Как избрахте име на детето?

  • 17 025
  • 152
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 425
Е, как да не е съдбовен фактор, като датата ти на раждане официално е една, а пък астрономически е друга? Аз съм точно такъв случай. По коя от двете си изчисляваш личната година  Wink

Не знам колко сложни са тези науки, но помня, че четох нещо по темата пак за един подобен спор и забелязах, че номерата, на които отговарят звуците в името, са съответните номера на буквите от азбуката. Това е на ниво първи клас и просто не подлежи на коментар. Ако това е основа на науката номерология, то няма какво да я коментираме изобщо.

 Joy

Човек разбира, когато иска да разбере, и спори, когато иска да спори. Но междувременно прави и някои неща, които околните разбират, без човекът сам да се усеща.

# 91
  • Мнения: 115
Ние не сме кръщавали дъщерите си на никой.Искахме имената им да ни харесват,да са интересни и като пораснат да не се срамуват,че носят това име.
За първата ми дъщеря бяхме решили да е Бианка,но после видяхме,че няма как да й казваме на галено и се отказахме.Решихме,че името трябва да е кратко и нежно.Спряхме се на Яна,Стела и Ивон.В крайна сметка си остана Ивон.
За втората ми дъщеря,бяхме харесали Александра,Елица и Делиана.Точно,когато влязох в болницата решихме,че ще бъде Делиана,не защото толкова ми харесваше името,а защото ми харесваше умалителното Дели.Да,но когато я видях си казах,че това име не е за нея и решихме,че ще се казва Бела.
Сега третото,ако е момиче,със сигурност ще е Елина,а за момче имаме три варианта,които ни харесват много-Калоян,Борис и Денис.
Не сме се съобразявали с никой,нямаше и сърдити.

# 92
  • София
  • Мнения: 614

Синът ми има две имена всъщност - Стивън (държах на С, на баба ми която ме е отгледала) Честър - на свекър ми.

Иначе много харесвам имена като - Калоян, Асен, Кирил... но някак не си ги представям как в САЩ ще ги изговорят или напишат  Laughing

Вие американски граждани ли сте? Много странен критерий за избор на име...  Thinking

# 93
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
по молба на таткото сина ми взе трите имена на дядо си- в началото се правех на щипана госпожица...аааама това са бели къхъра
дали Нико или Марти -много важно...да е здравм, а на другото майната му

# 94
  • Мнения: 9 432
Ние донякъде спазихме традицията - кръстихме дъщеря ми на свекъра- Валентина, понеже се роди първа, а сина ми на баща ми - Борис. Аз исках Борислав, както се казва баща ми, но мъжът ми повече харесва Борис и така решихме да се казва. Понеже родителите и на двама ни носят хубави имена, нямахме нищо против да ги подновим без някой да ни оказва натиск.

# 95
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412

Синът ми има две имена всъщност - Стивън (държах на С, на баба ми която ме е отгледала) Честър - на свекър ми.

Иначе много харесвам имена като - Калоян, Асен, Кирил... но някак не си ги представям как в САЩ ще ги изговорят или напишат  Laughing

Вие американски граждани ли сте? Много странен критерий за избор на име...  Thinking



да, не е чак толкова странно в такъв случай, нали?

# 96
  • Мнения: 4 555
Ей, като почнат да ги местят тия теми  ooooh!
Лишават ни от от свежи и чужди мнения по въпроса  Laughing Тук вече едва ли има кой какво да добави.

# 97
  • Мнения: 4 569
Ей, като почнат да ги местят тия теми  ooooh!
Лишават ни от от свежи и чужди мнения по въпроса  Laughing Тук вече едва ли има кой какво да добави.
На мен ми беше интересно.
Дано се разпишат още хора!

# 98
  • Мнения: 395
При нас понеже имената трябваше да звучат добре и на трите езика - та сина е Александър, след дълго мъдрене, а малката някак си дойде с имената - София-Линда - т.е да е Мъдра и Красива...

# 99
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 404
Името на щерката го избрах аз,а името на малкия го избра мъжо като спази моето желание да е с буквата на баща ми.Съответно и двете имена са любими и на двамата.

# 100
  • Мнения: 96

........................
Сега третото,ако е момиче,със сигурност ще е Елина,а за момче имаме три варианта,които ни харесват много-Калоян,Борис и Денис.
Не сме се съобразявали с никой,нямаше и сърдити.............................
Леле, само Денис недейте, това е турско име. Срамота е!

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 14 117
Ей, като почнат да ги местят тия теми  ooooh!
Лишават ни от от свежи и чужди мнения по въпроса  Laughing Тук вече едва ли има кой какво да добави.
На мен ми беше интересно.
Дано се разпишат още хора!
Е, тук си се знаем, пишем все едни и същи. И дори в повечето случаи знаем кой какво ще напише предварително  Laughing

# 102
  • Мнения: 2 281
Тогава да се разпише и някой нов Simple Smile))) Ние още чакаме нашата госпожица - след по-малко от месец. От тийнейджърка исках, ако имам дъщеря, да я кръстя на баба ми (бог да я прости!). Изпитвам голям сантимент към нея. Обаче, в нощта след като видях двете чертички на теста, сънувах бъдещото име. По случайност или не, името беше женско, а 3 месеца по-късно разбрахме, че ще имаме момиченце. Сигурно подсъзнанието ми няма голяма фантазия, защото е производно от името на таткото. Хубавото е, че съвпада с буквичката на свекървата, а и всички го харесаха, така че си остана единствен фаворит.

За съжаление, ако някога имаме момченце, ще трябва да го кръстя на свекъра. Той е добър човек, но името му звучи доста строго - Константин. От сега ми е поставен ултиматум, а аз обичам да контролирам нещата и да участвам в решенията. Затова вече планирам второ момиченце в близките години  Grinning.   

# 103
  • София
  • Мнения: 5 658
Giada, пожелавам ти успешно раждане и здраво бебе! Обаче като чета - името - производно на татковото му и с буквичката на свекървата... като дойде второто детенце - задължително на свекъра... Ти в лехата ли си израснала? Близки нямаш ли, някой пита ли те за желанията ти и вкуса ти? Не искам да звуча грубо, дано това съвпада и с твоите виждания за имена на децата ти, иначе не ми се вижда справедливо  Rolling Eyes

# 104
  • Мнения: 541
Първата ми бременност имено просто ми щукна докато си лежахме с мъжо,щяхме да я кръстим Мария.Аз съм кръстена на Анна и ми хареса връзката с Библията,въпреки,че не съм от най-вярващите.
Втората ми бременност решихме да я кръстим с буквичката А,защото и двамата сме с А,но не за да е кръстено на нас,а защото ни се струва интересно да сме семейство все с А  Mr. Green , името Андреа просто ни хареса.При следваща бременност,живот и здраве,мисля пак име с А да изберем  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт