боя за коса ИНОА

  • 111 098
  • 448
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7
Джиджи с какъв процент окислител те боядисаха ?
Как те боядисваха цялата коса ли за определеното време или първо корени и после и дължини ? Смесиха ли основен тон и желания цвят или директно ти сложи 5.1? Косъма ти дебел ли е ?

# 136
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Джиджи с какъв процент окислител те боядисаха ?
Как те боядисваха цялата коса ли за определеното време или първо корени и после и дължини ? Смесиха ли основен тон и желания цвят или директно ти сложи 5.1? Косъма ти дебел ли е ?
Miia, не зная с колко процентен окислител, общо взето уточнихме цвета и това, че не желая и намек за червено и я забъркаха тайно от мен Mr. Green.Само спомена, че ще добави и малко сиво, за да неутрализира естествения ми червен пигмент.Първо ми боядиса корена, но не стоях, защото моята е доста дълга и така, или иначе, докато боядиса дължините минава време.Нещо, което се сещам сега, че косата ми беше измита преди 2 дни и каза, че няма нужда да я мие.Изчакахме боята 30-40 мин. и после ми прави това т.нар емулсиране, което за мен си е масаж на скалпа, после навлажни леко, продължи с масажа и след това измиване.А това за косъма и аз си го мислех, с дебел и плътен косъм съм, а косата ми е и къдрава, дали е от това? Thinking.Ако да, означава ли, че тази боя е предназначена за по-тънки коси?Не знам следващия път да й дам ли още един шанс, или направо с амонячна, което пък въобще не ми се искаше?

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 13:34 от Джиджи

# 137
  • Мнения: 7
За окислителя знам ,че  трябва да е 6 % за добро покритие на белите коси. На теб би трябвало да е достатъчен ,защото ти изсветляваш само два тона.Също така при наличие на бели коси фризьорите смесват не коректор/той е за пигмента ,а не за покритието / ,а основен тон + желан цвят .В твоя случай трябва да е 5 + 5.1. За Иноа косата трябва да е чиста доколкото помня ,не е проблем че твоята е била на два дни само да не е имало стилизанти по нея . А косъма щом ти е дебел,плътен и къдрав- Да ,възможно е  безамонячните бои да не се справят. Ако решиш да дадеш втори шанс не си боядисвай дължините ,а само корените .

Последна редакция: пн, 24 яну 2011, 14:05 от Miia

# 138
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Miia, благодаря ти за съвета.  bouquet
И аз така мислех за следващия път, само корени, предполагам най-рано след месец трябва да е следващото боядисване.

# 139
  • Мнения: 372
Пишещите в темата сме май(главно) блондинки и всички постигаме нужното изсветляване. Аз съм с 10 + 9.2 вече. Успя да ме изсветли като в каталога макар, че изсветлява с до 3 тона, а естественият ми е 6. Пиша това като пример, че при мен всичко около боядисването и трайността е ок. Щом имаш бели коси е трябвало фризьорката ти да съобрази и да добави натурален цвят.
Каквото и да решиш, успех следващия път!
  Simple Smile

# 140
  • Мнения: 0
 Фризьорката и е допуснала и друга много съществена грешка. В случаите когато се работи върху коса която е изцяло естествена, т.е. по дължините не е имало стара боя или пък не е боядисвана много отдавна се използва специфична техника на нанасяне, коята съдейки по описанието на целия працес не е била използвана. Аз съм фризьор и може би съм пристрастна, но ИНОА е любимата ми боя, ако обаче правилата за работа не се спазват, няма как да има  добри резултати.

