бързо, лесно и евтинко

  • 64 524
  • 165
  •   1
Отговори
# 30
Правих го два пъти.Първият точно по дадената  рецепта -стана излапа се веднага,но на мен ми миришеше на сода.Вторият път направих подобрения по мое усмотрение- вместо сода ,сложих 2 бакпулвера ,брашно 2чаши и едно пакетче пшеничено нишесте с вкус на карамел/такова имах/.
 Резултата -невероятна вкусотия.

# 31
  • Мнения: 1 216
Този сладкиш многократно съм го правила като ученичка. Даже още помня рецептата:'' суха част, мокра част''  Laughing
Само, че се смесваха после двете смеси.

Бързо, лесно и вкусно е.

# 32
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Пробвах го, но за съжаление не ми се получи Embarassed
Първо залепна за тавата/алоака/ и едвам го извадих и второ не ми стана глазурата, но там сигурно аз бъркам Rolling Eyes
Моля, някоя мама, която го е приготвила успешно да сподели някакъв трик или нещо, което да доведе до сполучлив и вкусен край Laughing
  bouquet

# 33
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами той е толкова елементарен сладкиш, какви ти тънкости  Mr. Green Снощи го забърка 9-годишната ми щерка, само че ни свърши содата за хляб и донадих с 1/2 бакпулвер. Трудничко се вади наистина, но не защото е залепнал толкова, а защото е  трошлив. Незнам защо не ти се е получил  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 178
И аз 6те пробвам, за6тото зву4и много лесно, но в тава с какви размери го пе4ете и на колко градуса?

# 35
Моята е правоъгълна - горе долу 18 на 30 см. Пека на 200 градуса

# 36
  • Мнения: 750
Да се отчета и аз.

Вярна на навиците си НЕ спазих рецептата - добавих нарязани орехи и ром на око.

Резултатът - сладкишът се пече дълго и напоително (повече, отколкото очаквах), но аз съм упорита и успях!  Wink Стана добре, леко мокър на вкус, но не глетав.
Най-смешното беше, че не бях забелязала първоначално, че няма яйца в рецептата и като тръгнах да го правя леееко се усъмних, че нещо не съм разбрала, но нали съм си луда глава, рискувах!  Laughing

Глазурата, Яни, се получи по-скоро като сироп. Въобще не се сгъсти въпреки че УТРОИХ количеството масло. НЕ знам защо така. НО пък с нея добре напоих сладкиша отгоре, което му подейства добре, защото от дългото печене коратаму отгоре беше станала малко по-твърдичка, отколкото е полезно.

Ще пусна и снимки, ама след ден-два, че дядо Коледа още пътува с цифровия апарат, та още се мъча с лентов.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И аз го правих - много бързо и лесно става. Сега съм обещала пак да правя и да пращам цялата тава в Горна Оряховица на колегите на мъж ми.
И на мен глазурата ми стана течна, но си попи всичко. МОже да го пробвам с глазурата на негърчето, тя е по-гъста, ама не знам дали няма да стане сух.

Аз направих само една грешка - в рецептата са 6 лъжици какао. То хубаво, ама аз не съобразих, че това какао дето се продава не е като това, което се ползва в заводите за сладкиши. И бухнах 6 лъжици от това, дето ми го носи свеки - резултат - черно, ама черно ви казвам. Приличаше на изгоряло (овъглено направо). Но пък беше вкусно.  Laughing

# 38
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
То хубаво, ама аз не съобразих, че това какао дето се продава не е като това, което се ползва в заводите за сладкиши.
Аз пък сега чувам  Thinking И моя сладкиш стана черен, ама страхотно вкусен. Аз намалих и захарта и се получи малко като натурален шоколад...любимия ми....Та каква е разликата, казваш?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 867
аз пък най-често слагам повече какао, отколкото пише в рецептите - обичам да ми е шоколадово... а си ползвам най-обикновено какао - същото, което децата пият с мляко.

# 40
  • Мнения: 750
Аз направих само една грешка - в рецептата са 6 лъжици какао. То хубаво, ама аз не съобразих, че това какао дето се продава не е като това, което се ползва в заводите за сладкиши. И бухнах 6 лъжици от това, дето ми го носи свеки - резултат - черно, ама черно ви казвам. Приличаше на изгоряло (овъглено направо). Но пък беше вкусно.  Laughing

Що да е грешка?! И моят стана такъв като мноооготъмно негърче (та чак синьо), но не го намирам за притеснително. В сладкиши слагам само натурално какао. Най-често ползвам какао Моцарт.

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
....Та каква е разликата, казваш?

Всъщност - де да знам, ама много силно ми се стори това какао. Досега съм правила само с купено и не ставаше толкова черно. На мен лично ми нагарчаше малко.

# 42
  • Мнения: 514
Стана жесток!!! Много вкусно, мъжа ми се побърка докато не свърши сладкиша. Само че не можах да разбера защо сладкиша залепна в тавата newsm78. Всички казвате че не залепва  newsm78. Къде сбърках?

# 43
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Абе той си е залепен за тавата, но с лопатка много лесно се отделя  Wink

# 44
  • Габрово
  • Мнения: 402
И аз го направих!!! Много вкусен стана и веднага свърши, но да питам... Той по принцип малко мокър ли стои или аз сбърках нещо???  newsm78 Със сигурност не стана клисав (аз съм спец по направата на клисави кексове, така че знам перфектно ефекта и вкуса  Tired), но стоеше някак... абе с пръсти не можеш да хванеш парчето да го ядеш!!! Така ли трябваше да стане???

Общи условия

Активация на акаунт