Инфо за конвекторите ADAX

  • 332 654
  • 1 073
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 13 214
При нас конвекторите са настроени нощем и през деня да се включват на 18 градуса, а от 6 до 8 сутрин и след 16,30 до полунощ са на 23 градуса. В събота и неделя целодневно са на по-високата температура. Настройката я правим еднократно в началото на отоплителния сезон.

# 931
  • Мнения: 19 527
Аз имам по-евтин конвектор Теси и макар с електронен термостат ми прави впечатление, че той не е така прецизен, тоест поне 4-5 градуса трябва да падне зададената температура, за да се включи отново, а при по-скъпите конвектори това не е така.
А цял ден ли е включен или само когато сте вкъщи ?
Не, само когато сме вкъщи, защото отоплявам едно фоайе, което не винаги се нуждае от отопление, само в най-големите студове се налага.

# 932
  • Мнения: 7 791
масленият радиатор ще те стопли на 3тия ден и харчи като за термоцентрала
остави си конвектора но 15 градуса, когато не топлиш за хора в стаята и като дойдат качи на 22

# 933
  • Мнения: 6 004
Конвекторът ни не е Адакс,но питам тук,защото въпросът е принципен. Вчера го купихме и като го настроихме на 20 градуса, в стаята стана 22. Ако искам да поддържам 20 градуса,констатирах,че трябва да го сложа на 17. Не ми пречи, но все пак питам някой имал ли е подобен проблем. И проблем ли е въобще?

Последна редакция: пт, 23 дек 2016, 09:30 от W

# 934
  • Мнения: 41 780
Конвекторът ни не е Адакс,но питам тук,защото въпросът е принципен. Вчера го купихме и като го настроихме на 20 градуса, в стаята стана 22. Ако искам да поддържам 20 градуса,констатирах,че трябва да го сложа на 17. Не ми пречи, но все пак питам някой имал ли е подобен проблем. И проблем ли е въобще?

Именно, въпросът е принципен. В една спокойна стая с установена температура ако сложиш три термометъра - един на тавана, един по средата и един до пода ще има доста голяма разлика в показанията им. Кое от тях е истинската температура? Да не говорим, че при работещ конвектор имаме циркулация на въздуха по непредвидим начин - още една потенциална грешка. Накрая хич не е сигурно кой термометър е по-верен - твоят, или този в конвектора. Принципно е възможно да се направи система, която да поддържа точна температура, но тя ще е с много датчици и с друг вид регулатор, а не такъв от вида ONN-OFF, който по идея не е точен, защото функционира при хистерезис.

Та не се вкарвай във фокуси, а си намери коя настройка те устройва и си свиркай.

# 935
  • Мнения: 5 160
масленият радиатор ще те стопли на 3тия ден и харчи като за термоцентрала
остави си конвектора но 15 градуса, когато не топлиш за хора в стаята и като дойдат качи на 22

"само като гостна 1-2 пъти"
Не виждам смисъл да го държат пуснат нон-стоп. Когато се наложи за 30-50 мин. (зависи от стаята) ще затопли.

# 936
  • Мнения: 20 264
Ние преди да си вземем конвекторите Адакс, се топлихме един-два месеца с маслен радиатор на De'Longhi в едната стая. Той е 2000W и топлеше и затопляше много добре, ние даже го бяхме сложили почти на най-ниска степен. Макар и включен постоянно не беше надул много сметката. Препоръчвам за такива периодични включвания.

# 937
  • Пловдив
  • Мнения: 153
масленият радиатор ще те стопли на 3тия ден и харчи като за термоцентрала
остави си конвектора но 15 градуса, когато не топлиш за хора в стаята и като дойдат качи на 22
Нещо бъркаш! Масленият радиатор загрява много бързо даже! Аз имам 3 киловатов и прави 30кв стая баня за няма и 10мин!

