Турската кухня *4*

  • 220 064
  • 761
  •   1
Отговори
# 690
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Като бях студентка имаше едни рогчета - имаха същия вкус. http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BD%D0%B5

# 691
  • Мнения: 22 867
Момичета, тая наистина разкошна спаначена торта- Ispanaklı Yeşil Pasta, се оказа с турски произход. Много моля, която знае езика, да погледне ТУК, интересува ме крема/кремовете между блатовете. Освен крема от заквасена сметана,  намерих още два - варен крем+разбита в мляко суха сметана, течна сметана+крема сирене+плодове и може би в горната рецепта ще има трети вариант. Пробвах с чичко гугъл, подсказа ми, че има тиквено пюре, но и той май не е добре с турски език, като мен. Е, от мен е по-добре, де! Wink Не е спешно, благодаря!  bouquet

Последна редакция: вт, 27 мар 2012, 11:40 от labrex

# 692
  • Мнения: 2 199
Лабрекс дала си два еднакви линка  Grinning

# 693
  • Мнения: 22 867
Лабрекс дала си два еднакви линка  Grinning

Суха Мащерка, заплеснах се в тоя турския блог ли е, не знам, но има страхотни неща в него, и кулинарни, и плетени и декупаж и всякакви други. Редактирах в горния пост, извинявам се!  bouquet

# 694
  • Мнения: 2 199

За крема:
2 ч.ч мляко
2 с.л брашно
5 с.л захар
1 с.л нишесте
1 пакет ванилия, настъргана кора от 1 портокал

Не пише как се приготвя поне аз не видях, но сигурно се варят всички продукти до сгъстяване.


Пюре от тиква

2 ч.ч пюре от тиква
3 с.л захар
2 с.л нишесте
1 ч.л настъргана кора от портокал

Пюре се приготвя като парченца тиква се поставят в тенджера залива се с 1/2 ч.ч вода и се вари до омекване. Пюрира се с пасатор до получаване на необходимата гъстота за пюре:)
В тенджера се слага пюрето , захарта и настърганата кора от портокал и бъркайки се вари ( до стопяване на захарта).

Отдолу се слага блат, разстила се белият крем изчаква се 10 минути и след това се слага пюрето и отгоре другата половина на блата. Украсява се с пюре и друго по желание.

# 695
  • Мнения: 573
Преди много години в Истанбул по улиците - на колички, продаваха едни сиренки невероятно вкусни-мекички и топлички!
Ако някой знае рецептата-ще сам ви много благодарна Praynig

Вероятно става въпрос за Каракьой поачасъ  Grinning

# 696
  • Мнения: 22 867

Суха Мащерка, много благодаря!  bouquet
Аз още се размотавам из оня блог и направо очите ми остават, разногледа станах. Много красоти има, всякакви. Peace

# 697
  • София
  • Мнения: 3 090
...ще покажа снимка тези дни и ще напиша рецептата...
хайде де  Praynig  bouquet

# 698
  • Мнения: 2 199
...ще покажа снимка тези дни и ще напиша рецептата...
хайде де  Praynig  bouquet

Снимка за сега само. Ако на някой му е интересно ще напиша рецептата до петък, но в момента не мога 

Zeytinli pogaca by Dry Thyme, on Flickr

# 699
  • Мнения: 22 867
Снимка за сега само. Ако на някой му е интересно ще напиша рецептата до петък, но в момента не мога 

Суха Мащерка, как "ако на някой му е интересно", като гледам група чакащи се заформяме. Изглеждат прекрасно! Heart Eyes  bouquet

# 700
  • Мнения: 894
labrex,страхотен линк си дала! HugАз правих спаначената торта-прекрасна е но Кантарев ме наказа +1 кг LaughingВлязох да разгледам рецептите захласнах се като в приказки от Шехерезада.Тези вкусотии ако ги направя и край с диетата миНо насладата беше върховна newsm10

# 701
  • Мнения: 22 867
labrex,страхотен линк си дала! HugАз правих спаначената торта-прекрасна е но Кантарев ме наказа +1 кг LaughingВлязох да разгледам рецептите захласнах се като в приказки от Шехерезада.

Ох, Ivllin, на мен ли го казваш, май целия след обед изкарах в тоя блог, наистина е приказен. А кантарев хич не ща и да го питам, че кой знае какво ще ми покаже. Grinning Успокоявам се за спаначената, че е със спанак и е много полезна! Joy Истината е, че е много вкусна! Heart Eyes А колко пъти се изкушавах да помоля за превод днес за разни рецепти, но то много стана и си казах, я не прекалявай, ще ти превежда някой заради лакомията. Засега устоях, пък като реша нещо да направя, ще тормозя чичко гугъл, а, ако не стане ....и някой друг. Peace

# 702
  • Мнения: 894
Страшно ми хареса торта"зебра",преведох си я през гугъл хром и мисля да я направя newsm78 Успокоява ме че е със спанак ,вместо брашно мисля да сложа- овесени трици вместо захар- стевия с прясно мляко 0,1% просто да го доближа до моя режим

# 703
  • USA
  • Мнения: 5
  Perunika
И аз в Истанбул съм яла такива сиренки -страхотни са, мисля, че са от някакво маслено тесто. Даже ги снимах
Точно за тези соленки ми са спомените  !!!

# 704
  • Мнения: 383
Точно за тези соленки ми са спомените  !!!



Тука бях пуснал една рецепта навремето.

Струва си да поразгледате и източника!

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт