано скоро и свикна

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 21:46 от raver_ivi

# 59
  • Мнения: 588
Аз да попитам относно сушилните - мога ли я да я сложа на остъклена тераса, тъй като това е единственото свободно място в апартамента newsm78 или ще има проблем зимата при по-ниски температури, въпреки че на терасата температурата никога не пада повече от 5-6 градуса.  ooooh!

# 60
  • Мнения: 464
Аз да попитам относно сушилните - мога ли я да я сложа на остъклена тераса, тъй като това е единственото свободно място в апартамента newsm78 или ще има проблем зимата при по-ниски температури, въпреки че на терасата температурата никога не пада повече от 5-6 градуса.  ooooh!

Ами в упътването н моята си пише минимум 5 градуса. Аз затова съм я сложила в спалнята засега.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 053
здравейте, да се присъединя към вас с впечатления.  Peace взехме си сушилна, aeg, втора ръка. кондензационен тип. всичко хубаво, но надписите и на немски и никакво упътване за експлоатация няма. след два дни умуване се престраших да я пусна. сложих в нея работни дрехи. въртя ги точно 130 мин и излязоха сухи и като изгладени. много ми хареса идеята. но четох в нета, че примерно дрехи с гумирани щампи не се слагали вътре. ще ми кажете ли как се справяте с различните тъкани. днес мисля пак да я пускам, но първо ще очаквам  мнение. имам нужда от помощ да се понауча как да работя с нея.

моята сушилня също е AEG втора ръка. Има много програми, но аз ползвам само една. Не знам на твоята как са наредени, но аз пускам на първата програма (при мен е EXTRA). Пускам с щампи на децата и досега нищо не съм развалила, но моите дрехи винаги са обърнати наопаки. Суша в нея абсолютно всичко и единствените поражения са смалени чорапи  Laughing.
Ако с нещо мога да помогна  Peace

# 62
  • Мнения: 8
Ако температурата на помещението не пада под 2-3 градуса то не би трябвало да има проблем.Темата е полезна и за да бъде по пълна ще е добре да се споменат марката и модела на сушилнята дали е комбинирана пералня със сушилня или само сушилня.   Ние сме със Зануси ZTE270. Втора година я ползваме и нямаме абсолютно никакви забележки. За кратко имахме и една взета "втора употреба" която правеше доста конденз по стените.

Последна редакция: пн, 03 яну 2011, 00:25 от naskob

# 63
  • Добрич
  • Мнения: 52
Delusion,и аз те моля да споделиш марката на твоята сушилня.Вчера ходих,гледах и съвсем се обърках.Казаха ми,че сензор за влажност имат само моделите над 1500лв.т.е. ако дрехите са сухи да не продължава да върти,а автоматично да спира,защото иначе машинката си кюта докато свърши програмата.

# 64
  • София
  • Мнения: 220
Ами моята е 1000 лв- АЕГ пък също има такъв сензор- пускам я на избраната програма, и ако са по- малко дрехите, или не са много мокри( висока центрофуга)  тя си преценява колко да върти.  избирам програма за примерно 150 мин.  а тя суши около 100( примерно). Но, това става доколкото знам със сушилните , които имат автоматични програматори. Може и да бъркам, че аз я имам от една седмица.

# 65
  • Мнения: 6 301
Ако температурата на помещението не пада под 2-3 градуса то не би трябвало да има проблем.Темата е полезна и за да бъде по пълна ще е добре да се споменат марката и модела на сушилнята дали е комбинирана пералня със сушилня или само сушилня.   Ние сме със Зануси ZTE270. Втора година я ползваме и нямаме абсолютно никакви забележки. За кратко имахме и една взета "втора употреба" която правеше доста конденз по стените.

Аз се повтарям, ама същото зануси вие на умряло /на 2 години е/. Сега търся фактурата и гар.карта, да видя колко беше гаранцията. Много ме е яд  Sick Нана и Борко, и моето зануси има такъв сензор, а струваше към 500-600лв. Суши различно време, от време на време тества прането дали е сухо.

# 66
  • Мнения: 8
Ая , не знам защо при твоята сушилня се е получило така. Имам наблюдения над три бройки от този модел и до сега няма оплаквания. Когато я купувахме с доста недоверие се отнесох към тази марка. Пералнята която ползваме е за 7кг. а сушилнята за 6 кг. и реално тя суши почти винаги 7кг. и то без никакви проблеми. Гаранцията е 2г. Дано твоята е още гаранционна.

# 67
  • Мнения: 6 301
Да не търся тогава гаран.карта, моята направи 2 години на Коледа  Sick От 1-2 месеца вие ужасно, мисля, че са лагери. Лятото не съм я ползвала. До преди това бях много доволна.

# 68
  • Мнения: 8
Видях гаранцията от тук   http://www.technomarket.bg/products/09041464/zanussi-zte-270 .Кога се чува това виене? През целия цикъл на сушене или само при въртене на барабана?

# 69
  • варна
  • Мнения: 256
Да не търся тогава гаран.карта, моята направи 2 години на Коледа  Sick От 1-2 месеца вие ужасно, мисля, че са лагери. Лятото не съм я ползвала. До преди това бях много доволна.
Виенето е от износено уплътнение на което се допира барабана при въртенето....Нашата беше по същия начин., но мъжа ми я разглоби, обърна на обратно това уплътнение и нещата се оправиха...с виенето. Щом твоята е новичка извикайте майстор да ви я види...нашата е поне 12-15 годишна/купихме си я 2ра ръка/ и няколко майстора казаха че нямало какво да се направи ...но явно може Wink

# 70
  • Мнения: 588
Ако може някой по-запознат да обясни каква е разликата между кондензно сушене и вентилаторно сушене при сушилините и кое е по-добрия вариант.  Praynig

# 71
  • Мнения: 0
Ако може някой по-запознат да обясни каква е разликата между кондензно сушене и вентилаторно сушене при сушилините и кое е по-добрия вариант.  Praynig

При кондезното сушилнята работи на принципа на кондезна и събраната вода след това се изпарява, а при вентилираното на принципа на вентилатор и е нужен отдушник, за да излиза парата. Ако нямаш отдушник, който можеш да ползваш конденза е единствения вариант.

# 72
  • Мнения: 29 324
Момичета, имам проблем със сушилнята.

Имам комбинирана AEG пералня+сушилня. Миналата зима пусках една пералня пране на два пъти сушене за по 1,40-50 ч. и нямах проблем, излизаха дрехите сухи.

Сега /тази зима/ пак пускам така, но дрехите са влажни, опитах с повече време, дори 2,30-40 ч., но пак излизат леко влажни и самата пералня вътре си е влажна. Иначе за изсушаване - да, явно си суши, но не като преди.

Какъв е проблемът според вас? Да викам ли майстор?

# 73
  • Мнения: 277
Момичета,тъкмо ми пристигна сушилнята от черния петък.Дайте напътствия какво се прави първия път за да е освежа.Не е пералня да  се сплакне.И пише без уловител на мъхчета да не я пускам.Така ли е?

# 74
  • Мнения: 19 483
Какъв е този уловител на мъхчета?

# 75
  • Мнения: 277
Какъв е този уловител на мъхчета?
  Една топка и полепват по нея.А имат ли болтове за махане както пералните?

# 76
  • София
  • Мнения: 12 006
Има актуални теми за суилните и за комбинираните уреди - пишете в тях.

Общи условия

Активация на акаунт