Интимната хигиена момиченца 3-4 год

  • 28 263
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 173
Да добавя 1 наименование - буба.

# 31
  • Мнения: 15
Почиствам с тампонче памук и малко бебешко олио на него - по препоръка на педиатъра. Казваме и "пипи".

# 32
  • София
  • Мнения: 3 825
Мия само с вода, в много краен случай ползвам мокри кърпи.
Иначе и ние не сме измислили нещо подходящо за име и колкото и странно да звучи аз казвам "малко дупе" Mr. Green.

# 33
  • Мнения: 700
Детски АГ ми препоръча само вода, но на мен ми се вижда крайно недостатъчно. Използвам детски душ гел.
И при моята госпожица се получава това замърсяване когато е при бабата, защото бабата е твърдо убедена, че там не се пипа.
Определено е по-добре когато не слагам Бочко, защото иначе Бочкото задържа, а и после трябва да го бърша с мокра кърпа и даже се зачервява повече.
Иначе си има "шушка".

# 34
  • Мнения: 2 622
Само с вода се мият моите момичета(на 7 и на 4 г.)Аз съм си патила от интимни гелове и тем подобни измиващи и затова съм им казала да не използват сапун "там долу".
Подходящо наименование на половите органи не съм налучкала,просто им казвам нещо от рода-измийте си хубаво отдолу,дай да погледна зачервено ли ти е отдолу и така я караме засега.За момчета е къде по-просто,казваш пишка и край!

# 35
  • Мнения: 33
Само с вода е и моят съвет! Не използвам мокри кърпи, интимни гелове и прочие нито за себе си, нито за почти 5 годишната ми дъщеря, нито за малкия ми син. Всяка вечер минаваме всички под душа, а след всяко ходене по голяма нужда мием дупетата. Убедена съм, че подсечените дупета и прочие са следствие основно от ползването на този тип "помощни" средства.  Peace
За половите органи- дуда и чурка!  Peace

# 36
  • Мнения: 9 436
След смяната на всеки памперс,почиствам старателно интимните части с мокра кърпа.Вечер задължително я къпем цялостно,а сутрин измивам след като се събуди.
Малко преувеличено ми се вижда да миеш детето с интимен душ-гел и да я водиш на АГ. Peace
А,половия орган-буба Laughing

# 37
  • Мнения: 819
Аз пък не мога да си представя да се измия само с вода.Това за мен е мокрене, не измиване. Още от каката си ползваме бебешкият гел на Бюбхен, който го водят "от глава до пети", вкл. и за интимна хигиена.Вече 8-ма година го ползваме и съм супер доволна. Даже отскоро и аз него ползвам за измиване. Най-добре ми действа. Сапуните не ми понасят изобщо, дори да са бебешки, за това не съм ползвала нито за децата, нито за мен много отдавна( за интимна хигиена става въпрос). Иначе голямата като беше на 2-3 години някъде започна да се оплаква, че като я мия със сапун(бебешки), много я щипе и я боли.Бях се притеснила, но щом махнахме сапуна и минахме на гела, всичко приключи. Аз също наскоро използвах бебешки сапун, че беше свършил гела и се чувствах ужасно.Толкова е сухо, че чак скърца  Crazy.И то с бебешки сапун.

Иначе ми е ужасно смешно като всякакви безумни наименования за влагалището.Направо се чудя как са измислени  Crazy То вярно, че е малко сложно, ама ние още от каката си казваме "пишонка".Сега и с малката. Дори това ми звучи смешно, но поне е със същият корен.А и си мисля, че като порасне момиченцето и му остане навикът  за тази смешна дума и ще стане някъде за смях  Confused

# 38
  • Мнения: 1 547
Aз пък не мога да си представя да се измия само с вода

Е, то няма много за представяне, достатъчно е човек да се информира. Обърни се към Google, към книгите и учебниците, или към личния си гинеколог за адекватно разяснение. Не е необходимо миене със сапун там, освен ако не държиш да нарушиш естествената флора, разбира се. Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 473
Aз пък не мога да си представя да се измия само с вода