# 141
  • Мнения: 372
gu4eli, сподели техниката, ако е удобно.  Simple Smile  Стана ми много любопитно.
Иначе спор няма - Иноа ми е любима и на мен.  Heart Eyes


П.С.  Знам, че обещах снимки, но не ми остава време да се щракна на подходяща светлина. Не съм забравила.
Нека боядисващите се с тази боя също пуснат, ако имат желание. Да живне малко темата.
  Simple Smile

# 142
  • Мнения: 7
Miia, благодаря ти за съвета.  bouquet
И аз така мислех за следващия път, само корени, предполагам най-рано след месец трябва да е следващото боядисване.
   Hug

Корените се боядисват според растежа на косата  и желанието ти. Ако не можеш да търпиш голям корен или нещо друго. По принцип един месец е добре.


gu4eli На мен също Иноа ми е любима боя. Аз също като Feeling съм на ниво 6 и се правя с някаква комбинация от 10 и 9 на Иноа,имам бели коси ,но боята се справя. За съжаление на всяка коса пигмента е различен и допускам ,че при дебели коси ще е трудно. Ако знаеш наистина някаква техника по специална сподели я, Джиджи  ще остане доволна ,а и ние.

# 143
  • Мнения: 0
Може би, ще ви разочаровам, но смятам че това е професионална боя и техниките за работа с нея трябва да са известни само на професионалистите.

# 144
  • Мнения: 75
смятам че това е професионална боя и техниките за работа с нея трябва да са известни само на професионалистите.

Въпрос на гледна точка  Peace , но не съм съгласна  Naughty

# 145
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
преди хилядолетия в Древен Египет .... жреците са пазели познанието за себе си ...  ooooh! ooooh! ooooh! сега на прага на 21 век ...векът на информацията - нито е възможно, нито е нужнно ...

който иска - ще разбере, много хора, производители - са склонни да споделят  Peace

а който иска да се прави при фризьор - ще се прави така - независимо какво знае; който иска да се прави сам - ще намери начин, независимо от пречките ....за такъв човек е достатъчно - веднъж да види, като посети салона и да не повтори, като продължи да се прави сам

такова укриване на тайни ми се вижда безсмислено  Peace (въпреки, че аз се боядисвам при фризьор - ммичетат знаят - и си имам своите основания за това  Peace )

# 146
  • Мнения: 0
 Нямам нищо против, че някои хора предпочитат да се боядисват сами вкъщи. Но мисля, че в този случай е по-удачно да се ползват боите преднозночени за "мас-маркета". Те са много по опростени за употреба, а и не виждам защо трябва да си закупувате професионални бои, които са по-скъпи, след като неспазвайки правилата за работа с тях, не можете да разкриете истинските качиства на дадения продукт. Но както някой каза "въпрос на личен избор"

# 147
  • Мнения: 372
Жалко! И аз се надявах, че ще споделиш.
Принципно се боядисвам сама с боята, вкъщи. Това, че вероятно не знам всички тънкости не пречи резултата да е повече от успешен. Смятам, че всеки, който научи процеса и е сръчен, ще се справи.
Подчертавам: изучила съм начина на употреба предварително, точно за да не си правя експерименти!
  Peace

Дачита, Алена  Hug

# 148
  • Мнения: 293
Фризьорката и е допуснала и друга много съществена грешка. В случаите когато се работи върху коса която е изцяло естествена, т.е. по дължините не е имало стара боя или пък не е боядисвана много отдавна се използва специфична техника на нанасяне, коята съдейки по описанието на целия працес не е била използвана. Аз съм фризьор и може би съм пристрастна, но ИНОА е любимата ми боя, ако обаче правилата за работа не се спазват, няма как да има  добри резултати.

Ти самата признаваш за грешка на колеги, после ни призоваваш да ходим в салон.
Аз съм категорична, че няма да си взема боя от супермаркета. Много ни подценявате понякога и затова има толкова недоволни клиенти. Никой не отрича салоните и фризьорите.  Peace

А тайната, която не искаш да споделиш вероятно е това, че при небоядисвана коса първо трябва да се боядисат дължините

# 149
  • Мнения: 75


Момичетата въпреки ,че не са фризьорки постигат много добри резултати , за което ги поздравявам. Hug
В горните постове се коментираше , че фризьорка не е спазила техниката , май ?! newsm78

В подкрепа на думите на a.l.e.n.a - http://www.youtube.com/watch?v=M9_BEV0ClnI&feature=related  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт