Изпишквате ли си децата навън?

  • 1 997
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 854
Имам предвид по парковете и алеите Rolling Eyes Откакто съм що-годе съзнателен човек/тоест от 10-12 годишна/ непрекъснато виждам майки да си изпишкват дечицата по центъра/нашият център е на 3 нива, 2 от които са алеи и има тревичка съответно/ и винаги ми е било странно, да не кажа гадно newsm78 Интересно ми е защо не ги водят в тоалетните в барчетата, пълно е с такива Thinking Вие как процедирате? За себе си нищо не мога да кажа, щото Борко е малък още, но нещо не ми се струва правилно да го изпишквам насред улицата едва ли не Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 647
Като е скрито зад някое дърво, не виждам какъв е проблемът. Да го оставя да се напишка, защото на някой си не му е приятно......айде нЕма нужда.  Mr. Green

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ние се разхождаме в Борисовата градина, там няма барчета. Ходим зад някое дърво. Случвало се е и да му се приака. Тогава събирам акото и го изхвърлям в кошчетата, опаковано. След като държа стопаните на кучета да го правят, не виждам с какво човешкото ако е по-"не ако" от кучешкото.  Grinning
Да не забравяме (нещо, което всички тук знаят, де), че децата обикновено си казват в последния момент и не могат да търпят като възрастните, все пак.

# 3
  • Мнения: 5 647

О, ама как така зад дърво??? Хващаш детето и в първото барче. След като няма в Борисовата градина, пресичаш Цариградско и търсиш. Ще ми изпикава тя детето зад дървото, ааааа. Ами ако мине някой и ви види. Ау, ужас. Възмущение  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Вършите нелегална дейност. Ще си изпикават те децата по улицата..... Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 591
За себе си нищо не мога да кажа, щото Борко е малък още


E хайде да попиташ след като пораснете и  тичайки към барчето и сина ти няма да устиска и ще се напишка точно на входа и собственика на барчето те подгони с метлата Mr. Green


това отговаря ли ти на всички въпроси защо не търсим тоалетна, а го правим където сварим? И по добре на тревичката отколкото на пода на входа на барчетата нали?
Като се научат да стискат децата си ги водим вече  на правилните места.

# 5
  • Мнения: 3 611
Ако сме по центъра - го водя в тоалетната на някое барче. Ако пък сме в парк- напишкваме някое дръвче.  Grinning

# 6
  • Мнения: 9 990
...и когато евентуално стигнеш до барче,зарязваш количка с покупки и чанта на входа или:
а)молиш барманката да ги пази
б)набутваш се с този товар в тясната и миризлива тоалетна,като внимаваш гащите на детето да не опрат в опикания под.
Да не говорим,че само за да използваш тоалетна в повечето заведения те гледат злобно/нищо,че си плащаш левче,не е като да ти сипат ракия по обедно време/Така е по софийско,в Шумен може да е по-различно.
И когато е дискретно/а е на зор,щото на 2 години да си е трудно да стискаш 30-ина минути/не виждам нищо гадно в това да се изпишка детето зад някой храст.На теб като ти е гадно-не гледай. hahaha

Последна редакция: вт, 25 окт 2005, 15:58 от пенелопа

# 7
  • Мнения: 854
Ама няма нужда да ми се нахвърляте. То човек да не попита нещо. Просто ви питах вие дали така правите. Много ясно, че ако детето се напикава едва ли не, ще си го изпишкам в тревата. Само че нямам спомен нито мен, нито сестра ми да са ни изпишквали по алеите. Айде, за себе си може да не помня, ама сестра ми като е била на 2-3 години съм била доста голямо човече вече.
А да, говоря за дете на миниму 2 години, какви колички какви 5 лева newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 5 828
Случвало се е като беше по-малка, голяма работа - човещинка, и много "обичах" някой да ми направи забележка  Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 3 611
...и когато евентуално стигнеш до барче,зарязваш количка с покупки и чанта на входа или:
а)молиш барманката да ги пази
б)набутваш се с този товар в тясната и миризлива тоалетна,като внимаваш гащите на детето да не опрат в опикания под.

ех, че образно го описа  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 591
И на 3 и на 4 пак немогат да устискат...проблема е че казват, едва когато е късно.

# 11
  • Мнения: 2 241
Къде да ходя да търся барче или подобно, когато ми казва, че трябва да се изпишка на секундата newsm78

Обикновено прибягваме до използването на най-близкото дърво, но ако няма... задоволяваме нуждата съвсем публично до някоя стена.

Ще ти дойде и на теб до главата и ще видиш, че в случая няма редно-нередно Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 253
Mushu, не се впрягай толкова Simple Smile Никой не се заяжда, просто фактите са си факти и като опре ножа до кокала действаш по-най бързия възможен начин Simple Smile То и на 2 годинки да е детето като се залиса в игра и казва в момента в който имаш само секунда за действие Simple Smile
А браво на сестра ти, че е била толкова дисциплинирано дете и си е казвало навреме за да може майка ти да я заведе то тоалетна Simple Smile Дай боже всекиму Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 251
А да, говоря за дете на миниму 2 години, какви колички какви 5 лева newsm78
Ами ние минаваме минимума - почти на 3 сме , ама като каже  "пишам" - търси барче с кенеф в Морската градина , де!?  Wink  Има тук-там от Екотоалетните , ама те са толкова широки , че трябва да си сваляш гащите навън , камо ли с дете да се влезе. И бягам към най-близкото борче - не на алеята , както ти писа  , гадно - не гадно ,това е положението . По-гадното е докато бягаме към борчето , че размазвам някоя "чалма" оставена от недобросъвестен гражданин с куче , ама това е друга тема...

# 14
  • Мнения: 9 990
Ми някои на 2 годинки се уморяват доста бързо и много майки,вместо да носят на ръце ползват количка-тя затова е измислена.А не ти се нахвърляме хич,просто си говорим,нали така?

# 15
  • Мнения: 5 647
Мушу, не се нахвърляме, ама просто не мога да разбера какво те възмущава толкова.  newsm78

# 16
  • Мнения: 854
Абе, не че се въмущавам, просто днес видях поредния случай, ама буквално на алеята и се замислих. Просто напоследък виждам и големи хора да ползват храстите за тоалетна, при това не само по малка нужда и взе да ми става едно тъпо Tired

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Знаеш ли, Mushu, и аз разсъждавах като теб доскоро.  Wink Докато не махнахме памперса на Мони преди около месец. Вече не се чудя на майките, които изпишкват децата си в храстите, защото и аз съм една от тях. Като порасне твоя сладурчо, ще разбереш! Децата наистина си казват в последната секунда и трябва да се реагира моментално!

Просто напоследък виждам и големи хора да ползват храстите за тоалетна, при това не само по малка нужда и взе да ми става едно тъпо Tired

Е, това за възрастните хора вече си е гадно  Sick и аз не мога да го проумея!

# 18
  • Мнения: 5 647
Аз ще ти кажа защо избягвам да изпишквам детето в обществени тоалетни, независимо дали е бар, магазин и т.н. Защото детето обича да пипа навсякъде и ръчичките са й точно на нивото на мръсната тоалетна чиния. Не искам и да си представя как я пипа  Sick Да не говорим, че не бих я оставила да седне отгоре. Причините са много и повечето доста основателни.  Sick Sick Sick А аз съм гнуслива....