Е, то няма много за представяне, достатъчно е човек да се информира. Обърни се към Google, към книгите и учебниците, или към личния си гинеколог за адекватно разяснение. Не е необходимо миене със сапун там, освен ако не държиш да нарушиш естествената флора, разбира се. Колкото до прословутото влагалище... май трябва една закована тема да има, която в картинки да показва де е тоз орган и за какво служи. И че няма друг начин той да се измие, освен с дамския душ  Mr. Green

Ох, толкова добре си го казала, че този отговор, трябва да се закове!
Браво!
  bouquet

# 40
  • Мнения: 4 615
"Пиш" е корен на кое по-точно? Не се заяждам. Думата си е вагина да, но има време и нея да започна да употребявам. Като бях малка имах "мишле", но това изобщо не означава, че и сега наричам така вагината си. Не съм ставала за смях никъде. Просто отрано съм запозната с частите на тялото и правилното им наименование...

# 41
  • София
  • Мнения: 7 190
След изкарана вирусна инфекция, дъщея ми получи много леко течение.
И да - тогава личната лекарка ми каза да я мия именно с интимен сапун.
След два дни всичко беше наред.

Иначе по повод наименованията, аз не мога да възприема шунди, дуди и други производни.
Най-малкото защото наричаме крака крак, а ръката - ръка.
В този ред на мисли, мия "срамните устнички".

# 42
  • Мнения: 66
това което описваш се почиства добре с памук напоен с масло /ползвала съм и кокосово ,и зехтин и обикновено олио веднъж/ , аз когатоима  такова замърсяване  почиствам с памучето с маслото и после мия само с вода , по принцип я мия с вода , според моя гинеколог сапуна е противопоказен

# 43
  • Мнения: 819
Охххх, писах, писах и всичко се затри....нямам сили да пиша всичко пак подробно, ама ще пробвам накратко...

Raffaella Sanzio, корен е на глагола "пишкам" ? Някак по-приемливо ми звучи, когато има връзка с думата, а не се заменя с думи, нямащи нищо общо. То е ясно, че за 2-3 годишно дете например, няма да се употреби литературното название, но поне да е дума, която има нещо общо поне с действието, което се извършва. Както и да е, аз също не се заяждам, за разлика от някои други.

crazy chick , достатъчно съм се информирала по въпроса и за себе си, и за децата си. И този саркастично-назидателен тон ми се вижда доста неуместен в случая. Нямаше нужда от него. И да - пробвала съм да се измия само с вода - ами определено не е същото, няма го това усещане за чистота, както след измиване с гел. Голямата ми дъщеря също е имала такова бяло замърсяване, когато е пропускала да се измие. Когато я щипеше в началото бебешкият сапун, съм пробвала да я мия по 2-3 дена само с вода, но замърсяването не се измива. От както ползва този гел не се е оплаквала, а и всичко се измива идеално. За мен лично е доста по-неприемливо по-рядко миене от необходимото, от колкото по-често. При подходящ избор на измиващо средство, няма проблеми.А изказването ти за заковаването на темата и последвалото изречение пък изобщо не го разбрах  Crazy Какво общо има с написаното от мен?!? Или е просто за цвят, да допълни сърказма  Crazy
Колкото за дамските душове - до колкото разбрах, темата е за хигиената на външните полови органи, не на вътрешните ( да не говорим, че става дума за дете). Друг въпрос е, че ежедневната им употреба е абсурд, стига да няма някакъв проблем, но и това вече се отрича. Спирам, че вече много се отплесна темата.





# 44
  • Мнения: 6 713
В този ред на мисли, мия "срамните устнички".

Аз също мия със сапун, но само тези устнички и то външните. Вътрешните, където се събира бял секрет, мия с тампонче,напоено с вода, ако изобщо нещо се е насъбрало.

И аз не разбирам от тона на Крейзи, но тя явно си търси да стане въргал и в тази тема.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт