Юнче папка, спинка и наддава, гука и усмивчици раздава! - Тема 3

  • 25 826
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 67
Добро утро!
Denito, днешните производители май забравят подробността памперс и наистина ги правят ужасно малки бодитата  #Cussing out пък и не само - блузките често не могат да минат през главата, панталончетата са прекалено стегнати...абе и аз се чудя тези хора по какви модели ги правят.
Аз купувам размери 6-9, а клинчета даже имам и за годинка.
за акането - и Рая ака по 3-4 пъти на ден. Вчера ходихме на контролен преглед (заради болестта) при гастроентероложката и тя каза, че е нормално. Показах й памперс и него одобри само дето бил малко течен. А на мен ми се струваше, че е прекалено гъсто даже  Shocked До преди няколко седмици си акаше кажи речи вода, а аз мислих, че е нормално като е само на кърма  ooooh!.
Натали, с какво го храниш това дете, бе?  Laughing Браво на мама! И нашата е толкова, само дето е на почти 4 месеца  Peace

# 721
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Добро утро! Честит празник!
milkuz, благодаря за прегръдката.  Hug
Благодаря и на всички за споделеното мнение за хомеопатията.
MaYa, няма как да стане да стоим при таткото, а и няма какво да правим там. То, ако ставаше такаааа, всеки щеше да вземе жена си и децата. Mr. Green
Denito, ние си смучем често палеца. Не е от глад, така се успокоява малкия, това и четох по темата. Когато мога сменям палеца с бибата, но не всеки път се получава. Дори понякога го оставям, не мисля че е сега момента да се отказваме от него, много са малки и нищо не разбират. От друга страна знам, че ще ми е много трудно отказването, но каквото такова. Аз ще направя всичко възможно да се откажем, а пък каквото сабя покаже.
JJ, голям стрес си изживяла.  Hug
За акането и ние сме с поне 2 наакани памперса, че дори и извън него. Mr. Green
ANDJELINA, ние през деня пък хич не искаме да спим. Напоследък, ако изобщо спим м/у храненията е за максимум 30 мин., но вечер си спи от 21ч. до към 6ч.
Напредъкът ни е, че като излезем на разходка, дори и да не спим си гледкаме и не мрънкаме, пу-пу-пу. Mr. Green
И ние нямаме много дрешки за това време, доста от нещата са ни вече малки. Теди, както и връща постоянно, все сме омазани. А тук няма почти никакъв избор. ooooh! Чакам си нещата от Ebay, добре че е онлайн пазаруването.

Теди много често хълца. Как се справяте с това? Водата не помага, не че той я пие.

# 722
  • Мнения: 19
Зузи, Биогаята по 5 капки на ден, няма значение кога и по колко, важното за ден да са 5, така ми каза нашата педи Naughty
Хълцането - давам вода, но точно тогава той неиска да пие, държа го вдигнат и май помага, ако не пак тикам вода, пръскам му малко в устата и той гълта, пак го вдигам и така  Laughing
Забелязвам, че от няколко дена не пръцка толкова нашия юнак и коликите са по силнички, някакви съвети  newsm78  Sick

# 723
  • Мнения: 67
Пепси, жалко! Питам, защото при нашия може, нямам търпение малката да порастне с още няколко месеца и да отидем  Heart Eyes

# 724
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Документи за детска градина сега няма да подавам.
Храненията на Павел са през около 3 часа, а вечер яде към 20-21ч. заспива към 22 и се буди към 6-7ч. сутринта.  Peace
И Павел е все още с почти винаги наакан памперс, понякога само изцапан от пръцване, акото е все течно с разни парцалчета вътре. Отначало ми се струваше рядко, после реших, че е нормално. Сега майчето като написа това се чудя трябва ли да се притеснявам?  Rolling Eyes Ама няма!  Crazy Стига филми вече!
Аз биогая давам по 3 капки - така ни каза гастрото. Давам я сутрин на глдано с Вагинтола и Инфлакола - пак по препоръка на гастрото.  Peace
Павел и той си откри юмрука и от известно време се приспива сам(даже в момента) като си го ближе или смуче от различни страни и си мънка - аааааа, а с другата ръчичка си гали гърдите - много е смешен. Онзи ден засмукал палеца, викам си - край - откри го! Нооо повече не го е засмуквал.  Интересното е, че си вкарва в устата само дясната ръка, ако му я спрем по някакъв начин, не си смуче лявата.  Crazy Опитавам се да сменя ръката с биба - категорично отказва! Е, оставям го...
Майче, това, че може да отидете при таткото е страхотнооо! Аз ако съм, до сега да съм заминала...  Crazy Дано по-бързо мине времето с скоро да сте си тримата! Пепси, прегръдка и от мен!  Hug
Ние чакаме едни приятели да се обадят и да излизаме на разходка. Дано времето си остане хубаво!  Praynig

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте и от мен!
Бяхме в Бургас за шест дни, там нямах нет... Вчера ви изчетох и сега се подгответе за един дъъълъг пост.
Така Моят юнак все още ака от дъжда на вятър- днес ще е четвърти ден. Термометърчето ще играе май. Лошото е, че заради тоя запек май ще се изкуша да захраня по-рано. Дано не направя голяма грешка  Thinking
В Бургас изкарахме добре. Още по пътя мен като ме заболя зъб- ужас! Добре, че зъболекарката при която ходя е точно отзад в блока където бяхме и че работеше- и така вече съм с оправени зъби- включително един нов кариес от бременността, за който не предполагах. Освен с оправени зъби се върнах и с настинка- вчера даже имах Т, днес съм само с хрема и червено гърло. Карам я на Прополки. Стилиян преди аз да изстина изкара първото си боледуване- имаше сополки и кашляше, вече не кашля, ама още е леко сополив.
Добре, че и майка ми дойде в Бургас иначе трябваше сама да се разхождам по цял ден- те хората са на работа, а вътре не ми се седеше, че баба му на мъжа ми е една мрънкаща..... типична свекърва, а самата ми свекърва добре че не е такава. Бяхме по цял ден в Морската , кърмихме се даже там. И стана чудо- с малки изключения Стили си седя в количката, даже буден без да реве . За седенето в количка как стана номера- първо- леко я вдигнах, като Смилянова /много ти отива новата визия, между другото/ беше написала и другото- като го сложа и започва да си суче палеца- оставям го- не че имам избор иначе ще ревне. Пък и той го суче само докато заспи или докато нещо не привлече вниманието му. Поне в Бургас това действаше, да видим сега като се върнахме как ще е  Simple Smile
Към играчките вече посяга, но още не хваща. Иначе издава много нови звуци, даже коза на баща си Гигу и ние разбира се, бяхме много щастливи  Simple Smile
jj okocha  Hug
имам и още да пиша, но ще оставя за по -късно, че някой се събудиии

# 726
  • Мнения: 2 891
... И да ви питам -говорите ли на бебоците често,аз се улавям,че не го  правя,а знам,че е добре да му се говори и да му се пуска музика/ по възможност Моцарт/.       

Хубаво е да му се говори по много причини. Едната от най-важните е, че все пак само така може да се научи да говори Simple Smile Бъди по активна, нищо, че може да ти се струва, че се държиш като луда. Това ще ти се отплати.

# 727
  • Мнения: 67
марчелка,глупости! хич не си мисли да се притесняваш заради това. Аз го споделих, защоти и аз се учудих супер много. Иначе тя самата ми каза, че няма за какво да се притеснявам, като се захраним всичко ще се нормализира, въобще нищо страшно няма  Peace
Аз мисля именно на нея да се доверя изцяло за захранването, а интернет и книгите да са ми само за информация.

# 728
  • Мнения: 832
Аз мисля именно на нея да се доверя изцяло за захранването, а интернет и книгите да са ми само за информация.

Мая, на гастроентеороложката ли? А какво те съветва тя?

И ние след малко излизаме на разходка. Тази нощ и днес бебо е нещо неспокоен, чудя се какво може да го мъчи.... Дано след разходката да е по-добре и да се нормализират нещата  Praynig

# 729
  • Мнения: 141
Здравейте.Днес времето е чудесно, поне при нас де.
Иван за първи път днес ака два пъти.Много съм радостна.Втория път даже миришеше на кисело, за което си мисля, че е от лактобактериите  newsm78.Сега спи доволен и смуче някаква въображаема биба.Вчера за пръв път се смя с глас.Беше много сладък, чак се просълзих.Иначе и ние си хапваме на три часа през деня и си прави нощна пауза.От няколко вечера обаче, не издържа на будуване и иска да спи точно преди банята и следващото ядене, хем е  огладнял.По принцип след ядене будува около час и половина и заспива.След яденето в 18.00, будува до 20.00 и иска да спи,а трябва да го изкъпя и да яде поне към 21.00.
jj, голяма уплаха си е това, но щом децата са добре, всичко ще е наред.Случват се и такива работи, дано да няма повече.
cherri, плаче ли като се чеше по главичката?Не искам да си мислиш нещо, но му провери дали нещо не го тормозят ушенцата.Те не могат още да си ги улучват и посягат към главичката.

