WORLD CRY FOR MICHAEL JACKSON/Светът плаче за Майкъл Джексън

  • 45 547
  • 692
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 269
Хм,значи ли това,че нещо от казаното от този червей би могло да е истина  Tired

Не мисля. Казала го е иронично.

# 676
  • Мнения: 522
Пак казвам,не съм професионален преводач,и английския ми не е перфектен,но правя каквото мога Peace

Следващия откъс е взет от глава 5 от "Man in the Music: An Album by Album Guide to Michael Jackson"

Хората често се борят с това,че артистите си позволяват да растат и развиват. За Боб Дилън,от много бе счетено за светотатство да вземе електрическа китара; за "Бийтълс"- преминаването от сантиментални любовни песни към социални проблеми и психеделия*, допринасяйки това да загубят първоначалния си чар и масова привлекателност. За Майкъл Джаксън,общоприетата мъдрост означава,че всеки албум след Трилър, който не звучи или не се продава като Трилър е считан за провал, това, въпреки факта, че някои от най-значимите и предизвикателни работати идват по-късно. Наречете го проклятието на очаквания застой.

Все пак,за тези, които сериозно се заслушат Blood on the Dancefloor: HIStory in the Mix е един истински впечатляващ запис . Съдържащ само пет нови песни, албумът се счита за художествен пробив от някои. "Пеенето му в първите пет песни от новия материал никога не е било толкова измъчено или дрэзко", пише Армонд Уайт от Village Voice. " Кръв по дансинга "е жизнен ,интелитентен,отказващ да се омиротвори... То е смело разрушаване на понятието за Черен поп." При преглед през 1997 г., "Ню Йорк Таймс" Нийл Строс се съгласи: "Има реална болка и патос в тези нови песни ... болката на Джаксън често радва света, и това вероятно важи и за новите му песни, пеещ за болкоуспокояващи ,за сексуални контакти,обществения образ. В много от тях, Джаксън изглежда като човека-слон, крещейки, че той е човешко същество ... В съответствие с по-мрачното настроение на Джаксън, музиката увеличава повече яда и възмущението. С ударен трясък като метални листове и синтезатор звучи съскане като газове под налягане, това е промишлен фънк ... креативно, Джаксън е навлязъл в нова сфера. "

В смелия, "Морфин" Джаксън се занимава с една тема,която никога не е повдигал преди това: наркоманиите. В по-безмилостен, промишлени фънк ритъм, певецът показва дълбоки изблици на гняв, агресия и болка. "Това е истинска игра,татенце", крещи в един момент. "За да спечелиш слава,скъпи / Все едно,скъпи / Ти си толкова надежден." В гняв и разочарование, съчетано със звукови нападения (музикалния критик Том Синклер го описва като "алтернативен Trent Reznor- стил щурм ), да допринесе за едно шокиращо преживяване при слушане, особено за тези, свикнали с мелодичен поп от "Зад стената" и Трилър (въпреки че следва да се отбележи, че с песни като "Wanna be Startin" Somethin '"и" Billie Jean "вече започва да се разкрива комплекси, параноя и болка, представени в тези песни по-късно). Но "Морфин" се вижда най-добре като експеримент - звуково и лирически - в преживяната физически / психологически болка, както и временно отпускащото действие на наркотични болкоуспокоителни като Демерол и Морфин (и двете от които е съобщено,че Джаксън е бил пристрастен ,включително и в началото на деветдесетте години).

Това преживяване е също така брилянтно предадено под формата на песен:по средата проследяваме как острия победоносен тон стихва, , символично представляващ умиротворяващия ефект на лекарството. "Спокойно, това няма да те нарани," Джаксън пее за успокояващата перспектива - наркотиците.

Преди да я сложа
Затвори очи и брои до десет
Не плачи
Няма да те отвличам
Няма нужда от тревога
Затвори очи и се понеси далеч

Демерол
Демерол
О, боже той взема Демерол
Демерол
Демерол
О, боже той взема Демерол

Той се опита
От нея трудно ще се почувсва
пак този който е
Днес той я иска два пъти по-зле
Не плачи
Аз няма да ти се възмущавам
Вчера ви е имал доверие
Днес той взема два пъти повече

Демерол
Демерол
О, боже взема Демерол
Демерол
Демерол
О, боже взема Демерол

Тези стихове са може би едни от най-трогателните (и трагични),които Джаксън някога е пял. Отвъд буквалността за самия наркотик е продължителния копнеж на Джаксън да избяга от болката, самотата, объркаността и безмилостния натиск. В този кратък антракт той прекрасно предава успокояващо- съблазнителното, но временно освобождаване от реалността. Има усещане за умоляване, за отчаяние, преди височините рязко свършва, и слушателя се връща обратно в суровия свят на обвинения и мъчение. Музикалният спътник описва тази поредица като "миг на абсолютен гений." Песента, написана и композирана изцяло от Джаксън, е един от най-опитните и брилянтни творения. Това е изповед, лично посредничество, доказтелство, както и предупреждение.

[Забележка: Този анализ на "Морфин" е написан преди смъртта на Майкъл Джаксън. Тя става още по-трагични при съобщаването, че наркотични вещества като Демерол и Морфин може да са допринесли за неговата смърт.]


*психоделия-Психеделичната музика е музикален жанр, за който няма строга дефиниция. Характерни за него са ладовете; езотеричните текстове, в които често се говори за сънища, видения или халюцинации; дългите песни и проточените инструментални сола; както и ефекти като дисторшън, ривърбове и др. Тази музика често е вдъхновена от действието на психоактивни вещества като канабис, псилоцибин, мескалин и най-вече ЛСД.

# 677
  • Мнения: 77
Здравейте  .. писали сте много , но ще ви изчета.. само ми  е необходимо малко време.  
  bouquet: за всички
С удоволствие бих прочела тази книга.. разбира се най - прекрасният  вариянт е ако самия Майкъл бе разказал какво е мислил за всяка от тях. Но специално Морфин, това е крясък за мен. Насочен към самия себе си.

И за всички ценители, защото не са малко Heart Eyes
£18.99

http://www.8ball.co.uk/SoulFunkJazzT-shirts/MichaelJacksont-shirt.html

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 00:39 от stelass

# 678
  • София
  • Мнения: 331
Rodney Jerkins to Release New Michael Jackson Album
"Вие знаете, има много бюрокрация, но това определено ще се случи", каза той.

http://www.theboombox.com/2010/07/27/rodney-jerkins-to-release-n … el-jackson-album/







Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 01:27 от valq61

# 679
  • Мнения: 522
Но специално Морфин, това е крясък за мен. Насочен към самия себе си.


Всъщност като се замислих,Стела и аз стигам до това.Това си е точно изповед ,както и вид предиупреждение както казват,към другите които биха посегнали към опиатите Peace.

Имаше рецензии и върху още няколко песни като Tabloid Junkie и I Can't Help It,Human Nature,Liberian Girl.Може някой ден да ги постна.   

# 680
  • Мнения: 7
Gita ,много ти благодаря за превода.Моля те продължавай ........интересно е ! Hug Hug Hug

Виждали ли сте на живо Лейди Гага, Майкъл Джексън, Дон Корлеоне, Фреди Меркюри, Мерилин Монро?…
Ако не, знайте, че имате шанс.

http://dobrinite-news.com/?p=28445.........Пресъздават ги актьорите от студио „Faked Stars“ от Пловдив. ...................................................




Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 13:45 от kati-p

# 681
  • Мнения: 77
Някой искаше да ги види мисля...

# 682
  • Мнения: 19
Мерси за превода на Морфин, много е интересно   bouquet

Благодаря и за Opusa   bouquet

Момичета, ако няма други желаещи, аз ще направя новата тема

# 683
  • Мнения: 7
shine_day направи я ти! Hug Hug Hug

# 684
  • Мнения: 7


МНОГО Е ХУБАВ  ЦЕЛИЯТ В БЯЛО!

# 685
# 686
# 687
# 688
  • София
  • Мнения: 331
Момичета, поиграх си да правя нова тема и от "много опит" без да искам я пуснах.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=513675.0

Шайни, извинявай , докато я правех  не съм видяла  предложението ти. Ако искаш прави новата тема, аз ще помоля модераторите да изтрият моята. Лошото е,  че без да искам съм  я пуснала два пъти.  



Някой искаше да ги види мисля...

stelass, благодаря ти, точно тези снимки имах предид   bouquet

Последна редакция: ср, 28 юли 2010, 15:41 от valq61

# 689
  • Мнения: 19
Валя и аз направих тема, но моята може да е за следващата, защото сега не виждам смисъл да я пускам, щом ти вече си пуснала.

Общи условия

Активация на акаунт