За "висенето" пред лекарския кабинет!!!!! плюс въпрос...

  • 4 048
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ще ме извинявате, ама не съм съгласна! ДА трябва да има часове,за да няма навалици - тук спор няма, но когато няма, не може аз с детето си да чакам един час и да се чудя как да го забавлявам и укротявам, а другото дете да дойде и веднага да влезе, само защото майка му е работила в сферата на здравеопазването... Ами ако в един момент се появят 5 такива майки  Shocked??? И петте ли трябва да изчакам?! Нека си ползват това право когато става въпрос за тях самите, но мисля, че децата ни са равни пред системата на здравеопазването!!! Naughty

Напълно съм съгласна с теб. Аман от това връзкарство. Щом си наред ще влезеш естесвенно. Като е колежка да иде по друго време, независимо дали е за детска консултация и пак да си ползва неписаното предимство. Неможе ти заради нея да си изнервяш детето.

Аз също подкрепям напълно.Нашата лекарка си смени мястото и аз не бях в час сновите часове за консултация и отивам след това ,когато вече приема възрастни.една баба от километричната опашка ми вдигна луд скандал защо съм била прекъсвала лекарката #Crazy #Crazyами много се извинявам обаче аз не мога с малко дете да чакам с 50 възрастни вируса в един тесен коридор и да рискувам здравето на детето си #Cussing out #Cussing out

# 31
  • Мнения: 2 755
Медицинските лица са освободени от потребителска такса и при лечение в болнично заведение. Всичко това е регламентирано със съответна Наредба. Вижте момичета, разбирам негодуванието ви, но единственият начин за справяне с опашките пред кабинетите е, GP-тата да се научат да работят с часове. Когато има спешен случай, ще го вмъкват с предимство в графика. Няма значение дали е медик или човек с друга професия. Аз когато имам нужда, се обаждам на личната лекарка, казвам какъв е проблема и кога да отида. Така си спестявам дългото чакане пред кабинета й.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 300
Всъщност свекър ми е ДОКТОР, но той дали се води толкова близък роднина, че да минаваме и ние така и навсякъде???? И аз като съм работила като продавачка дали имам правото като вляза в магазин да не чакам на опашка?????  newsm78
Само не ми казвай, че като отидеш в кабинета при свекър си, той ще те остави да висиш 3 часа, за да прегледа другите пациенти.
В случая едва ли става дума само за здравен работник, а за познат и много вероятно близък такъв.

# 33
  • Мнения: 206
Безброй пъти ми се е случвало да вися с детето на ръце пред някой лекарски кабинет.Никога не позволявам на разни нагли хора да ме изпреварват - ако ме помолят възпитано може ли, че е спешно винаги ще се съглася - случвало се е. Но това, че някой си бил колега Naughty не го признавам. Майка ми също е здравен работник и никога не съм влизала изпреварвайки хората пред кабинета - мисля, че това е въпрос на възпитание. А по повод на чакането с бебо пред кабинета 3часа и сума болни около нас, просто си смених лекарката, която ми беше сравнително близо.Моят доктор е на Плиска, аз в Люлин, но по-бързо отивам до там и си върша работа отколкото ако трябва да вися в кварталната поликлиника.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравните работници са с предимство, не знам писан или неписан закон е, но си го пише и на някои лекарски кабинети Wink

Adelaida - привилегиите са за това, за да се възползваш от тях. Хич не ми е пукало  Whistling едно време, че предреждам 100 човека.
Сега вече посвикнах с чакането, но 1-вите години се нервех адски много  Close

И аз пък не мога да разбера какво коментирате  newsm78...те докторята ако си решат да поканят въпросното лице, дето им е колега пред всички останали, какво ще се разправяте???
Те си имат т. нар колегиални отношения и туй то.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 300
И аз пък не мога да разбера какво коментирате  newsm78...те докторята ако си решат да поканят въпросното лице, дето им е колега пред всички останали, какво ще се разправяте???
Те си имат т. нар колегиални отношения и туй то.

Абсолютно...
ей, големи са ни претенциите...потребителска такса да не плащаме /1,50лв - щото законът е такъв, бре, ама много спазваме законите/, цялото лечение да е безплатно, да ни обслужват 24ч в денонощие, да не им плащаме, за това, че са се разкарали да дойдат вкъщи /интересно как ще се придвижи човек от т.А до т.Б без да пари, защото рядко лекуващите ни лекари са ни и комшии/ и какво ли още не...и като за капак...да си чакат реда...ами няма да стане...колкото и да негодувате...

# 36
  • Мнения: 46 515
Не знам как стои въпроса при вас с домашните посещения, но в Медива, ако викна линейка вкъщи си я плащам! До сега ни се е налагало веднъж да идва педито у нас и мъжа ми отде до тях, взе я и след прегледа я закара на работа! Такъв бил реда- съгласни сме, нямаме нищо против!
Консултациите се провеждат само в понеделник и четвъртък в рамките на 2 часа, ако отидем преди или след това ни връщат! И като отида в уречения ден и час и почакам 7-8 майки с деца да минат, няма да пусна никой просто ей така, ако детето е болно, лошо му е, има някакъв проблем е ясно- да влиза, но само защото бивш здравен служител, който сега си стои вкъщи и гледа внучето /голямо дете/ е решил да иде до пазара баш в часовете на консултацията и що ли да не ни пререди, е няма да стане!

# 37
  • София
  • Мнения: 2 300
Не знам как стои въпроса при вас с домашните посещения, но в Медива, ако викна линейка вкъщи си я плащам! До сега ни се е налагало веднъж да идва педито у нас и мъжа ми отде до тях, взе я и след прегледа я закара на работа! Такъв бил реда- съгласни сме, нямаме нищо против!


е, ти си от плащащите... Mr. Green
но ако знаеш колко много хора недоволстват, за това, че трябва да платят домашното посещение, или пък да отидат да вземат лекаря, да го върнат и т.н.

... ако детето е болно, лошо му е, има някакъв проблем е ясно- да влиза...

нали за такъв случай иде реч...

# 38
  • Мнения: 46 515
.....
... ако детето е болно, лошо му е, има някакъв проблем е ясно- да влиза...

нали за такъв случай иде реч...

Не, иде реч за здраво дете, отишло на редовна консултация, но с родител/придружител здравен работник.

Посещенията не ги плащаме, само транспорта Wink

# 39
  • Мнения: 843
Не знам как стои въпроса при вас с домашните посещения, но в Медива, ако викна линейка вкъщи си я плащам! До сега ни се е налагало веднъж да идва педито у нас и мъжа ми отде до тях, взе я и след прегледа я закара на работа! Такъв бил реда- съгласни сме, нямаме нищо против!
Консултациите се провеждат само в понеделник и четвъртък в рамките на 2 часа, ако отидем преди или след това ни връщат! И като отида в уречения ден и час и почакам 7-8 майки с деца да минат, няма да пусна никой просто ей така, ако детето е болно, лошо му е, има някакъв проблем е ясно- да влиза, но само защото бивш здравен служител, който сега си стои вкъщи и гледа внучето /голямо дете/ е решил да иде до пазара баш в часовете на консултацията и що ли да не ни пререди, е няма да стане!

Хайде  Ники,,,  пет пъти обеснявам че съпругът ми е лекар в това ДЦК/ ДА КАЖЕМ някакво ДЦК/.... ама ходим на консултации в определеното време ТОЧНО!!!! за да не ни дишат болни баби , момчета ,девойки и прочие пациенти в лицето!
 за мене е важно да ми кажат час и да не ме обикалят болни хора. Ако  видим че е пълно... седим в колата до повикване./ Съпругът ми може да е лекар, но се доверява на МОЯ майчински инстинкт/  И това е при положевие, че мъжът ми работи за тези хора!!!! и сме приятелски семейства! Просто лекарката ни е  страхотна.... наистина е трудно, напливът е сериозен..  и си чакаме. А чакаме,  защото сме възпитани така.затова.. мир да има си определяме час... и повечето мами.  И се минава в рамките на 5- до 7 мин.

 честно... изпитвам ужас по тези места със здраво дете в болна обстановка.....

# 40
  • Мнения: 46 515
Найка, браво на теб, но ти си изключение!
По въпроса за прегледите извън консултациите- нашата поликлиника няма как да ми дишат болни баби, защото кабинета е САМО детски и на етажа има само още един- Стоматологичен. Така, че във времето извън консултациите няма възрастни, само дечица!

Общи условия

Активация на акаунт