А за разстройство?-какво давате?

  • 3 358
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Lopedium-a е немско Wink
lalka, а как даваш брашното и оцета?
Дай подробности... Praynig


 Embarassed, абе чудех се аз кое какво беше  Laughing

А другото - една лъжица брашно и една лъжица оцет - разбърквам в една чашка и го давам. Много е гадно, ама при нас само то действа.
И някаква билка имаше - ама пусто ЕГН, не помня

# 31
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.
И някаква билка имаше - ама пусто ЕГН, не помня

билката аз я знам. Миризливка е по думите на майка ми и с нея аз съм оцеляла до ден днешен, след като съм акала по 15-17 пъти в денонощие на 6 месечна възраст.
Имам я винаги в шкафа си, защото майка ми не пропуска година, без да я набере и изсуши - ей така, за всеки случаи  Flutter

# 32
  • Мнения: 972
Я прати снимка на тази билка или някакво описание!

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Абе не беше такова. Май има у нас в едно пакетче, ще трябва да погледна.
А тази миризливка има ли си друго име? Едва ли в аптеката ще ме вземат насериозна ако им поискам миризливка???

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Значи това е трева, която расте по бунищата и затова ние й казваме миризливка.
Не знам има ли латинско име и дали въобще би могла да се намери по аптеките.
Сигурна съм, че всеки я е виждал тази трева, но не знае, че е билка и че има такова чудодейно действие. Горчива е адски много обаче  Sick

# 35
  • Мнения: 972
Те повечето билки са много разпространени, ама с това расте по бунищата ме уби.
Аз добре ще намеря бунище, ама ако взема та набера нещо дрего!!!
Опиши го как изглежда, моля те!

# 36
  • Мнения: 4 176
Чай от шипка и прахчета Ентерол.  Peace
Точно така и да се огарничават млечните продукти ако е възможно.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опиши го как изглежда, моля те!

и това не мога  Confused. аз го получавам от майка ми в "готов вид". Нещо като дребни зрънца е...
Ако мъжО намери фотоапарата къде го е забутал  Close, ще ти го снимам.

# 38
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Шани,чакаме снимка Wink

# 39
  • Мнения: 1 983
и аз да добавя - има едни сокчета на Хип, специално за диария са, оризова вода с моркива, потърси ги, дано ги пие, иначе аз Вики я подлагам на диета + прахчета ентерол и едни дето се правят в аптеката до нас, ама не мога да разчета какво съдържат Embarassed, печената ябълка също съм чувала, че запича
да се оправяте по-бързо Hug

# 40
  • Мнения: 2 863
В 60-70 мл. вода капваш 2-3 капки йод, да стане съвесем бледа на цвят водата, дъщеря ми това я пресече, сега като беше болна. То си е чисто бабешки лек, ама на мен Джипито ми го каза, аз го бях забравила просто... нищо друго не помогна- смектата я повърна, оризова вода- не ще  и с това се оправи.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

няма ми дигифотото  Cry. Мъж ми май го е затрил... Tired

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 54
Докато овладеете разстройството давай за ядене само сухар, солети и обикновени бисквити + лечебната храна на Милупа. Никакви плодове, сирене или т.н. Има и едни прахчета - Рехидрин - по-принцип се дават при повръщане и разстройство за да не се обезводни - можеш да се консултираш с доктора ти дали да даваш.
Бързо оздравяване!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 958
И двете ми деца в момента са с разстройство.
На малкия давам  лечебната хумана, чай от шипки,чай Бебезан/заради бунта в коремчето/, ориз с джоджен,солети,  оризова вода ,ентерол,осцилококцинум, витамин С  ...Вече 3-ти ден сме така и лекарката каза ,че за съжаление такъв е вируса и просто трябва да изчакаме да премине.Главното е да не се обезводни и да се спазва диетата.
Ти всъщност това го знаеш,ама и аз да си кажа...
Бързо оздравяване!

# 44
  • Мнения: 3 334
и моята дъщеря от два дни е резхлабена и й действа добре ентерола,но й давам и компот от дренки,както и печена ябълка /дества много бързо при нас/.

Общи условия

Активация на акаунт