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 13:54 от ketti

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Да продължа... За продълговатата главичка беше питал някой- и нашета е така , даже е леко кривичка от едната страна, но знам, че това се оправя, даже вече май не е такъв пъпеш като преди..  Simple Smile
За говоренето на бебчо- ами естествено че трябва да му се говори, и то смислени неща, а не като баща му- като го вземе и започва да му гука и да издава разни звуци, и аз все му се карам да му говори поне нещо смислено  Simple Smile
Като чета за толкова наакани памперси чак ви завиждам ..... Simple Smile аз пак четвърти ден го чакам тоя пълен памперс.
Пътя до Бургас добре го понесе малкия, през повечето време беше буден и гледаше с ококорени очи през прозореца. Милия сега спи и пак му хърка нослето- май ще пропуснем ваксината на 9-ти. а сега имам друга голяма дилема- нали нашия лекар иска още от втория месец да давам сокчета- дали да кажа, че не захранвам? Мисля, че е важно да знае че сме само на кърма, а пък от друга страна май ще имаме пререкания по въпроса..

# 731
  • Мнения: 141
Да продължа... За продълговатата главичка беше питал някой- и нашета е така , даже е леко кривичка от едната страна, но знам, че това се оправя, даже вече май не е такъв пъпеш като преди..  Simple Smile
 
Аз, аз...

а сега имам друга голяма дилема- нали нашия лекар иска още от втория месец да давам сокчета- дали да кажа, че не захранвам? Мисля, че е важно да знае че сме само на кърма, а пък от друга страна май ще имаме пререкания по въпроса..

Ох, като почнат с тия сокчета...Кажи му, че още имате колики и не ти се рискува.

# 732
  • Мнения: 13
Здравейте!  Grinning
За говоренето на бебето - говоря му много, но покрай каката.  Blush Тя в момента е в периода "Защо" и непрекъснато трябва да обяснявам нещо, та се обръщам и към малкия. Надявам се да запомни всичко и да не ме пита след 3 години и той.  Laughing Музика - детски песнички, повече ме кефят от Моцарт.
За акането - допреди седмица всеки памперс беше догоре. Сега някои дни пропуска, други дни са по 4-5. Казала съм си, че до една седмица пауза няма да се тревожа.
За смукането на палеца - той не го прави. Но с какво настървение си лапа целите юмручета ....  ooooh! И обикновено го прави след кърмене, предлагам гърда, залъгалка - категорично отказва. Само че някой път си отпуска пръстчетата в устата и започва да се дави от гадене. Ще мине и това!  Wink
И ние сме на дрешки 6-9мес., 3-6 трудно ги закопчавам. Между другото открих една бг фирма - Комес - имат страхотни дрешки!  Peace
JJ, голямо премеждие!  Hug Дано не са се стресирали много малките мъже!

# 733
  • Мнения: 8
За какво подаване на документи за детска градина става въпрос? Някой да ме светне Mr. Green

# 734
  • Мнения: 293
Пепси, жалко! Питам, защото при нашия може, нямам търпение малката да порастне с още няколко месеца и да отидем  Heart Eyes

Мьжьт ти трябва предварително да вземе разрешение от капитана и от неговия началник в зависимост от това на каква позиция е и да укаже датата на качване и на слизане и трябва да те има в компютъра ,че ще се качиш в списька с другите пасажери ,издават ти корабна лична карта и чак тогава може да се качиш.Другия вариант ако кораба стои 2-3 дена някьде наблизо около БГ примерно в Истамбул може да се качиш примерно за една нощ но пак ти трябва разрешение от капитана.Поне вьв фирмата на  мьжьт ми е така.
Освен това се плаща в зависимост от това дали ползваш кабината на мьжьт ти или някоя друга пасажерска.Но пак си заслужава кьсмет:)

Иначе Ивето е само на кьрма откак се е родила ама явно сме ви стигнали:)

Последна редакция: пн, 06 сеп 2010, 16:08 от Nataliiiiiii

Общи условия

Активация на акаунт