# 938
  • Мнения: 7 791
маслини радиатори имаме в неотопляемо жилище, където ходим рядко, от там са ми впечатленията, сега се чудим с конвектори или климатици да ги сменим

# 939
  • Мнения: 3 408
Честита Коледа! Живи и здрави бъдете!

Имам, два адакс-а, нео, сега взехме трети. Поръчан е по интернет. Обаче се оказа, че напречната шина липсва. И допълнителните крачета се въртят във всички посоки без нея. Обаждам се аз и ми отговарят, че от две години насам са така. Има ли такова нещо?
Прилагам снимка на стария червен Адакс и новия, сив, за да видите за какво говоря...
http://merlinski.snimka.bg/properties/dom.593114.37682883
http://merlinski.snimka.bg/properties/dom.593114.37682884

# 940
  • Мнения: 13 214
Да не са я спестили тази шина? Ние имаме, но сме ги купували преди 4-5 години.

# 941
  • Мнения: 3 408
Да не са я спестили тази шина? Ние имаме, но сме ги купували преди 4-5 години.

Именно... аз това си мисля, но ми обясняват, че просто вече са без нея  Tired Което е абсурдно, освен ако няма различен вариант за монтаж  newsm78 И пак не е логично - то ако не съм поръчала крачетата реално този Адакс и на стена не може да се монтира без нея...  Mr. Green

# 942
  • Мнения: 2 498
Да не са я спестили тази шина? Ние имаме, но сме ги купували преди 4-5 години.

Именно... аз това си мисля, но ми обясняват, че просто вече са без нея  Tired Което е абсурдно, освен ако няма различен вариант за монтаж  newsm78 И пак не е логично - то ако не съм поръчала крачетата реално този Адакс и на стена не може да се монтира без нея...  Mr. Green
ние си купихме адакс преди два месеца и има шина. от магазин го взехме, ако има значение.

# 943
  • Мнения: 7
Здpaвeйтe,
мoля зa cъвeт oтнocнo избop нa ĸoнвeĸтop, ĸoйтo щe ce пoлзвa глaвнo вeчep в cпaлня oĸoлo 13-14 ĸв.м. (тyxлeн, вътpeшeн, дъpвeнa дoгpaмa).
Cпpял cъм ce нa няĸoлĸo мoдeлa:
1.ADAX VP 1120 KT Economic-2000W 194 лв. http://adaxonlineshop.24bg.eu/konvektori-spored-kvadratura-na-po … onomic-VP-1120-KT
2.АІRЕLЕС ТАСТІС 2000W 229 лв. http://www.praktiker.bg/bg/Wall-mounted-convectors/%D0%9A%D0%9E% … IC-2000W/p/695017
Поздрави Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 яну 2017, 15:22 от bozhan

# 944
  • Варна
  • Мнения: 1 364
Здpaвeйтe,
мoля зa cъвeт oтнocнo избop нa ĸoнвeĸтop, ĸoйтo щe ce пoлзвa глaвнo вeчep в cпaлня oĸoлo 13-14 ĸв.м. (тyxлeн, вътpeшeн, дъpвeнa дoгpaмa).
Cпpял cъм ce нa няĸoлĸo мoдeлa:
1.ADAX VP 1120 KT Economic-2000W 194 лв. http://adaxonlineshop.24bg.eu/konvektori-spored-kvadratura-na-po … onomic-VP-1120-KT
2.АІRЕLЕС ТАСТІС 2000W 229 лв. http://www.praktiker.bg/bg/Wall-mounted-convectors/%D0%9A%D0%9E% … IC-2000W/p/695017
Поздрави Simple Smile
Аз лично предпочитам адакс!
От към качество и цена на електренергията която ми гори моят адакс съм много доволна, поддръжа постоянно топла температура много бързо затопля стаята 👍
Моят адаск за един месец непрекъснато е включен интензивна работа за целия месец около 60лв ми е изгорил ток! 👍

Общи условия

Активация на акаунт