# 19
  • Мнения: 9 990
И още нещо-така изложен"проблемът" в темата ти ще е меко казано дразнещо за тези от нас,които са се сблъскали с проблем-предстви си,че си в голям град и пътувате по 1 час за работа/ясла/.На слизане от рейса детето казва-имам пиш.Ти си с 2 торби/твойта и на детето/Наблизо има "барче",ама да стигнеш до заветната тоалетна и да свалиш няколко ката дрехи,без да пострада чантата или самата дреха от допира с опикания под е мисия почти невъзможна.Да не говорим,че е твърде вероятно до това време детето да се е изпуснало,щото се е стискало в самия рейс достатъчно .Иначе не вярвам някоя майка да си умира от кеф да е навън и през 30 мин да подпитва и директно да сваля гащи за да пробва детето дали няма да пишка.Прави се по принуда.Далече съм от мисълта да ставнявам ама- кучета/ целенасочено и недразнещо//може,деца/инцидентно и зад храста/ неможе,така ли?
Сори,ама се ядосах,щото точно вчера ми се случи подобно нещо-в близкото /на 15 мин път/"барче"-пияндета.Ние-на час път от вкъщи,че да стиска до там.Та го свършихме в храста,където междувпрочем се мъдреха,ама на по-преден план 2-3 кучешки големи.За протокола-детето е на 2 и половина и имам куче.Събирам и след двете. Peace
А това за големите хора е съвсем различно-да беше написала-защо големи хора акат и пикат по храстите?За това имам няколко отговора-защото са невъзпитани,защото не им пука,защото са пияни.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Да, в парка редовно пишкаме зад някое дърво. В близките барчета няма тоалетна, а и тя ми казва в последния момент, даже сваля гащите сама.  Peace
Не мисля, че това е проблем, на фона на кучешките, а понякога и човешки "тортички" които прескачаме дори по тротоарите Thinking

# 21
  • Мнения: 1 761
Спомням си като малка как са ме учили да пишкам преди да излезем на разходка,защото баща ми мразеше осраните паркове-където и да се заиграеш все изравяш някое лайно-я кучешко я друго....
Всъщност до каква възраст е нормално детето да е с памперс като го извеждат?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Зависи от детето, някой деца престават да носят пампеси чак на 3-4 години. По принцип свали ли се веднъж е по-добре да не се слага повече, за да не се обърква детето. 
Много пъти съм се опитвала да я изпишквам в къщи, но не винаги става или пуска по две капки.

# 23
  • Мнения: 9 990
Задължително се минава през гърнето преди да се излезне навън,дали за разходка или на ясла/работа/!Няма такова нещо обаче-маха ли се памперса се прави от раз.Неможе да му сложиш навън и да му кажеш-стискай и вече когато опре ножа да му кажеш-добре,маме,акай или пикай щом така се е случило,нали си с памперс.Но съзнателната възраст е друго нещо.Щом помните,как не сте пишкали навън,значи вече сте можели да стискате достатъчно дълго.Все си мисля,че това става някъде към 4 годинки,ама може и да греша.Децата се развиват различно и ако едно дете е успяло на 2 години да е ок,то на друго му трябва още година време.Чела съм,че това става горе-долу,когато детето започне самостоятелно да изкачва стълби.Това не означава обаче,че е способно да стиска 1 час.

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Никак не е чудно, че има хора, на които все нещо им пречи.

# 25
  • Мнения: 7 640

Е, това за възрастните хора вече си е гадно Sick и аз не мога да го проумея!
донякъде съм съгласна, но знаеш ли колко пъти са ми казвали в кафетата-Нямаме тоалетна, а на въпроса Вие къде пикаете, ми уточняват-само за персонала и въпреки че предлагам стотинки, не са се смилявали.
Може да са прави за себе си, като знам уж добре изглеждащи жени с претенции какво оставят след себе си в тоалетна.
Така че изходът е зад дървото. Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 1 105
Изпишквам го, разбира се. Е, гледам да е, така че да не ни гледа целия парк, но като няма как - няма как, не мога да го оставя да се напишка. Един път и е акал на вън, но аз си го събрах и го хвърлих (лайното, де). Винаги има някой, който гледа лошо, но не ми пука, защото съм сигурна, че ако този "някой" е на зор, едва ли ще се замисли, че е в парк, че имало деца и т. н. Така че изобщо не ме интересува!! Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 17 407
Добре де, като махате памперса от раз, ми нощем? Будите ли ги или ги оставяте да се напикават?

