За маникюра

  • 5 807
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Навихте ме,тръгвам по магазините.А колко време изтрайва лака при ползване на тяхна основа и топ лак?
Зависи...аз основа не ползвам, само топлак (бързосъхнещ), но едно 3-4 дена сигурно. При основа и повторно нанасяне на топлак може би повече, но аз рядко изтрайвам толкова с един лак (освен ако не съм с декорации на ноктите, тогава трая и всячески му удължавам живота).

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
При маникюристката ми видях каталог на Стар Нейлз, в който имаше комплект за домашна употреба - лакочистител, олио за нокти, основа против пожълтяване, топлак, пръчици за кожички, крем за ръце...май това беше. Мисля да си го взема...
Имат и скраб за ръце, у дома ползвате ли такава екстра?
Според мен няма смисъл да си взимаш целият комплект за домашна употреба, той е около 19 лв, защото повечето неща от комплекта няма да ти влезнат в употреба. Като например клечките за избутване на кожичките са дървени и много неудобни, пилата е хартиена / а ти казваш, че трудно боравиш с такава /, гела за кожички е когато ще ги режеш, за избутване имат друг разтвор, който обаче го нямат в този комплект, дезинфикциращия гел изобщо пък не ти трябва за домашна обстановка. И то май от комплекта остават маслото за здрави нокти, което е хубаво, топ лака, основата, лакочистителя, крема за ръце и лентите за френски маникюр. Всеки от последните продукти можеш да си го купиш и отделно.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
И аз се чудех...Значи, от целия каталог това, което искам, е: маслото за здрави нокти, основата против пожълтяване, гел за кожички (избутване), топ лак, скраб за ръце, крем, лакочистител...А, и от новите (за мен) лакове Attitudity - да ги пробвам, маникюристката смени Перфект с тях, сега гледам колко ще ми изтрае маникюра с тях.
Валерия, а цени на нещата поотделно можеш ли да ми кажеш? Маникюристката ми рече, че ако не съм фирма (не съм!), цените са с 1,5-2 лв отгоре за всичко, но ако знаеш кое колко струва...
И все пак защо трябва да са именно портокалови клечките?

# 18
  • Мнения: 5 299
Аз не ползвам никакви екстри за подържане на маникюра ми. Достатъчни са ми един хубав лакочистител, ножичка(от на майка ми времето)пиличка и нокторезачка.
За пожълтаването на ноктите, имам наблюдения, че се получава при използване на по-тъмни лакове, и вай-вчече тъмночервени(системно), и не на последно място при пушачките(като мен) на Дясната ми ръка(с която държа цигарата) ноктите са леко жълти, което е много гадно, но аз без лак никога не ходя(така се налага), така че замаскирвам положението.
Друг е въпроса, че от 1 седмица насам съм си загризала кожичките и ръцете ми вмомента изглеждат ужасно Sick
Смея да твърдя, че подуржам много хубав маникюр и без изброените екстри, за които споменавате.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Смея да твърдя, че поддържам много хубав маникюр и без изброените екстри, за които споменавате.
Това е така Simple Smile И аз поддържам маникюр само с пила, лакочистител и лак, нямам екстрите (за сега) и имам добре оформени нокти и добър маникюр. Но това не ми пречи да искам повече - дребни благини - например основа против пожълтяване - ноктите пожълтяват от често ползване на лак, не непременно тъмен, макар че с тъмен е гарантирано...маслото заздравява нокътя и омекотява кожичките...скраба ексфолиира ръцете за по-нежна кожа...Такива неща Simple Smile Не, че без тях не може.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
И аз се чудех...Значи, от целия каталог това, което искам, е: маслото за здрави нокти, основата против пожълтяване, гел за кожички (избутване), топ лак, скраб за ръце, крем, лакочистител...А, и от новите (за мен) лакове Attitudity - да ги пробвам, маникюристката смени Перфект с тях, сега гледам колко ще ми изтрае маникюра с тях.
Валерия, а цени на нещата поотделно можеш ли да ми кажеш? Маникюристката ми рече, че ако не съм фирма (не съм!), цените са с 1,5-2 лв отгоре за всичко, но ако знаеш кое колко струва...
И все пак защо трябва да са именно портокалови клечките?
Ако ти е близка маникюристката може да ти ги вземе нещата на по-ниски цени, но ако си ги взимаш сама от офиса на Стар Нейлз, ще са с 30 % отгоре. Маслото за здрави нокти е 2,90лв - 10мл с капкомер, основата 3,60лв, разтвора за избутване около 4 лв, топ лака 4,50 лв, крема за ръце е 3 лв, лакочистител 0,60 лв, а лаковете бяха намалени на 4,90 лв, хубави са но не са изклщчително трайни. А за кожичките аз използвам машинка не ги тача много клечките, нито метални, нито дървени, нито от кост.  Wink
Питай я тази девойка дали ще ти вземе желаните от теб продукти на тази цена, която съм ти дала, ако не иска пиши ми, ще измислим нещо   Wink

# 21
  • Мнения: 5 299
Смея да твърдя, че поддържам много хубав маникюр и без изброените екстри, за които споменавате.
Това е така Simple Smile И аз поддържам маникюр само с пила, лакочистител и лак, нямам екстрите (за сега) и имам добре оформени нокти и добър маникюр. Но това не ми пречи да искам повече - дребни благини - например основа против пожълтяване - ноктите пожълтяват от често ползване на лак, не непременно тъмен, макар че с тъмен е гарантирано...маслото заздравява нокътя и омекотява кожичките...скраба ексфолиира ръцете за по-нежна кожа...Такива неща Simple Smile Не, че без тях не може.

абе то щом идеята е да си пазаруваме глезотийки и аз съм ЗА Mr. Green Но колко имам такива разни- дето хвърлям излишни пари и после така си стоят Sick

# 22
  • Мнения: 830
Къде ходиш на маникюр ? Където и на козметик ли ?

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Къде ходиш на маникюр ? Където и на козметик ли ?
Надя, не. Ако искаш, ще ти свирна след 4-5-6 дена, като ходя Wink В 'Рилон център'.

# 24
  • Мнения: 1 517
Не е много по темата ама да питам, някой дали знае къде във Варна има  салони които работят с това чудо http://njp.hit.bg/
Това е пълна простотия.Тряба да имаш перфекна плочка и дълъг нокът.Аз съм с ноктопластика от доста време,омаза ми целия пръст с мастило и се размаза доста бързо.Не си заслужава

Иначе за кожичките ползвам на Mavala лака за кожички и съм много доволна

# 25
  • София
  • Мнения: 9 472
Виждаме,че си доволна от лаковете на "Перфект".Ако не бъркам те не бяха ли много евтини-около 2-3 лв или бъркам?Ако е така направо са си находка.
Не - лакове на Перфект нямам. Цветни - ако това имаш в предвид. Wink
Ползвам само продуктите им за маникюр- основа и топ. Simple Smile
Иначе ги купувам за 2 лв. от нашата аптека Санита. Simple Smile
Но не знам, колко са добри, защото досега други не съм използвала Thinking.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 918
а продават ли се отделно ленти за френски маникюр, къде?, по колко бройки и за каква цена (струва ми се че съм виждала в каталозите на Авон или Орифлейм  newsm78 обаче нещо цената май не им харесах).

# 27
  • София
  • Мнения: 9 472
а продават ли се отделно ленти за френски маникюр, къде?, по колко бройки и за каква цена
Като каза сега ленти за френски маникюр се сетих да ви кажа за новият комплект на Буржуа.  Simple Smile
Е, може повечето от вас да го знаят, ама аз да си кажа. Simple Smile
Та комлекта вкл.- основа и топ лак и тяхното специално изобретение-  бял лак с четчица за полагане на тънката бяла лента. Четката на този лак е направена в специална дъговидна форма, така и че и най- големият левак лесно би си направил безпроблемно правилна лентичка. Simple Smile Ето намерих и линк към въпросният лак: http://www.bourjois.co.uk/nails/care/81

Комплекта струваше някъде 16 и нещо. Simple Smile Peace

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
а продават ли се отделно ленти за френски маникюр, къде?, по колко бройки и за каква цена
По повечето магазини за козметика, където има лакове. Комплект от бая (нещо като 48 бр ми се мота) си взех за лев и стотинки...

# 29
  • Мнения: 377
а продават ли се отделно ленти за френски маникюр, къде?, по колко бройки и за каква цена
Като каза сега ленти за френски маникюр се сетих да ви кажа за новият комплект на Буржуа.  Simple Smile
Е, може повечето от вас да го знаят, ама аз да си кажа. Simple Smile
Та комлекта вкл.- основа и топ лак и тяхното специално изобретение-  бял лак с четчица за полагане на тънката бяла лента. Четката на този лак е направена в специална дъговидна форма, така и че и най- големият левак лесно би си направил безпроблемно правилна лентичка. Simple Smile Ето намерих и линк към въпросният лак: http://www.bourjois.co.uk/nails/care/81

Комплекта струваше някъде 16 и нещо. Simple Smile Peace

 newsm10
И аз съм много доволна от Буржоа, а с лентичките все ми остава от лепилото по нокътя Wink

Общи условия

Активация на акаунт