Колко топло е в стаята на бебето?

  • 2 411
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 903
В спалнята /северна/ е 20 градуса през ноща, а през деня когато сме си в къщи /събота и неделя и вечер около 22. При свеки в кухнята варира от 22-28 градуса, понеже са с "чудо" и свекър ми е зиморничев. Къпем Силви в стаята вече защото банята е много студена, правим 26-27 градуса, после постепенно намалям градусите на климатика.
Силви е по често при нас в спалнята, но отвреме на време отива в кухнята.
Обличам я с гащички, тениска с къс ръкав и ватирано костюмче или тънко поларено. На крачетата и обувам къси чорапки и маратонки, понеже са твърди, а с пантофите криви петичките навътре.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
През деня около 20-21 градуса.За банята гледам да е към 24-25.Нощем пада до 18-19,но бебо спи в спален чувал и му е добре

# 17
  • Мнения: 181
Ние поддържаме долу-горе постоянна температура - 20градуса. Единствено, когато го къпим, достигаме  24. За момента е добре. Облечен е с памучно боди с дълъг ръкав и гащеризонче с дълъг ръкав отгоре. На краката задърлжително терлички. Ще отбележа, че сме на малко повече от 2 месеца. Wink

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Ние поддържаме 21-23 градуса.Аз по принцип съм зиморничава и даже и на тая Т ми е студено,обаче заради бебка не вдигам повече.Спим на около 21.

# 19
# 20
  • Мнения: 529
При мен е 23-24. Знам че е прекалено висока температура, но на детето така му е добре. Иначе нослето вечно му е ледено и се успокоява да заспи само като го гушна и го загрея Tired като качих малко градусите се отпуска и си заспива сам в креватчето. обличам го с тънко памучно боди и отгоре или гащеризонче или костюмче долно и горно (памучно от онези като плюшените). НА крачетата плетени терлички. Като го къпем качвам градусите до 27 - 28. Няма ситни пъпчици от прегряване....оф не знам дали е добре така, педиатърката все ме упреква, че е прекалено топло в стаята

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Като се роди не повече от 20 градуса,но тогава живеехме при свеки,а тя нали е проклета и все включваше печка  #Cussing out ама аз съм по проклета и все проветрявах Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 107
В момента 22-23, при това още не сме пуснали парното. Досега не сме имали проблем с претопляне. Спи си спокойно и цялата нощ (на около 20-21 градуна), просто не го навличам.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 916
 Peace много се зарадвах като видях темата, защото нищо не знаех по въпроса.
Благодаря ви мами, че сте толкова активни.
Имам един въпрос. Ние живеем в гарсониера и хола ни е спалня, дневна, ще бъде и детска. Ще се отопляваме с климатик, за който има много противоречиви мнения. Ще се радвам много на отзиви и препоръки  Laughing

# 24
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
18-20 градуса

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
19-20 градуса,като я къпем до 23 градуса. Смятам,че й добре-поне за сега не се оплаква Mr. Green

# 26
  • Мнения: 1 666
Момичета, аз също ги знам тези принципни положения за температура в стаята на бебета от 18 до 22 градуса и мисля, че са напълно нормални ... но вчера си говорихме по този въпрос с мъжа ми и на него му се виждат ниски тези температури, смята, че едва ли не трябва да правим някакъв тропик #Crazy?! И аз се заех да намеря къде съм го чела това за температурата (мисля, че беше в bg-mamma), а нещо не мога  newsm78?! Така че сега като видях тази тема, ми дойде добре дошла - канех се да пускам подобно нещо! Молбата ми е, ако някоя от вас може да ми пусне линк към статия за отоплението на бебетата! За да имам надлежни доказателства! Laughing

# 27
  • Мнения: 5 577
20 градуса и ние!
Топлим се с парно.

Не повече от 20.

Племенницата ми (на 10 дена) я гледат на 24.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 621
Откакто пуснаха парното е 22 градуса и то само отопление от тръбите. Като го пусна става 25 Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 303
22 градуса

Общи условия

Активация на акаунт