# 28
  • Мнения: 7 640
а вкъщи, найлони ли застилате newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 3 663
Да, изпишквала съм го в парковете и градинките. Дори е пишкал и между две коли, щото в центъра много паркове и градинки няма Laughing

# 30
  • Мнения: 3 611
Добре де, като махате памперса от раз, ми нощем? Будите ли ги или ги оставяте да се напикават?

Ако не е пил мнгоо вода вечерта, го оставям да спи и той не се напикава.(повечето пъти е така). Пил ли е обаче, го изпишвам като дори не го събуждам. Е, случвало се е и да се изчурулика в леглото, но много рядко (прим. 1 път на 2 месеца)- под чаршафчето съм сложила специално найлоново подлоганче (така ли се казва?),ако се случи случката да не се умирисва матракът. Памперсът го махнахме от раз, но той вече си казваше, когато му се правеше нещо. Е, трябваше да се реагира на секундата, но така беше само в началото. В момента дори, ако сме навън , той си стиска съвсем умишлено (понякога и повече от час).

# 31
  • София
  • Мнения: 2 857
... и винаги ми е било странно, да не кажа гадно newsm78 Интересно ми е защо не ги водят в тоалетните в барчетата

ми, не! нося си найлонова торбичка /мама ми е стюардеса та си събирам торбички за повръщане от самолетите/ #Crazy #Crazy #Crazy

къде да го изпишкам тва дете ! и аз едно време си мислех: глей ги тия ненормалните, що им пикаят децата по улицата ни в клин, ни в ръкав...ама бях на 14 тогава май newsm78

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 903
а вкъщи, найлони ли застилате newsm78

Слагам дебело парче тензух вместо памперс. Обикновенно пуска по-малко и рядко, ако е пила повече вода,  но не я будя.

# 33
  • Мнения: 1 437

кучетата ходят където им падне и на никой не му прави впечатление, ама че децата пишкат
става голям проблем

# 34
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Добре де, като махате памперса от раз, ми нощем? Будите ли ги или ги оставяте да се напикават?

През нощта е с памперс все още, както и по време на следобедния сън. Но през останалото време не й слагам! Naughty


Е, това за възрастните хора вече си е гадно Sick и аз не мога да го проумея!
донякъде съм съгласна, но знаеш ли колко пъти са ми казвали в кафетата-Нямаме тоалетна, а на въпроса Вие къде пикаете, ми уточняват-само за персонала и въпреки че предлагам стотинки, не са се смилявали.
Може да са прави за себе си, като знам уж добре изглеждащи жени с претенции какво оставят след себе си в тоалетна.
Така че изходът е зад дървото. Rolling Eyes

Не мога да се съглася! Възрастните могат да стискат - дори повече от час, ако се наложи - защо тогава да ходят в храстите?!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да редовно го изпишквам някаде в страни от улицата например,досега не са ми правили забележки,а и не виждам за какво newsm78 #Crazy

# 36
  • Мнения: 2 978
Не виждам нищо странно в това детенце да се изпишка, нооо много ме дразни когато някой дебел чичко спре на магистралата, ама точно там където няма и грам храстче и си мисли, че като се е обърнал с гръб и всичко е ок #2gunfire

# 37
  • Мнения: 79
Да, като ми каже "Мамо, пишка ми се се!" и веднага действам - винаги се е намирало местенце - я дръвче, тревичка и т.н. Още е малък и не може да стиска! Всяко нещо с времето си! Това се учи и възпитава  Simple Smile
Обаче като мерна зрял мъж да препиква дърво или стената на някой блок...  Sick Е направо  Sick  Sick  Sick

# 38
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сега...специално за Борисовата градина...
Аз доста често съм посещавала тоалетна "борче" поради...ЛИПСА на друга.
НЕМА ТУАЛЕТНИ!!!! Това е ФАКТ...

Миналото лято с големия корем, дето като пийна две глътки вода и ме напъне...де да ида?
До вкъщи ли?
И не ми е мечтата на живота за забелвам гъз в храсталаците...просто нямам избор.

Да....чат-пат има химически тоалетни....ама ти влизала ли си в такава? Аз да...ВЕДНЪЖ...и не мисля да повтарям ако не е ужасно наложително. А да си вкарам детето вътре - забрави!

Когато има ЧОВЕШКИ условия за облекчаване - ще ги изпозвам с удоволствие.
Когато плащам 50 ст. искам да ми е чисто....да не ме е гнус от себе си на излизане...да мога да пипна тоалетната чиния без да ми се иска да повърна моментално...


Ох..това с тоалетните ми е болна тема:)))

Общи условия

Активация на акаунт