въпрос към майките, които са хранили с кисело мляко децата си

  • 8 555
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 358
Заедно с доктора дадохме данончето. Споко, не са експерименти  Wink

Извинявай, че се намесвам, обаче се консултирай с още един педиатър по този въпрос!
 Киселото мляко възпрепятства абсорбацията на желязо и води до понижен хемоглобин - всеки лекар знае това.
Особено важна е тази информация за вас, тъй като към 5-6 месец има рязък спад на хемоглобина, а киселото мляко доста усложнява картинката.

А пък плодовото на Данон съдържа и екстри, които изобщо не са ви нужни на тази крехка възраст. Всичко, от което има нужда детето на този етап, се съдържа в адаптираното мляко. Дори търговците - чиято основна цел е печалбата - си пишат по пюретата и кашите - "от четвъртия месец".


Мисля , че това е много крайно мнение. Децатана 5-6 месеца хапват желтък и месо и хемоглобина  си идва на мястото.

 Освен това киселото мляко не е основна храна, а обикновено се започва или за закуска или за следобедна закуска, така че не е фатално. В крайна сметка ние сме българи и като цяло гена ни е свързан с киселото мляко.Особено ако е домашно мисля , че веднъж на ден или през ден не е фатално.

Аз дадох на Ицко вчера и днес по 5-6 връхчета на лъжичката , понеже ме гледаше в устата. прави кисели физиономии, малко му е странен вкуса явно , но не се отказва да го примляска и да зее за още.

# 31
Ама тя жената дава ПЛОДОВО кисело мляко и то на ДАНОН на 3 месечно бебе Shocked
И то с препоръка на доктор Shocked И щели да пробват и с парчета плод Shocked

Кислео мляко как и да е. Има много причини, някои уважителни ОК. Ама плодово Naughty

Наистина е добре да се консултирате с друг доктор/това към Juana/.

# 32
  • Мнения: 46 516
Домашното е най-лошия и тежък вариант, препоръчват го само бабите на село, защото друго не знаят.
жЪлтъка по думите на на повечето педиатри не влияе на хемоглобина и само за пример- дъщеря ми още не е яла, а хемоглобина й винаги е бил перфектен. Алерген е и не виждам защо трябва да се даде на 4 месеца?
А за гена- българина и с ракия е закърмен, ама това е дуга тема, Градски легенди им викам аз.

Всеки да си храни детето както иска, но се чудя защо бързате да пораснат? Няма да се научат да ядат яйце? Това ли ви притеснява?  lioneberja, това не е конкретно към теб  Grinning

# 33
  • Монреал
  • Мнения: 631
... моля ви да не превръщате темата в "за и против киселото мляко!"...

Хайде, пак някои четат през два реда.
Уважете малко Елито, тя изрично е написала, че не иска спорове Sunglasses

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И щели да пробват и с парчета плод Shocked
Сигурно не съм се изразила правилно - не с ПАРЧЕТА плод, а плодово пюре, пасиран банан примерно или някое готово.
Плодовият Данон е, за да свикне като начало с киселкия вкус на кис. мляко, после минаваме на обикновено, без аромати, но примесено с плод (пасиран), най-накрая може и без плод.

По отношение на "превенцията", нашият педиатър е на мнение, че не трябва бебето да се щади чак толкова, до годинката да яде само адапт. мляко (или съотв. кърма) и да живее в хиперчиста среда, защото след това (като се запознае с реалния свят) вредите са по-големи.

# 35
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Вкарвай едно хранене с кисело мляко, но ако можеш изчакай до 6 месеца Wink И аз съм против толкова да се трепери над детето и да се храни с АМ и след годинка. Просто давай по малко да видиш дали ще има алергия. Ако има силна алергия тя се проявява и при АМ, в крайна сметка то е на основата на кравето мляко.
Днес говорих с наблюдаващата ми. Тъй като мъж ми е бил изключително кърмено бебе, сега си страда от сенна хрема Wink Заради това трябва да внимаваме с кравето мляко и яйцата. Но внимаването се изразявало в това да се дадът след навършени 6 месеца. Каза ми щом няма проблеми с АМ, вероятността да има проблеми с кравето е много малка. Но изрично ми подчерат да не ползвам краве мляко като основна храна.

# 36
  • Мнения: 46 516
Както казва свекърва ми "Е са що правите така, че да се избием?" Laughing

Казвам го с най-добри чувства и се надявам да няма засегнати, че накрая все така се получава  Confused

...... По отношение на "превенцията", нашият педиатър е на мнение, че не трябва бебето да се щади чак толкова, до годинката да яде само адапт. мляко (или съотв. кърма) и да живее в хиперчиста среда, защото след това (като се запознае с реалния свят) вредите са по-големи.


Къде прочете, че до годинка трябва да кара само на ад. мляко  Shocked
Има храни, които НЕ предизвикват реакции до годинка и такива, които предизвикват. Щом твоя педиатър е намерил причина и щом ти си дала съгласието си- ок!
Но ме е яд, защото колкото приятелки имам, захранили рано, не могат да ми посочат поне една причина за това, че са рискували реакция, дори след като са я предивикали /за яйце в 4 месец конкретно се сещам/, пак не приемат, че са направили грешка  newsm78

И да даваш плодов Данон, за да свикне с вкуса, а в същото време да говориш за това как трябва да свиква с реалия свят? Мисля, че си противоречиш.

Поздрави от мен   bouquet

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Е ти пък много навътре го вземаш  Laughing Не го приемай буквално това АМ до годинката.

Иначе не разбрах как си противореча, но сигурно проблемът е в моя телевизор  newsm78

За ранното захранване ми беше обяснено всичко точно, както и за алергиите. За киселото мляко също ми обясниха, само че нещо се бях заплеснала и не слушах много добре  Embarassed

# 38
  • Мнения: 46 516
.... Иначе не разбрах как си противореча, но сигурно проблемът е в моя телевизор  newsm78......

Останах с впечатление, че не искаш да се вманичаваш в суперчиста среда, изнежване и въобще преиграване /за което сме на едно мнение/, точно затова дадох киселото мляко натурално, не приемам подслаждането на храните, само за да ги яде, ако не го иска опитвам пак след месец. Това правя, защото по мои наблюдения децата, на които се дава подсладена вода, сладки кремчета или въобще подсладена храна, след това стават такива, които наричаме злояди или се стига до там, че ядат само десерта  Confused

А причината да съм против Данон е, защото не може кисело мляко да не се разваля, когато се остави 2-3 месеца отворено, това значи, че вътре има всичко друго, но не и кисело мляко Confused

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Най-сетне се разбрахме!!  Party
Всъщност това е единственото прилъгване със сладичко досега и все пак после (другата седмица) млякото ще си стане натурално пълномаслено. По-нататък идеята е наистина да е ограничено предлагането на захар, шоколад и сол, за подслаждане да се ползват плодове.
В зеленчуковото пюре например не слагам захар и сол, но там го има познатия вкус на АМ.

# 40
  • Мнения: 46 516
Аз не слагам АМ в зеленчуково, но тя мойта ламя яде всичко, няма значение ново, познато ядене, лекарства  #Crazy  щом види лъжицата и отваря уста hahaha но може би при някои наистина трябва да има познат вкус докато свикнат  Confused

Радвам се, че се разбрахме  Hug

# 41
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Дадох няколко дни преди годинка. 2%-тово. Никаква реакция към млякото

# 42
  • София
  • Мнения: 1 358
Момичета, нека не изпадаме в крайности! Naughty

Мое мнение , че ако детето по принцип не е предразположено към алергии и до към 6 месеца не е показало такава склоннност, може да се даде кисело мляко.

Аз лично смятам да въведа 2-3 пъти седмично закуска кисело мляко със сухар или бисквитка като станем на 6 месеца и 1-2 седмици.

Струва ми се, че понякога прекалено много се вживяваме в евентуалните възможни проблеми. Мисля си просто, че ако няма проблеми може да се дава по-смело!

# 43
  • Мнения: 1 427
Ама много ви се радвам ,че не превърнахте темата в спор,честно!Просто пример ,че може да се говори ,дори и всеки от нас да е на различни позиции.Специално за Никол-все повече ми допадаш  bouquet.Нищо ,че понякога спорим Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 250
Момичета, нека не изпадаме в крайности! Naughty

Мое мнение , че ако детето по принцип не е предразположено към алергии и до към 6 месеца не е показало такава склоннност, може да се даде кисело мляко.

Аз лично смятам да въведа 2-3 пъти седмично закуска кисело мляко със сухар или бисквитка като станем на 6 месеца и 1-2 седмици.

Струва ми се, че понякога прекалено много се вживяваме в евентуалните възможни проблеми. Мисля си просто, че ако няма проблеми може да се дава по-смело!
А това, дето исках да го кажа, ама никой не ме разбра, беше, че въпреки че сина ми показа симптоми на сенна хрема още на 5 месеца, въпреки разстройтвото от кърмата ми, киселото мляко от 6тия месец му дойде чудесно - спря разстройството. Беше голяма изненада, като открих в памперса жълти зрънца и слузта изчезна. Коментара на лекар години след това беше, че съм му предавала алергени с кърмата си. А аз знам, че имам алергия САМО към комари и евентуално пчели.

Общи условия

Активация на акаунт