махни ги най-добре. има майки дето не ги е страх , а ти май не си от тях. така заради едни цигари  ще се 4удиш цяла бременност дали детето ти е наред. малко си е е гоисти4но си мисля. май е доста Laughing
бях тежка пуша4ка(кутия и половина 4ервено Боро на ден) докато не станахме близки с мъжа ми, който не пуши, и не му видях физиономията като му дъхнах на цигари. а за бременност не може да става и въпрос. все пак сме отговорни за малките разтящи в нас души4ки.

Не цяла бременност, а цял живот! Затова в началото коментирах разликите между пушене по време на бременност и пушене по време на кърмене. В процеса на развитието на мозъка се образуват и различните рецептори, които свързват биохимичните фактори носещи информация в мозъка (невртотрансмитери).  Никотинът е един от тях. Има данни, показващи, че разпределението и броя на никотиновите рецептори в мозъка е трайно нарушен при децата на пушачки. Това, от своя страна неминуемо ще доведе до други промени, които ще се отразят на развитието на детето не само вътреутробно, но и в бъдеще. Само една от ролите на никотина е в процеса на паметта и запомнянето.